(Vlastný) nákladný vagón Eas

Založil Cavelon, 20.11.2005, 22:19:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Cavelon

Rozhodol som sa urobiť, teda zatiaľ iba vyCADiť nákladný vagón Eas ČSD/ČD/ZSSK.
V originále je červený (viď prvý obrázok), jeho CAD verzia je na druhom obrázku. V praxi však z Lega nerealizovateľná kvôli nedostupnosti niektorých súčiastok v červenej farbe. Skúsil som preto vyrobiť červeno-šedú verziu, ktorá je už zhotoviteľná, viď tretí obrázok.
Marí sa mi, že tieto vagóny kedysi jazdili aj šedé, ale nie som si istý, zatiaľ som po tom nepátral. Navrhol som preto aj šedú verziu, ktorá je farebne jednoliatejšia a taktiež zhotoviteľná (viď štvrtý obrázok).

Honza D.

Hmm, tohle je docela zajímavá stavba, myslím, že si to zaslouží pár komentářů - a on po tom neštěkne ani pes :-)
Na první pohled to vypadá hodně "členitě", ty svislé výztuže jsou v tomhle měřítku příliš velké. Možná by to v reálu (=postavené) vypadalo líp než v CADu.
Mohl by jsi sem dát i datový soubor? Jestli nechceš nějaké licenční poplatky, zkusil bych to podle něj postavit (v rámci možností  :)).
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

TomG

Nebude to tim, ze cistokrevnych vlackaru je tu na prstech rukou a taky jsou obcas lini neco napsat ? :)

No tolik tech plates s drazkou bych rozhodne nemel .. kdyz nepocitam ty co jsou v setech na prodej, tak nemam zadnou :)
Only the best can survive.

Cavelon

#3
Citace od: Honza D. kdy 24.11.2005, 13:48:37
Hmm, tohle je docela zajímavá stavba, myslím, že si to zaslouží pár komentářů - a on po tom neštěkne ani pes :-)

Myslel som si, že je to asi dosť hnusné :-[, keď už ani Micho (starý to železničiar ;D) nezareagoval. :'(

Citace od: Honza D. kdy 24.11.2005, 13:48:37
Na první pohled to vypadá hodně "členitě", ty svislé výztuže jsou v tomhle měřítku příliš velké. Možná by to v reálu (=postavené) vypadalo líp než v CADu.

Tak je, v skutočnosti to vyzerá dobre, aspoň mne sa to páči. CAD to skresľuje, aj ten volantík je na obrázku ako keby vysunutý a v skutočnosti je zasunutý pod rámom. Mal som síce postavenú len časť, aj to strakatú kvôli nedostatku dielikov, ale bol som s týmto riešením celkom spokojný. Musím najprv našetriť peniažky, potom nakúpiť dieliky a postaviť to. Snáď to zvládnem do dôchodku. :'( 

Citace od: Honza D. kdy 24.11.2005, 13:48:37
Mohl by jsi sem dát i datový soubor? Jestli nechceš nějaké licenční poplatky, zkusil bych to podle něj postavit (v rámci možností  :)).

Nie som hraboš, ldr pripájam. Budem rád, keď to niekto postaví a nafotí. ;)

Micho

#4
Citace od: Cavelon kdy 24.11.2005, 19:25:31
Citace od: Honza D. kdy 24.11.2005, 13:48:37
Hmm, tohle je docela zajímavá stavba, myslím, že si to zaslouží pár komentářů - a on po tom neštěkne ani pes :-)
Myslel som si, že je to asi dosť hnusné :-[, keď už ani Micho (starý to železničiar ;D) nezareagoval. :'(

Júúúúj! To je provokácia!  ;D Samozrejme že som to hneď videl a páčilo sa mi to. Chcel som napísať ale niečo "múdre", poriadne si to rozmyslieť a na druhý deň to tam hodiť. A zabudol som.  :-[  A teraz za to pykám.  :'(  Vyhovorím sa na množstvo práce a koncoročného chaosu, ktorý sa teraz snaží aj mne vládnuť a mám čo robiť to zvládať. Veď aj teraz som sa vrátil do práce a dokončujem. Alebo by som chcel. >:D

A keďže som aj tak nič inteligentné k tvojím vagónikom nevymyslel a už ani nevymyslím, tak len napíšem: Takže je to supr, závidím ti výsledok, bolo by určite zaujímavé to postaviť. Takže dúfam, že mi aspoň kúsičok bude odpustené.  :-\

PS: A Honza D. to napísal celkom správne. Také práce by mali byť prípomienkované.  8)

Cavelon

Podarilo sa mi nahrabať nejaké súčiastky, tak som si postavil prvý prototyp. Nie je síce ešte v tmavo-šedej farbe, v ktorej bude výsledný model (ešte nemám všetky súčiastky), tak zatiaľ aspoň v čiernej:

otaznik

Vypadá to velmi zajímavě, můžeš sem dát fotky i toho červeného vagonu, co je za ním?

Cavelon

Citace od: otaznik kdy 30.04.2006, 17:45:50
můžeš sem dát fotky i toho červeného vagonu, co je za ním?

Ten červený to je upravený vagón zo setu 7820 (podvozky s kolieskami a spriahlá z 9V vagónov).

Cavelon

#8
Napokon sa mi predsa len podarilo nazhromaždiť všetky potrebné dieliky. Nebolo to vôbec jednoduché a najmä nie lacné, ale s konečným výtvorom som spokojný a to je pre mňa najdôležitejšie. :)
A pre tých, čo ich to zaujíma, zopár aktuálnych záberov:

betakaroten

To je perfektní!!! Takové vagóny v šedé barvě určitě jezdí, ať už originál natřené, nebo špinavé.

expertik

Tak na tento vagón si dovolím aj ja, čoby Technic pacient zareagovať, a to 100% pozitívne. Je to jeden z mála perfektných vláčikovských "MOC", ktoré som kedy videl ....
Dvoma slovami: čistá prácička !

hobby

Ten vagon se ti povedl, skvělá práce, vypadá výborně a realisticky 8). Chtělo by to mít jich celou soupravu!

Cavelon

Vďaka za pozitívne odozvy. Beriem to ako povzbudenie do ďalšej práce. :)

Citace od: hobby kdy 18.09.2006, 20:22:51
Chtělo by to mít jich celou soupravu!

To by bolo super, ale zatiaľ nemám súčiastky ani na 2 kusy. :-\
Najväčší problém sú dieliky, ktorých je príšerne málo, je to predovšetkým Dark Gray Plate, Modified 1 x 2 with Door Rail.

hobby

Shánět dílky je vžycky ta hlavní práce, znám to.  Ale uznej, že by to byla nuda, všechno pěkně pohodlně nakoupit a pak si v klidu stavět :D.

Robbed

Velmi pěkné, propracované do detailů. Skvělá práce jen tak dál  ;)

K tomu dílu Plate 1 x 2 with Door Rail - velmi mě zaráží jeho relativně nízká cena  ??? na to, že je tak vzácný, bych osobně čekal tak aspoň $0,5 Ovšem tady je spíš problém, že jich je nedostatek :P

Micho

#15
Nemyslel som, že keď to dokončíš v tejto farbe, takto to bude vyzerať tak supr. Keby len supr, je to technický skoro dokonalé a tá farba tomu svedčí z tých všetkých asi najviac.  8) 8) 8)

Tak to budem určite špekulovať ako sa k takému vagóniku dopracujem aj ja.  ;)


PS: Perfektne nafotené, mohol by si ich sfotiť aj všetky spolu v súprave (ak ešte sú).

matny

Vydaril sa ti verný model, ktorý svojimi parametrami je na nerozoznanie od skutočného vagónu. Po jeho zhliadnutí som mal neskutočnú chuť začať sa venovať aj lego železnici. Dávnejšie som sa zaoberal modelovou železnicou TT a dodnes mám tieto vozne odložené. Patrili medzi moje najoblúbenejšie.  :)
Mať viac spomínaných dielov, tak ti ich hned darujem, aby si si mohol rozšíriť vlakovú súpravu.  ;)

Dargnon

Moc hezký! Ta barva tomu skvěle sedne, a mít takových vagónků několik by byla fakt paráda. Tohle je vyloženě vagón, který by se mohl prodávat na S@H !

Cavelon

Citace od: hobby kdy 18.09.2006, 20:58:22
Shánět dílky je vžycky ta hlavní práce, znám to.  Ale uznej, že by to byla nuda, všechno pěkně pohodlně nakoupit a pak si v klidu stavět :D.

Mňa to veľmi baví - zháňať dieliky. Problém sú iba peniaze. :'(

Citace od: Micho kdy 18.09.2006, 21:24:37
mohol by si ich sfotiť aj všetky spolu v súprave (ak ešte sú).

Mám iba tento jeden vagón, akú súpravu máš na mysli?

Citace od: matny kdy 18.09.2006, 21:34:24
Mať viac spomínaných dielov, tak ti ich hned darujem, aby si si mohol rozšíriť vlakovú súpravu.  ;)

Aj tak vďaka! :)

otaznik

Vážně moc hezký vagon, jestě bych ho zkusil v dark red (na to ale bohužel nejsou díly).  Ale třeba modrý nebo žlutý by šel. ;D

Opravdu pěkné!

betakaroten

Nejrealističtější vzhledem k prvnímu fotu mi připadá nová hnědá (red-brown). Možná zkusím CAD, jak by to vypadalo.

myth

Citace od: Cavelon kdy 18.09.2006, 21:48:08
Citace od: Micho kdy 18.09.2006, 21:24:37
mohol by si ich sfotiť aj všetky spolu v súprave (ak ešte sú).

Mám iba tento jeden vagón, akú súpravu máš na mysli?

Čierna verzia je už zbúraná?

Tiež sa pridávam k pochvalám, perfektná stavba.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Cavelon

Citace od: myth kdy 19.09.2006, 00:01:08
Čierna verzia je už zbúraná?

No, je zbúraná, ale ak bude záujem o foto aj s čiernym vagónom, tak ho rád znovu postavím. ;)

myth

Citace od: Cavelon kdy 19.09.2006, 06:53:47
No, je zbúraná, ale ak bude záujem o foto aj s čiernym vagónom, tak ho rád znovu postavím. ;)

Záujem o také foto tu istotne je ;).
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Bryk

Ten vagón je opravdu nádherný

Numbi2

Na S@H s ním (nebo aspoň do LEGO Factory) !!! Okamžitě sosám .ldr a jdu na věc ... ;D ;D ;D
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Honzik

Prosím vyfoťte model s lokomotivou (kvůli měřítku). Nějak si nedovedu představit tu velikost...Jinak moc pěkný.

betakaroten

Fikce:

otaznik


Mtron

#29
vagon existuje v mnoha barevných provedení
http://www.tillig.com/cgi-bin/tillig.pl?templ=tillig-pl/index.html

Sie befinden sich hier > Nenngröße TT >Güterwagen >   offene Güterwagen > strana 2
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz