Vitrína na figy

Založil DarkDrago, 08.02.2014, 21:56:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

DarkDrago

V poličce se mi hromadí figové a pomaličku kolem nich krouží prach, proto jsem se rozhodl vyrobit si vitrínku přímo na míru. Nechce se mi totiž kupovat v obchodě drahou a zbytečně velikou vitrínu, když si ji můžu vyrobit doma celkem za levno.

Zatím jsem jen navrhnul úchytky na kostky,
A udělal prvotisk, který nedopadl až tak špatně. Kostka drží na místě a úchytka je dostatečně pevná, aby se nezlomila.
Ještě budu experimentovat s tiskem, aby kostka byla hladká a bez zbytečných vad.

Doufám, že minimálně jednu vitrínu stihnu do Brna, ať v ní můžu prezentovat custom figy  ;D

úchytka


na kostce


jak to bude vypadat přichycené


velikost a rozmístění (zhruba 48x48) a taky moje malá armáda
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

Předem se omlouvám za kvalitu, jak fotek tak vitrínky (některé kostky mi trošku letí). Ale i tak jde poznat to o co jsem se pokoušel  ;D

Takže vitrínka je dělaná tak, aby se dala umístit na zeď. Pro výstavu v Brně jsem přidělal nohy (a na pozdější prezentace) takže může klidně stát i na stole.
Místo skla jsem použil plexy. Hlavně kvůli přepravě a manipulaci na výstavě.
Figové stojí na kostkách 2x3, většinou v popředí. Tento rozměr je zvolen schválně, aby baby měly kde stát a nevadila jim sukně (taky třeba Azték)
Nejvrchnější řada je udělaná pro vyšší figy jako je Woody, nebo můj Slender (z Woodyho) aspoň tedy doufám, že se tam vejde.
Kostky, které drží ve vitrínce jsou tištěné a dělané přímo na míru pro úchyt, ale do budoucna je budu ještě drobet upravovat...

To by mohlo být tak všechno  ;D



Dračí páni s mocí ohně...

Mr. Cube

Ta barva sice můj vkus není (dal bych přednost černé nebo bílé), ale hezky sis s tím vyhrál. Mimochodem, ta čepel sekyry použitá jako doplněk helmy je parádní, to vidím poprvé.

tomaslambo

Ta úchytka je celkem fajn řešení. Alespoň není potřeba nijak prznit dílky. Ty vlastníš 3D tiskárnu? Možná bych si taky nechal něco udělat  ;D

STARHAWK

Dobry napad. Ako si frezoval tu drazku na plexisklo ? Ja niesom az tak manualne zrucny - kupit narezane a zlepit/zisrobovat tie dosky dohromaty by som aj vedel ale tu drazku by som asi presne nedal aj ked mam napr dremell malu rucnu vrtacku s vysokymi otackami.

Dobry napad je to v tom ze si clovek moze zvolit farbu drava a presny rozme aky sa mu hodi. Pod policou na PC stoliku mam este taky kus miesta kde by presne nieco taketo voslo. Plexisklova policka co som kupil je uz pomali plna a druha sa mi sem uz nevojde.

DarkDrago

Já jsem zase pro tuhle barvu  ;D Sice mám taky rád černou, ale je dobrý když dřevo vystoupne.
Abych řekl pravdu tak tuhle úpravu jsem už viděl ;) na fotce je zachycený s černou se třpytkami o dalších nesladěných barvách nemluvě, ale teď po Brně je přilba kompletně černá  :D

Tak nemusí se ničit a taky je přístup zepředu. Mám i nemám, je to domácí, ale dá se na tom toho dost vytisknout, ale zatím je to experimentování a kalibrování. Ale můžeš si poslat nějaký projekt nebo výkres a můžu to zkusit...

Frézování je jedna možnost, ale lepší je ji prořezat (v případě zájmu klidně pošlu fotky pily  ;D )

Dračí páni s mocí ohně...

Bullner

Je to teda SUPER nápad !!! 8) 8) 8)