8184 Racers Twin X-treme

Založil Jindroush, 21.04.2009, 22:47:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Protože se ještě neobjevila recenze na tato autíčka, rozhodl jsem se obětovat a zkusit ji sepsat sám.

V poměrně rozměrné krabici se nachází tři sáčky s díly, ovladač, podvozek, samolepky a návod.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

V sáčku číslo jedna se nachází pouze pár dílků k osazení ovladače a částí podvozku.

Podvozek je jediný díl s vypínačem a přepínačem kanálů. Napájen je 3 AA bateriemi.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Několik málo dílů, které byly pro mě nové (předpokládám, že se již objevily v jiných Racers setech)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

V sáčku dva se nachází červenobílá nástavba trucku.
Alternativní model je buggy, tu jsem nestavěl.

Nástavby se na podvozek nacvakávají přes jediný vertikální pin, takže lehce vaklají a hlavně je trochu nebezpečí, že při uchopení za nástavbu poměrně těžký podvozek vypadne.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

V sáčku tři je zelenobílý závoďák, alternativní model je opět zelenobílý závoďák.  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Set je poměrně jednoduchý a těžko se dá komentovat jinak než pár lakonickými větami.

Domnívám se, že nabízí mnohem lepší poměr cena/výkon, než druhý RC model 8183.

Co se týče podvozku: Nejsem si jist, zda se jedná o chybu, nebo o záměr, ale v žádném případě se mi nedaří jet rovně - řízení je nepřesné, měkké, občas je dokonce vidět, že dochází k pohybu cik-cak. Nezávisí přitom na kanálu, osvětlení, nebo povrchu podlahy, jen je to na dlažbě markantnější. Při několika pohybech vpřed-vzad je vidět, jak se celé vozidlo otáčí, v mém případě vlevo.

Na druhou stranu mít dvě, mohly by se pořádat na chodbě pěkné závody, nebo (nedejotazníku  >:D) nějaké pěkné destruction derby.  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rewolt

Také vlastním tento set , taky nejsem s ovládáním spokojen.

Alternativní model od trucku -> je buggy , je velice pěkná
  A alternativní model od zelenýho auta se mi zase vubec nelíbí!!
It's a trap!

5o

Ak by tu, v alternatívnej bugine, bolo pár dielov v Lime zelenej, to by bolo niečo iné.
Preto lebo Lego...

grohl

Čekal jsem, že ty podvozky budou více poslušné. Na druhou stranu mě aspoň těší to, že set obsahuje dvě nástavby a ještě k nim nabízí alternativy. Na Brickshelfu jsem  cca před měsícem objevil ještě další alternativy jednoho uživatele, které byly velmi povedené. Bohužel galerii se mi už nepovedlo dohledat.

Jindroush

Jinak mi ze S@H přišel proporcionální ovladač, tak jsem ho vyzkoušel a funguje, ale řidič stojí za starou bačkoru, prostě nejsem schopen tím proporcionálním ovládáním uřídit levo-pravo (bez centrování to nejde/neumím). A tedy ten motor při proporcionálním ovládání pěkně kvílí (pravděpodobně dáno frekvencí PWM).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MeNadruhou

Pořídil jsem si s bráchem set 8183 a asi po měsíci začal neposlouchat. při couvání se mi pořád stáčí na jednu stranu, vypadá to jakoby se přidíralo jedno přední kolečko- to má za následek mírné stáčení, a jak přejde do smyku, řízení se ztrhne doprava a hotovo. Nějaká podobná zkušenost?
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Mareken

Ahoj,k Vánocům jsem já a bratr dostali 8183 a 8184,  8183 je v pohodě,jezdí krásně,jenže 8184 jezdí špatně, špatně zatáčí na pravou stranu,když je auto rozjetý,nezatočí vůbec nevím , co stím je,mám napsat na lego.com?
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

dorfl

Citace od: Mareken kdy 27.12.2009, 17:39:17
Ahoj,k Vánocům jsem já a bratr dostali 8183 a 8184,  8183 je v pohodě,jezdí krásně,jenže 8184 jezdí špatně, špatně zatáčí na pravou stranu,když je auto rozjetý,nezatočí vůbec nevím , co stím je,mám napsat na lego.com?
a na jakém povrchu? Nezoušeli jste to trochu poladit tím šroubem zespodu u přední nápravy?

Mareken

Zkoušel jsem to i na jiném povrchu, a a "ten šroub" je na něco jinýho.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

dorfl

Mě špatně zatáčí když jsou slabé baterky, šroub nastavuje "rovně"...

Mareken

Citace od: dorfl kdy 27.12.2009, 20:29:31
Mě špatně zatáčí když jsou slabé baterky, šroub nastavuje "rovně"...
Jasný,baterky jsou čerstvě nabitý ; já vim,jmenuje se to trim.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

dorfl

Tak pokud se to chová stejně, i když vezmeš z toho zdravého baterky, kola a pro jistotu i IR ovladač tak nezbývá než se zkusit obrátit na Lego... Myslím, že Ty jsi pro odhalení chyby udělal maximum.

Mareken

Tak problém vyřešen,nepřišel mi žádný mail,ale rovnou mi poslali tenhle nový  podvozek. Jede krásně. Zde je papír s omluvou:
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

dorfl

Rád vidím, že LEGO neváhá poslat i "dražší" komponenty. Tak přeji hodně zábavy :)

MeNadruhou

tak to vypadá že se pokusím vyreklamovat ten brachuv. sice už ho 6 měsíců máme, ale právě kvůli tomuhle s ním jezdí minimálně...
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

MeNadruhou

Citace od: MeNadruhou kdy 11.01.2010, 18:10:39
tak to vypadá že se pokusím vyreklamovat ten brachuv. sice už ho 6 měsíců máme, ale právě kvůli tomuhle s ním jezdí minimálně...

Byla to složitější reklamace, protože po odeslání formuláře se nic nedělo, tak jsem volal hot line. Vzhledem k tomu že to je bezplatná linka, tak jsem jim dal poslechnout jak strašně skřípe ten starý (chtěl jsem natočit video jak to blbě jezdí a poslat jim odkaz, protože bych se nerad zařadil do black listu loudilů) . Na to mi už pouze odpověděl slovy do 14ti dnů vám přijde nový. ověřil si moji adresu a tim to končilo
. Novej jezdí perfektně, a na starý se kouknu, co se s ním dá udělat, aby fungoval správně.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou