Mozaiky a QR kody z 20500 kostek

Založil otaznik, 26.01.2013, 11:12:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Chtěl bych poprosit všechny, kteří by byli ochotní pomoci s touto věcí, aby se mi ozvali buď zde nebo soukromou zprávou.
Budeme stavět jako mozaiku (tedy vrstva bricků na baseplate - pohled shora - na study):

- logo kostek -> jamesek
- český znak -> otaznik
- slovenský znak -> jerzeeg
- moravský znak -> germik
- slezský znak -> jerzeeg
- QR kód s odkazem na kostky.org -> MildaPajda
- QR kód s odkazem na lipnopoint.cz -> MildaPajda
- možná něco dalšího, uvidíme jestli zbudou kostky

Potřebovali bychom pomoc s tímto:

- vygenerování konkrétní mozaiky spolu s počtem použitých kostek (pokud to program umí, myslím, že umí, bohužel nemám s těmito softy velké zkušenosti)
- vygenerování QR kódu
- postavení vypsaných věcí

Vygenerování mozaiky a rozpočítání kostek je potřeba udělat relativně rychle, abychom co nejdříve objednali kostky.

Prosím hlašte se a pomožte nám vytvořit věci, které budou (ve většině případů) putovat z výstavy na výstavu a budou v majetku kostek.

Robbed

Úplně super je na to prográmek Bricksaic:

http://www.bong69.com/pages/bricksaic.php

dá se tam nastavit různé velikosti, použité barvy, orientaci kostek a pod..

branio

#2
QR kód kostky.org som už ponúkol v inom vlákne.

Citace od: branio kdy 23.01.2013, 20:19:43
Pohral som sa s Gimpom a výrobou QR kódu - Stále mi to generuje kód 25x25.
Celkovo teda 625 kociek.
Vychádza mi to na 336 čiernych a 289 bielych...

QR odkazuje na URL   http://www.kostky.org

Ak by sa to robilo z brick 2x2 a dalo na baseplate 48x48, presahovalo by to o jeden stud po každej strane...

Môžem kľudne navrhnúť a rozpočítať aj iné QR...

Edit:

vyrobil som aj QR kód na stránku  http://www.lipnopoint.cz/  - v prílohe.

otaznik

Citace od: branio kdy 26.01.2013, 12:54:59

Môžem kľudne navrhnúť a rozpočítať aj iné QR...

Edit:

vyrobil som aj QR kód na stránku  http://www.lipnopoint.cz/  - v prílohe.
Super, díky!!!

germik

Pokud se vyřeší přísun kostek, rád bych udělal třeba moravský znak ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Citace od: germik kdy 26.01.2013, 14:10:36
Pokud se vyřeší přísun kostek, rád bych udělal třeba moravský znak ;)
OK, píšu si.

germik

Chtěl bych se teda ještě zeptat, jaké jsou možné barvy? V pekiho příspěvcích jsem to přesně nenašel - ten program bricsaic mi totiž hází docela zajímavé odstíny, které jsem v životě neměl v ruce ;D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Citace od: germik kdy 26.01.2013, 14:22:23
Chtěl bych se teda ještě zeptat, jaké jsou možné barvy? V pekiho příspěvcích jsem to přesně nenašel - ten program bricsaic mi totiž hází docela zajímavé odstíny, které jsem v životě neměl v ruce ;D
Velikost a přesné barvy znaků ještě musíme dát dohromady, předběžne počítám s velikostí cca 96 x 112/128 studů.
Chtěl bych použít pouze barvy základní - černá, bílá, červená, žlutá, modrá, zelená.

QR kody 50 x 50 studů, to zatím vypadá jako nejlepší řešení.

germik

#8
Ok, barvy vyhovují (možná ještě třeba oranžová), asi pokud možno používat co největší kostky, žejo?

