Forest Frog úprava setu 9397 a (vlastní) dřevařskej přívěs

Založil Hacislav, 22.04.2014, 15:13:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hacislav

Tento set 9397 byl můj první Technic.
Mám rád americké kapotové trucky a tenhle vypadal dobře. Ale byla řada věcí, která se mi na tomto setu nelíbila, přišel mi takovej nedotaženej.
Až později jsem si uvědomil, že je to vlastně výhoda, že tento set je jen takový polotovar. Aspoň mě to ponouklo začít na něm dělat změny a dodělávky, nejdříve menší a časem i větší.
A nyní už to dosáhlo fáze kdy bych Vám rád můj Forest Frog představil.

filosofie úprav:
Přesto, že se mi modelteamové trucky velmi líbí, chtěl jsem zachovat Technic ráz trucku.

Výčet úprav:
* začal jsem přidáním "šroubů" do kol a časem přišli i stříbrné disky
* dvojmontáže a pohon obou zadních náprav jsem vyřešil díky návodu od Hana Crielaarda (tímto bych za něj rád poděkoval)
* upravený a rozšířený "světelný" park trucku, přední světla, zadní světla, obrysová světla a osvětlení ložné a pracovní plochy
* zrušil jsem ošklivý červený podvozek
* truck dostal silnější motor a lepší vrtuli chladiče (osmiválec je mnohem mohutnější, jeho zastavění do trucku a s tím související kroky, byli zatím nejnáročnější úpravou)
* Přepracovanou kapotu, původní kapota se mi líbila jen mi přišla hrozně děravá. Rozhodně jsem odmítal kvůli většímu motoru rozšířit masku, nakonec jsem, ale musel kapotu alespoň o jeden stud prodloužit.
  Kapotu jsem předělával snad stokrát a každá úprava na předku vozu si žádala ověření zda kapota dobře sedí a jde otevřít a zavřít, což znamenalo její nasazení na truck a po úpravách její sundání.
* upravené dveře kabiny, dveře jsou posunuté o jeden stud nahoru a v kombinaci s upravenou kapotou dávají trucku dravější vzhled
* nová figura na vrcholu masky, která nakonec dala jméno celému trucku
* nové čalounění sedaček, aby lépe odpovídalo jménu trucku
* pedály řízení pro řidiče
* střešní odvětrávací okénko
* přívěs pro voženi dlouhých klád podle vlastního návrhu
* zadní nákladová točna, v Boskovicích mě upozornil jeden Afol, že můj truck má při naložení dlouhých klád problém se zatáčením, vyřešil jsem to přidáním zadní točny pro náklad 
* setový truck vozí klády 8disků dlouhé, Forest Frog vozí klády 22disků dlouhé
* určitě jsem ještě nějaké ty další drobné úpravy zapoměl zmínit

výhled do budoucna:
Rozhodně jsem s úpravami tohoto modelu ještě neskončil. Uvažuji o tom, že bych zastavěl baterybox částečně do kabiny a do uvolněného prostoru by se mohla vejít rezerva na výklopném rameni.
No a pak pracovní rameno pro náklad dřeva by si zasloužilo taky nějaké ty úpravy

hmotnosti:
set 9397
truck:  1262g
náklad: 37g
Celkem: 1299g

Forest Frog
truck: 1755g
vlek: 500g
náklad: 525g
Celkem: 2780g


inspirační zdroje:
www.designer-han.nl/lego
http://www.mocpages.com/moc.php/348396

Děkuji pokud jste dočetli až sem.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Říkal jsem si, že bych hrozně rád udělal porovnávací fotky standardního čistě setového trucku a mého Forest Frogu.
Do Boskovic bohužel nikdo 9397 nevzal.
A tak jsem se nakonec rozhodl si tento set pořídit podruhé, nejen kvůli porovnávacím fotkám, ale taky protože i B model tohoto setu se mi celkem líbí. (ale ten asi nechám čistě v setové podobě)
Nakonec se ukázalo, že jsem se rozhodl si tento set znovu pořídit za pět minut dvanáct. viz http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=40689.0









Celou galerii najdete zde:
https://www.flickr.com/photos/123643815@N04/sets/72157644218685581/

Pozorný pozorovatelé, při prohlížení celé galerie, odhalí že i mě unikl jeden zapomenutý "hnusný" modrý axlopin.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Plutoone

To je opravdu dobré, jednoduché a čisté. Nenašel jsem nic, co by mi vadilo. Za mě jednoznačné palec hore.

MeNadruhou

Pěkný to máš, myslím že něco z toho okopíruju do toho svého >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Hacislav

Děkuji za chválu.

Citace od: MeNadruhou kdy 22.04.2014, 23:02:53
Pěkný to máš, myslím že něco z toho okopíruju do toho svého >:D

No to se budu cítit poctěn, že ty budeš kopírovat mé nápady. 
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest