8265 - Přední nakladač (Front loader)

Založil mozkit, 23.08.2011, 18:29:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mozkit

Díky náhodě se mi podařilo koupit v nejmenovaném hračkářství v nákupním centru Nové Butovice tento Technic. Byl v nějaké akci za 1199,- Jelikož už nekolik techniků mám a baví mě, tak jsem neváhal a poslední krabici co měli jsem vzal  ;D (standartní cena kolem 1800,-).
Takže to byla velká neplánovaná radost  ;)

základní info:
Počet dílků: 1061, složení -  http://www.peeron.com/inv/sets/8265-1
rok: 2009
Pro věk 10-16
Minifigové žádní

Krabice je ta standartně obrovská a mohla by být klidně o dost menší, je fakt, že v krámu to působí lákavě taková škatule..
Kostky byly v několika neoznačených/neočíslovaných sáčcích, dále tři sešity s návodem na stavbu pro první set (s tvrdou podložkou
zalitý v sáčku), návod pro druhý je klasicky potřeba stáhnout z internetu z lego stránek. Nálepky byly vložené u sešitů v sáčku.




Návod je ve třech sešitech, přičemž ve třetím je na konci návod na přestavbu na motorizovanou sadu (8293 - motor, battery box a LED světla).
Stavba je podle mě naprosto standartní Technic.
Neni nijak složitá (když počítám, že už člověk nákej ten set postavil). Během stavby jsem nenarazil na žádný zádrhel nebo nejasnost.
Podvozek nakladače je poměrně dost protkaný různýma převodama a ozubenejma kolečkama a dlouho stavíte a pořád to nemá podobu
finálního modelu  :)
Celkově mi stavba zabrala cca 5hodin v totálně klidnym tempu a mezitím pokukováním po TV atd.



Nálepek je maličko, je to malý aršík. Co se mi moc nelíbí je, že nálepky na zadní kapotu motoru je vlastně jedna nálepka a ta se lepí přes dvě kostky, takže pak
po rozebrání je drzí pohromadě ale moc dlouho to nevydrží (kor v na volno v krabici). Celý nakladač je v kombinaci žluté a černé barvy.
Celkově mi přijde model pěkný a věrohodný. Asi nemám k ničemu výhrady. V kabině řidiče je modré křesílko a volant, venkovní zp. zrcátka.
Co se týče umístění motorové sady, je poměrně dobře vyřešeno schování jak motoru tak battery packu (ze spoda).
Líbí se mi velikánský kola  :)




Co se týče funkcí, tak to neni žádná divočina.
   -Funguje a pracuje motor při pohybu (žlutý písty zalejzají a vylejzají - jako v dalších jiných setech)
   -Zahybání modelu se provádí osou vyhnanou přes kabinu nahoru a ovládá se kolečkem na střeše. Neotáčí se kola, ale
     ohybá se celá přední část nakladače (v půlce modelu).
   -Odklápí se vzadu kapota motoru.
   -Zvedá se rameno se lžící a vyklápí se celá lžíce. (manuálně nebo motorovou sadou)
   -V případě motorové sady svítí světla vpředu.





Co se týče hratelnosti asi nějakou dobu zabaví, nicměně je to podle mě spís takovej kousek pěknej na vystavení. Ale koukal jsem na netu, že
to někteří předělali i na IR ovládání a to pak asi hratelnost stoupne dost  :)
Druhou variantu jsem ještě nestavěl, ale vypadá to na poměrně jedoduchou variantu nějakýho naběrače, uvidím.

Plusy
+pěknej model (velkej)
+snadná bezproblémová stavba, která nějaký čas už zabere
+pěknej motor v pohybu
+cena za kterou se dal koupit.
+poměrně dost použitelných dílků
+s předěláním na IR ovládání asi bezva hratelnost
+rozumně zapracovaná motorová sada v modelu

Mínusy
-zmiňované nálepky přes dvě kostky
-asi nic zásadního




Shrnutí -  Za akční cenu skvělý, za standartní cenu kolem těch 1800 taky pořád pěkná záležitost a zásobárna kostek.
pavel

Bery

#1
Toto byl můj první set a musím uznat že je fakt boží a mám ho pořád nejraději, je v něm tolik dílů že jsem z něho postavil auto pro LTTT + nějaké motory atd. Sice bylo strašné, ale dílů jsem měl dost.

EDIT:Já ho kupoval v únoru 2010 a nálepky i plánky byly volně ložené.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Měch

Já si ho také nemůžu vynachválit, jen mě mrzí dvě věci:
1) Řízení dost pruží - když držím horní kolečko tak můžu druhou rukou pohybovat celou přední  částí jen s minimálním odporem.
2) Ozubené kolečka fungují jen když jsou nové, po druhé stavbě šly převody hodně ztuha až to nebylo hratelné.

Byl to můj první žlutý set a postavil jsem z něj svůj první LTT v kategorii Prototypů. Samolepky jsem měl taky volně pohozené a plánky jetě nebyly v obalu a s kartonem. Někdy kolem února 2010.

Jinak musím ještě vzpomenout překrásně udělaný zadek bagru. Zábradlí, skosená karoserie a spodní strana v DkGrey nemají chybu. Taky kabina je úchvatná.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

otaznik

Citace od: malý Měch kdy 23.08.2011, 22:29:15

2) Ozubené kolečka fungují jen když jsou nové, po druhé stavbě šly převody hodně ztuha až to nebylo hratelné.

Tohle se mi nezdá, proč by to mělo jít hůře? Nepospíchal jsi spíš s tím druhým postavením a neutáhnul to někde?

Bery

Přesně, já při druhé stavbě žádný problém nezaznamenal.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

branio

Tento model som kúpil aj ja, asi pred pol rokom. Veľmi pekný model.
Po predchádzajúcich zlých skúsenostiach s nálepkami som sa rozhodol, že ich už radšej na lego lepiť nebudem. Po čase sa začali lámať a navyše v malých kúskoch som ich nachádzal vytrúsené a nalepené kadekde, proste fujtajbl.
Môj malý IFOL (3 roky) sa s týmto nakladačom rád hrával (až kým som ho nerozobral (Lego, nie IFOLa ;) )).

Na internete som sa postupne dostal k plánom, ako plne motorizovať tento model (3x M motor, 1x XL motor).
Mám teda plány na dve varianty, rozdiel je v zatáčaní:
A) zatáčanie cez dodatočný veľký Linear Actuator,
B) zatáčanie ozubenými kolesami.
Zatiaľ som vyskúšal iba verziu A, po postavení mi však niektoré prevody preskakovali a zadrhávalo sa to. Zatáčanie bolo príšerne pomalé, ale rameno fungovalo výborne.

Po jeho rozobratí som si doma spravil custom bager 8043 (nevlastním originál, postavil som ho prakticky z tohto nakladača 8265 a buldozéra 8275 + dodatočne dokúpené diely cez BL).
Počítam s tým, že po rozobratí bagru postavím variant B nakladača.

Ak by niekto mal záujem o tie dva plány na motorizovanie, môžem ich skúsiť niekam uploadnúť (majú okolo 85-90MB každý).