Ještě k té velikosti - někde jsem tu četl 80x96 st... (možná u Micha, že už má ten Slovenský ??? )
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Citace od: germik kdy 26.01.2013, 14:37:35
Ještě k té velikosti - někde jsem tu četl 80x96 st... (možná u Micha, že už má ten Slovenský ??? )
Uděláme kdyžtak nový, kostky by na to měly být.

otaznik

Nestyďte se a hlašte se o další postavení mozaiky některého ze znaků - viz první příspěvek. Nerad bych to stavěl všechno sám.  ;D

MLT

#11
Citace od: otaznik kdy 26.01.2013, 11:12:31
Chtěl bych poprosit všechny, kteří by byli ochotní pomoci s touto věcí, aby se mi ozvali buď zde nebo soukromou zprávou.
Budeme stavět jako mozaiku (tedy vrstva bricků na baseplate - pohled shora - na study):

- logo kostek -> otaznik
- český znak -> otaznik
- slovenský znak
- moravský znak -> germik
- slezský znak
- QR kód s odkazem na kostky.org -> MildaPajda
- QR kód s odkazem na lipnopoint.cz -> MildaPajda
- možná něco dalšího, uvidíme jestli zbudou kostky

Potřebovali bychom pomoc s tímto:

- vygenerování konkrétní mozaiky spolu s počtem použitých kostek (pokud to program umí, myslím, že umí, bohužel nemám s těmito softy velké zkušenosti)
- vygenerování QR kódu
- postavení vypsaných věcí

Vygenerování mozaiky a rozpočítání kostek je potřeba udělat relativně rychle, abychom co nejdříve objednali kostky.

Prosím hlašte se a pomožte nám vytvořit věci, které budou (ve většině případů) putovat z výstavy na výstavu a budou v majetku kostek.


Já bych s tím klidně pomohl, je-li to někým vygenerované :-)
Mohu poprosit o zaslání obrázku znaků ?
Na jaké baseplate se to bude skládat, kolik studů atd.

Právě nyní začínám dělat jednu mozaiku která je 288x144 studů, tak by jsem ji odložil, není to zase tak akutní.
Jinak skládáte bricky přímo na baseplate ?
Nevím zda to máte na jeden kus baseplate, nebo zda se pak bude dávat více baseplate k sobě - jak toto řešíte ?
Já to dělám tak, že na baseplate dám "rošt" z bricků a technic bricků, na tomto roštu jsou plate a pak následně teprve dávám bricky nebo tile, z důvodu aby bylo možné baseplate spojit k sobě.
Ale jsem uplný začátečník, tak jsem třeba zvolil špatnou a zbytečně složitou kombinaci, nevím, nechám si i poradit.
Dušan

otaznik

Citace od: MLT kdy 28.02.2013, 23:21:14
Já bych s tím klidně pomohl, je-li to někým vygenerované :-)
Mohu poprosit o zaslání obrázku znaků ?
Na jaké baseplate se to bude skládat, kolik studů atd.

Právě nyní začínám dělat jednu mozaiku která je 288x144 studů, tak by jsem ji odložil, není to zase tak akutní.
Jinak skládáte bricky přímo na baseplate ?
Nevím zda to máte na jeden kus baseplate, nebo zda se pak bude dávat více baseplate k sobě - jak toto řešíte ?
Já to dělám tak, že na baseplate dám "rošt" z bricků a technic bricků, na tomto roštu jsou plate a pak následně teprve dávám bricky nebo tile, z důvodu aby bylo možné baseplate spojit k sobě.
Ale jsem uplný začátečník, tak jsem třeba zvolil špatnou a zbytečně složitou kombinaci, nevím, nechám si i poradit.
Dušan
Koukám, že bude rozumné zopakovat o co vlastně jde:

- od TLC dostaneme 20 500 základních bricků, které z velké části použijeme právě na ty mozaiky
- od TLC dostaneme baseplates, které taktéž použijeme na ty mozaiky
- mozaiky budou v majetku kostky.org a budou se používat všude, kde bude potřeba (zejména výstavy)
- zájemce o stavbu dostane vše potřebné, od něj budeme chtít "pouze" realizaci

MLT

#13
Citace od: otaznik kdy 01.03.2013, 00:02:21
Citace od: MLT kdy 28.02.2013, 23:21:14
Já bych s tím klidně pomohl, je-li to někým vygenerované :-)
Mohu poprosit o zaslání obrázku znaků ?
Na jaké baseplate se to bude skládat, kolik studů atd.

Právě nyní začínám dělat jednu mozaiku která je 288x144 studů, tak by jsem ji odložil, není to zase tak akutní.
Jinak skládáte bricky přímo na baseplate ?
Nevím zda to máte na jeden kus baseplate, nebo zda se pak bude dávat více baseplate k sobě - jak toto řešíte ?
Já to dělám tak, že na baseplate dám "rošt" z bricků a technic bricků, na tomto roštu jsou plate a pak následně teprve dávám bricky nebo tile, z důvodu aby bylo možné baseplate spojit k sobě.
Ale jsem uplný začátečník, tak jsem třeba zvolil špatnou a zbytečně složitou kombinaci, nevím, nechám si i poradit.
Dušan
Koukám, že bude rozumné zopakovat o co vlastně jde:

- od TLC dostaneme 20 500 základních bricků, které z velké části použijeme právě na ty mozaiky
- od TLC dostaneme baseplates, které taktéž použijeme na ty mozaiky
- mozaiky budou v majetku kostky.org a budou se používat všude, kde bude potřeba (zejména výstavy)
- zájemce o stavbu dostane vše potřebné, od něj budeme chtít "pouze" realizaci

Pochopil jsem o co jde, nední třeba nic opakovat :)
Zajímalo mne zejména, jak velké mozaiky mají být a jak vypadají.

otaznik


jerzeeg


otaznik

Citace od: jerzeeg kdy 01.03.2013, 00:31:57
Tu slezskou bych si i vzal :)
OK, bezva, teď se ještě s germikem dohodněte, kdo udělá ten slovenský znak, ať to nemusím rozesílat na více adres.  ;)

jerzeeg

#17
Ten slovenský by neměl být problém.

Vygenerování mozaiky s počtem kostek už někdo udělal, když to je přeškrtnuté ? Takže to obnáší pouze "vyšívání" (termín manželky ;D) ?

Cvičně jsem to zkoušel v tom Bricksaicu a měl bych k tomu pár dotazů, pokud už to není hotové.

Jamesek


otaznik

Citace od: Jamesek kdy 01.03.2013, 09:32:17
beru jakékoliv dvě mozaiky :)
Tak to tě beru za slovo a rezervuji ti logo kostek. To je sice jenom jedna mozaika, ale bude stát za to.  ;D

otaznik

Citace od: jerzeeg kdy 01.03.2013, 00:57:43
Ten slovenský by neměl být problém.

Vygenerování mozaiky s počtem kostek už někdo udělal, když to je přeškrtnuté ? Takže to obnáší pouze "vyšívání" (termín manželky ;D) ?

Cvičně jsem to zkoušel v tom Bricksaicu a měl bych k tomu pár dotazů, pokud už to není hotové.
OK, díky. Vše je připraveno, čekáme jen až dorazí kostky z Dánska. Až je budu mít, tak se ozvu a domluvíme se, co dál.

Vše má svého stavitele. Dopředu děkuji za spolupráci!  8)

germik

Počkat - takže už je to vygenerováno a stačí to opravdu jen nacvakat podle "mapy"? To jste mě připravili o tu srandu >:D >:(... Ale ne, jestli to už je, tak super, já už se začal strachovat jak to budu překreslovat na milimetrovej papír a obtahovat kostičky ;D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Informace pro všechny stavitele mozaik!

Bohužel díly budou k dispozici až v průbehu června, tedy mozaiky budeme instalovat až v průběhu výstavy!  :(

Pokud by to pro někoho z vás byl problém, prosím dejte vědět.

germik

Stavět až v červnu problém není, jen doufám že se s tím nemusím štrachat až na Lipno? Víc jak jednou/dvakrát (stavění, popř. burání) tam opravdu nepojedu :-\
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

MildaPajda

uff... no doufam, ze to nejak zvladnu... ;)
pokusim se prizpusobit!
M.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

otaznik

Citace od: germik kdy 30.04.2013, 15:17:10
Stavět až v červnu problém není, jen doufám že se s tím nemusím štrachat až na Lipno? Víc jak jednou/dvakrát (stavění, popř. burání) tam opravdu nepojedu :-\
To ještě budeme muset dořešit, protože poslat poštou to úplně nepůjde.

Jamesek

Tak to posvážíme na pár sběrných míst kostko poštou (jako na jiné akce, kdo co kam může) a zbytek je otázka zvolení nejkratší trasy (obchodní cestující) s cílem na Lipně - klidně bych si výlet udělal, pokud by bylo něco málo na benzín :)

Auto mozaiky uveze všechny, instalace by taky nebyla problém ..

peki

Hlásím že dneska dorazil stavební materiál  ;)

Jamesek

Citace od: peki kdy 11.06.2013, 13:06:12
Hlásím že dneska dorazil stavební materiál  ;)
Hurá, už se na něj moc těšíme :)

jerzeeg

Fajn, ted jeste poresit, jak se dostanou ke mne a pak na Lipno  :)