(Vlastní) Spacerunners

Založil Togaran, 20.06.2012, 17:05:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ThomasMorta

Moc pěktné stavby! Ale abych se přiznal, ruší mě tam kombinování trans-orange a trans-neon orange (to je ta původní barva).
Tím jak obě barvy používají Nexo Knights, tak jsem na ně získal celkem oko - popravdě mi přijde, že by ty lodě byly hezké i s tou trans-orange, ruší mě vyloženě kombinace.

Jinak pokud máš nedostatek dílků v barvě trans-neon orange, tak Nexo Knights jich mají hodně  ;)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Togaran

Thalax

Služební loď krátkého doletu pro 1 pilota. Loď je vybavená dvojitým motorem, širokopásmovými skenery a anténami, lehkými laserovýmy kanony.
Hlavní účel - vyhledávání ztraceného vybavení a droidů a oprava samostatných zařízení.

Pod postranními skly jsou schovaná dvě vozítka, robot a bedna s nářadím. Jednoduchou úpravou lze loď předělat pro 3 člennou posádku nebo například přidat spací kajutu místo vozítek.

Barvy alá classic space jsou asi jasné, trochu jsem se chtěl odlišit a zaměnil šedou za tmavou šedou a přidal žluté detaily.

Fotky ve větším rozlišení najdete u mě na flickru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

#92
Luxusní přibližovadlo, napěchované pěknými detaily - namátkou: žluté trubky na střeše, disk v kabině (řídicí jednotka?  ;) )
Jediné co mi trochu chybí je nějaké mechanické rameno pro snazší manipulaci při případných opravách ve volném prostoru.


---------------------------

EDIT: Škoda toho CS loga na boku, více by mu to slušelo někde, kde by bylo ve správném směru :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Robkteryten

Jako vždy, naprosto super :D
Už vezmeš lodě na nějakou výstavu, ať si je můžeme prohlédnout?

Mtron

krásné, radost pohledět. Zase jedna perla space. Parádní práce moc se mi líbí, hravé neotřelé promakané s myšlenkou.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Můj oblíbený Lego dílek: ,,Windscreen 10x4x2 1/3 Canopy,,

Když jsem jako malý nonstop projížděl Lego katalogy, vždycky jsem si přál mít to špičaté obrovské sklo, co mají kokpity všech cool vesmírných lodí. Teď jich mám okolo 20 a ve skoro všech barvách a pořád je považuju za jedno z nejlépe vypadajících a použitelných vesmírných skel. :) Sám pro sebe jsem si dělal průzkum, které vesmírné rody je vlastně používaly a nakonec jsem jim postavil malou vzpomínkovou loď.
Kdo by nevěděl, jedná se o: https://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=2507&in=S

Časová osa:

  • 198? - "Seatron", "Sea People" a další prototypové série (také M:Tron a Space police) - Trans Red, Green, Neon Green
    Pokud tyhle obrázky neznáte, určitě si je najděte! Dle mého jsou to nejstarší záznamy o tomto skle. Ukazují možnosti skládání 10L skel na sebe, většina vesmírných a podvodních rodů 90tých let má prvky z těchto prototypů.

  • 1989 - Space Police - Trans Red
    První oficiální uvedení 10L skel a TrRed skel a rovnou ve 4 setech 8)

  • 1990 - M:Tron - Trans Neon Green
    Uvedení TrNeon Green barvy.

  • 1991 - Blacktron II – Ne, my dlouhá skla nepotřebujeme, máme svoje bubliny  ;)

  • 1992 - Space police 2 - Trans Green
    Přichází spodní díl kokpitu a skládání 2 skel na sebe. Nikdy se ovšem nestalo (nebo o tom nevím), že by se objevily 3x 10L skla v jednom setu. Skládání na sebe se už nikdy nevrátilo.

  • 1993 - Ice Planet 2002 - Trans Neon Orange
    Další nová barva a 10L skla máme pouze v jednom setu, ale aspoň že 2x.

  • 1994 - Spyrius - Trans Blue
    Opět jenom v jednom setu 2x. A začíná zlatá éra tmavomodrých skel.

  • 1995 - Unitron - Trans Blue
    Technicky je toto téma už z roku 1994, ale většina setů přišla až 1995 a to ještě ne v Evropě. Spolu s Aqusharks se objevují potištěná 10L skla.

  • 1996 - Exploriens - Trans Blue
    Přidává se ,,bi-level wing plate" a tím Exploriens mají vlastní ikonické kokpity. Po dlouhé době výrazně bílé barevné schéma.

  • 1997 - Ufo - Trans Neon Green potištěné
    Pouze 1x 10L sklo. Pro hodně lidí už UFO ani nespadá do klasických Space témat.

  • 1998 - Insectoids - Trans Green potištěné
    Opět pouze 1x 10L sklo. A tady slavná Space éra končí...

  • 1995-1998 - Aquanauts, Aquasharks, Aquaraiders, Stingrays
    Zařadil jsem i podvodní rody, všichni využívaly 10L skla a i když nejsou ve vesmíru, tak rozhodně nejsou na současné Zemi. Taky struktura setů odpovídá Space tématům.

  • 1999 - Rock Riders
    Poslední řada, kterou se zavřenýma očima řadím ke Space. Ale vy ani nemáte opravdová skla...

  • 1992-1998 – Město  - Trans Light/Dark Blue
    Modré varianty 10L skel se objevovaly také v setech města, Res-Q, ale moje zaměření je spíše na space.

  • Poslední skla vyšly v roce 2000 v USC X-Wing (neprůhledné Light Gray) a 2001 Alpha team a re-edice auta na dálkové ovládání (obojí v Trans Blue).

Pozornější jistě pochopili, že úspěch Space řady závisí na použití cool skel a cool barvy.  :D A Blacktron 2 je vyjímka potvrzující pravidlo. Nezapomeňme tedy oslavovat tento ikonický dílek ve svých budoucích Space MOCech!  ;D

PS: Loď má uprostřed díru na osu a dá se točit na stojánku, čímž poslouží jako skvělé losování tématu pro další stavby  ;D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

To je super :D bereš to úplně vědecky.
To light gray sklo neplanuješ  sehnat?  >:D

Mtron

Přiznám se, že si své vesmírné lodě neumím bez tohoto dílku představit. Prostě je to povedený Cocpit provokuje dravostí a nadčasovostí. Ano budu ho oslavovat. Blacktron II je jenom chabou imitací, která byla klonem B I. Jinak super zpracované a super postavené. Děkuji za vyčerpávající shrnutí.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

HD

Povedený pomník (lepší  výraz můj slovník nezná, o jen o vzpomínku se dle mě nejedná) pro významný díl.

Je mi líto, že toto sklo nedočkalo časů barev civilních (tr clear, tr black), to bych se ho tolik nebál použít. :-)
Nicméně, jdu najít svoje tr light blue, aby bylo na očích, a uvidí se.  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Děkuju za reakce  :)
žádne další teď nesháním :) mám jich tak akorát, co potřebuju. Doufám že brzo přijdu s nějakou lodí co je hezky klasicky využije :) Uvidíme jaký dílek oslavím příště  ;D
V době kdy se začaly hodně používat trans clear a black se už používalo curved sklo 10x6x2 bez pantů. Takže to tak nějak převzalo štafetu a je jich dneska taky hromada ve všech možných barvách.
Jestli jsem inspiroval k prohledání krabic a nějakému buildu, tak mám radost a považuji misi za splněnou  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

znouzectnost

#100
Krásná práce moc hezky jsem si zavzpomínal, přidat prototypy byl skvělý nápad. Dokonce jsem prošel všechna skla co mám doma a zapomněl jsi na Aquasharks 6155 a jeho černé sklo s potiskem
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=2507pb04&idColor=11#T=C&C=11
a taky nejhorší věc, že nikdy nevydali tr. yellow sklo  >:D
Na Bennyho lodi je důstojný nástupce, co?

Togaran

Znouzectnost: Děkuju za pochvalu :) ty musíš mít pořádnou sbírku těhle skel! To černé neprůhledné registruju, jen jsem ho nezařadil, spíš jsem bral skla podle průhledných barev. TrYellow by bylo asi zajímavé, ale do éry classic space patří zase jiné sklo. Jinak to co je na Bennyho lodi vypadá skvěle, mám ho teď na jedné postavené lodi, ale stavitelsky mi nepřijde až tak dobře použitelné, jako to 10*4*2 1/3 canopy. Navíc je hodně dlouhé a nedrží "přicvaknuté" při zavření.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

znouzectnost

Jj, skel mám odhadem 50ks (odhad podle množství setů), možná tedy o dost víc, kdo ví  ;)

Uděláš pojednání taky o Windscreen 6 x 4 x 2 Canopy a nebo o 4 x 4 x 2 Canopy Extender?
Už jen proto že Windscreen se často používal i na jiné věci než jen čelní sklo.

