Společný projekt SPACE - další výstava

Založil Mtron, 01.06.2011, 14:01:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

měla by se na výstavě Lipno 2014 objevit sbírka setu Space

ANO
33 (47.1%)
NE
12 (17.1%)
Je to hloupost
12 (17.1%)
nezajímá mě to
13 (18.6%)

Celkem hlasů: 70

Togaran

Loga jsou dobrý nápad (Zusím si svoje taky dát dokupy :) ale asi bych ho nedělal tak velké, myslím že tak 16 studů na šířku by stačilo)

A s popisky jsem taky pro. A myslím, že i ty plakáty by mohly být fajn, já možná něco doma taky vyhrabu, ale bojím se, že v zuboženém stavu :(

Co se mých plánů stavby týče, jsou pořád dost nejasné :-D s časem je to horší než minulý rok a rád bych stavil nějaké stroje než základnu.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

Vážení.....

Předně Vám chci vynadat...... a zároveň popřát vše nej do nového roku 2014. Začíná se nám krájet čas do další výstavy a do další výzvy pokořit tu minulou v lepším slova smyslu. Padlo tu několik návrhu jak LIPNO 2014 v sekci SPACE provést.

Chtěl jsem dát pauzu a nechat vyniknout jiné stavitele SPACE, ale světe div se nikdo  se do stavby nový nehrne. Došel jsem k závěru, že Mtroni jako vždy zachrání nastalou situaci a začnou se stavbou základny a rozjedou přípravy a velení nad celou sekci.

Takže úkol č. 1 - přihlásí se vystavovatelé sem, přidájí rozměr ve studech, nákres a nějaký stručný popis. To vše v co nejkratším možném termínu. Následovat bude rozložení a rozdělení dalších úkolů již pro dané vystavovatele. Prosím žádné mohl bych, možná, snad, asi. Prostě budu a chci. Díky.

Díky MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Budu a chci!  :D

Dodám MOC do dioramatu, rozměr, náčrt a popis dodám co nejdříve.

Chci teď malou vsuvku o tom co se tu rozebíralo - vystavení oficiálních setů space. Pokud o to bude zájem a vystavovat se bude, postarám se o plakáty k jednotlivým rodům. Vytvořím koláže z obrázků v katalozích, oficiálních plakátů a přidám i nějaké texty z lego wiki. Tisk taky zajistím. Obrázky mám z netu a co mám doma tak naskenuju a zrestauruju. Pokud někdo máte v PC obrázky k tématu ve vyšším rozlišení, prosím kontaktujte mě přes SZ, nehlašte to zde v tématu, tady he hlavně prostor na stavby. Děkuji
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

znouzectnost

#243
Vystavovat budu, základna má aktuální rozměry 2x48 baseplate. Plánuju rozšířit... ale slovo plánuju je zakázané.
Proto potvrzuji jen 2x48 základnu a kolem bude něco dalšího takže minimální prostor bude třeba 6x48 baseplate

Co se týče vystavení oficiálních setů. Počítám s tím, že co neberou ostatní beru já.
Jediné co nemám jsou UFO. Teda hlavně 6979 Interstellar Starfighter.

Neplánujete postavit něco jako je tady? http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2246045
Materiál mimo baseplate je.

Jak jste na tom s baseplate? Bude jich potřeba tak 100 možná víc.
Tovární sety co chceme vystavit (výpis rodů)
Classic space
Blacktron I
Futuron
Space police
M:Tron
Blacktron II
Space police II
Spyrius
Unitron
Ice planet
Exploriens
Roboforce
UFO

Dále věci z Ideabooku jako polooficiální a pokud to projde tak i alternativy jednotlivých setů ze zadní strany krabičky.

peki

Citace od: znouzectnost kdy 09.01.2014, 16:04:55
Co se týče vystavení oficiálních setů.....

Nevím kde se vzala informace o vystavovaní oficiálních setů. Primárně MOC nebo dioráma z oficiálních setů. Věřím že počet vystavovatelů se na letošní rok rozroste. Potisk pozadí budu řešit s LP příští týden. Varianty:
- jenom černá  (bylo v Brně a Roztokách)
- černá + nějaké hvězdy měsíc atd.
- Lego koláže (museli by jste dodat)

Mtron

Citace od: peki kdy 09.01.2014, 16:42:42
Citace od: znouzectnost kdy 09.01.2014, 16:04:55
Co se týče vystavení oficiálních setů.....

