(vlastní) kaple

Založil matka, 28.12.2013, 21:56:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

matka

Tak tímto představuji své první dílo z lega. Jedná se o model kaple, stavěný podle skutečné předlohy (tj. hřbitovní kaple sv. Maxmiliána ve sv Janu pod Skalou). Stavbu provázelo mnoho chyb a omylů, protože jsem úplný zelenáč, ale je hotovo.
http://www.mocpages.com/moc.php/377436
Paní na Žlutém hradě

danyboy

 :o :o Nemám slov!!
Tohle by mělo patří co CaP, ne?

matka

Ještě skutečnost
Paní na Žlutém hradě

Izmael10

Vyzerá to fakt super. Škoda, že externá galéria ešte nie je sprístupnená.
P.S.: Lepšie by sa to vynímalo v sekcii Castle & Pirates.  ;)

matka



Tohle by mělo patří co CaP, ne?

Příště to trefim líp, jsem vážně zelenáč.
Paní na Žlutém hradě

tomaslambo

Na první MOC je to vážně paráda. Smekám.

Co se toho umístění týče, tak stačí napsat adminovi soukromou zprávu a požádat ho o přesunutí.

Aki

#6
Pěkné, na zelenáče skvělé. Hodně se mi líbí ztvárnění výplní zábradlí na schodech. Také je super, že jsou dodrženy poměry velikostí a úhlů. S tím mívá hodně stavitelů problém.
Co se mi moc nelíbí je nahrazení většiny lomených oblouků za oblouky plné.

danyboy

Citace od: Aki kdy 30.12.2013, 10:03:34
Pěkné, na zelenáče skvělé. Hodně se mi líbí ztvárnění výplní zábradlí na schodech. Také je super, že jsou dodrženy poměry velikostí a úhlů. S tím mívá hodně stavitelů problém.
Co se mi moc nelíbí je nahrazení většiny lomených oblouků za oblouky plné.
Citace od: danyboy2127 kdy 28.12.2013, 21:58:28
Tohle by mělo patří co CaP, ne?
Já myslím, že je to tady zcela správně. Model to je, a neogotika je s CaP spojená jen vzdáleně. To by se mohli i ozvat třeba z Town, že proč to není tam.  8)

Ok, aspoň jsem zase trochu moudřejší, od zelenáče taky nemám moc daleko!  >:D

matka

Děkuji všem za hodnocení.

Co se týká těch lomených oblouků, byl to oříšek. Boční okna nebyl problém, ty jsou dělané přímo z dílků k tomu určených. Jenže to lze jen pokud má okno šířku 4 study. Zepředu je to tak i ve vnitřních oknech, ovšem venkovní oblouk fasády už byl širší. Zkoušela jsem všemožná řešení, kombinace slopes, ale nakonec tohle vyznělo nejlíp. U bočních vchodů pak nešel vůbec použít gotický dílek, protože v této barvě nejsou. Celkově mi ty okna nadělaly velkou hlavu a nejsou zdaleky ideální, budu se to muset ještě pořádně naučit.
Paní na Žlutém hradě

Ryxe

Na první MOC je to pěkný. Co se týče těch oblouků, příště bych je zkusil z obrácených slopes, z toho se dá gotický oblouk udělat. Co bych ještě trochu poupravil je ta zvonička. Víc bych jí zapustil do střechy. Co se mi hodně líbí je to zábradlí ;)

otaznik

Citace od: Aki kdy 30.12.2013, 10:03:34
Já myslím, že je to tady zcela správně. Model to je, a neogotika je s CaP spojená jen vzdáleně. To by se mohli i ozvat třeba z Town, že proč to není tam.  8)
No, Model Team jsou vozidla, případně i jiné pohybující se stroje. Což tato kaple asi není.
Nicméně to nic nemění na tom, že je to velmi povedená stavba, i mně se líbí, jak už tu padlo, zejména zpracování zábradlí.

arnold

Citace od: matka kdy 28.12.2013, 21:56:22
Tak tímto představuji své první dílo z lega.

Tak to opravdu smekám! Moc hezké  ;)

richchie

velmi pekne , mas odo mna prvy like na moc strankach  :)

Mr. Cube

Opravdu velice pěkné dílko.  :)