(Vlastní) Předělávky Technic setů.

Založil grohl, 27.09.2008, 16:08:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondra

V podstatě letos vychazí dvě helikoptery.Snad všem dojde jak to myslím  ;) .P.s.:Opět palec nahoru a ješte výš.

grohl

#241
Omlouvam se za zpozdeni,ale asi to vsichni dobre chapete. Druha omluva za to, ze LA nejde zcela vysunout.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=495123

ViloB

hlavne ze sa na teba mozme spolahnut a dik ze sa takto delis o svoje stavby

tomas100

Taky dík za ten návod. Už to jdu stavět :)
I ♥ LEGO Technic

hanka7817

Taky dekuji moc za navod aspon mame zitra na dopoledne co tvorit s malym.

grohl

Můj první alternativní model ze setu 8081.

VÝSADKOVÁ LOĎ
-sklápěcí křídla
-vysouvací podvozek
-otevíratelné dveře nákladového prostoru
-otevíratelná kabina
-ve dvou osách pohyblivé těžké kanóny na bocích

Původní model


Moje předělávka






grohl

#246
Nahrál jsem fotonávod na stavbu výsadkové lodi. Na delší dobu pravděpodobně tuto nevděčnou kratochvíli opustím.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=514845

ViloB

Velka vdaka. Uz sa tesim ked budem mat cas to postavit.

grohl



grohl

#250
Po dlouhatánské době jsem tady s dalšími dvěma zvířaty do mé kolekce alternativních modelů.

Kachna je předělávkou Požárního letounu 42040. Při tlačení po zemi pohybuje křídly, nohama a kýve hlavou. Vše mají na svědomí kolečka, která přes relativně jednoduchý převod obstarávají pohyb zmíněných částí.
VIDEO



"Modřinka" z mého prvního oficálně vydaného setu (Dvourotorová Helikoptéra 42020) otáčí hlavou, hýbe křídly a ocasem. Pohyb křídel je synchronizován jednoduchým převodem.
VIDEO


Tomik

Moc pěkný ptáci! Líbí se mi hlavně ta kachna postavená z letadla. Mimochodem, to její klapání byl záměr? Přide mi to jako další legrační funkce. :D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

grohl

Citace od: Tomik kdy 26.07.2016, 22:18:52
Mimochodem, to její klapání byl záměr? Přide mi to jako další legrační funkce. :D

Původně jsem to chtěl eliminovat, ale došlo mi, že se pták chová při pohybu více realisticky. Neustálé cvakání a klepání křídly, jak se o ně zespoda třou knob wheely pak bylo spíše výhodou.

grohl

Kdyby někdo měl zájem si "Modřinku" ze setu 42020 postavit, jeden dobrý člověk z Eurobricks vytvořil návod.
TADY


grohl

Wyverna

Alternativní model ze setu 42052 - Helikoptéra na těžké náklady.

Wyverna neboli dvojnohý drak je sestrojena pouze a jen z dílů, které helikoptéra nabízí a její 4 motorizované funkce jsou poháněny obsaženým M motorem.

Délka: 62cm
Rozpětí křídel: 64cm

Funkce:
Pohyb krku a hlavy
Mávání křídly
Švihání ocasem do stran
Náklon celého tvora v kyčlích












milanv

Vypadá to luxusně, ale seznam funkcí mě navnadil ještě víc, nemůžu se dočkat videa!
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Drak vypadá dobře, ale nemůžu si pomoct, tak hlava je taková nevýrazná. Dá se tomu drakovi otevřít tlama?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl


milanv

Pěkné video, konečně potvůrka víc vynikla. Ona jak nemá výraznou hlavu (chybí ji spodní čelist a i v lícních kostech je široká jen jako krk), tak na fotkách hodně splývala. Funkce jsou taky pěkné. Škoda toho cukání, ale to je holt lego; nevím, jak tomu zabránit. Máš můj obdiv, jak jsi to všechno dokázal veskládat do toho malého těla a ještě tak pěkně ovladatelné. Když už je to hotové, tak to vypadá jako "No jasně.", ale dvedu si představit, co to bylo to vymyslet. Paráda! No a hlavně mi to zvedá náladu tím nápadem a originalitou. To je fakt super.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Po shlédnutí videa smekám nad funkčností draka i jednoduchostí mechanismů pro pohyb. Zároveň souhlasím s milanv, že ty pohyby jsou poměrně trhané, a na zvuku motoru je vidět, že má co dělat, aby tu váhu utáhnul.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

