LEGO Technic Rally - diskuze

Založil Shmade, 08.01.2009, 05:48:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Povolit v letošním ročníku i auta s více nápavami - pro trucky/speciály?

Ano
36 (87.8%)
Ne
5 (12.2%)

Celkem hlasů: 41

Epholl

Osobne si myslím, že salón by bol celkom dobrý nápad.

Malým problémom by ale mohla byť chýbajúca anonymita tvorcov, keďže zopár prototypov už bolo odhalených, kdežto pri odťahovkách boli všetci autori neznámi. (je otázne nakoľko by to ale bol problém ;) )


Kedže zatiaľ nemám so závodením nejaké skúsenosti, nemôžem vychádzať z praxe, ale možno by stálo za uváženie "rozčeriť hladinu" s podobnými shmade-style podvozkami špecifickými pravidlami pre každý pretek tj. pozmeniť pravidlá konštrukcie áut tak, aby bolo stále čo stavať. Napríklad by jeden závod prikazoval autá s čisto zadným náhonom a motorom umiestneným za zadnou nápravou, kým v ďalšom závode by mohli súťažiť aj štvorkolky, prípadne by sa dali dočasne zakázať niektoré súčiastky (57515..). LTR nie je len o závodení, ale predovšetkým o stavbe.. Toť len taká idea pomimo.

Měch

Ono to v podstatě ani jinak nejde...
- pružení je nejlepší nezávislé, takže kdo ho má, tak ho tam dá
- je lepší mít diferenciál než nemít diferenciál, a protože se líp pracuje s tím novým, tak ho tam všichni mají
- když už tam je diferenciál, proč ho nedát do rámu a za něj ještě jedno 20z kolečko
- když už se tak dobře pracuje s diferenciálem a mám 4 CV jointy, proč to neudělat 4x4 ?
- většina stavitelů nemá víc jak 2 buggy motory
A protože celý systém je strašně jednoduchý a funkční, liší se nakonec auta jen ve vzhledu a tím pádem i hmotnosti...
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Bery

#662
Měchu to né, já mám auto úplně jiné. Ačkoli by se mohlo zdát že je podobné tak není.

EDIT: Epholle sorry, ale přijde mi to jako naprostá kravina. Ne každý má čas a chuť každý měsíc stavět nové auto.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Moon

#663
S tím autosalonem souhlas, ale někteří závodníci asi už svoje speciály předělávat nechtěj, tak by se to zavedlo třeba až od příští sezóny. ;)
A to odlišení od ostatních je většinou jen v jedné věci, pokud beru podobné typy: Bery - zadní náprava, já zadní náprava a chci udělat převodovku. A proč 4x4? Původně jsem chtěl jen zadokolku, ale když jsem viděl videa z páté LTR, tak mi bylo jasný že to chce 4x4. (účastníci mi určitě daj za pravdu že se to na tom drobném štěrku nedalo uřídit ;D )

EDIT: Dotaz na Shmadeho: Jak je to s modifikovanýmy díly? smí se?
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning

Shmade

Re: Moon
Viz pravidla:
CitaceKe stavbě mohou být použity pouze originální Lego díly.
Modifikovaný díl není originální, takže ne. Pouze u odmontovaných pojistek z motorů a bboxu přimhouřím oko, ale třeba já osobně jezdím bez těchto elektro úprav.


Ohledně autosalonu:
Nevidím v tom problém, klidně udělám po kadém závodě anketu s tím jaké auto se nejvíce líbí, ale určitě to nebude zahrnuto do výsledků LTR, bylo by to jen takové zpestření.


Epholl

Bery: Samozrejme, staviať nové auto každý mesiac nemusí byť práve košér. ;D

Shmade: Som rád, že nebudeme s Moem sami, čo sa nechystajú vyberať poistky. Moje auto má síce dosť stratový drivetrain, takže asi na tie nízke otáčky doplatím, ale to je imo skôr otázka prevodovania motora, ako jeho ždímanie v neefektívnych otáčkach. 

Moon

A to jsem ty pravidla dvakrát projel a nenarazil na to, no nic jsem slepej jak patrona. ;D
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning

Koudy

Můžu se zeptat kde asi přibližně (aspoň jestli v Praze) bude 1. závod?

Bery

Taky jsem se chtěl zeptat.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Moon

Vždyť je to už napsaný ne? a kdyby byla nějaká změna či upřesnění věřim, že by nás Shmade informoval!
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning

Bery

Citace od: Shmade kdy 14.02.2011, 09:16:43

Místa závodů zatím určená nejsou, zatím předpokládám jejich konání v Praze a okolí, ale nevylučuju, že se podíváme třeba i někam jinam po republice. Jestli máte někdo tip na pěkné místo na závod tak si připravte nějakou prezentaci onoho místa - fotky, popis, mapku, video atd. ať si můžu prostě udělat co nejlepší představu a pošlete mi to buď na mail, nebo tady SZ, třeba se tam vypravíme.

Ehm...
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Moon

#671
Sorry, kde - kdy, no co jsem dislektik, omlouvám se a v tom případě: Taky se chci zeptat. ;D Sám jsem zatim našel jen dvě místečka, ale každé na max 2rz. :( a navíc moc krátké.
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning

Shmade

Vím, závod už se blíží, a místo nikde, měl jsem toho teď moc. První závod bude každopádně v Praze, rozhoduju se mezi 3 místy, do konce týdne dám vědět přesně a přiložím i fotky a tak.

Zámejmce o účast v prvním závodě poprosím, aby mě o tom informovaly zde na kostkách pomocí SZ.