Bennyho sklo se dá lépe využít na hodně velké lodě než 10*4*2 1/3 canopy.

Togaran

GORGONA
Vesmírné servisní a opravářské vozidlo pro málo obydlené planety. Vybaveno pro pohyb těžkým terénem a na dlouhé cesty. Moje představa je, že slouží hlavně na planetách kde se něco těží automatickou technikou nebo jsou tam velké osamocené stroje a stará se o jejich údržbu. Zároveň může posloužit jako záchranářské vozidlo pokud se jiné vozidlo nebo loď dostane do nesnází a potřebuje opravu.

Interér je dvoupatrový a obsahuje i nákladní prostor, nekolik pracovních plošin a vstupní rampy. Na zádi je přistávací plošina pro drony a vznášedla nebo vrtulníky. Mezi další vybavení patří nádrže na plyny a kapaliny a manipulační rameno. Přední dvě nápravy jsou řiditelné a zadní dvě mají jednoduché pružení.

Pokud si chcete vozidlo prohlédnout naživo, bude až do září v Sedlčanech :)
A fotky ve větším rozlišení jsou na flickru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Osmikolka!
Velice se mi líbí celková promyšlenost Tvých staveb a hlavně detailní interiéry, třebaže bych osobně na některých místech nenechával tolik viditelných studů.
Použití liftarm-ů na zadní rampu zdá se mi býti zcela výborným - hladké z obou stran.
Neměl by jsi náhodou i fotku podvozku?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns


Togaran

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Vasyk

Viděl jsem to naživo a měl jsem nutkání ten skvost ukrást a utéct s ním domů, je vážně parádní !!

Marty713

Tvoje stavby jsou moje srdcovka. Tohle je pro mě jako návrat do dětství. Tvůj styl je skvělej. Trochu retro, stejně tak nadčasovej. ;) 8)

Prosím, hlavně nepodlehni módním trendům a tunám nových dílků. >:D

Togaran

Díky za pochvaly :) Myslím, že můj styl vydrží pořád stejný - inspirovaný 90s space :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Citace od: HD kdy 06.08.2018, 09:45:41
Neměl by jsi náhodou i fotku podvozku?

Trvalo to, já vím... doplňuju fotku podvozku  ;)
Stroj už stojí frontu na rozebrání, jednak se mi budou hodit jeho šedý kostky a taky je potřeba uvolnit místo ve skříni pro další modely.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

#112
Angulus

Ozbrojená transportní loď příslušná rodu Blacktron II pro krátké mise - hlavně "sběr a přemístění" různých zařízení  8)  >:D
Loď se skládá ze tří hlavních částí, střední část je kabina s místy pro posádku, vybavením i odpočinkovou palandou a boční části jsou nákladní prostory. Vše je v interiéru propojené - do nákladních prostor vedou chodby s posuvnými dveřmi. Na přídi jsou dvě vysouvací rampy a na zádi další vchod pro posádku. Loď je vyzbrojena 4mi lehkými a 3mi těžkými lasery na každém křídle a k tomu čtverným otočným dělem na střeše.
Délka x šířka x výška: 35 studů x 60 studů x 12 bricků

Loď bych zařadil po boku stíhačky Piranha (tvarem i určením), která byla o dost naježenější, ale zase neměla tolik funkcí a interiéru. Hlavní inspirací pro tvar byl větší autonomní drone z pc hry FTL. Podobnost s 6981 Aerial Intruder je ryze náhodná, i když ne na škodu.
MOC jsem měl už nějakou dobu rozestavěný (ve stádiu konceptu tvaru z plates) a impulz k dokončení bylo, když jsem z Pekiho hrabárny dostal trneongreen disky průměru 10 studů.

Větší fotky jsem umístil na Flickr.
Ať se Vám líbí  ;)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

#113

Citace od: HD Koupím dolní čelist, značka: odolná proti spadnutí.


To je hodně velký luxus. Perfektně vyvážený greebling na střeše s hladkým bočním povrchem, dynamický tvar (až tedy na vrata hangáru, ale chápu, že to byl záměr, a sám nevím, kam s nimi), dva bohatě vybavené hangáry, veprostřed s kabinou, obytnou částí .... mmmmm.  ::)  Jsem doslova nadšen z pracovního prostoru pilotů a vysunovací rampy pro rover.

Trochu mě mrzí, že není v prostoru uvnitř lodi trochu větší strojovna s vybavením pohonných motorů, ale dokážu si domyslet, že se Blacktronští bukanýři vyskytují v době, kde již miniaturizace propulsních technologií dosáhla pro přízemní techniky z mého hangáru nevídané úrovně.  ;D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Citace od: HD kdy 18.11.2018, 21:38:41
Citace od: HD Koupím dolní čelist, značka: odolná proti spadnutí.
To je hodně velký luxus. Perfektně vyvážený greebling na střeše s hladkým bočním povrchem, dynamický tvar (až tedy na vrata hangáru, ale chápu, že to byl záměr, a sám nevím, kam s nimi), dva bohatě vybavené hangáry, veprostřed s kabinou, obytnou částí .... mmmmm.  ::)  Jsem doslova nadšen z pracovního prostoru pilotů a vysunovací rampy pro rover.

Trochu mě mrzí, že není v prostoru uvnitř lodi trochu větší strojovna s vybavením pohonných motorů, ale dokážu si domyslet, že se Blacktronští bukanýři vyskytují v době, kde již miniaturizace propulsních technologií dosáhla pro přízemní techniky z mého hangáru nevídané úrovně.  ;D

Děkuju za komentář :) a beru si k srdci tu strojovnu, už to zaznělo u mých modelů víckrát, že něco takového by tam být mělo, pokud nejsou motory v skryté dimenzi...  ;D takže příští větší model jí má! Je to vždycky otázka co všechno chci do interiéru dostat a co jsem ochotnej obětovat no... většinou vyhrajou palandy a rover :P Jsem rád, že se ti líbí vysouvací rampy, mě taky :D a jístá "blokovitost" celé lidi je plánovaná, i když to nevyšlo kvůli šikmosti konstrukce přesně tak, jak jsem si představoval.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Máš to promakaný jako obvykle + zajímavý a netradiční tvar :) Moc se mi líbí ta vysunovací nástupní rampa, s těma jsem vždycky bojoval.

Ty neonové dishe 10x10 máš z čeho? nepamatuji si, že bych je někde viděl.

znouzectnost

Dishe jsou z friends lego kolotoče  :D  41128-1

Loď je krásná musím chválit

Robkteryten

Fakt paráda, jako vždy :D Fotky jak z katalogu. Kam se naši blacktroni hrabou, na tak propracovanou raketu.

Togaran

Moc děkuji za všechny komentáře! Jsou motivací pro další práci a zlepšování :)

Tím bych rád představil další model - evoluci lodi SPACE POLICE - STRIKER

Kdo by neznal, byla to zásahová loď Space Police I (set 6781). Inspiroval jsem se konstrukcí lodi, ale barvy jsou z řady Space Police II (btw: můj první MOC v jejich barvách!)

Loď je určená na zásahy a pronásledování zločinců, kabina je dvoupatrová, jak bylo ve zvyku u Space Police 2, posádku tvoří dva příslušníci, na zádi je vězeňská cela ve stylu lodi Rebel Hunter (6897). Spodní křídla se sklápí a je na nich zbraňová výbava lodi (převážně imobilizující lasery), dále je tam řad senzorů a antén, jak se na každou hvězdnou loď sluší a patří :) Na spodku jednoduché přistávací nožky a schované vozítko.

Nafoceno jsem to měl už před časem, ale dlouho jsem se nedostal ke zpracování fotek, na prezentaci jsou čím dál větší nároky a stejně jako na stavění, na to musím mít tu správnou náladu 8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Tvoje stavby jsou promyšlené do poslední kostky. To na nich obdivuji a zároveň mě to na nich baví hledat a zpětně hledat, "proč". :) líbí se mi uvěřitelný tvar při pohledu svrchu. Je to pastvou pro oči lačné toho správného retro vzhledu. :D

Jak funguje spojení loď - vězeňská cela? Vidím, že na boku modulu jsou drážky, do kterých zapadne kloub z hinge plate, a v lodi asi bude držet jen když je sekce motorů posunutá blíže ke zbytku trupu, ne? Nebo to funguje jinak?
(ať tak, či tak, smekám. :) )
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns