Únava materiálu

Založil muzzo, 12.11.2005, 21:32:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

muzzo

Nemáte někdo zkušenost s hodně starýma kostkama? Povolí časem jejich pevnost a přestanou utvářet pevná spojení, nebo zatím drží i ty nejstarší?

rdk

Ty úplně nejstarší kostky, co nejsou z ABS, ale z CA, se deformují a nedrží. U těch z ABS se s tím, že nedrží, setkávám jen velmi zřídka...

muzzo

Další dotaz. Dá se určit doba životnosti v hodinách u kostky (Doba sevření jiné Kostky). Je životnost kostky přímo úměrná době jejího použití? Ubližujme kostkám, když máme dlouhodobě postavené modely?

rdk

Citace od: muzzo kdy 12.11.2005, 22:08:08
Ubližujme kostkám, když máme dlouhodobě postavené modely?

IMO ne... 8)

Colonel32

Citace od: muzzo kdy 12.11.2005, 22:08:08
Ubližujme kostkám, když máme dlouhodobě postavené modely?

Ano

Secvaknute modely jsou namahany, a maji tendenci vice praskat. Jindrous o tom mel clanek na Lugnetu nebo na peeronu, ze sloupeckovani je to nejhorsi, co clovek muze udelat skladovanemu legu... a panacci praskaji prave proto, ze zustavaji zacvaknuta do sebe hodne dlouho, treba 20, 25 let

myth

Citace od: Colonel32 kdy 12.11.2005, 23:06:27
... a panacci praskaji prave proto, ze zustavaji zacvaknuta do sebe hodne dlouho, treba 20, 25 let

Hm, zaujímavá informácia. Konečne viem prečo mám niektorých starých minifigov naprasknutých. Tento poznatok samozrejme okamžite aplikujem v mojej skladovacej praxi.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

rdk

Je to možné, ale mě 20 let secvaklí figové nepraskaj...

Colonel32

tak at se k tomu radsi jeste vyjadri jindrous, jestli ho necituju blbe...

Colonel32

Citace od: rdk kdy 13.11.2005, 00:12:01
Je to možné, ale mě 20 let secvaklí figové nepraskaj...

ne kazdej 20 let starej fig, ktery stravil svuj zivot secvaklej, musi byt prasklej...

muzzo

#9
Citace od: Colonel32 kdy 12.11.2005, 23:06:27
Citace od: muzzo kdy 12.11.2005, 22:08:08
Ubližujme kostkám, když máme dlouhodobě postavené modely?

Ano

Secvaknute modely jsou namahany, a maji tendenci vice praskat. Jindrous o tom mel clanek na Lugnetu nebo na peeronu, ze sloupeckovani je to nejhorsi, co clovek muze udelat skladovanemu legu... a panacci praskaji prave proto, ze zustavaji zacvaknuta do sebe hodne dlouho, treba 20, 25 let
 

já si tohle myslím také a proto jsem otázku formuloval tímto způsobem.

betakaroten

Ještě se přidám s jednou otázkou: jak je to s klouby a panty? Podle mě jim víc škodí, když se často rozpojují/spojují, než kdyby byly trvale spojené.

Colonel32

kdy je pri tom rozpojovani zlomis, tak urcite

Jindroush

Citace od: betakaroten kdy 13.11.2005, 14:30:44
Ještě se přidám s jednou otázkou: jak je to s klouby a panty? Podle mě jim víc škodí, když se často rozpojují/spojují, než kdyby byly trvale spojené.

Asi jak co. IMO bezproblémové jsou hinge bricks 1x4, hinge plate 1x4, veliký starý hinge plate 2x4 (samec+samice). Pohromadě zásadně nenechávám fingered hinges, tam je imo na první pohled vidět, že jsou ty díly spojením namáhané. Nejsem si jist click hinges, ty sou poměrně veliký, takže by to nemuselo tolik vadit.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)