Díky. Sebik

Měch

Mám otázku: v kolik bude sraz ? Přimlouvám se za 12:00 - 13:00 dřív bych asi nestíhal.

A ještě malé lákadlo:
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Moon

Pěkný, zas mám co dohánět a rád bych se zeptal jak je to s upřesněním místa? Konec týdne už tu byl. :-\
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning

Shmade

Omlouvám se všem za nesplnění termínu zveřejnění detailů, ale měl jsem toho moc a opravdu mi na to nezbyl čas, ale teď už se vše potřebné dozvíte.
Takže:


V číslování pokračuju ale jede se nová sezóna, jen kdyby se někdo divil :)

Propozice

Závod se jede tuto neděli - 17.4.
Sraz bude v 11 hodin před nákupním centrem galerie Butovice, na rohu budovy dál od hlavního vchodu.
Kdo pojede autem, tak příjezd na parkoviště je buď z ulice Radlická, nebo Jeremiášova.
Kdo mhd, tak vystoupí na stanici metra Nové Butovice - trasa B, a dojde pěšky, cca 5 minut, když se zeptáte na OC galerie Butovice, tak vám každý poradí.
Kdo nestihne dorazit včas na sraz, tak mi zavolá a já ho odnaviguju.
místo srazu na mapce
Poté se přesuneme ke startu 1.RZ, kde proběhne technická přejímka, vlastní závod začne cca v 11:30
Zatím je naplánováno 5 RZ, uvidíme podle času, možná přidám ještě 6.
Skladba povrchu je rozličná, asfalt, betonové desky, tráva, štěrk, udusaná hlína.

Mapka RZ:

A zde ještě pár fotek z místa:









Díky za trpělivost, v neděli se budu těšit. Sebastian

Měch

Já dojedu na závod asi o 10 minut později. Do těch Nových Butovic mi to dojede pár minut po jedenácté, plus čas na přesun. Takže když mě tam neuvidíte, tak se moc neradujte  >:D
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Bery

Nádhera, už se těšim a jak to bude s čísly a jmény?
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Leko

sakra ja na prvu LTR urcite nepridem zkrizila mi to nova praca a tak tiez prvy model ktory nenaplnil moje ocakavania  :-\

Shmade

#679
Předpokládaný seznám účastníků nadcházejícího závodu:


nickjezdecčíslonárodnost
BeryRadek Beran18CZ
EphollTomáš Isteník42SVK
JanekJan Hudec65CZ
malý MěchMartin Chlud13CZ
MarekenMarek Nešleha41CZ
martin15Randy Taylor68USA
MoergillMatej Isteník11SVK
MoonPetr Marek94CZ
Petr43Petr Brnovják43CZ
ShmadeSebastian Ečer23CZ

Kdo máte ve svém řádku nějaké otazníky, tak mi prosím chybějící údaje pošlete SZ nejpozději do čtvrteční půlnoci, ale čím dřív tím líp. Jestli jsem na někoho zapomněl, nebo je někde chyba, tak se taky ozvěte. :)

Při vybírání čísel nepoužívejte následující, která jsou již zabraná jak novými účastníky, tak veterány z minulé sezóny, kterým zůstává přednostní právo na užívání čísla.

Obsazená čísla jsou tyto:
7, 11, 13, 18, 21, 23, 28, 31, 32, 41, 42, 43, 57, 65, 68, 69, 88, 94

Moon

Koukám že nás bude docela dost. Auto mám už také hotové. A mam ještě jeden menší dotaz: Už měl někdo v LTR převodovku?
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning

Mareken

Citace od: Moon kdy 12.04.2011, 20:15:38
Koukám že nás bude docela dost. Auto mám už také hotové. A mam ještě jeden menší dotaz: Už měl někdo v LTR převodovku?

TomB  ;D. Samozřejmě že mu fungovala naprosto dokonale, jen škoda že se mu auto samo rozkládalo.. Ale mělo vrtulku!
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Bery

Převodovku měl Jamesek v myslím 2. závodě a TomB ve 4. Jinak kolik to auto váží?
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Moon

Tak jsem ho dal na váhu a 940g, ale asi bude o něco těžší jelikož stále upravuji vzhled.
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning

Shmade

Ceny:

1. místo


2. místo


3. místo

Epholl

Ja už tiež pomaly hlásim pripravenosť, auto má 520g, jeden buggy a jazdí len o trošku lepšie, ako vyzerá, takže ašpirant na 8. - 10. miesto  ;D . Podvozkovo je to ale celkom haluz, takže ako cieľ si stanovujem dôjsť do cieľa bez pomoci  8)

Bery

Hlásíme, připraveno a otestováno... >:D
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Moon

LOL se máte, já předelal design, testoval a rozpadla se převodovka >:( takže to znovu předělám :(.
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning

Epholl

Neboj sa, Moergil je na tom ešte horšie, predvčerom hurá testovať a za tri minúty auto rozpadnuté  :D

Moon

#689
Takže taky hlásím připravenost, bohužel už není čas na zkonstruování nového prototypu převodovky tak se Bílinská stáj rozhodla k nejjednoduší mu řešení: Převod 20z na 12z, byly zkoušeny i jiné převody, ale nakonec jako nejlepší se ukázal tento. Auto mělo původně i funkční světla, ale po vymontování převodovky je nebylo čím napájet tak byla odstraněna. A určitě si někdo všimne náhodné podobnosti se Shmadovým autem, zjistil jsem to teprve až když jsem ho dal na váhu, viz foto:
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning