(vlastní) T669.0 Čmelák

Založil hawran, 18.04.2011, 21:26:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hawran

Ahoj, po delší odmlce jsem tu znovu, tentokrát se šestinápravovou motorovou lokomotivou T669.0 Čmelák. Po trošce konzultací s Adamem, trošce hledání na Google, trošce zkoušení třínápravových podvozků v reálu a hodně předělávání v MLCADu dnes dorazily poslední "kosmetické" dílky a tak jsem odpoledne po příchodu z práce hned vytáhl mašinku na terasu abych jí vyfotil a hurá s ní sem... Dělel jsem co jsem mohl, tak snad se bude líbit :)
Jen připomínám - nesnažím se přesně kopírovat realitu, ale dělám hratelnou mašinku pro dítě :) Na "modely" jsou tu mnohem kvalifikovanější lidičkové :)
Bricks Forever!

peki

Pěkné. Jen mi o lokomotivy "chybí" motor. 

Colonel32

To zábradlí je strašné (chce to nějakou strukturu flex trubiček), zbytek docela ujde.

kryst.off

Čmelák je z toho poznat na první pohled ;) zábradlí by bylo hezčí jiné, jak napsal Colonel. A mě osobně chybí "čelní" okno, kterým by fíra viděl na trať a návěsti, aniž by musel vystrčit hlavu z bočního okna.
kryst.off

Kiko97

Mne sa veľmi páči ani to zábradlie mi až tak nevadí.  :D Ja sa do toho nevyznám ale dá sa motorizovať PF komponentmi alebo tam dáš len podvozok a 9V koľaje.  ;)

kryst.off

Ale blbě se motorizuje šestikolák. To jsem myslím ještě neviděl...
kryst.off

Colonel32


Kiko97

Nechápem alebo neviem. Boli trojnápravové podvozky 12V alebo tie nové neoriginálne koľaje?   :(

Colonel32


Kiko97

Takže podvozok. Tento set vidím prvý krát.  :(

Anatyt

Tak ten podvozok sa používal v snáď každom 12V vlaku.

hawran

Ahoj,
děkuju všem za věcné připomínky...
@Colonel: To zábradlí je z nouze ctnost... nechci to nijak obhajovat, ale je to kompromis aby si s tím mohlo hrát dítě... Btw brzy mi dorazí 10219, takže se budu moct inspirovat...
@Kryst.off: máš pravdu, šlo by to vyřešit jinak, třeba okny 60032 Window 1 x 2 x 2 Plane, Single Hole Top and Bottom for Glass, tam mi ale nějak nesedí ten "boční" tvar
@all: S tou motorizací je to rozhodně challenge, ten obrázek od Colonela je sice třínápravový podvozek, ale strašlivě krátký... já jsem Čmeláka kvůli tomu předělával... celková délka pojezdu je teď 11 studů místo původních devíti aby to vůbec k něčemu vypadalo...

Přikládám dva a dva obrázky - původní a aktuální verze pro porovnání...
K.
Bricks Forever!

Colonel32

#12
Citace od: hawran kdy 22.04.2011, 09:38:01
@Colonel: To zábradlí je z nouze ctnost... nechci to nijak obhajovat, ale je to kompromis aby si s tím mohlo hrát dítě...

Lego dětem do rukou stejně nepatří  ;D


Citace od: hawran kdy 22.04.2011, 09:38:01
@all: S tou motorizací je to rozhodně challenge, ten obrázek od Colonela je sice třínápravový podvozek, ale strašlivě krátký...

Ten podvozek se dá prodloužit - proto má na krajích ty caplíky - viz. sety kde se používají... http://peeron.com/scans/7760-1/2/

tRilobit

Citace od: Colonel32 kdy 22.04.2011, 09:52:28
Lego dětem do rukou stejně nepatří  ;D
To mě mrzí  ;D

Vláčky jsem chtěl vždycky, už asi od 6ti let a to hlavně legové, ale tak či tak převládl technic.
Model je nádherný, nemám co vytknout zábradlí je podle mě v pohodě.



Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

hawran

Díky! A propos - pánové víte co je paradox? Technic je určen až pro tu téměř nejvyšší věkovou kategorii - nicméně podle mých vlastních zkušeností je pro malý děti nejlepší... On totiž Technic drží dost pohromadě... Takže ani 3-4 leté dítě ho nerozbije  ;)
Bricks Forever!

kryst.off

Pokud to má jako autíčko na ježdění tak jo. Ale dokáže ho 3-4 leté dítě postavit? To bych se divil  :)
kryst.off

Colonel32


hawran

Citace od: kryst.off kdy 24.04.2011, 13:03:38
Pokud to má jako autíčko na ježdění tak jo. Ale dokáže ho 3-4 leté dítě postavit? To bych se divil  :)
To je jasný že ho nepostaví, ale hraje si s ním, a fakt u nás největší držáky jsou Technic sety :)
Bricks Forever!