(Vlastní) WWIII

Založil Marty713, 08.06.2008, 18:43:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marty713

Raketa je non-lego.
Právě její barvení a lakování mě zdrželo v prezentaci modelu.
Bohudík, protože jak je snad z fotek trochu vidět, byla dnes pohádková mlha, a tak mají fotky ten správný šmrnc.

Shmade

Šmrnc... určitě! Na venkovních fotkách to vypadá opravdu jako kdyby to fotil nějaký válečný reportér :), i ten proutěný plot, nebo co to je v pozadí vypadá na první pohled jako nejaký les nebo tak něco. 

Iam333

Prepac, ale ta raketa sa mi moc nepaci...
Strop by som chcel vidiet z vnutra, ale typujem ze nema interier...
BTW tesim sa ked spravis toho mini mecha v skutocnej velkosti >:D

mirek

Nápad, provedení, nafocení, atmosféra... vynikající. Jak živé. To by chtělo animovat. Ovšem v tomto
ponurém, mlhavém provedení, které s černou barvou stroje dokonale sedí.

MwK

Tie fotky sú fakt nádherné! :o
Klobúk dolu... :D

Ale tá raketa ma odpudzuje,mohla byť radšej z lega... :(
No ale model bez rakety je úžasný,fakt pekné tvary a tiež je super že je to celé čierne... ;)
Aj keď borci stratégovia by asi zvolili iný odtieň na aliašku... ;D ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Marty713

Iam333: Kdyby byl ze shora vidět interiér, asi by jim tam dost foukalo, ne-li sněžilo. ;)
Ale ne, interiér už se tam opravdu nevešel. ;)

Vždy se snažím o co nejjednodušší stavbu. Maximální efekt, minimální náklady. Ono někdy by to bylo pár páček a přiblbá obrazovka na úkor celkového vzhledu stroje.

Mirek: Díky, nápodobně. :)

MwK: Díky. Jako modelář bych se s tebou mohl o kamuflážích pozemní techniky bavit hodiny, ale v LEGU je černá mnohdy nejlepší volba. Správnou ruskou zelenou nedělaj a v bílé by to blbé bylo. ;)

Já jsem s raketou nanejvýše spokojen. Pokud to někoho odpuzuje, je mi to líto, ale myslím si, že ve výsledku je to tak natřené a nafocené a velikostně to odpovídá, že skoro není vidět, že není z LEGA.

Autor nesmí být nikdy zcela spokojen se svým dílem, ale v tomhle bych problém neviděl.

MwK

Citace od: Marty713 kdy 24.10.2008, 19:42:49
...Pokud to někoho odpuzuje, je mi to líto...
Prepáč že som sa konkrétne vyjadril týmto slovom,neber to až tak osobne,chcel som ti len naznačiť že by si to mohol skúsiť aj z lega. :)

Respektíve,ak to beriem ako modelárčinu,tak je to aj s raketov krásne.
Išlo mi fakt len oto že by sa to viac hodilo... ;)

A máš pravdu,vnímal som tak veľmi dizajn toho "nosiča rakety" že som si na prvý krát ani nevšimol,že raketa nieje z lega... ;D

No a na tie hodiny prediskutované s tebou sa aj teším,len kedy zladíme náš čas... ;D :-\
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Marty713

#37
to MwK: Já to pochopil takže úplně v pohodě. ;)

Já to neřek, ale hlavním důvodem samozřejmě bylo to, že jsem neměl dost takových dílků, aby ta raketa z LEGA vypadala dobře a nezkazila to celý. :-\

P.S. Myslím, že žádný problém. ICQ máme oba, udělej si čas. ;)

otaznik

#38
Příběh výborný, podání velmi dobré, samostný nosič raket asi zajímavý, ale mě moc nezaujal, ty pásy mi k tomu vůbec nesedí - jsou malé, divné...

No a o raketě snad ani nebudu psát... :P

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 24.10.2008, 23:01:59

No a o raketě snad ani nebudu psát... :P

Taky si myslim, ze ta raketa se z lega postavit dala... nemusis hned klesat na uroven Mirka  ;D >:D

Skyder

Aj ja si myslim ale porovnanie s "mirek"om si myslim ze nie je nutne... ale zase keby bola z LEGA tak tie fotky by nemali taky efekt, ale s tym sa autor este snad potrapi :D
Skyder

ass

Citace od: Skyder kdy 25.10.2008, 01:02:59
Aj ja si myslim ale porovnanie s "mirek"om si myslim ze nie je nutne... ale zase keby bola z LEGA tak tie fotky by nemali taky efekt, ale s tym sa autor este snad potrapi :D


Proč by neměly efekt? Naopak, takhle si řeknu "Jé, místo toho, aby si s tim dal práci, tak tam fláknul nelego raketu, to je chudý".

