(Vlastní) Midnight Fear

Založil Petronel, 14.04.2010, 22:49:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Mé další dílo je tentokrát ze světa Pirates. Loď nese název "Midnight Fear" a nabízí spoustu zajímavostí a krvežíznivých pirátů  ;D

Při prvním pohledu na ní vám možná připomíná klasickou 6243 Loď Brickbeard, ale fakt je ten, že z této původní lodi zůstaly jen plachty, stěžně a k tomu základní trup, který jsem ještě o podstatný kus rozšířil.

Loď má 5 děl, 3 v podpalubí a dvě nahoře. V boji se určitě i velmi dobře uplatní přední otočné, mířící na lodě šikmo před Midnightem.
Na palubě najdete spousty pirátů, jednu krásnou dámu uvnitř a jednoho kostlivce na přídi místo ohrané mořské pany  >:D
A veškerý komfort na lodi je navíc doplněn i o velký vyhlídkový koš na stěžni a spustitelnou loďku k vylodění na pevninu.
Snažil jsem se pohrát i s interiérem a hlavní místnost mimo unesené dámy a dalších detailů nabízí i schody do podpalubí osvětlené loučí. A po sundání předního děla na podlážce lze nahlédnout do pečlivě střežené komůrky samotného kapitána, která je plná zlata a drahých kamenů. Sám tam občas chodí "uspokojit se" a uchlácholit  :) (viz fotky)



     


Doufám že se bude aspoň některým líbit a že mou činnost ocení  ;) Doporučuji mrknout na celou galerii, kde si můžete vše detailně prohlédnout.

Petronel.

Colonel32

#1
Vložený obrázek je moc velký, trhá obrazovku.
Snažit se dodržovat max. 800x600 formát.

A prosím psát (Vlastní) místo (vlastní). Je mi jasné, že to všem přijde jako děsná buzerace, ale mě se líbí, když je to při pohledu do sekce CaP hezky sladěné. 

Jinak samozřejmě na člověka registrovaného od ledna to není vůbec špatné, vídám i věci horší a od členů mnohem starších.

Petronel

nj, co jiného bych od tebe čekal  ;D Nevím však co se ti nelíbí na velikosti obrázku, nemá ani tvých zmíněných 800x600. Byl větší akorát pár vteřin po vložení tématu a to pochybuji že jsi postřehl. Špatně se to nastavuje při vytváření, u úpravy už to zobrazí velikost a jde snadno přepsat, což jsem hned po pár vteřinách po vložení udělal.

A to jak je tu člověk dlouho na foru neurčuje jeho stavitelské schopnosti, mohl stavět třeba i již dávno předtím, to si aspon myslím já  ;)

Colonel32

Trefil jsem se ještě do toho velkého.

Moje zkušenost je taková, že buď přijde člověk s Grand entry (např. Daniel Legacek), postuje první výtvor a lidi stojí s otevřenou pusou, a nebo přijde s dotazama jak tohle, jak támhleto, a je několikrát usměrněn na to žluté FAQ co bliká v levém horním rohu.

U tebe si grand entry nepamatuju, takže jsem přesvědčený, že se zlepšuješ.

Siegnord

  S loděmi se teď nějak rozthl pytel.  :) Teď vidím, jak by vypadala moje Brickbeard Bounty, kdybych ji vylepšoval, jak jsem chtěl. Jinak loď se mi líbí, je vidět, že jsi se snažil vyhrát s každým detailem, ale moc mi nesedí barevné provedení. Ale na to zrovna já nemůžu moc nadávat.  ::)

bartas

#5


Loď je úžasná, přeřazuji tento set do skupiny "must have" a jdu na manželku, aby to povolila.

Hardegon

Loď je vážně velmi pěkná. Mně se líbí i barvy. Takže jednoznačně povedený kousek.  ;)

Pouze nechápu, proč byl strážní koš schován za plachtu. Ten má být na vrcholu stožáru, aby viděl 360° kolem. Takhle vidí jen za sebe...

Petronel

Děkuji za chválu,
ono totiž když se aspoň někomu dílo líbí a dá to najevo, tak to hned potěší a dodá chuť ke stavění  ;)

Z toho setu 6243 ale zbyly pouze ty plachty a trup lodi, takže pokud budete chtít stavět nějakou takovou loď, bude toho potřeba mnohem víc  ;D Mně hodně pomohla středověká vesnička 10193, kde jsou výborný okna a samozřejmě celá kolekce aktuálních Pirates setů.

Barvy se mi takto líbili, štvala mě ta všudypřítomná zlatá na 6243, já raději použil pouze tu tmavě červenou a místy černou. Nějaké výrazné barvy by nedělaly tu loď takovou temnou a nebezpečnou  ;D

Ale s tím košem má Hardegon pravdu... také o tom vím, jinak to bohužel udělat nešlo. Zkusil bych to ještě upravit, ale nahoře nejde nijak uchytit, to by museli být stěžně stavěny uplně jinak  :-[ Fakt je ale ten že plachty se dají stáhnout a vidět je pak na celý oceán  :D



Matošo

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 15.04.2010, 09:15:29
se mi na tomhle setu nelíbí (oproti starším lodím) uchycení plachet (ráhna) a třeba i ten řetěz, který drží přední plachtu...

S tím souhlasím.
Marně si lámu hlavu s tím, co k tomu vedlo toho umělce, který tuhle ptákovinu vymyslel... Kdo to kdy viděl, kosatku uchycenou řetězem  ???

Citace od: Hardegon kdy 15.04.2010, 08:42:10
Pouze nechápu, proč byl strážní koš schován za plachtu. Ten má být na vrcholu stožáru, aby viděl 360° kolem. Takhle vidí jen za sebe...

Ono LEGO dělá na lodích podobné "nesmysly" poměrně pravidelně (výjimkou je snad jen 7075 - takže na to LEGO přišlo až 15 let po tom, co vydali první piráty...).

Jinak mě se loď líbí, Barracudě rozhodně přibyla konkurence!  >:D

Hardegon

Já u své 6243, kterou mam vystavenou, jsem na přední stěžeň, místo trapné vlaječky, narazil "škopek". Je to sice nereálné, ale výsledek se mi vcelku líbí...

Andy of End

Citace od: Hardegon kdy 15.04.2010, 14:07:01
Já u své 6243, kterou mam vystavenou, jsem na přední stěžeň, místo trapné vlaječky, narazil "škopek". Je to sice nereálné, ale výsledek se mi vcelku líbí...

Hej a má tam nějakej provaz nebo šplha dolů a nahoru po stěžni?  :D
Rawwwwr.... Je vais à paradis par l'enfer

Petronel

njn tato varianta je také nereálná, špatně by tam piráti lezli nahoru  :) Raději ten svůj koš nechám tam kde je. Je dost velký, taklen na špici by vypadal ještě podivněji než ten tvůj 8)

Ryxe

Loď se mi moc líbí, je dobře, že toto tému tu zase trochu ožívá. K tomu koši, Petronel ho umístil dobře, tato loď mi tak nějak připomíná Např Brigu, nebo něco podobného a tento typ lodí (podobně jako většina typů její doby), měl strážní koše přibližně v těchto místech.
Hardegonova varianta mi spíše sedí na typy Koga, Nef, Hulk, nebo podobný typ plavidla ;)

Co se mi naopak moc nelíbí je ten systém držení člunu, asi bych ho radši dal na palubu, aby to vypadalo autentičtěji, ale jinak stavbu chválím ;)

Petronel

Ještě že tu máme odborníka  ;) On opravdu ani nahoru nešel umístit a je fakt, že taklen se mi ten koš líbí  ;) Díky Ryxe

Siegnord

  Toho zavěšení člunů jsem si nevšiml. Je to dost dobrá vychytávka. Sice možná nereálná a nepraktická, ale má nápad.
  Ještě se tě pokusím zviklat ohledně toho strážního koše. Já jsem to u své předělávky 10210 vyřešil takto. http://www.brickshelf.com/gallery/Siegdolf/Siegnord/schiff-Verrat/01.jpg Je to v kopie techniky z 6243. Dokonce ji na své verzi stále máš http://www.brickshelf.com/gallery/Petronel/Midnight-Fear/midnight_fear_09.jpg To stejné jsem akorát udělal ve vyšší výšce. Nahoru se leze po 'laně'(řetězu);)

Petronel

#15
Citace od: Siegnord kdy 16.04.2010, 06:50:22
  Ještě se tě pokusím zviklat ohledně toho strážního koše. Já jsem to u své předělávky 10210 vyřešil takto. http://www.brickshelf.com/gallery/Siegdolf/Siegnord/schiff-Verrat/01.jpg Je to v kopie techniky z 6243. Dokonce ji na své verzi stále máš http://www.brickshelf.com/gallery/Petronel/Midnight-Fear/midnight_fear_09.jpg To stejné jsem akorát udělal ve vyšší výšce. Nahoru se leze po 'laně'(řetězu);)

Ano, na tvé lodi se to hodí. Ale tohle provedení je standardně u 6243, já to chtěl vymyslet jinak, originálněji. A hlavně jsem chtěl pořádný koš, ne jen plošinku  :) Pomocí 4x se postaví krásný tento veliký a ten nahoru opravdu nejde dát  ;)

Hardegon

Citace od: Petronel kdy 16.04.2010, 21:00:07
(...) Pomocí 4x se postaví krásný tento veliký a ten nahoru opravdu nejde dát  ;)

Ani pomocí nějakého koumáckého řešení, kde bys užil ty otvory na piny na stěžni?

Petronel

Citace od: Hardegon kdy 16.04.2010, 23:54:24
Ani pomocí nějakého koumáckého řešení, kde bys užil ty otvory na piny na stěžni?

Zajímavý nápad, to mě nenapadlo  ;D No ale zas když se na loď podívám a představím si ten koš nahoře nad plachtami, tak to bude vypadat možná o malinko reálněji, ale vypadalo by to dost divně  ;D Raději bych to taklen opravdu asi nechal, aspoň tam chlapy vylezou po provazovém žebříku, kdyť to taky není špatný ne?  ;)