Nevím kde se vzala informace o vystavovaní oficiálních setů. Primárně MOC nebo dioráma z oficiálních setů. Věřím že počet vystavovatelů se na letošní rok rozroste. Potisk pozadí budu řešit s LP příští týden. Varianty:
- jenom černá  (bylo v Brně a Roztokách)
- černá + nějaké hvězdy měsíc atd.
- Lego koláže (museli by jste dodat)

1) Pozadí rozhodně černé, vynikne spousta detailů MOCU.
2) Koláže dodáme.
3) Oficiální sety byl návrh pro další zpracování. Moje představa byla provést menší dioráma světů zastupujících SPACE včetně jejich rodového znaku.

Ovšem, že dáme přednost vystavovaným Moců pokud nějaké budou. Je třeba připravit pár variant, když a rád bych věřil než pak něco narychlo bastlit. Sám jsi svědkem, že Stavitelů nějak rapidně nepřibývá.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Citace od: peki kdy 09.01.2014, 16:42:42
Citace od: znouzectnost kdy 09.01.2014, 16:04:55
Co se týče vystavení oficiálních setů.....

Nevím kde se vzala informace o vystavovaní oficiálních setů. Primárně MOC nebo dioráma z oficiálních setů. Věřím že počet vystavovatelů se na letošní rok rozroste. Potisk pozadí budu řešit s LP příští týden. Varianty:
- jenom černá  (bylo v Brně a Roztokách)
- černá + nějaké hvězdy měsíc atd.
- Lego koláže (museli by jste dodat)

černá je nejlepší, Pro space rozhodně, modely na černém pozadí jsou opravdu lépe vidět. Myslím si osobně, že hvězdné nebe by mátlo, ale na druhou stranu je to hezká dekorace. Pokud se LP rozhodně pro hvězdy, bylo by dobrý, kdyby byly až výš, nad modely, aby nerušily.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

peki


Mtron

#248
Citace od: peki kdy 10.01.2014, 11:55:23
Citace od: Togaran kdy 10.01.2014, 09:27:03

černá je nejlepší,

Tedy takto  (tohle je obr z Brna)?

Toho člověka ve fraku neznám, ale jo to je Brno, lepší to bylo v Roztokách,



na stěnách byla nainstalována černá lamino deska.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Mtron

#249
Zdravím všechny nadšence ve SPACE světě kde vládne prozatím klid a mír.

Jak je tomu již zvykem a stalo se tradicí SPACE nesmí chybět na žádné  výstavě. Blížící se výstava Lipno 2014 je skoro za dveřmi. Dávám sem nákres rozvržení Mtronské základny pro výstavu. Včera v Berouně jsem se s Pekim dohodl, že budu zaplňovat roh kurtu. Prosím tedy Vás ostatní dokreslete se  kde budete. Toto je už opravdu závazné. Směrujte se na tu delší stranu vlevo od základny.

Mtron OUT

p.s ostatní kdo nebudou vystavovat, prosím neplevelte vlákno díky.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Thrawn

Tak já bych se dal vedle tebe 3x2 baseplate.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Togaran

#251
Koukám, že zónu tam už mám, jak jsme se domlouvali :) 2 šedé baseplate 48 mám, tak stačí když doplníš 4. Nějaké kontejnery a věci na přistávací plochu si taky postavím. Tím zaplním ty svoje 2 baseplate.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

danyboy


peki

Citace od: danyboy2127 kdy 16.02.2014, 21:22:00
Který máte kurt?

Žádný, všichni (společné projekty) si mají za domácí úkol rozmyslet plochy. Potom se podle toho přidělí 1 ze 2 kurtů  ;)

znouzectnost

Já bych chtěl taky nějaké místečko... budu skromný 3x2 baseplate 48 (nebo i 4x2) když bude místo.

znouzectnost


peki

#256
Citace od: Mtron kdy 16.02.2014, 10:53:49
............ Včera v Berouně jsem se s Pekim dohodl, že budu zaplňovat roh kurtu. Prosím tedy Vás ostatní dokreslete se  kde budete. Toto je už opravdu závazné.......

Potřeboval by jsem zastavět vyznačený prostor pro Space. Bude to takto OK? Pokud by nevyhovovalo je k dispozici ještě druhý kurt, ale preferoval bych toto, protože jsou vyřešeny oba rohy.   

Plocha č. 6 je "jen" 90 cm 10 potřebuji na piráty + bude potřeba nějakou mezeru mezi MOC.

U plochy č.12 by se dalo (pokud by bylo nejhůře pokračovat Duplem)

Nebo se dá dát duplo jinam, potom potřebuji aby Space vyplnilo i druhý roh. Castle bude na ploše č. 16 asi na 0,5 m + mezera mezi MOC.


Thrawn

Jak to tedy bude? Kolik tam vlastně bude Lordů? Já se též v případě potřeby mohu uskrovnit na 2x2x48.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

peki


Mtron

Tak tohle je poslední úprava, již nic nikdo neměňte bo mě trefí a potom Vám na to ---- (cenzura) !! !! !!

Jde se stavět.  Připomínky si strčte za klobouk času bylo dost.
Díky
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

znouzectnost

#260
Děkujeme Mtronovi za závazek a až mládě usne napíšu změny  >:D

Nebudu prudit, základna má 110 cm tak to vyjde. Megacory a přestavěné M:Trony nechám letos doma.
Doufám, že TLC do Lipna vydá Bennys space ship (70816), líbila by se mi u CS základny a moc.

Přidal jsem nové téma se základnou
P.S.: Mrkni jak se jmenuju  ;)

znouzectnost

Když koukám na mapu a přechod Clasic Space x Castle, nebylo by ideální použít tovární sety z lego movie?
Bude mít někdo 70810 MetalBeard's Sea Cow, 70806 Castle Cavalry a 70807 MetalBeard's Duel k zapůjčení?

Thrawn

Už se staví  ;D

Moc hezky graficky vyvedeno. Tohle bude super akce!

Jo, Bennyho loď zřejmě bude i pro mně jeden z letošních must have setů  :)

Bohužel, žádný z těchto setů nemám, jen pár minifigů. Škoda, že i Benny nebyl v CMF  :(
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Mám trochu problém s těmi kolejemi. Moje zdi totiž mají tlouštku osm studů. Dalo by se to nějak posunout, třeba přes nějakou zatáčku?

Popř. to mohu ještě zúžit, ale dělal bych to hrozně nerad. :(
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mtron

Citace od: Thrawn kdy 18.03.2014, 01:09:21
Mám trochu problém s těmi kolejemi. Moje zdi totiž mají tlouštku osm studů. Dalo by se to nějak posunout, třeba přes nějakou zatáčku?

Popř. to mohu ještě zúžit, ale dělal bych to hrozně nerad. :(
Ty tam žádný koleje nemáš. Končí na mojí základně.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Thrawn

Citace od: Mtron kdy 18.03.2014, 12:28:20
Citace od: Thrawn kdy 18.03.2014, 01:09:21
Mám trochu problém s těmi kolejemi. Moje zdi totiž mají tlouštku osm studů. Dalo by se to nějak posunout, třeba přes nějakou zatáčku?

Popř. to mohu ještě zúžit, ale dělal bych to hrozně nerad. :(
Ty tam žádný koleje nemáš. Končí na mojí základně.

Tak to je super! Taky to má logiku, když se nás Blacktronů všichni bojí  ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Takový detail. Moje základna má úroveň ve výši tří bricků. Kolik prostoru bude mezi námi M:Trone? Předpokládám, že nula. Budeš tam mít zase kousek baseplate volný, jako loni? Postavil bych tam s tvým svolením sjezd. :)

Popřípadě bychom se mohli spojit jakoby rozstříleným mostem.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mtron

Citace od: Thrawn kdy 19.03.2014, 17:59:51
Takový detail. Moje základna má úroveň ve výši tří bricků. Kolik prostoru bude mezi námi M:Trone? Předpokládám, že nula. Budeš tam mít zase kousek baseplate volný, jako loni? Postavil bych tam s tvým svolením sjezd. :)

Popřípadě bychom se mohli spojit jakoby rozstříleným mostem.

máš tam mezeru 48 studu x 2 BASEPLATE na šířku. stav co chceš.  hod fotku ať to můžu přizpůsobit.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Thrawn

No vypadá to takto. Vážně tam bude tolik prostoru? To by se tam dal postavit nájezd nebo ten most.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Tady je fotka, kde je to snad vidět celé. Vchod má šířku cca 24 studů, úroveň je ve výši 3 bricků (a 1 plate, což je plocha podlahy).
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.