Stavíme interaktivní kolejiště do Království železníce (20.4.2011-30.9.2011)

Založil peki, 25.05.2010, 17:08:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Na hlavní části velkého kolejiště skončilo el. zapojování a  úpravy kolejí. Momentálně je oživeno 19 vlaků/lokomotiv, které jsou ovládány pomocí 15 tlačítek.

Tento týden byl odstraněn, první problém (rozpojování vlaků). Tam kde bylo použito nových magnetů jsem řešil LEGo způsobem pomocí 2 tiles 1x2. U starých magnetů jsem použil černou niť. K rozpojování docházelo protože regulátory rychlosti jsou nastaveny na 3-5 vlak se tedy po stisknutí spínače nerozjíždí z 0 (jako při ovládání vlaku pomocí regulátoru rychlosti ), ale jede rovnou plnou rychlostí přednastaveného stupně.

Na kolejišti se postupně objevují takové ty drobnosti (zatím typu depo nebo creator domky) - vždy přivezu 2-3 krabice, které se na kolejišti "ztratí". Ještě jsem nerozmístil figy, zeleň atd.  :P

hobby


pryb

Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

mirek

Přikládám pár dnešních pohledů na kolejiště v KŽ.

peki

Byla dokončena kompletace 3 vitrin zachycující vývoj Lego vlaků. Bohužel mám foťák v poruše takže jen fotky nekompletního stavu z min týdne.
První vitrina od začátků až k 12 V vlakům. Druhá vitrina 9V vlaky. Třetí "současnost" Lego hobby train 10183, RC vlaky, Emerald a jeho motorizace, PF vlaky a jejich motorizace + shrnutí vývoje kolejí včetně dokumentace výroby 9V kolejí z plastových (jak folie tak plech).  K vidění jsou i rozebrané motory různé doplňky. Vzhledem k přidělenému místu to není kompletní přehled všech setů, ale ukázka vývoje LEGo vlaků jako takových.   

Daniel

Je to obrovský 8). I zástavba je výstavu do výstavy lepší!! :)

Jen jednu jedinou /rejpavou/ poznámku si neodpustím (sorry, vím že se to lehce kecá):
Na další výstavu by bylo super více zamakat na terénu. Vím že na to nebylo tentokrát moc času a je to opravdu obrovskej prostor... Ale je to takový strakatý ve stylu postavíme co nejvíc okruhů a mezi to se nějak naskládá zástavba kdo co dá - a na místě se to nějak doladí. Některé zahraniční výstavy mají sice méně kolejí, ale o to více mají propracované (a asi předem připravené) okolí ;). To je tak jediné, co mi chybí k dokonalosti...

peki

Neznám zahraniční výstavu kde jsou vlaky několik měsíců v provozu. To si vynucuje do kolejiště chodit, je tedy potřeba mít kam šlápnout.  Kolejiště je dělané pro děti - co nejvíce tlačítek, vlaků v pohybu. Největší radost jim mimochodem dělalo když rychlou změnou směru jízdy (dopředu/dozadu) šlo rozpojit vlak, případně do něj narazit, nejvíc bodů bylo za způsobení vykolejeni  >:D .

Zatím chybí takové to doladění zelení.figi drobnosti atd.

peki

Už dojedu skoro k Matesovo silu  >:D (pořád čekám na koleje z celniho skladu ) Dneska jsem udělal ještě nějaké drobné úpravy na kolejich a elektrice a začal pomalu "sázet" drobnosti. 

blackrabbit

Wow, s těma telegrafníma sloupama to pěkně ožilo.   >:D

Mates

Citace od: peki kdy 18.05.2011, 22:04:11
Už dojedu skoro k Matesovo silu  >:D (pořád čekám na koleje z celniho skladu ) Dneska jsem udělal ještě nějaké drobné úpravy na kolejich a elektrice a začal pomalu "sázet" drobnosti. 
Zdá se mi, jako by napojení z hlavního válce k budově bylo nějak nakřivo ;)

Hana129

Citace od: Mates kdy 29.05.2011, 09:21:31
Zdá se mi, jako by napojení z hlavního válce k budově bylo nějak nakřivo ;)

No já  nakonec doma podle fotek zjistila, že asi spadlo úplně  :'( : Peki to hned při další návštěvě opraví. ;) Možná jsme to nedopatřením shodily my, omlouvám se.

Silo je moc krásná práce a zasloužilo by i samostatnou prezentaci na fóru!




Hana129

S Pekim jsme byli ještě domluveni, že pokud vyjde čas pomůžem ještě v kolejišti "nějaké to prázdné místo" zastavět  ;)
Času zbyla jen asi hoďka, tak jsme  tam jen na určené prostranství před silo stihly narychlo z přivezených dílů postavit takový rybníček. Snad se bude líbit.  ;)

peki

Hanka nechala ještě někde v krabici kravky na pastviny, rosmístním ještě figy a asi to tak již nechám.  Kolejiště je v provozu obsluha z KŽ umí nasadit vlak na koleje či vypnout/zapnout přetížené trafo. Podle jejich slov není s provozem zatím nějaký zásadní problém.

Původně jsem plánoval jízdu vlaků ještě kolem cendixova nádraží Hradec. Jednak se zpozdila dodávka kolejí viz moje hořekování zde potom jsem zjistil že podložka není tak dobrá jako ta co zůstala po modelu Prahy. Takže nechám na koleji před nádražím stát soupravu Santa Fé

mirek

Na Brickshelf jsem pověsil asi třicítku fotografií z Království železnic.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=474939

peki

Po nějaké době jsem se zastavil v KŽ a při té příležitosti přidal na kolejiště pár drobností.

mirek

Prosím omluvte moje schopnosti překopírovat adresu z FB na Kostky. FB něco pozměnil a inovoval a já se s tím nemohu vyrovnat. Před úpravou jsem neměl problémy.
<object width="400" height="224" ><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="movie" value="http://www.facebook.com/v/171552349599064" /><embed src="http://www.facebook.com/v/171552349599064" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="400" height="224"></embed></object>

Jinak, natáčení videa na digi a MUVI kameru byla procházka růžovou zahradou s pomocníky Hobby, Peki a Didi oproti komprimování a stříhání na počítači.
Výše je krátká ukázka.

peki


Colonel32

Citace od: mirek kdy 22.10.2011, 13:20:40
Prosím omluvte moje schopnosti překopírovat adresu z FB na Kostky. FB něco pozměnil a inovoval a já se s tím nemohu vyrovnat.

Což je další důvod, proč FB nepoužívat. Z nepochopitlených věcí se tam něco mění neustále, bohužel ve většině případů věci které fungovaly bezproblémů.

Ivansliz

Citace od: Colonel32 kdy 22.10.2011, 22:37:47
Citace od: mirek kdy 22.10.2011, 13:20:40
Prosím omluvte moje schopnosti překopírovat adresu z FB na Kostky. FB něco pozměnil a inovoval a já se s tím nemohu vyrovnat.

Což je další důvod, proč FB nepoužívat. Z nepochopitlených věcí se tam něco mění neustále, bohužel ve většině případů věci které fungovaly bezproblémů.

Pravda. Když já něco prezentuji na FB, tak házím maximálně na svoji zeď odkazy na články z blogu, ale zakládat tam nějakou širší fotogalerii apod, to už radši né.  >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

peki

Do KŽ dorazil Hawranův Albatros. Příští pondělí dorazí naopak jedna z novějších souprav ČD od Adamka

mirek


peki

Citace od: mirek kdy 05.11.2011, 16:34:40
Předkládám rozšířenou verzi videa, tedy vše, co jsem okolo TRAINS v Království železnic natočil.


Pěkné. Zkouknul jsem to tříkrát  ;D V KŽ od natáčení přibylo i v oblasti trains několik novinek   >:D

hobby

Citace od: mirek kdy 05.11.2011, 16:34:40
Předkládám rozšířenou verzi videa, tedy vše, co jsem okolo TRAINS v Království železnic natočil.
http://www.youtube.com/user/mirekEnd?feature=mhee#p/u/5/uakT9Sdsvu4
Právě jsem se vrátil ze společnosti a koukám: je to opravdu hezká podívaná; všechna čest a dík . Úroveň je vysoká, srovnatelná se všemi jinými expozicemi  ve světě.  8)
PS včetně dokonalé muziky od ABBAy.

Robbed

Citace od: peki kdy 05.11.2011, 17:41:07
Pěkné. Zkouknul jsem to tříkrát  ;D V KŽ od natáčení přibylo i v oblasti trains několik novinek   >:D

To pendolino je naprosto perfektní :o, kdo je autorem ?

johnik007

Podle toho že je to Český vůz a především je to úplně dokonalý, tak bych to tipoval na Adamka  ???

peki

Citace od: johnik007 kdy 06.11.2011, 09:39:47
Podle toho že je to Český vůz a především je to úplně dokonalý, tak bych to tipoval na Adamka  ???

Ano autorem je Adamko  ;)

peki


P4tr1cius


hobby

Když koukám na toho chlapečka, jak ,leží´na vypínači a cvaká bez ustání sem a tam (za spokojeného úsměvu tatínka/maminky, jak ty vláčky pěkně poslouchají!), tak musím konstatovat, že se mi to pranic nelíbí. Doma bych mu to zatrhnul. No, z cizího krev neteče a je to třeba chápat jako dobrovolnou daň za sebeprezentaci  >:(.
Jinak na to kolejiště je opravdu pěkný pohled  :)

Colonel32

Citace od: hobby kdy 06.11.2011, 11:34:52
No, z cizího krev neteče...

Dali tak 500 kč za vstupné, tak si myslí že vypínač mají v ceně...