(vlastní) Zásahová loď kosmické policie

Založil Togaran, 22.02.2009, 21:28:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Togaran

Patrol #12

Vznik:
Měl jsem ji v hlavě už pár měsíců a pořád jsem jen rozkresloval návrhy a nápady. Velkým impulsem pro mě bylo také oficiální vydání Space Police od TLC. Po několika týdnech zkoušení uchycení bočnic a čumáku jsem se pustil do stavby. Hrubá konstrukce byla hotová za pár dní a během týdne jsem ladil interiéry a detaily.

Účel:
Jedná se o hlídkovou a zásahovou loď kosmické policie pro krátké mise. Nejde o mezigalaktickou loď.

Konstrukce:
V čumáku jsou velké chladící systémy a sání, taky antény a malé okno. Loď je jasně rozdělena na tři sekce - první krytá šikmými bočnicemi skrývá dvě vězeňské kóje, střední sekce je vybavená křesly a je prosklená. Jedná se o odpočinkovou a přepravní místnost. Zde jsou také zbraně a policejní počítače. V patře je dvoumístný kokpit. Krytá záď obsahuje nákladní prostor a všelijaké technické vybavení. Taky schody do kokpitu a vyklápěcí rampu. Celá loď je průchozí a bez dveří aby mohli policajti rychle zasahovat. ;) Na zadní stěně jsou 4 tryskové motory. Na střeše je komunikační vybavení, a lehké zbraně (stejně jako na křídlech).

Posádka:
dva piloti, dva těžkooděnci, tři oficíři, technik, dva vězni
(7 policistů, technik, vězni)

Nedostatky:
Bohužel v interiéru nezbylo místo na toaletu ani kajutu. A velkým nedostatkem je absence jakéhokoliv podvozku  :-\

Kompletní galerie:
exteriér: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=369874
interiér: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=369872
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Šejmus

Fool of a Took!

Fox666111

"To jim došli zbraně že přestali válčit?" " Ne došli jim klacky a kameny,  zbraně jim došli již před několika desetiletími."  T.Pratchett

Robbed

Paráda, ten čumák je naprosto skvělý. Podle mě jedna z tvých nejlepších lodí.

MwK

Veľmi pekné,teda vlastne až krásne! :D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Mtron

Pěkná stavba, začínám mít komplex z nestavění, jako loď je to podařená stavba, co se nedostatků týče třeba podvozek, dá se říct, že spousta lodí jej nemá, používá energo kruhy lépe řečeno energetické antigravitační motory, které loď udržují nad povrchem  :) jako policejní loď by ji slušel obranný kanon nebo doprovodná stíhačka k odvrácení případného konfliktu pirátů nebo jiných nekalých živlů pohybujících se v temných koutech galaxií. Kanonů není nikdy dost  >:D Ještě štěstí, že nemáš zajatce MTronské jednotky  ;D ;D bych asi musel začít stavět lodě na osvobození   :P
Zkus tu zadní část protáhnout a udělat tam kajuty a vězeňskou celu, na vrh střechy bych dal menší kanon jako měli bitevní lodě USS, zadní motory bych malinko prosvětlil roundem transred a dal bych je přes dveře výklopné, aby se tam vešly hyper space motory, např. jako je to u megacore magnetizeru viz obrázek http://www.peeron.com/scans/6989-1/10 u zadní části.

MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Šejmus

Jenom si musim rýpnout (jako u každý stíhačky)
Na co nasávání? Ve vesmíru neni nic
>:D
Fool of a Took!

Mtron

Citace od: Šejmus kdy 23.02.2009, 19:09:33
Jenom si musim rýpnout (jako u každý stíhačky)
Na co nasávání? Ve vesmíru neni nic
>:D

seš si jistý, že ve vesmíru nepotřebuješ nasávání ? A co takhle, když přistáváš na planetě s atmosférou?  8)
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

otaznik

Velmi pěkná lodička, plno detailů a zajímavé interiéry.
Já hlasuji pro postavení vězení (na planetě) a přistávací plochy.

grohl

Zatím ( dle mého ) tvůj nejlepší výtvor. Super barevné schéma a ty tvary jsou taky velmi povedené.

Togaran

Děkuji všem za krásné komentáře  8)
Promyslím to prodloužení zadní části, ale ted jsou obě části stejně dlouhé a lod je taková vyvážená :)

Citace od: Šejmus kdy 23.02.2009, 19:09:33
Jenom si musim rýpnout (jako u každý stíhačky)
Na co nasávání? Ve vesmíru neni nic
>:D
no většina zloděju se bude schovávat na planetách, tam budou ty největší honičky  ;) a taky je tam spoustu senzoru, nejen sání :) třeba millenium falcon má na střeše šest velkých (asi) větráků - k čemu jsou ty?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Citace od: Mtron kdy 23.02.2009, 19:02:11
Zkus tu zadní část protáhnout a udělat tam kajuty a vězeňskou celu, na vrh střechy bych dal menší kanon jako měli bitevní lodě USS, zadní motory bych malinko prosvětlil roundem transred a dal bych je přes dveře výklopné, aby se tam vešly hyper space motory, např. jako je to u megacore magnetizeru viz obrázek http://www.peeron.com/scans/6989-1/10 u zadní části.
MTRON OUT
Na kanony je ta loď malá, když je tam dám tak z toho trčej "jak děla z bitevní lodi"  ;D Musely by bejt srovnatelný s ostatním zařízením na střeše. Je to estetická záležitost no...

