Problém s nahráváním obrázků na Kostky

Založil Luky1987, 12.10.2011, 10:10:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Luky1987

Reaguji tímto na malou diskuzi, která se již rozjela ve dvou vláknech.
Zatím se k tomu nikdo oficiálně nevyjádřil, tak bych to psal vše sem.
Již tři dny nelze na fórum nahrát obrázek, zřejmě se vyčleněné místo na serveru zaplnilo.

Já vidím možnosti dvě:
a) dávat odteď pouze linky na jiné úložiště, popřípadě přímé linky na obrázky, což mi nepřipadá jako dobré řešení, prostě je fajn mít obrázky zde a nepřelézat na externí úložiště. Také dost starších vláken již nemá obrázky dostupné, takže ztrácí hodnotu, stačí aby majitel přestal úložiště používat, přejmenoval ho atp.
b) vedení tohoto fóra jistě není zadarmo, tudíž by se mohly zvážit dobrovolné roční příspěvky na jeho běh, samozřejmě bez nároků na nějaké zvýhodňování dárců, pouze by bylo pěkné přidat do lišty menu nahoře novou záložku, kde by byli vypsáni. Pro BL prodejce by tam mohla být za malou dotaci i malá reklama ;)

Já osobně bych byl pro variantu B, pokud by se našlo třebas 50 lidí, co na fóru "žijí" a každý poslal 200Kč, byla by to hnedka desítka na provoz...
Za sebe nemám problém poskytnout i větší částku na provoz a velebení fóra...


Jindroush

Ten adresář má nastaven limit 4GB a prostě se to zase zaplnilo.

Ideálně si máte všichni dávat fotky na brickshelf, případně kamkoli jinam a na Kostky dávat jen thumbnaily s linkem. V tomhle objemu prostě nelze zaručit nic a zálohovat někam 4GB je rovněž problematické - až jednou ten server sletí nebo něco, asi se budete divit.  ::)

A to vůbec neřeším to, že věřím, že tak 80-90% těch fotek je prostě seno a sláma, ale nevím, kdo by to mohl probírat. Např. největší prostorožrouti tu mají 3500, 2100, 1600 fotek... kdo se tím kdy bude probírat.

Placení je problematické a imo nic neřeší - problém není v penězích, ale v mojí neochotě nést zodpovědnost za cizí data. Podobná situace je např. u soukromých zpráv - jsou tu uživatelé, co mají v PM tisíce zpráv, tam se nejedná o bajty, ale obecně o princip...

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Robbed

Citace od: Luky1987 kdy 12.10.2011, 10:10:40
Také dost starších vláken již nemá obrázky dostupné, takže ztrácí hodnotu, stačí aby majitel přestal úložiště používat, přejmenoval ho atp.

Stačí vložit 1-2 reprezentativní obrázky a zbytek na externí úložiště (BS,flickr apod...) namísto vložení 10 fotek + odkaz na galerii, kde jsou ty samé fotky.

Měch

Mám otázku, zabírají kapacitu i obrázky z jiných serverů, ovšem zobrazené zde? (Nevím jak jinak to popsat, je to funkce [img] )
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Jindroush

Nikolvěk, jen ta darda věcí, co se přímo uploaduje přes 'připojit'.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Ivansliz

Citace od: Jindroush kdy 12.10.2011, 11:37:58
Placení je problematické a imo nic neřeší - problém není v penězích, ale v mojí neochotě nést zodpovědnost za cizí data. Podobná situace je např. u soukromých zpráv - jsou tu uživatelé, co mají v PM tisíce zpráv, tam se nejedná o bajty, ale obecně o princip...

Co se počtu zpráv týče, tak jich mám teď kolem 20-30. Když jsem jich měl kolem 110, tak jsem se styděl za to, jak je to moc, ale jestli jsou tu lidé s tisícemi zpráv...  >:D A to už jsem se bál, jestli nebudu někdy vyvěšen jako "hříšník" s rekordním počtem zpráv a začal jsem mazat.  ;D

Každopádně minimálně (dočasně) 100-200 zpráv chápu určitě u lidí, kteří tu často něco organizují jako peki, Colonel, ty a další, ale tisíce, to už je asi moc no. :P

Jinak co se "spadnutí" serveru týče, má tenhle server nějaké zálohování(či se tomu říká jinak?), kdyby se "něco" stalo??
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Hardegon

Když čtu, jaký jsou s tim problémy a že už se nedají nahrávat obrázky, zpětně jsem si prošel svá témata v CaP a přiložené fotky nahradil odkazy. Postupně si prolezu i zbytek.

Luky1987

Rozhodl jsem se pro stejný postup jako Hardegon, postupně začínám nahrazovat v Běžných budovách obrázky za přímé linky na Flickr a zároveň promazávám mrtvé linky na BrickShelf.
Nahradil jsem zatím nějakých cca 60 obrázků po 200kb, to je hnedka 12mb :)
Stejně to udělám i v jiných vláknech se stavbami, které mám nahrané na Flickru.
Vědět, že je pro obrázky takhle málo místa, dělám to tak od začátku, ale alespoň si udělám pořádek ve vláknech ;)

Jindroush

Ještě jednou opakuji: není to technický problém a mohl bych kdykoli zvětšit to kvótu pro obrázky, která je 4GB.

Ale jde mi o to, že mi přijde, že je to principiálně špatně, že jsem pak já, jako provozovatel fóra, zodpovědný za data, která jsou vaše.

Pokusím se ještě udělat skript, který by každému emailem poslal seznam témat, kde mají nejvíceji obrázků.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Ethan

Citace od: Jindroush kdy 13.10.2011, 10:56:30
Ještě jednou opakuji: není to technický problém a mohl bych kdykoli zvětšit to kvótu pro obrázky, která je 4GB.

Ale jde mi o to, že mi přijde, že je to principiálně špatně, že jsem pak já, jako provozovatel fóra, zodpovědný za data, která jsou vaše.

Pokusím se ještě udělat skript, který by každému emailem poslal seznam témat, kde mají nejvíceji obrázků.
Provozoval jsem (no, pořád provozuju, ale leta tam nenastala žádná změna) server o Dračím Doupěti a nikdy nebudou všichni šťastní a zároveň vždycky bude mít někdo pocit, že má u tebe na serveru nějaká práva. Takže pokud ti to zjednoduší spaní, tak tu funkci zcela zruš a bude vymalováno. Pokud chceš uživatelům vyjít vstříc, ale jen tě brzdí vlastní zcela oprávněná neochota nést odpovědnost za to, že jsi někomu něco zdarma poskytl, tak uveď v pravidlech/licenci/čemkoliv, že obrázky sem nahrané mohou kdykoliv bez upozornění zmizet bez návratu a tedy si má každý uchovávat originál u sebe a je to.

Colonel32

Jenže všechny okolní freehostingová servery mívají výpadky nebo omezení. Kostky sice bývají občas nedostupné, ale vždycky jen v řádu hodin a nikdy ne dnů až týdnů.

Luky1987

Snad nikdo není takový blázen aby sem nahrál fotky a neměl je u sebe v PC. Když by Kostky spadly a fotky byli pryč, je to každého blbost, to je snad jasné.
Já mám veškeré fotky na pevném disku v PC, na dvou externích discích, v iPadu, ty které za něco stojí mám na Flickru.
Možná jsem paranoidní ohledně zálohování ;)
Ovšem Jindroush má samozřejmě jako jediný právo určovat pravidla fóra.
Když si fotky všichni kdo jich mají na fóru hromadu proberou a nahází přímé linky z jiných galerií, tak se místo znovu vytvoří, ale opět jen dočasně ::)


peki

#12
Citace od: Ethan kdy 13.10.2011, 13:02:33
... uveď v pravidlech/licenci/čemkoliv, že obrázky sem nahrané mohou kdykoliv bez upozornění zmizet bez návratu a tedy si má každý uchovávat originál u sebe a je to.

Kromně toho bych doporučil na fóru předvánoční uklid.

Jakožto jeden z největších spammerů (zuřivé on line reportáže z akcí kostek.org) jde za mnou cca 10 procent celkové spotřebované kapacity  :o (pokud se na to vezírovo voko koukalo správně )  se k tomu dobrovolně hlásím. Po otestování efektivity úklidu v sekci akce/výstavy dojde pravděpodobně k zásadnímu zredukování= SMAZÁNÍ těchto témat. Fotky z ukončených akcí jsou zpravidla již na nějakém serveru, takže pravděpodobně zůstane pouze jeden odkaz na galerii/galerie.






   

Frco

#13
Je to dost smutne, ze to forum nezvlada a je treba teraz stare temata bud mazat, alebo fotky preklapat na ine serveri, teda celkovo sa s tym "srat". To som este na ziadnom fore nezazil, nemyslim len legovom, ale aj rozne diskusne, napr. hojko.com, kde je tych tem a obrazkov o hodne viac ako tu.

Je to samozrejme adminove pravo, ale myslim, ze to trocha znizuje kvalitu fora.

dwo

Nic mi do toho není, ani mě to nijak neomezuje, jen za sebe uvedu, že jsem oficiálně nabídl vlastní hosting k dispozici a odbornou pomoc.
Osobně bych se zaměřil na upgrade fóra vzhledem k bezpečnosti, a zabýval se otázkou propojení např. s Coopermine Gallery, a obecně zavedením kvót na uživatele.

otaznik

Taky vidím omezování prostoru k nahrávání obrázků jako nepříjemnost. Procházení, mazání nebo jejich odkazování je taky dost vopruz.
Kdyby se tu nějak rozumně omezila maximální velikost nahrávaných obrázků, určitě by bylo místa více.

Ivansliz

Citace od: otaznik kdy 14.10.2011, 22:19:19
Taky vidím omezování prostoru k nahrávání obrázků jako nepříjemnost. Procházení, mazání nebo jejich odkazování je taky dost vopruz.
Kdyby se tu nějak rozumně omezila maximální velikost nahrávaných obrázků, určitě by bylo místa více.

Asi tak. Když jsem tu prezentoval fotky já, tak většina jich měla od 30 do 60 KB, zatímco ve vláknech mnoha jiných stavitelů se začíná na 100 nebo i 200 KB(i více)... Jediné, kde moje obrázky dosahovali kolem 100 KB, bylo CBC, kde jsem ale i 4 obrázky nacpal do 1 fotky v rámci limitu zprávy...
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Colonel32

Citace od: Ivansliz kdy 14.10.2011, 22:24:33
...bylo CBC, kde jsem ale i 4 obrázky nacpal do 1 fotky v rámci limitu zprávy...

A ještě jsme ti vynadali, jak jsou ty fotky mizerné, že jo?  ;D

Ivansliz

Citace od: Colonel32 kdy 14.10.2011, 22:31:29
Citace od: Ivansliz kdy 14.10.2011, 22:24:33
...bylo CBC, kde jsem ale i 4 obrázky nacpal do 1 fotky v rámci limitu zprávy...

A ještě jsme ti vynadali, jak jsou ty fotky mizerné, že jo?  ;D

Mno na úkor kvality, to musím uznat.  ;D Bohužel neměl jsem to vyzkoušené a čas na lepší úpravu, či postnutí fotek jinam, už nebyl. Ale to je jiná... >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

davroman

Pročítám tuto diskuzi a musím zareagovat.
Počítám se mezi nováčky na tomto fóru (Linhi, díky, ze jsi mě sem cca před pul rokem navedl) a tak přidám zkušenosti a pocity někoho, kdo je tu novy a postupne procita i starší témata, protože nebyl u jejich zactku.
Nejlépe vse asi popisu na prikladu mirkova vlákna o jeho kolejišti (Mirku promiň). Zacal jsem hezky od první stránky a musím říci, ze jsem byl hodně zklamán z některých nefunkcnich odkazu na fotky a take z odkazu na jiné servery - otevření fotky v novém okně hodně zdržuje a hlavně přidává práci s následným zaviranim (čtu toto vlanko vetsinou večer na iPhone nebo iPadu - podle toho co na mne zbyde). Naštěstí Mirek později přešel na prime vložení fotky, tedy fotka se otevře přímo v textu, což je naprosto super.

Co tím vším chci říci je, ze odkazy na jiné umístěni fotek maji určité nedostatky a je to u takovéhoto hodnotného fora skoda. Myslím si, ze aby si nektera témata zachovala svoji informační hodnotu, měla by mít fotky vložené přímo v textu, protože jedine tak je zaručeno zachování informaci i pro budoucí generaci legařů.

(omlouvám se za chybějící háčky a carky - psáno na iPadu)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

MeNadruhou

Nejlepším řešením by mohl být skript, který by fotky nahrál zobrazil tak jak to doteď funguje a pak, řekněme jednou týdně, je přesouval na BS do nějaké generální složky(složek technic,city castle) fora,   a v příspěvku by pak obrázek sám nahradil funkcí [ img ]-[ /img ]. Ideálním doplňkem by byla redukce rozlišení třeba na 800*600 (aby bylo něco vidět, a přitom se nezobrazovalo v novém okně) (řešení složité, ale pro většinu uživatelů nejpřijatelnější)

K tomu co již bylo řečeno:
Upravovat fotky mě nebaví/neumím to dělat efektivně, otvírání v novém okně/panelu je fuj, přímé zobrazení ve vysokém rozlišení je občas taky k ničemu.
Nikdy jsem si nedělal iluze o tom, že když někam nahraju fotky, že s nimi můžu dlouhodobě počítat.
Dobrovolný příspevek na provoz fora - jsem pro, a to by ani nemusely být finance jen na provoz.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou