(Vlastní) Vojenská helikoptéra

Založil Hardegon, 01.02.2010, 17:41:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

...aneb co z nudy člověk nepostaví.  ::)

Nápad, malá inspirace ve výsadkových lodích ze SW a z černého jestřába a hle, monstrum je na světě. Délka 65cm, rozpětí vrtule 50cm. Zatím to je jen krabice z dílů, které v MOCu do Roztok nemají využití (nebo alespoň se to zatím neplánuje).

Nevím, jestli se mi jí povede dotáhnout do kvalitní finální podoby, ale dlouho se tu nic podobného neobjevilo, tak to bude zase změna.  :)

Foto doplněno o osádku a obslužný personál.

Girion

Omg ,lol ,já fakticky nemám slov ,má to dost dobrej tvar  ;)  ;D . Líbíííí se mi to .
"Jestliže hledání kostek za každou cenu je šílenství, pak ano můžete mi říkat že jsem šílený."

Martys08

Ta helikoptéra je vážně povedená.Krásný tvary.

Matošo


AdamKo

Hezký "drobeček"  ;D ;D   Příprava na výsadek je v plném proudu...

grohl

Jako pokus není zlá, ale dle mého moc malý průměr hlavního rotoru, absence motorů a zadního kormidla kazí celkový dojem. Trochu mi to připomíná Sikorski CH-54 Skycrane.

Daniel

#6
Nápad rozhodně dobrej, ale zkusil bych si vzít radši předlohu a pokusit se sestrojit nějakej model dle předlohy ;)
...také mi totálně chybí zmiňované věci a možná "ocas" by vypadal lépe na začátku větší a postupně se zužující. Doufám, že zkusíš něco pozměnit a těším se na výsledek!  :)

Hardegon

Děkuju za ohlasy. O ocasu jsem uvažoval a asi ho zkusím nějak elegantněvyřešit. Grohlem zmiňovaný motor plánuji a těším se na jeho konstrukci od začátku stavění, ale zatím vymýšlím zajímavé provedení.  :)

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 02.02.2010, 07:24:15
Nápad rozhodně dobrej, ale zkusil bych si vzít radši předlohu a pokusit se sestrojit nějakej model dle předlohy ;)

Dělat "model" podle předlohy mě moc nebaví. Radši si vymyslím vlastní vzhled.  :)

Daniel

No tak nemusíš přesně podle předlohy, ale aspoň se nechat volně inspirovat. Aby to aspoň teoreticky vzlétlo ;) ...ale nechci Ti do toho moc kecat, já jsem zdegenerovanej dlouhodobým modelařením ;D

Togaran

Podle předlohy to IMHO bejt nemusí, naopak se mi líbí neotřelé tvary.
Ale tady by to určitě chtělo nějakej viditelnej motor nebo nějaké detaily. Taky mi tam trochu chybí barvy nebo alespoň "skla" v kokpitu. Tvar je silně krabicoidní, ale to nemusí být na škodu :) já osobně bych to trochu vertikálně roztáhnul (odsadil vrtuli, zvýšil podvozek) ale to už jsou věci osobního názoru.

Doplň detail a mohl by to být velice povedený stroj :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Siegnord

  Prototyp je to dost dobrý  :o a má potenciál se stát skvělým kouskem. Taky se přimlouvám za větší vrtuli. Chceš-li něco netradičního, tak můžeš zkusit dvojitou vrtuli jako u tohodle stroje.
Kamov