Nástenné mozaiky

Založil Micho, 06.07.2009, 22:33:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

V tejto téme je rozpracovaná téma nástenných mozaik.

Tu rátam hlavne so štátnymi znakmi: Slovensko (ten mám ešte z Brnianskej výstavy), Český znak a znak mesta Banská Štiavnica. Znak Slovenska mám spravený o rozmere 80 x 96 studov na výšku (63,8 x 76,5 cm). Znaky budú v primeranej výške na stene pod sklom. Úvaha je aj o znaku KOSTKY.ORG.

Prevod z obrázku na Lego mozaiku riešim v spolupráci s Jindrouchom. Spravil mi už do Brna Slovenský znak a teraz mám od neho k dispozícií Český znak a znak mesta Banská Štiavnica.

Slovenský znak bol spravený z 2 baseplate 48 x 48 a doložené klasickými 32 x 32 plus 32 x 16. Na baseplatoch sa nachádza iba jedna vrstva brickov. V mieste spojoch sú použité dlhé bricky, ktoré sú pre pevnosť úplne postačujúce. Viď foto - link.

Prípadne aj tu na Bratislavskom stretnutí som mal znak Slovenska.

Micho

Ak má niekto chuť a záujem vytvoriť nejakú mozaiku, ozvite sa. Súbory mozaik k Banskej Štiavnici a Českému štátnemu znaku (v png) sú väčšie ako možná príloha, takže ich môžem preposlať mailom. Dopravu prípadne zabezpečím. Pri preprave som to uložil medzi 2 sololity.

Prikladám aspoň znak Banskej Štiavnice. Prípadne link na stránku.

Privítame aj prípadný iný návrh na mozauki, skúsime to previesť do príslušného farebného spektra a uvidíme, čo to spraví.

Micho

Český štátny znak je spravený z oficiálneho malého českého štátneho znaku (dvojocasý lev)- viď link.

Ten znak bol aj v Brne, robil ho myslím rdk.

peki

#3
RDK myslím dělal orlici , lva tuším otazník

Micho

Peki, vďaka za upresnenie.  ;)

Micho

Mám tu od Jindrousha logo KOSTKY.ORG. Vychádza to celkom impozantne na uvedený rozmer,  8) citujem:
CitaceVyska je 32 studu (render ma 33, ale dolni radek je cely bily, takze se da ignorovat). Sirka by mela byt 208 studu (166.4cm!)

Pripájam obrázok v jpg, u seba mám súbor na stavanie png. Vychádza to teda na rozmer 6,5 x 1 baseplate 32x32. Mám tu ešte doporučenie:
CitaceTohle by chtelo vytisknout asi jako plakat a dotycnemu staviteli to dat k ruce. I v domacich podminkach se to da dobre udelat softem Posteriza

Takže, kto si trúfne na toto?   ;)

Micho

Kto chce pomôcť s tými mozaikami? Stále sú voľné: znak mestá Banská Štiavnica, Český znak a znak KOSTKY.ORG.

Keďže výstava v Banskej Štiavnici končí v polke januára, tak sa to výborne hodí na výstavu k Prahe - Roztoky 2010. Dopravu pomôžem zvládnuť, to je vhodná téma aj pre kolegov z Čiech a Moravy.   :D

To platí v princípe pre všetky exponáty z Banskej Štiavnice. Samozrejme je potrebné ich zvlášť registrovať pre Roztoky.

Bližšie info prípadne aj u mňa cez SZ.

Hana129

#7
Citace od: Micho kdy 09.07.2009, 11:21:14

Takže, kto si trúfne na toto?   ;)

Tak na toto si trúfly holky z Moravy - Petra a Kristýnka, pod mým dohledem. Pokud nevadí, že ještě nejsou afolky a nebude problém s dopravou, tak pak je  logo  nachystané na "export" ;).


Holky to dost bavilo a pokud by měl někdo nápad na nějaké, ale menší mozaiky (nejlíp na 48*48 a uměl zpracovat podklady, určitě by ještě něco postavily a nechaly vystavit, ať už v Bratislavě nebo Roztokách.





Micho

Keď som videl fotky mozaiky KOSTKY.ORG prvýkrát bez osôb, vedel som že to bude super. Viem, ako to však vyznie, keď sa to nafotí s osobami. Takže som rád, že Hana129 to tu nahodila aj s dievčatami, takéto foto v pravej miere ukazuje veľkoleposť takejto možno na pohľad jednoduchej mozaiky. Hani, tvoje dievčatá v tých trikách s logom KOSTKY.ORG sú veľmi sympatické a tá zelená im sekne. Máš sa čím chváliť.   :D

Citace od: Hana129 kdy 27.07.2009, 17:24:29
Tak na toto si trúfly holky z Moravy - Petra a Kristýnka, pod mým dohledem. Pokud nevadí, že ještě nejsou afolky a nebude problém s dopravou, tak pak je  logo  nachystané na "export" ;).
Som rád, že ste si trúfli. Skvelá práca.  8)  Už to iba fakt prepraviť.   ;)

Citace od: Hana129 kdy 27.07.2009, 17:24:29
Holky to dost bavilo a pokud by měl někdo nápad na nějaké, ale menší mozaiky (nejlíp na 48*48 a uměl zpracovat podklady, určitě by ještě něco postavily a nechaly vystavit, ať už v Bratislavě nebo Roztokách.
Ako som písal cez SZ, tak je to možné. Privítame na výstave aj malé mozaiky 32X32, 48x48, prípadne aj iný rozmer ... Nemusia byť na stene, dáme ich do vitríny kolmo k polici, pričom ich oprieme o zadnú stenu.  ;)

Micho

#9
K slovenskému znaku pribudlo hotové logo KOSTKY.ORG (vďaka Hana129  :D).

Ostávajú voľné Český znak a znak mestá Banská Štiavnica - stručná sumarizácia tu. Príslušné obrázky nájdete v tomto threade. Kto si na to trúfa a pomôže s tým?

Privítame aj ďalšie nápady a námety pre mozaiky ... Nemusia to byť len znaky a logá ...  ;)

Micho

#10
Citace od: Micho kdy 28.07.2009, 09:07:29
Ostávajú voľné Český znak a znak mestá Banská Štiavnica ...

Hana129 sa podujala na český znak. Vďaka!  8) 8) 8)  Takže je zaktualizovaná príslušná  stručná sumarizácia mozaík. Príslušné obrázky nájdete v tomto threade.

Takže z predpripravených mozaík ostáva voľný znak mestá Banská Štiavnica ... Kto má chuť? Stále platí, že privítame aj ďalšie nápady a námety pre mozaiky ... ;)

Micho

Citace od: Micho kdy 31.07.2009, 10:49:20
Takže z predpripravených mozaík ostáva voľný znak mestá Banská Štiavnica ... Kto má chuť? Stále platí, že privítame aj ďalšie nápady a námety pre mozaiky ... ;)

Ja som dostal chuť a dnes večer vznikol znak mesta Banská Štiavnica. Sorry, ak som niekomu zobral úvahu o stavbe. A koniec koncov, by tam mohli byť aj dva znaky, nie?  ;D ;)

Fotky dodám neskôr. Takže 3 znaky (Český, Slovenský, Banská Štiavnica) a logo KOSTKY.ORG sú OK.  8)

Ak má niekto tip na niečo iné, tak sem s tým.  ;)

Hana129

Hlásím český lev hotovo. Je krásný, ale byl složitější a navíc nám "sežral" skoro všechny černé bricky jednořadové.

Ondřej mi poslal odkaz přímo na Lego mozaiky, kočka, lev a tvář nevypadá vůbec špatně http://www.bricklink.com/catalogList.asp?v=1&pg=1&catString=169.433&catType=S. Díky jak nás to popadne tak to zkusíme.  ;)

Shmade

Jak lev tak kostky opravdu pěkné, si snad nakoupím dílky a udělám si doma nějakou mozaiku jako obraz... inspirativní :)

Jonas

Hana & spol. mozaiky opravdu umí. Skvělá práce!
Jonas - Můj Brickshelf

Colonel32

Citace od: Jonas kdy 04.08.2009, 10:16:31
Hana & spol. mozaiky opravdu umí. Skvělá práce!

Počítám, že podklady pro mozaiku se stále ještě generují na počítači z obrázků, ne?

Pak by asi bylo lepší spíše říct, že Hana a spol. jsou pracovité.

Hana129

#16
JJ měla jsem skvělé zpracované podklady od Jindroushe, které mi přeposlal Micho, takže nejsme tvůrci, jen zpracovatelé. Ale byla to příjemná relaxační práce  ;). Přesný čas kolik to zabralo času nevím,  nebylo to skládano najednou, odhadem cca 5 hodin (každá).

Ten obraz není vůbec špatný nápad, když už se okouká  tak se  přestaví a zas máme doma něco nového.
U toho by to asi bylo lepší stavět z plate (případně tile) , ať to není takové těžké, akorát to rozebírání by bylo složitější.


Colonel32

Když to začneš stavět z tiles, tak se z toho zblázníš, až to budeš rozebírat.

Jen změna z bricků na plates ti zvedne rozebírací dobu tak na 4 násobek.

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 04.08.2009, 11:53:26
Když to začneš stavět z tiles, tak se z toho zblázníš, až to budeš rozebírat.

Jen změna z bricků na plates ti zvedne rozebírací dobu tak na 4 násobek.

Tak, tak ... A keby bolo všetko teoreticky z tiles 1 z 1, tak na rozobratie by bolo potrebné aj viac času ako ten 4 násobok! Neriešim teraz otázku spodnej baseplate o veľkosti 80 x 96, ktorá by musela byť nejak pospájaná, čo pomocou väčších brickov ide viac menej bez problémov. ;)

Micho

#19
Citace od: Micho kdy 01.08.2009, 22:14:35
Citace od: Micho kdy 31.07.2009, 10:49:20
Takže z predpripravených mozaík ostáva voľný znak mestá Banská Štiavnica ... Kto má chuť? Stále platí, že privítame aj ďalšie nápady a námety pre mozaiky ... ;)
...
Fotky dodám neskôr. Takže 3 znaky (Český, Slovenský, Banská Štiavnica) a logo KOSTKY.ORG sú OK.  8)

Pridávam teda aj ja foto.  ;)