Marty713

Citace...ale hlavním důvodem samozřejmě bylo to, že jsem neměl dost takových dílků, aby ta raketa z LEGA vypadala dobře a nezkazila to celý.

Citace"Jé, místo toho, aby si s tim dal práci, tak tam fláknul nelego raketu, to je chudý".

Upravit, vytmelit, natřít, doretušovat a přelakovat raketu taky zabralo nějaký ten čas. A abych si s tím dal práci? ;D
Nenechte se vysmát, ať se to líbí nebo ne, myslím, že je vidět, že jsem si s tím dal nějakou práci.
Ale jak jsem řekl, prostě nemám tolik takových bílých a černých dílků, abych postavil vhodnou raketu (takže vážně nešlo o odfláknutí), která by to nepotopila (možná bych zvládnul postavit pětibarevnou)a samotný nosič bez střely? Tady mezi AFOLy by to snad prošlo, ale mně, jako "bojovkáři", by to nestačilo.

Ale tím to rozhodně neomlouvám, s výsledkem jsem max. spokojený.

Vzhled je otázka vkusu. Ale myslím si, že pokud mám vycházet ze současné pozemní techniky a transformovat ji do mírné futuristiky, nebyl jsem s pravdou na míle daleko. Viz MAZ URAGAN, asi nejznámější nosič střel:

ass

Asi jsem se nepřesně vyjádřil, 'chudý' jsem myslel tak, že jsi místo snahy tu raketu udělat z toho, co máš, prostě vzal nelego raketu a dal ji tam.

Marty713

Jasně, říkám, byla by pětibarevná. 8)

otaznik

Citace od: Marty713 kdy 25.10.2008, 11:21:21
Jasně, říkám, byla by pětibarevná. 8)
Místo energie a peněz za non-LEGO raketu šlo třeba sehnat díly.

Skyder



Citace

Proč by neměly efekt? Naopak, takhle si řeknu "Jé, místo toho, aby si s tim dal práci, tak tam fláknul nelego raketu, to je chudý".
Myslel so to tak ze som si uplne dobre nevedel predtavit taku podobnu raketu z LEGA, ale to vsetko zalezi na autorovi :D uz to radsej nechajme tak :D
Skyder

mirek

Citace od: Colonel32 kdy 25.10.2008, 01:01:13
Taky si myslim, ze ta raketa se z lega postavit dala... nemusis hned klesat na uroven Mirka  ;D >:D
Colonel32
Moc děkuji za ohodnocení. Mnou modifikované LEGO se Tvojí klasifikací stává pojmem.
Ten, kdo je pod "level Mirek" resp. na úrovni "level Mirek" ... obrovské MÍNUS.
Ten, kdo je nad "level Mirek" ... kladné PLUS.
Protože jsem na rozdíl od Tebe asi trochu více tolerantní, držím palce všem kostkařům, v jejich koníčku, kterému se říká LEGO, které tvoří svým srdcem,
AŤ JSOU POD, NAD, nebo ROVNI "LEVEL MIREK" 

Marty 713
Moc se omlouvám, že Ti to tu trochu špiním, ale reakce zde byla nutná. Promiň.

Colonel32

Citace od: mirek kdy 25.10.2008, 15:20:55
Moc děkuji za ohodnocení. Mnou modifikované LEGO se Tvojí klasifikací stává pojmem.
Ten, kdo je pod "level Mirek" resp. na úrovni "level Mirek" ... obrovské MÍNUS.
Ten, kdo je nad "level Mirek" ... kladné PLUS.
Protože jsem na rozdíl od Tebe asi trochu více tolerantní, držím palce všem kostkařům, v jejich koníčku, kterému se říká LEGO, které tvoří svým srdcem,
AŤ JSOU POD, NAD, nebo ROVNI "LEVEL MIREK" 

Jsem presvedceny, ze napr. v otazce barveni lega jsem ve skutecnosti tolerantnejsi nez treba takovy Otaznik, a doufal jsem, ze jsem pouzil dostatecne mnozstvi veselych smajliku, aby tak tato hlaska byla brana s nadhledem, ale vzhledem k tomu, jak od srdce reagujes se zda, ze se tak nestalo.

Marty713

#49
píše se rok 2131...

Daimler-Benz P5001

V rámci hromadného zavádění vysoce výkonných elektromotorů do zbrojního průmyslu vyhlásila Nejvyšší rada bezpečnosti Evropské unie veřejnou soutěž na vývoj a následnou sériovou výrobu multifunkčního podvozku, který by využíval nových technologií. Zakázku vyhrála firma Daimler-Benz se svým prototypem P5001.

Podvozek je silně obrněný reaktivním strukturovaným pancířem, ačkoli moduly, k jejichž nesení je primárně uzpůsoben, nejsou určeny k plnění úkolů v první linii. Během vývoje se počítalo s nasazením převážně v rozlehlých megalopolích.

Na fotografiích je zachycen původní prototyp P5001 při převozu na prezentaci NRB EU.

Marty713

#50
píše se rok 2132...

Patria LAT (Light Armoured Transporter)

Jako první byla zadaná výroba modulu, kompatibilního s podvozkem P5001, lehce obrněného transportéru zejména proto, protože vzrůstal počet zastaralých vozidel ve službách zdravotnických, ženijních, protichemických, zásobovacích jednotek a jednotek Evropské všenárodní gardy. Důraz byl kladen na prostornost a modifikovatelnost modulu.

Tuto zakázku vyhrál finský zbrojní koncern Patria se svým P.222/F, sériově vyráběným pod názvem Patria LAT.

S ohledem na určení použitého podvozku a znění zakázky je transportér přizpůsoben k jakékoli vnitřní modifikaci zařízení v závislosti na druhu jednotky, u které slouží. Řídící jednotka motoru, stejně jako ostatní neměnné zařízení, je umístěna v levé straně čumáku spolu s chlazením. Napravo od ní sedí řidič. Nemodifikované moduly nejsou vyzbrojeny.

Díky vysoké spolehlivosti a efektivnosti si stroj oblíbily všechny výše zmíněné jednotky.

MwK

Moja reakcia na podvozok ktorá bola na žiadosť Mártyho dočasne zmazaná >:D :

Celkom slušne spravené,aj keď v tomto prípade prezentácia predčila model... ;)
Inak,nepozeral si niekedy teraz Batmana? >:D

Reakcia na model už aj s "karosériou" :

No,tak ako vidím,toto už vyzerá lepšie... ;)
Aj keď hranaté tvary niesu premňa ale kus roboty si tam nehal,to musím uznať!
Je to naozaj veľmi prepracované,aj keď som si nie istý či by to v nejakom boji obstálo respektíve nejak dlho vydržalo... >:D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Marty713

Jo, díky.
Jen jsem chtěl, aby tyhle dvě věci byly hned za sebou. :) A ne, s Batmanem to opravdu nemá nic společného. :D

Citaceaj keď som si nie istý či by to v nejakom boji obstálo respektíve nejak dlho vydržalo

Je to tam napsaný, není primárně určen do válečný vřavy. Ve výzbroji ho většinou mají podpůrný a druhosledový jednotky. Není ani vyzbrojen a ty dvě sklopný sedátka neskýtají velkou ochranu.

P.S. Je to drobnost, větší (resp. zajímavější) projekty chystám, ale přiznávám, stavěl jsem to 3 dny. Dlouho jsem hledal tvary, a i když to nevypadá, je to docela snot.

Togaran

Můj první dojem byl nic moc, ale když jsem si otevřel všechny fotky, vydržel jsem se na to koukat pěkně dlouho :D moc slušná práce Marty, SNOT je vidět na první pohled, to se neboj  ;) Líbí se mi hlavně provedení nižší části, ten šedivý pruh působí skvěle.
Popravdě tam trochu nechápu proč jsou tam "zapíchané" plates 2x1 s jedním studem, jestli si plánoval něco přidělat (jako vysílačku na boku). A druhá věc co mi nesedí je obrácené sklíčko figa, ale to bude asi záměr :)
Podvozek je perfektní, já osobně bych tam nechal jeden nebo dva study, aby modul nevypadl, ale asi to není stavěné na extrémní rychlosti ani terén.
Jen tak dál WWIII, finové byli dobrá volba :) kdy vyrazíš ke hvězdám? :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Marty713

#54
Díky, :)
totiž... já vůbec nepočítám s tím, že by se tohle pojetí tady na fóru někomu mohlo vůbec líbit, resp. že by ho plně pochopil. Tím nijak nepodceňuji vaši všímavost nebo chápavost, naopak si vašich postřehů velice vážím a beru je při stavbě v potaz, ale WWIII je trochu opak všeho, co se tu jinak staví.

Několik lidí mi už řeklo: "No je to pěkný, nápady zajímavý, ale chtělo by to víc antének, světýlek a blbůstek." V tom to právě je. Začal jsem s WWIII proto, protože jsem měl vždycky plnou hlavu (mimojiné) návrhů designu a konstrukcí různých bojových vozidel a prostředků. Jako plastikový modelář jsem zkoumal skutečné stroje od dob jejich vzniku až po současnost do těch nejmenších detailů, ale neměl jsem prostor k realizaci vlastních návrhů. Tu možnost jsem dostal až po znovuobjevení LEGA.

