(Vlastní) Lime Buggy

Založil eNTy, 14.03.2010, 23:17:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

eNTy

Pro poslední závod LTR a pro sebe na blbnutí jsem si chtěl postavit takový malý fun-car. Cílem bylo menší auto než Tatra :) spíš mrštné a lehké. Nakonec z toho je taková pidi buginka, kde jsem horko těžko přidával díly abych dosáhl minimální hmotnosti (první build měl něco pod pů kila).
Pohon 1xbuggy, zatáčení PF M. Při stavění jsem hodně okukoval svůj Lazer ZX5. Nakonec jsem si z něj vzal náklon předního zavěšení, který usnadňuje práci tlumičů - kola při jízdě vpřed jdou při nárazu šikmo dozadu nahoru, je to menší odpor než při svislém zavěšení. Zadní spoiler jsem nakonec jen naznačil, protože v Lego rychlostech ho opravdu není třeba  ;)
Zadní osa je variace na 4-link suspension s možností rychlé záměny na verzi s/bez diferenciálu. Až po skončení stavby jsem znova prolézal pravidla LTR a zjistil, že auto musí řídit technic fig. Ten se do kabiny nacpe jen tak tak a není to pro něj dvakrát bezpečné  :)
Z nedostatku invence je vozidlo popisně pojmenováno: Lime Buggy.

Fotky zde




peter

Sakra to je rozdíl. Vypadá hodně pěkně a myslím, že bude opravdu hodně rychlá.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Krutas57

Tak tohle je velmi povedený nástupce tatry. Navíc je to skok z extrému do extrému (těžká a velká tatra s masivní motorizací -> lehká malá bugina jen s 1x buggy), takže jsem zvědavý, jak se osvědčí. Ale pokud pojede tak dobře, jak vypadá, tak to bude paráda.

A jsem rád, že se někomu daří lépe, než mně. ::) V úterý jsem testoval moje LTR prototypy podvozku - první nízkorozpočtový postavený v podstatě z malé části půjčeného setu 8258, ten jel sice na rovině, ale na štěrku neměl ani snahu. A pak druhý - bezrozpočtový (postavený narychlo z dílů prvního a ještě dost zbylo), který už se sice hýbal i v mírném terénu, ale pořád doplácel na nízkou přední nápravu a malá kola... :'( Asi o tom ještě budu psát...
Momentálně netrpělivě očekávám zásilku s druhým XL motorem a PF kabelem, nicméně na kvalitní zavěšení tak trochu nemám dílky, snad ještě stihnu 8297...

Dennis4

Ahoj,

nádherný model :o, moc se ti povedl.

Doufám, že se dostanu na příští LTR.


Honza :)

grohl

Výborný výtvor. Vzhledově není co vytknout. Hodně štěstí při závodu.

Plutoone

Kdyby tohle lego prodávalo jako set, tak bych si ho koupil a určitě bych nebyl sám.  ;D

Bery

Moc pěkný trochu mi to připomíná dílo Petera . :D
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Měch

No jedním slovem KRÁSA. Mohl bys sem dát ještě fotku zezadu, nějak tam nemůžu najít ten motor
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

eNTy

Citace od: kedar kdy 15.03.2010, 14:39:20
Moc pěkný trochu mi to připomíná dílo Petera . :D

Jo, ta barevná kombinace je prakticky stejná. Při stavbě jsem se úmyslně vyhýbal fotkám Peterova auta, jinak bych to určitě postavil ještě víc podobné. Dobrým vlivům těžko odolávat...

Citace od: malý Měch kdy 15.03.2010, 14:48:15
Mohl bys sem dát ještě fotku zezadu, nějak tam nemůžu najít ten motor

Motor je v kabině  :) Třeba na té fotce z boku je to dobře vidět. Pozornější už si asi všimli, že na SmugMugu jsou fotky k dispozici v mnoha rozlišeních, včetně původního!

Shmade

Bugyna vypadá suprově!
Máš v plánu se jít podívat na vernisáž do roztok? Já že někde se psalo o "potřebě" nějakého doprovodného programu a někdo navrhoval ukázku závoďáků, já bych tam auta na rally i trial klidně na ukázku vzal, tak jestli se necheš přidat...

eNTy

Citace od: Shmade kdy 15.03.2010, 16:10:31
Bugyna vypadá suprově!
Máš v plánu se jít podívat na vernisáž do roztok? Já že někde se psalo o "potřebě" nějakého doprovodného programu a někdo navrhoval ukázku závoďáků, já bych tam auta na rally i trial klidně na ukázku vzal, tak jestli se necheš přidat...

Na vernisáž jsem bohužel na horách. Já myslel, že nějaký "program" má být na toho 17.4. to bych asi zvládl.

ass

Hele, tak teď to přiznej, kdo to od koho okoukal?  ;D

eNTy

Citace od: ass kdy 15.03.2010, 17:32:37
Hele, tak teď to přiznej, kdo to od koho okoukal?  ;D

Ta není špatná, přesně tam jsem chtěl dát taky fake motor, nakonec jsem se rozhodl pro náhradní kolo. Boční linky jeho zadního zavěšení má docela super vymyšlené, to by mě nenapadlo. Vypadají dost pevně. Každopádně tohle bylo určitě dřív, já to dostavěl až přes víkend.
Na BS, když dáš buggy, tak jich tam vyleze podobných tuny, však taky co na ní vymyslet  :) Žádnou velkou originalitu si nenárokuji. Nikam jsem ale nekoukal, jen na svého Lazera.

Petr43

Moc moc pěkný je stejně krásný jako tvůj předchozí model.

Vasyk

Pěkný MOC, hlavně se mi hodně líbí, jak své modely prezentuješ, od perfektního nafocení až po různé grafické detaily, jako je u tohoto.

eNTy

Ještě jedna společná fotka, inspiroval mne Shmade a jeho Závodní polička TM



Sugarfree

#16
xtepn01: Nebude ti vadit, když si dám tento obrázek jako tapetu na monitor? A nebyl by prosím tě ještě ve větším rozlišení? Třeba 1280x1024? Jestli ano, tak ti předem děkuji ;) Jinak nádhera ta buggy a vůbec celá tvá závodní polička  :-*

EDIT: Už nic našel jsem si ten obrázek ve větším rozlišení v tvé galerii ;) Že mě to taky nenapadlo dřív ;D
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Martys08

Úžasná bugina.Ten panáček musí mít namáčklou hlavu v té síti. ;D

grohl

On tam žádný panáček není.

eNTy

Citace od: grohl kdy 16.03.2010, 21:38:58
On tam žádný panáček není.

martin15 asi myslel při závodech, kdy ho tam budu muset vecpat. Opravdu je namáčklý v té síti  :)

Bery

s tím lazrem zx5  to byl ten co jsi proháněl v lesíkách? :-\
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

eNTy

Citace od: kedar kdy 18.03.2010, 20:52:47
s tím lazrem zx5  to byl ten co jsi proháněl v lesíkách? :-\

Jojo, zas ho někdy vemu, jen co z něj vymetu pavučiny.

Pár fotek