Činská napodobenina Brick

Založil Mičánek, 08.12.2004, 18:31:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Raistlin M

Citace od: tazzy kdy 30.09.2006, 19:36:33
Ono celkově ty stránky vypadají jako by je dělalo 5tileté dítě

Musím dodat, že výsledky práce našeho trpaslíka pětiletého bývají i výtvarně zdařilejší. ;D

Hrozná je ta presentace. Jak jsou dělaný stránky je jedna věc, ale alespoň ty fotky by zasloužily, aby byly identifikovatelné.
Znám jedny komerční stránky, které jsou však na tom jen o něco lépe a přitom tam vesele spousta lidí nakupuje.
Tedy...nakupuje Lego. 8)

mulah

Víš co. Rodiče se nad tím asi moc nepozastavují,jak dlouho by to mělo dítěti vydržet. Faktem je,že první LEGO co mi rodiče koupily je přesně 20 let staré a když přijdem na návštěvu,tak si s ním synátor zvesela hraje.  Rodiče neznalý poměrů si řeknou kostka jako kostka,ale o 30% levnější=volba jasná.
jedu po CITY jak slepice po flusu

rasik8

Minulý týden jsem byl v hračkárně na P 9 kde měli vždycky nějaký zajímavý LEGO a prodavačka mi řekla ,že jim došly úplně nové stavebnice ,ale místo Lega se jmenujou BRICK >:( odešel jsem z krámu beze slova a ani jsem ty ,,úžasný,nový,levný stavebnice nechtěl vidět >:( >:( >:( to už je můj druhý případ kdy ze staré dobré Lego hračkárny udělali brick bordel
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC

Ondra

#33
Citace od: Legac kdy 30.09.2006, 22:18:52
Minulý týden jsem byl v hračkárně na P 9 kde měli vždycky nějaký zajímavý LEGO a prodavačka mi řekla ,že jim došly úplně nové stavebnice ,ale místo Lega se jmenujou BRICK >:( odešel jsem z krámu beze slova a ani jsem ty ,,úžasný,nový,levný stavebnice nechtěl vidět >:( >:( >:( to už je můj druhý případ kdy ze staré dobré Lego hračkárny udělali brick bordel
Bylo jedno město Třinec a měli tam plno Lega dokonce i specializovaný obchod s legem,pak ale bambusáci přišli s brčkem a ostatními napodobeninami.Prodejna zkrachovala a jediné lego ve městě mají v hypernově a to pouze http://www.lego.com/eng/city/products.asp?id=7248&catid=construct(pokud nepočítám bionicly)A lego v Třinci je na okraji vyhynutí  :'( P.s doufám že se to změní příchodem Teska kde mají lega celkem dost.

mulah

Jo tak tohle je ten samej případ z Karlových Varů.  Speciálka Lego byla,ale před rokem ji zrušily. Na jejím místě vznikl krásný ASIA shoping centre kde vedou onen břink. Ještě že ve Varech postavily Interspar a Tesco,kde má prodejny POMPO
jedu po CITY jak slepice po flusu

rdk

Citace od: mulah kdy 01.10.2006, 11:17:53
Jo tak tohle je ten samej případ z Karlových Varů.  Speciálka Lego byla,ale před rokem ji zrušily. Na jejím místě vznikl krásný ASIA shoping centre kde vedou onen břink. Ještě že ve Varech postavily Interspar a Tesco,kde má prodejny POMPO

No, i v brně byla speciálka a už není (AFAIK)...

Spíš to bude tím, že v českým prostředí to prostě není byznys na uživení se, ne že by to zničily klony.

Mičánek

Citace od: rdk kdy 01.10.2006, 11:23:31
Citace od: mulah kdy 01.10.2006, 11:17:53
Jo tak tohle je ten samej případ z Karlových Varů.  Speciálka Lego byla,ale před rokem ji zrušily. Na jejím místě vznikl krásný ASIA shoping centre kde vedou onen břink. Ještě že ve Varech postavily Interspar a Tesco,kde má prodejny POMPO
No, i v brně byla speciálka a už není (AFAIK)...
Spíš to bude tím, že v českým prostředí to prostě není byznys na uživení se, ne že by to zničily klony.
Já byl do poslední chvíle ve spojení s majitelem speciálky na Lego a tak vím, proč skončil. Byly to nerovné podmínky od dodavatele. V brněnských supermarketech (a je jich hodně) měli lego o 20% levnější než v této specializované prodejně. Když jsem se ptal po důvodech, tak mi řekl, že když  odebírají od LEGO Trading s.r.o. ve velkém tyto supermarkety, mají podstatně výhodnější ceny, než když on vezme jen několik kusů. Také novinky dodávali supermarketům dříve jak jemu. Proto měli vyšší ceny a nikdo kdo si mohl koupit v supermarketu levněji nekupoval jeho dražší stavebnice. Poslední hřebík do rakve tohoto obchodu bylo povinné placení daní i když nebyl vykázán zisk. Dost mi tento obchod schází, protože se tam daly koupit dílky, postavičky a občas se objevila stará stavebnice jak originál zabalená tak i bazarová. Na rozloučenou jsem dostal hromadu propagačního materiálu.

Micho

Citace od: Mičánek kdy 04.10.2006, 18:15:05
Já byl do poslední chvíle ve spojení s majitelem speciálky na Lego a tak vím, proč skončil. Byly to nerovné podmínky od dodavatele. V brněnských supermarketech (a je jich hodně) měli lego o 20% levnější než v této specializované prodejně. Když jsem se ptal po důvodech, tak mi řekl, že když  odebírají od LEGO Trading s.r.o. ve velkém tyto supermarkety, mají podstatně výhodnější ceny, než když on vezme jen několik kusů. Také novinky dodávali supermarketům dříve jak jemu. Proto měli vyšší ceny a nikdo kdo si mohl koupit v supermarketu levněji nekupoval jeho dražší stavebnice. Poslední hřebík do rakve tohoto obchodu bylo povinné placení daní i když nebyl vykázán zisk. Dost mi tento obchod schází, protože se tam daly koupit dílky, postavičky a občas se objevila stará stavebnice jak originál zabalená tak i bazarová. Na rozloučenou jsem dostal hromadu propagačního materiálu.

Odvrátená strana kapitalizmu ....  :(

hombre

...ale děkujme pánubohu za super a hypermarkety! Takový povánoční výprodej LEGA v Tescu nebo Intersparu musí každého potěšit  ;D ...spoustu setů co sem tam koupil za poloviční ceny dodnes vídám v malých obchodech za takové "pálky" že se někdy nestačím divit !

Raistlin M

Já jsem se na téma konkurence bavil s jedním nejmenovaným prodejcem a ten mi prozradil jiný problém.
On si objedná u TLC za 100 000 a pak dostane zboží za 10 000. Zbytek prostě nedodaj. Těžko se pak konkuruje jiným (ne o moc větším) prodejcům, také s kamenným obchodem, kteří si  zajistí mnohem větší štědrost jinými cestami. Nemluvím o hypráčích, mluvím o ničení malých prodejců jinými.
Konkurenční prostředí tu moc TLC nepěstuje. 8)

Ondra

Citace od: hombre kdy 04.10.2006, 19:23:38
...ale děkujme pánubohu za super a hypermarkety! Takový povánoční výprodej LEGA v Tescu nebo Intersparu musí každého potěšit  ;D ...spoustu setů co sem tam koupil za poloviční ceny dodnes vídám v malých obchodech za takové "pálky" že se někdy nestačím divit !
To je sice pravda,ale já bych zase radši kupoval lego v specializovaných prodejnách než vedle jablek a aviváže.

otaznik

Citace od: Raistlin M kdy 04.10.2006, 19:25:06
Já jsem se na téma konkurence bavil s jedním nejmenovaným prodejcem a ten mi prozradil jiný problém.
On si objedná u TLC za 100 000 a pak dostane zboží za 10 000. Zbytek prostě nedodaj. Těžko se pak konkuruje jiným (ne o moc větším) prodejcům, také s kamenným obchodem, kteří si  zajistí mnohem větší štědrost jinými cestami. Nemluvím o hypráčích, mluvím o ničení malých prodejců jinými.
Konkurenční prostředí tu moc TLC nepěstuje. 8)
To je složitý problém, který začíná už v Dánsku. Mě se to, to mi věřte, taky nelíbí a navíc se mě to i dost týká.

Raistlin M

Citace od: ONDRA kdy 04.10.2006, 19:26:30
Citace od: hombre kdy 04.10.2006, 19:23:38
...ale děkujme pánubohu za super a hypermarkety! Takový povánoční výprodej LEGA v Tescu nebo Intersparu musí každého potěšit  ;D ...spoustu setů co sem tam koupil za poloviční ceny dodnes vídám v malých obchodech za takové "pálky" že se někdy nestačím divit !
To je sice pravda,ale já bych zase radši kupoval lego v specializovaných prodejnách než vedle jablek a aviváže.

Je fakt, že nejraději si kupuju Lego někde, kde vědí, co prodávají. Parádní je, když si člověk popovídá s příjemným, v Legu zorientovaným, prodavačem. To i pustim chlup za vyšší cenu, než krmit prudiče, nebo sousedy, co prohráli válku, kde jsou nové MISBy dost často levnější.

Llevelyn

A navíc se velice těžko hledá kamenný obchod s opravdu zaníceným prodavačem, který ví co prodává a má k zákazníkům výborný přístup. Ještě tak lze narazit na dobrou cenu na internetu.. ale kombinace obojího je hotová vzácnost.

Takže vede většinou prodej vedle aviváže... cena vítězí. :P ::)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Králick

Citace od: Raistlin M kdy 04.10.2006, 19:25:06
Já jsem se na téma konkurence bavil s jedním nejmenovaným prodejcem a ten mi prozradil jiný problém.
On si objedná u TLC za 100 000 a pak dostane zboží za 10 000. Zbytek prostě nedodaj. Těžko se pak konkuruje jiným (ne o moc větším) prodejcům, také s kamenným obchodem, kteří si  zajistí mnohem větší štědrost jinými cestami. Nemluvím o hypráčích, mluvím o ničení malých prodejců jinými.
Konkurenční prostředí tu moc TLC nepěstuje. 8)
Dostal jsem také podobnou informaci, a nejednalo se o nějaký malý obchůdek, ale o slušně zásobené hračkářství. Jenže v malém městě ...

otaznik

Citace od: Králick kdy 04.10.2006, 20:25:44

Dostal jsem také podobnou informaci, a nejednalo se o nějaký malý obchůdek, ale o slušně zásobené hračkářství. Jenže v malém městě ...
Velikost města s tím nemá nic společného. Jde o to, že LEGO nevyrábí tolik, kolik by potřebovalo a tím pádem nestíhají pokrýt poptávku. U nás je to ztížené tím, že jsme malý trh, tudíž nemáme takovou prioritu. Snad se to do budoucna zlepší, je to alespoň přislíbeno.

Králick

Citace od: otaznik kdy 05.10.2006, 11:58:35
Velikost města s tím nemá nic společného. Jde o to, že LEGO nevyrábí tolik, kolik by potřebovalo a tím pádem nestíhají pokrýt poptávku. U nás je to ztížené tím, že jsme malý trh, tudíž nemáme takovou prioritu. Snad se to do budoucna zlepší, je to alespoň přislíbeno.

Opticky to ale vypadá, že je Lega přebytek a jsou ho plné obchody. Až když se ptám po něčem konkrétním, tak se dozvím, že sice objednali, ale nedostali. Takže je problém ve vyvážení množství žádaných a málo kupovaných setů?

Raistlin M

Citace od: Králick kdy 05.10.2006, 12:23:25
Citace od: otaznik kdy 05.10.2006, 11:58:35
Velikost města s tím nemá nic společného. Jde o to, že LEGO nevyrábí tolik, kolik by potřebovalo a tím pádem nestíhají pokrýt poptávku. U nás je to ztížené tím, že jsme malý trh, tudíž nemáme takovou prioritu. Snad se to do budoucna zlepší, je to alespoň přislíbeno.

Opticky to ale vypadá, že je Lega přebytek a jsou ho plné obchody. Až když se ptám po něčem konkrétním, tak se dozvím, že sice objednali, ale nedostali. Takže je problém ve vyvážení množství žádaných a málo kupovaných setů?

Ono je opravdu všude moře Lega. Problém je v tom, že "velcí hráči" nakoupí, prostřednictvím často dost neorientovaných obchodníků, spoustu zboží do velkých obchodů. Následně jim tam to Lego leží a pokud nepřijde nějakej velikej impulz, spíš sytémového rázu, tak s tím zbožím nikdo obchodně nepracuje. (Žádné akce, slevy a podobně jen přez Lego. Nebo...minimum)
Malí prodejci, tedy internetové obchody a malé kamenné by to zboží byli schopni dobře prodat, jsou to obchodníci, ale nemají pořádně co. Také je problém, že na popud některých osob provádí TLC tlak na některé menší prodejce, kvůli prý "neférovosti" slevových akcí.
Je to postavené na hlavu.
Výsledek....Pompo, Bambule, Puntanela, Sparkys (možná nějaké zaběhlé hračkárny nevzpomenu) + hypráče jsou plné Lega za děsivé ceny, a to i po slevách. Menší prodejci mají povětšinou plnej kšeft ležáků a občas dostanou nějakou zajímavost. Spousta z nich pak nemůže prodávat jen Lego.

***Banana.com

#48
Citace od: Raistlin M kdy 05.10.2006, 13:06:13
Ono je opravdu všude moře Lega. Problém je v tom, že "velcí hráči" nakoupí, prostřednictvím často dost neorientovaných obchodníků, spoustu zboží do velkých obchodů. Následně jim tam to Lego leží a pokud nepřijde nějakej velikej impulz, spíš sytémového rázu, tak s tím zbožím nikdo obchodně nepracuje. (Žádné akce, slevy a podobně jen přes Lego. Nebo...minimum)
Pod toto se podepíšu. Mám tu pochybnou čest často jednat s nákupčími na centrálách řetězců v rámci zaměstnání, a v námi dodávaném sortimentu je přesně popisovaná situace. Nakupují lidé, kteří o sortimentu neví nic, jediné, co je zajímá, je mít splněné pokyny cizokrajných manažerů nad nimi, vyplněné grafy a regály plné zboží. Jestli prodejného, či ne, to je jim jedno, hlavně, aby neměli chyby v planagramech :P
Typickým příkladem z poslední doby je 4884, rádoby zlevněné z 1299 na 899, které má nejmenovaný řetězec nakoupeny nesmyslné počty.

Králick

Citace od: banana.com kdy 05.10.2006, 13:47:24
Pod toto se podepíšu. Mám tu pochybnou čest často jednat s nákupčími na centrálách řetězců v rámci zaměstnání, a v námi dodávaném sortimentu je přesně popisovaná situace. Nakupují lidé, kteří o sortimentu neví nic, jediné, co je zajímá, je mít splněné pokyny cizokrajných manažerů nad nimi, vyplněné grafy a regály plné zboží. Jestli prodejného, či ne, to je jim jedno, hlavně, aby neměli chyby v planagramech :P
Typickým příkladem z poslední doby je 4884, rádoby zlevněné z 1299 na 899, které má nejmenovaný řetězec nakoupeny nesmyslné počty.
Smutné je pak ovšem, že drobní obchodníci ví naopak přesně, co by potřebovali. Katalogy vycházejí dostatečně s předstihem a i typický zákazník, co bere jednu krabici za půl roku pro děti, má představu, co by si chtěl koupit. Chodí se ptát, a uslyší : "Ano, objednávali jsme to už třikrát a pokaždé nám přivezli něco jiného" (asi ve stylu berte nebo ne).

Jindroush

A s novým 'akčním plánem' to je ještě veselejší, takže se objednává už včíl na leden nebo tak něco...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

Důvodem myslím je i to, že ve standartních smlouvách s HM jsou velké pokuty za nedodané zboží. TLC to hádám bude mít také tak, a má-li si vybrat, komu dodat, zvolí zákonitě HM před malým obchodníkem.

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 05.10.2006, 14:09:32
A s novým 'akčním plánem' to je ještě veselejší, takže se objednává už včíl na leden nebo tak něco...
Každý rok je to s objednáváním jinak. My letos, například, na Vánoce objednali asi v květnu, ale i teď dokupujeme některé sety, které jsou ještě k dispozici.
Na leden se objednává později, odhaduji to na listopad.

Tomášek

Jj, RDK...byl tu obchod s legem...dokonce dva (co znám z vyprávění od bráchy) - jeden na Vackove v Krpoli, druhý potom na rohu Skácelove a Purkyňky, kde byla podle vyprávění bráchy nepříjemná paní prodavačka  >:D a skvělej bazar, kde brácha vyměnil 4011 za hasičské auto z 90-tých let (ať to hledám, jak to hledám, tak nemůžu najít číslo  >:D ) Jó, to byly časy...
Procházím DARK AGE.

Tomášek

Citace od: Tomášek kdy 06.10.2006, 15:40:05
Jj, RDK...byl tu obchod s legem...dokonce dva (co znám z vyprávění od bráchy) - jeden na Vackove v Krpoli, druhý potom na rohu Skácelove a Purkyňky, kde byla podle vyprávění bráchy nepříjemná paní prodavačka  >:D a skvělej bazar, kde brácha vyměnil 4011 za hasičské auto z 90-tých let (ať to hledám, jak to hledám, tak nemůžu najít číslo  >:D ) Jó, to byly časy...
Taxem to číslo setu konečně nashell díky otazníkovu inzerátu...zrovna jsem si ho totiž prohlížel...je to 6340
Procházím DARK AGE.

mulah

Jo ale k těm napodobeninám.  Klasický Lego=Brick,a i Duplo se dočkalo svého čínského vydání a to pod označením Abrick  (že by podobnost názvu čistě náhodná??)  Fčera sem to viděl někde v inzerátu,že prý plně pasuje na duplo a je k nerozeznání,či co tam ta bába psala.
jedu po CITY jak slepice po flusu

Ondra

Citace od: mulah kdy 06.10.2006, 20:23:03
Jo ale k těm napodobeninám.  Klasický Lego=Brick,a i Duplo se dočkalo svého čínského vydání a to pod označením Abrick  (že by podobnost názvu čistě náhodná??)  Fčera sem to viděl někde v inzerátu,že prý plně pasuje na duplo a je k nerozeznání,či co tam ta bába psala.
Číňane se už napodobují sami mezi sebou, ;D

Llevelyn

Jo, je to Abrick, pár jich u más omylem skončilo s Duplem a fakt to drží, jen ty barvy jsou vyblitý, čudle navrchu kratší, ale trpošovi je to šumák. Nekoupila bych to sice ani za kačku, ale darvanýmu koni i z ***e voní. ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Mičánek

Citace od: Tomášek kdy 06.10.2006, 15:40:05
Jj, RDK...byl tu obchod s legem...dokonce dva (co znám z vyprávění od bráchy) - jeden na Vackove v Krpoli, druhý potom na rohu Skácelove a Purkyňky, kde byla podle vyprávění bráchy nepříjemná paní prodavačka  >:D a skvělej bazar, kde brácha vyměnil 4011 za hasičské auto z 90-tých let (ať to hledám, jak to hledám, tak nemůžu najít číslo  >:D ) Jó, to byly časy...

To byl ten stejný obchod, jen se 3x stěhoval. Asi rok měl také pobočku na Pekařské naproti Svaté Anně ale ta také zanikla.

Vic

#59
To já sem se setkal se "stavebnicí" ještě horší než je BRICK.
Jednou sem přijel za bábou do Bohumína a šel sem se podívat do místního krámku.Přijdu k výloze a uviděl sem nějakou novou stavebnici hradu, kouknu se a vidím vystavený(a postavený)"hrad" a nestačil sem se divit

-torza ani neměly potisk(na krabici byl vidět potisk torz soldírů z pirátů v divnejch barvách-černá a oranžová

-na krabici bylo vidět 6 fígů ale doopravdy tam byly jen 3

-jeden fíg držel průhledou červenou kuš a na krku měl zelenej toulec

-minifig shieldy byly zohýbané a měly hnusný nálepky

-viděl sem tam různé součástky z city(např.ten držák na kolo,který tam směřoval nahoru ???)

Co chcete víc?
Jinak jediné co mě na tom zaujalo byla cena >:D.
Prostě hnus >:( a to už radši ten BRICK >:(.

Jo a ten výrobce se menuje nějak MIGAO
Sběratel Star Wars a nic jinýho ;)
Teď to to táhnu na mazáka... :)