(vlastní) letiště

Založil johnik007, 30.08.2011, 17:57:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

johnik007

Tak jsem se konečně rozhodl splnit svůj sen a postavit si vlastní Lego letiště. Vděčím tomu také Vláďovi, takže ještě jednou díky moc! Velkou inspirací pro mě byl a je model Petera, proto prosím odpusťte jistou podobu obou modelů. Stavba je zatím opravdu na začátku a celý průběh bych chtěl zdokumentovat a společně s Vámi přijít na chyby a ještě při stavbě je odstranit...

Na prvních dvou fotografiích je vidět přední stěna (do ulice) odbavovací haly, která je postavená na šířku na dvou základních deskách 48x48 studů a délka zatím ještě není známa  ??? Přední stěnou jsem řešil pouze pomocí skel bez rámu, přijde mi to takhle hezčí a vzhledem k velikosti přiměřenější... Mám na Vás první otázku a prosbu... Chtěl bych nějak vyřešit otvírání dveří pomocí nějakého motorku... Chtěl bych zde mít spoustu věcí a modelů nasvětlených a v pohybu. Proto jsem po zvážení všech aspektů došel k závěru, že vše budu muset zvednout o výšku cca 4 plate, abych mohl vše nasvětlit tak, že nebudou vidět kabely... Má tedy někdo nějaký nápad na zpřevodování či případný systém otvírání dveří a byl by mi ho ochotný prozradit? Předem díky moc  ;)

Marty713


Luky1987

Vzhledem k nasazenému rozměru přeji hodně štěstí a trpělivosti ;)

Ivansliz

Jestli letiště bude opravdu tak velké, jak jsi to určil těmi base plates, tak se máme na co těšit. >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Petronel

Zatím to vypadá dobře, já asi nebudu ten, co ti s elektronikou a s letištěm poradí, ale každopádně ti moc držím palce ať se dopracuješ až do finálního výsledku!  ;) Začátek je dobrý.

Citace od: Ivansliz kdy 30.08.2011, 18:52:15
Jestli letiště bude opravdu tak velké, jak jsi to určil těmi base plates, tak se máme na co těšit. >:D

No to snad ne, musí být ještě větší, chce to pořádnou Runway!  >:D

Ivansliz

Citace od: Petronel kdy 30.08.2011, 19:04:30
Zatím to vypadá dobře, já asi nebudu ten, co ti s elektronikou a s letištěm poradí, ale každopádně ti moc držím palce ať se dopracuješ až do finálního výsledku!  ;) Začátek je dobrý.

Citace od: Ivansliz kdy 30.08.2011, 18:52:15
Jestli letiště bude opravdu tak velké, jak jsi to určil těmi base plates, tak se máme na co těšit. >:D

No to snad ne, musí být ještě větší, chce to pořádnou Runway!  >:D

Na runway jsem také myslel, ale nemluvil jsem o ní z toho důvodu, že si neumím představit, jak by to stavitel do pokoje narval.  ;D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

johnik007

Tak se nám to po čase trošku pohnulo... Vzhledem k velikosti a proto, aby se tam vešla runway, jak již bylo zmíněno, musel jsem celou stavbu a všechen materiál přestěhovat do vlakové místnosti a vláčky s městečkem hezky uložit do archivu. Co se tedy vlastně změnilo? Dodělal jsem čelní stěnu, zezadu jsem jí vyztužil normálními bricky, zvedl jsem podlahu o 2 plate + 1 tile budou dlaždice, čímž jsem si udělal nějaký prostor pro vedení elektro instalace a postavil jsem jednu boční stěnu... Protože jsem s odpovědí otálel, osázel jsem to nějakou stavební technikou, aby to vypadalo trošku lépe...

Za návod na otvírací dveře děkuji, určitě využiji, nicméně nyní všechny své síly vkládám do hrubé stavby... Též děkuji za všechny přání zdaru a trpělivosti, protože oba artikly již začínají docházet  ;D

Jinak stavba to snad bude opravdu velká, no ale nepředbíhejme  ;D

Tak a můžete začít kritizovat...

Měch

To zní jako pořádný projekt. Hodně štěstí se stavbou a pokud můžu dát nějaký tip, tak bych tam uděklal nějaké vtipné zcénky z letištního ptostředí. Např. Kevin hledající svou rodinu, Terminátor v rentgenu, scéna z Toy Story 2, Tom Hanks z filmu Terminal.
Mohly by tam být i pohyblivé eskalátory
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Ivansliz

Citace od: malý Měch kdy 12.09.2011, 22:06:12
To zní jako pořádný projekt. Hodně štěstí se stavbou a pokud můžu dát nějaký tip, tak bych tam uděklal nějaké vtipné zcénky z letištního ptostředí. Např. Kevin hledající svou rodinu, Terminátor v rentgenu, scéna z Toy Story 2, Tom Hanks z filmu Terminal.
Mohly by tam být i pohyblivé eskalátory

Dobrý nápad.  :D

Koukám, že se z toho vyvíjí proklatě dobrý projekt. >:D ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

P4tr1cius

Town síce nieje moja parketa, ale keď sa toto dokáže dokončiť pri zachovani kvalitatívnej úrovne, ktorá tu je nastavená, výsledok bude naozaj skvostný.

P4tr1cius

To johnik007: A všimol som si, že jedna celá izba v byte, kde predpokladám že bývaš, je vyhradená iba pre LEGO. Tak to už musíš byť teda naozajstný LEGO "pacient". Myslím to samozrejme len v tom najlepšom.

otaznik

Citace od: johnik007 kdy 12.09.2011, 21:49:52

Tak a můžete začít kritizovat...
Ten jeřáb, respektive zavěšení břemene, vypadá velmi podivně. Doporučuji ještě jednou projít stavební plány.

Ivansliz

Citace od: otaznik kdy 13.09.2011, 21:33:03
Citace od: johnik007 kdy 12.09.2011, 21:49:52

Tak a můžete začít kritizovat...
Ten jeřáb, respektive zavěšení břemene, vypadá velmi podivně. Doporučuji ještě jednou projít stavební plány.

Tos ho dobře chytil za slovo.  ;D  >:D

johnik007: Jinak na starších fotkám jsem si všiml, že používáš malé šuplíčky na třídění kostiček, což?  ;)

We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

johnik007

malý Měch díky za tip na eskalátory... jen ještě musím vyřešit, jak zakamuflovat figy padající na konci do díry... zkusím je umístit někam dozadu tak, aby byly vidět průhledy pouze "nepadjící části"

Ivansliz děkuji, pokusím se Tě nezklamat  ;) Ano, šuplíčky používám, ale pouze na jednořadé plate... radši investuji více do Lega, než do šuplíčků... zatím pro mě každá kostka dobrá...

P4tr1cius díky, ano, mám to štěstí, že celý jeden pokoj je umístěn nad garáží, to se pak mohu věnovat jenom Legu a ne stěování nábytku, aby se tam můj MOC mohl vejít  ;D a tím "pacientem" jsem už asi deset let a jsem na to hrdý... Lego je totiž lepší, než kdejaká baba  8)

otaznik už jsem vyměnil stavební dozor, snad se tato chyba nebude opakovat...


Jinak stavba se zatím díky Zimnímu diorámátku moc nepohnula, začal pouze vznikat McDonald, v sobotu jedu instalovat zimní město, tak se nám to pak sna zase rozjede...

johnik007

Tak, v posledních dnech se mi podařilo s letištěm opět trochu hnout a tady je výsledek....

FilipS

Páni, vypadá to víc než slibně. Jen tak dál.

Ivansliz

Souhlasím s Diidym. Držíme palce.  :D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

johnik007

S blížícími se prázdninami je najednou nějak moc volného času, a tak jsem se rozhodl věnovat mému letišti...

Brzy přidám nové fotky, ale do té doby bych na Vás měl jako neTechnic stavitel dotaz, jak zpřevodovat na co nejmenším místě motor ze setu 8293 na co nejnižší rychlost - měl by sloužit jako jezdící pás na kufry...

Díky moc!  ;)

peter

Vše záleží na velikosti prostoru. Každopádně jediná možnost, jak rychle motoru snížit rychlost je přes šneková soukolí.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

germik

Ze šneka na 40z, jestli nebude stačit, tak znásobit >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Ptakus

No tak už pár tejdnů jsem naplej jak guma od spoďárů a fotky furt nikde. Ještě pár tejdnů a prasknu:D.

johnik007

Jsem rád, že napětí dosahuje až takového stupně  ;D ostatně je to i můj záměr a celé letiště se hodlám zveřejnit tehdy, až bude celé hotové. Do té doby pro "upuštěná ventilů" sem občas hodím nějakou fotku detailu letiště. Dnes jsem pouštím do éteru fotku Mc Donalda z odletové haly...

PS1:Pokud je někdo opravdu nehorázně napnutý a chtěl by to trošku uspíšit, pomoc se samolepkami bych uvítal  ;)

PS2: Někteří zaměstnanci letiště si přáli být do jeho otevření v anonymitě, proto takovéto proostření :D