No vida, a kolegové mi nejvíc chválili hlavu a nohy, na které jsem byl sám taky nejvíc pyšný.
Spodní čelist je na hlavě jen naznačena, protože je propojená s nosní částí, aby hlava měla pevnou konstrukci. Ale asi je to tím, že krk je částečně oranžový a hlava čistě bílá.

Co se týče motoru, tak by měl být v pohodě, protože je hned za ním prokluzová spojka, která dělá ty nepěkné zvuky. Funkce nejsou ve dvou případech tak neplynulé kvůli komplikovanosti soukolí. Jakmile se pootočí funkce z krajní horní polohy, gravitace a vůle v ozubech udělají své, takže chvíli trvá, než je motor dožene.

Nedalo mi to a zkusil jsem aspoň spodní část hlavy lehce rozšířit a vypadá to, že asi budete mít pravdu minimálně v tom, že je potřeba ji rozšířit, aby vypadala mohutněji.

tomaslambo

Ten wyvern je nádherný. Rád bych si jej taky postavil a tak se chci zeptat, jestli plánuješ vytvořit návod, nebo alespoň nějakou podrobnější fotodokumentaci podle které by se dal postavit?

grohl

Zatím to z časových důvodů neplánuji, ale podrobnější fotky by mohly připadat v úvahu. Wyverna je celkem modulární.

grohl

Vznášedlo ze setu 42057
Zadní ozubená kola pohánějí dvouválcový motor a vrtuli, volant umožňuje snadné zatáčení vozidla a spřažená kormidla vzadu lze natáčet do stran.
VIDEO




milanv

Neměl jsem ten set v ruce, ale takhle na pohled musím říct, že super. Fakt super. Původní helikoptéra má hodně "odlehčený" ocas, když ten nedostatek kostek zkusím vyjádřit nějak kulantně. Tak jsem se bál, jak z toho půjde stavět - a tvoje vznášedlo je naprosto kompaktní, žádné díry, přitom veliké a funguje (podle videa) dost dobře. A i ten styl a vypořádání se se samolepkama (použité přesně podle originálního modelu, pokud se nepletu) - asi profesionáľní deformace, protože to vypadá jako opravdový oficiální set :)

Jen kdybych si mohl vymýšlet: zatáčení volantu by mohlo otáčet kormidla... Jenže kvůli tomu motoru je tam nulové místo, co? A ani spodem táhýlko přímo od předních kol?
Pán na Žlutém hradě

HD

Osobně se mi asi líbí více, než helikoptéra. Jak píše Milanv, žádné díry.
Ale je pravda, že při pohledu na odvalování oz. kol po podlaze jsem musel zamáčknout slzu :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Tomik

Tak tomuhle říkám opravdu vydařený alternativní model. Vzhledem k tomu, kolik ten set má dílů, jsem vůbec nečekal takhle pěkný model. Jedinou připomínku mám k černému pozadí, protože splývá se spodní hranou modelu a vrtulí. Myslím, že na jakémkoliv světlejším podkladu (klidně i bílém) by model vynikl mnohem lépe.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

tomaslambo

#268
Chtěl bych poprosit o fotodokumentaci k Wyverně. Mám již postavený celý exteriér, ale s vnitřkem si nevím rady. Tady dokumentuji postup stavby. Potřeboval bych zejména fotky převodového mechanismu a celkově vnitřní struktury. Také by se mi hodila fotka pákového mechanismu ukrytého v krku. Předem moc Děkuji 

Mimochodem, v reálu mi ta hlava připadá tak akorát.

grohl

Nic neslibuju, ale pokusím se něco nacvakat v průběhu týdne podle času.