(Naše) WWIII & Post-Apokalypsa - Průmyslová zóna (dioráma)

Založil Marty713, 24.07.2008, 14:13:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marty713

CitaceBtw, napadlo mne, že by mohlo být celkem zajímavé postavit dvě diorámata - stejný motiv, stejné rozložení. Jedno by postavil Marty jako klasické futuristické a ty bys postavil to samé v postapok. remaku. To by bylo super....takhle side-by-side dva pohledy na stejnou věc by byly docela unikátní.

Tímhle nápadem to vše začalo. Díky xtepn01 ;)

Netrvalo dlouho a já a Robbed jsme se tajně domluvili na společném projektu. Jako námět jsme si zvolili výřez z průmyslové zóny na ploše 32x32. Oba jsme se drželi svých sérií. Já pokračoval v WWIII a Robbed v Post-Apokalypse. Skoro měsíc jsme oba plánovali a stavěli až dnes (náhodou oba ve stejný den) jsme projekty nafotili a připravili k prezentaci.

Přeji kvalitní pokoukání a doufám v hojnou příspěvkovou účast.

eNTy

To je super, že jste to vzali vážně. A kde přesně se můžem kvalitně pokoukat? Nemaj bejt ty odkazy klikací?

Robbed

Citace od: xtepn01 kdy 24.07.2008, 14:53:40
To je super, že jste to vzali vážně. A kde přesně se můžem kvalitně pokoukat? Nemaj bejt ty odkazy klikací?

Neboj, všechno přijde ;)

Robbed

Takže tady je můj výtvor.
Popis: Partyzáni prozkoumávají okolí zničeného vozidla nepřátel. Nacházejí se v okolí bývalé továrny, na okraji oblasti kdysi nazývané městem.

Jinak vše důležité ohledně tohoto projektu už řekl Marty, takže tady jsou fotky:

edit:
Fotky zde

peter

Zatím to vypadá pěkně, ale nějak mi tu chybí ta druhá půlka věci, tedy to, jak to vypadalo před apokalypsou. Chtělo to spíš zveřejnit na opak ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Marty713

#5
píše se rok 2142...

Na vnějším okraji rozestavěné průmyslové zóny provádí jednotky SVRA (Svaz Východních Republik a Asie) průzkum. V doprovodu jednoho MT-LB IV čistí oblast od jednotek NAC (Severoamerické koalice), jejichž zbytky se stáhly do rozsáhlého podzemního systemu pod továrním komplexem.

REPREZENTATIVNÍ FOTOGRAFIE ODSPODU!

Marty713

píše se rok 2142...

eNTy

Jedním slovem paráda. Moc se mi to líbí, takhle nějak jsem si to představoval. Ta svěžest je asi vyvolaná tou přehršlí podivných dílků a totálním rozbořením LEGOvského pravého úhlu. Oba máte za jedna za zpracování, robbed za jedna i za fotky  :D - zase ale chápu, že ne každý má doma lightbox  ;)

Abych jen nechválil, tady je i nějaká kritika - krom toho komína tam není moc referenčních bodů, které by navedli oko, že jde o tu samou lokaci, trochu jsem taky čekal Maryho výtvor "čistší" aby byl kontrast větší.
Přesto to však jednozančně patří do místního zlatého fondu - neměli bychom zřídit něco jako Síň slávy???

Marty713

#8
NEJEDNÁ se o stejnou lokaci!
Už před tím, jsem tady zaznamenal náznak nepochopení. Jen oba parafrázujeme na stejné zadání, v jiném čase, době i provedení. Robbed si jede svůj styl, já si jedu svůj styl. ;)
Myslím, že kdyby to bylo čistší, bylo by to skoro jednobarevný. Kompozice mi sedí, ale vzhledem k velikosti vozidla jsem nechtěl okolí moc rozpitvávat. Nepřijde mi to složitý, spíš naopak.

Ehm.. počkej... to jako, že ty moje fotky jsou špatný?!  >:(  ;D

Mellory

Citace od: Marty713 kdy 24.07.2008, 17:12:20
NEJEDNÁ se o stejnou lokaci!
Ehm.. počkej... to jako, že ty moje fotky jsou špatný?!
Škoda, kdyby to byla totožná lokace, bylo by to dokonalé.  8)

Ohledně Tvého umístění WW III, nejsi trochu inspirovaný Battlefieldem 2142? :)
Nothing is true. Everything is permitted.

Marty713

Citace od: Mellory kdy 24.07.2008, 17:26:12
Ohledně Tvého umístění WW III, nejsi trochu inspirovaný Battlefieldem 2142? :)

Možná tak v 5% se trochu opírám o Bf2142 jako o jeden ze zdrojů informací. To, že píšu ke každému stroji "píše se rok 2142..." dělám proto, aby se ostatní (právě aspoň ti, kteří znají Bf2142) dokázali trochu vcítit do situace a neviděl za tím nějaký sci-fi nebo space (oni to tam ale stejně vidí  ;D ).

Vždy ale z takových 50% vycházím z mých znalostí současné vojenské techniky a odhadu do budoucna.

P.S. Je fakt, že mám v plánu několik věcí (např. chodítka), která budou asi hodně podobná těm z Bf2142.

Robbed

Citace od: Mellory kdy 24.07.2008, 17:26:12
Škoda, kdyby to byla totožná lokace, bylo by to dokonalé.  8)

O tom jsem také přemýšlel, jenže to už by bylo lepší postavit jedno dioráma před "zničením" a druhé po zničení (post-apoc).
Výzva pro příště... :) 

Citace od: xtepn01 kdy 24.07.2008, 16:58:04
zase ale chápu, že ne každý má doma lightbox  ;)

Já to fotil s papírem na pozadí za běžného dne, s mírně zataženou oblohou. Se stativem a dobrým foťák je to pohoda.

Marty713

Když jsem fotil DATLA, byl velký problém, aby se lesklá černá hmota na bílém papíře nestala jen tmavým obrysem. Po nafocení stroje na tmavém látkovém podkladě vynikly všechny detaily, stroj dostal tvar i správné světlo.

Po zkušenostech s focením plastikových modelů jsem si oblíbil občasné focení na tmavém podkladě. Líbí se mi, když pozadí něco říká, je pochmurné, barevné, třeba i pestré nebo potrhané, fotky jako do katalogu jsou účelné, ale fotka F-14 na americké vlajce má něco do sebe.

Doufám, že ty moje fotky horší než za dvě nebudou  :-\

Lord.obiv

Nádhera :D Máte to skvělé, hodně se mi líbí Post-Apokalypsa ;)
Budiž LEGO

otaznik

Citace od: Marty713 kdy 24.07.2008, 18:01:03
Když jsem fotil DATLA, byl velký problém, aby se lesklá černá hmota na bílém papíře nestala jen tmavým obrysem. Po nafocení stroje na tmavém látkovém podkladě vynikly všechny detaily, stroj dostal tvar i správné světlo.

Po zkušenostech s focením plastikových modelů jsem si oblíbil občasné focení na tmavém podkladě. Líbí se mi, když pozadí něco říká, je pochmurné, barevné, třeba i pestré nebo potrhané, fotky jako do katalogu jsou účelné, ale fotka F-14 na americké vlajce má něco do sebe.

Doufám, že ty moje fotky horší než za dvě nebudou  :-\

Fotky jsou bezva. Jen IMHO zbytečně veliké (pixelově) pro potřeby fóra.

Marty713

#15
Citace od: otaznik kdy 24.07.2008, 19:50:42
Fotky jsou bezva. Jen IMHO zbytečně veliké (pixelově) pro potřeby fóra.

Máš recht. Myslel jsem, že nechám velký aspoň ty dvě první (přece jenom je to o něco větší stavba), ale takhle 800x600 je to lepší. Jen se ty dvě reprezentativní teď šouply nakonec  :-\

P.S. koukám, že se vám fakt nechce klikat  8)

MwK

Chlapci,je to jednoducho celé tak nádherné že mi dochádzajú slová... :o :o :o
Vlastne,všetko čo vy dvaja staviate je super a pri každom nádhernom diele by som iba spamoval slovami chváli,ktoré som už viackrát napísal,no teraz mi to nedalo a proste "stoho nemôžem" a musím napísať že čumím nato z otvorenými ústami a sliním si na notbúk...
Keby som mal,tak pred Vami dávam dole aj desať klobúkov... 8)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Pepan

Bomba  :o Líbí se mi téma a spolu s perfektním zpracováním, úžasné detaily, všechno propracované, na stupnici 1 až 10, jste někde u 15  ;D