A jak to myslíš, že se tam vejdou hyperspace motory? Ten odklopný mechanismus se používá od Classic Space hlavně kvůli tomu aby tam byly dveře, tady se mi vešly hezky mezi motory, tak myslím, že by to nepřineslo žádný výhody. U MCM je to zase jako zarážka dveří (jedna z mnoha jestli se nepletu).
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Icewalker

Z konstrukčního hlediska opravdu paráda. Nicméně, musím vytknout jeden zásadní nedostatek, který se vyskytuje i u nové série Space Police: Policisté jsou zásadně lidé, a zločinci jsou zásadně ne-lidé. Už vidím, jak Tvá kosmická policie pořádá hony na ufouny.
Crime: Not Human
Punishment: Death
LONG LIVE THE 1ST GREAT HUMAN EMPIRE!
Ale jinak hodnotím stavbu opravdu velmi pozitivně ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Togaran

Citace od: Icewalker kdy 25.02.2009, 12:35:44
Z konstrukčního hlediska opravdu paráda. Nicméně, musím vytknout jeden zásadní nedostatek, který se vyskytuje i u nové série Space Police: Policisté jsou zásadně lidé, a zločinci jsou zásadně ne-lidé. Už vidím, jak Tvá kosmická policie pořádá hony na ufouny.
Crime: Not Human
Punishment: Death
LONG LIVE THE 1ST GREAT HUMAN EMPIRE!
Ale jinak hodnotím stavbu opravdu velmi pozitivně ;D
Uznávám všema deseti. Jsem zastánce rovnoprávnýho vesmíru takže při příštím modelu to napravím. Nějak jsem o tom neuvažoval při stavbě, loď není z nijak daleké budoucnosti, takže jsem použil normální policisty z městské řady TLC. A právě jsem dopadl jednu robobitch a další fig po kterém jsem sáhl byl insectoid, tak jsem to neřešil a vrazil je tam.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#14
Hlídka číslo 108

Začnu tentokrát obrázky. Myslím, že každému dojde o jaký typ stroje se jedná, pokud bude třeba, doplním podrobnější popis později  8)

Brickshelf zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=375543
Ať se líbí.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

MwK

Chudák Mtron...čo šiel príliš rýchlo,alebo niečo pašoval? ;D

Inak chutné dielo. ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Robbed

To jsem teda zvědav co řekne Mtron >:D.

Abych pravdu řekl, tak ta předchozí loď se mi líbila o trošku víc. Tady mi moc nesedí ty study na kapotě a na čumáku (jsem asi moc rozmlsanej ;D).
Každopádně se těším na další stavby.

Togaran

Kosmonauta v červeném jsme našli v okrajovém sektoru galaxie, není to žádný vážný prohřešek, nebojte :) Přileť si ho vyzvednout se svou novou lodí ;)

No s tou minulou to nemužeš srovnávat, to je trochu jiná velikostní kategorie. Snažil jsem se zachovat hlavní rysy, jako třeba podobný čumák.
A study k Legu patřej  8) a na ty minulý jich bylo nesrovnatelně víc.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

Tak konečně mám čas se vyjádřit k tomuto tématu:

Jakož to velitel Mtronských sil pro tento sektor Vám sděluji, že to není nikdo s rodu Mtron. Ta imitace symbolů rodu Mtron bude bez kompromisu tvrdě potrestána. Doufáme, že space policie špeha a vyvrhele důkladně prošetří a podá patřičné vysvětlení. Pokud se prokáže úmysl poškodit rod Mtronů, považujeme to za akt agrese s následním vyhlášením války.

TO tOgaRaN: vybavení space polici se už dosti vyvinulo v patřičně uspokojivé, ale i tak by bylo dobré než pustí do éteru nepravdu si to dvakrát rozmyslet. Rádi dodržujeme zákon a pořádek. Co se týče vybavení a stavby nové lodi SP v tomto sectoru budeme jenom rádi pokud se jejich počet zvýší popřípadě budou stavěny nové modely. Jsem toho názoru, že stroj je velice zdařilé konstrukce.

MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Citace od: Mtron kdy 01.04.2009, 15:42:49
Jakož to velitel Mtronských sil pro tento sektor Vám sděluji, že to není nikdo s rodu Mtron. Ta imitace symbolů rodu Mtron bude bez kompromisu tvrdě potrestána. Doufáme, že space policie špeha a vyvrhele důkladně prošetří a podá patřičné vysvětlení. Pokud se prokáže úmysl poškodit rod Mtronů, považujeme to za akt agrese s následním vyhlášením války.

Od začátku nám na něm bylo něco podězřelé  ;) Obvinění, že jde pokus vydávat se za M:Trona bereme v potaz, ale budem potřebovat nějaký důkaz, schválně kdo ho objeví...
Jako poškozený rod, navrhněte trest.

V současné době nemáme plány na žádnou stavbu v barvách kosmické policie.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Icewalker

Ufoun policajtem, super :D
Jinak jako obvykle pěkné detaily, a líbí se mi použití menší verze stejného čumáku, jako u minulého výtvoru. A propos, jak se ti panáčci válí po zemi, to dostali záchvat smíchu, nebo šlo o něco horšího?
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr