Jak zacit s Technic Lego

Založil Neřád :-), 30.10.2012, 20:36:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Neřád :-)

Diky detem a duplu jsem se dostal zase po moc letech k legu
a zacal obdivovat technic lego nic mene premyslim jak zacit , jestli zkusit sehnat nejake starsi stavebnice
o novich diky cene moc neuvazuju .
a potom dokupovat dalsi dily nebo rovnou zkusit sehnat dily a stavet podle navodu ....
Jsem strojar , sice se tim uz nezivim , ale laka me vytvaret si svoje modely a treba me uplne dostal Lego 8421
ale cena ojeteho vozu me celekem odradila :-DD

William

Ahoj, podle mého je ideální, pokud ti nejde o stavění konkrétních setů, ale o vlastní tvorbu nakoupit levné stavebnice třeba na aukru, nemusí ti vadit, že je lego nekompletní, bez krabice, návodu.. toto lego se dá sehnat na aukru bych řekl celkem levně.
Další způsob je si koupit nějakou opravdu pěknou stavebnici s širokým spektrem dílů/motorů včetně důležitých částí(diferencial...). Technikáři poradí lépe, co konkrétně.

Měch

Vítej na Kostkách ;).

Podle mého je 8421 málo bohatý na použitelné díly. Navíc je to rarita, něco jako 8275 buldozer a stojí okolo 6000 :o.

Z mého pohledu bych doporučoval kupovat velké sety (poměr cena/díl). Např. 8110 Unimog se dá sehnat za 3200,-. Z letošního roku bych doporučoval jako zásobárnu dílů 9397 Odvoz dřeva a 9396 Helikoptéru. 9398 Crawler je dost drahý, na to kolik má dílků.

Ale pokud narazíš na nějaký starší set, za dobrou cenu, není důvod ho nekoupit.

Kupování dílů po kusech bych doporučoval až časem, protože pro tebe je teď asi nejlepší kupovat celé sety, kde to vychází okolo1,4 Kč/díl. Kdežto když bys chtěl například koupit díl po dílku nějaký set, tak tě to vyjde dvakrát až třikrát dráž, než kdybys ho koupil v celku.
Tenhle systém používají až lidi, co mají Lega hodně a nechtějí kvůli pár drobným, ale super dílkům kupovat selý set.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

peter

Já kdybych nyní začínal s technikem úplně od začátku, tak bych si koupil loňský Unimog kvůli dílům a letošní Crawler 4x4 kvůli motorům. Dále bych se už soustředil na sety, které by mi pomohly obsahově stavět vlastní modely.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jamesek

Taky podle toho co chce stavět - pokud se mu líbí jeřáby, tak unimog ani crawler mu dostatek potřebných dílů ani do začátku nedají .. :)

Pokud nevíš nebo chceš stavět cokoliv, je nejlepší poměr cena za dílek. Pokud tušíš směr, je nejlepší kupovat co nejpodobnější stavebnice (dva tři roky staré použité jsou za hubičku) ....

Neřád :-)

moc díky za rady  :) jak mi dorazí výplata objednávám 8110 Unimog  :-) možná manželku ukecám i na Crawler 4x4  no uvidím nechám si to nadelit k vánocům  >:D

Neřád :-)

jest jednou svém moc díky za čas
bohuzel asi nejsem schopném vytvářet příspěvky v dostane kvalitě pro toto fórum . Tak se tady budu objevovat v nejnutnějším případe ale spis
pasivně
zatím tom

Woyta

Kup si z nemecka technic kiloware. 6kg za 3000 a mel jsem tam spoustu zajimavejch veci. Treba pneumatiku, barcode scaner, ... :)
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

otaznik

Citace od: tomik9898 kdy 29.11.2012, 22:51:59
Můžu poprosit o nějaké upřesnení diky na tom
myslíš ten Bricklink ?
Jestli můžu poprosit, tak dvakrát rozmysli a jednou piš. Pak se tvůj text lépe čte ostatním. Děkuji.