Jenže, ačkoli jsem při stavení stále duší legař, když stavím WWIII z 80% se do toho promítají zkušenosti a "pocity" z oblasti vojenské techniky a militárií. Takže některé detaily nebo metody vy zákonitě musíte vnímat jako takový legařský prohřešek. Pro mě je to variace na design zbrojního průmyslu, který je na míle vzdálený "space" nebo "star wars".

Např. ta vysílačka. Já jsem věděl, že když ji tam dám, každý z vás v ní uvidí LEGO vysílačku, jeden z typických legových doplňků, který je tam připevněn, aby si ho mohl minifig kdykoli vzít a zavolat. Jenže já v tom vidím "boční výběžek telekomunikační jednotky zabudované v levém horním rohu korby tak, aby vozidlo nerušeně příjímalo signál a přitom zařízení nezasahovalo do jednotky automatického otevírání zadního vstupu." :) 8) Hele, to samý ta "pánvička". ;D

Ty dva "plates 2x1 s jedním studem" můžou být cokoli, co si představíš. Od krabiček první pomoci, přes boční senzory, až po schránky na nářadí. IMHO mám taky trochu jiný styl, než většina kostkařů. :) :-\

Jojo, máš pravdu. To hledí jsem takhle dával už jako malý. Mám ho takhle radši, působí mohutněji a hlavně je kolmé k obličeji. Podvozek je bez studů, abych na něj mohl v budoucnu aplikovat různé moduly bez toho, aniž bych ten předchozí vždy odbourával. Nikdy nevíš, co zůstane přidělaný a co už ne, takhle je to pohoda - ne, fakt si s tim nehraju, aby to muselo držet. :D ;)

Vím, že jsem se rozkecal, ale myslim, že jsem dostatečně vysvětlil pojetí týhle série, a tak pokud si řeknete alespoň "zajímavý", je to pro mě úspěch. :) :) 8)

P.S. V plánu mám "výsadkový vznášedlo", osmikolku (jak už jsem někde psal, rád bych u ní vycházel z BTR-90 a BTR-80) a už jsem si dělal návrhy i na jeden taktickej bombardér - Tupolev. 8)

Lord.obiv

Mě osobně se tvůj další výtvor líbí, mě se vždycky líbilo, že můžu oddělat nějakou tu část která ležela jakoby ve schránce kde se nikde nemůže přichytit  a po vyjmutí byla v celku, tak jak to máš udělané ty :)

P.S: Na ten bombardér a výsadkové vznášedlo se těším :)
Budiž LEGO

Marty713

#56
HSR SVRA (Hlavní Správa Rozvědky Svazu Východních Republik a Asie)

Zdroj: HUMINT
Jméno: Alfred Redl
Evid. číslo: 795913/0605
Krycí jméno: Švýcarák
Místo nasazení: výrobní haly MOWAG (hlavní západoevropský dodavatel zbrojního superkoncernu General Dynamics)

Předmět: první získaný obrazový materiál ke složce M-717
Popis: série mikrosnímků zachycujících průběh návštěvy generála EUA (European Union Army) Jeana-Baptisty Maisona

Předběžná zpráva (Alfred Redl):

11. 2. 2140
17:00 CET
výrobní haly MOWAG nedaleko města Frauenfeld;
kanton Thurgau, Švýcarsko


Po příjezdu delegace se konalo shromáždění dělníků, na kterém vedoucí výrobního obvodu Karl Stresemann uvítal gen. J.B.M., který se následně ujal slova. V projevu vyjádřil myšlenku, že vývoj a produkce kvalitnějších zbraňových systémů zajistí do budoucna kvalitnější mír. Všechny nás označil za mírotvorce a slíbil intenzivnější interunijní spolupráci.

Obrazový materiál:

foto 001 - iden. fotografie Alfreda Redla
foto 002, 003, 004, 005 - projev Karla Stresemanna a gen. Jeana-Baptisty Maisona
foto 006, 007 - v halách 1Y až 4Y probíhá poslední ladění univerzálního kolového podvozku 8x8; primárně určen je pro průzkumná vozidla, obrněné transportéry a lehké stíhače obrněných vozidel 7. generace
foto 008, 009 - hala 1X s 2. stupněm utajení; černý objekt v pozadí by mohl být torzo nového strategického průzkumného letounu (v databázi HSR pod označením X-411); bílý objekt by mohl být jeden z prvních sta sériových kusů těžce obrněného víceúčelového transportéru MOWAG BADGER
foto 010 - detaily černého objektu

Marty713

foto 011, 012, 013 - detaily bílého objektu
foto 014, 015 - montáž pásových jednotek; možná se jedná o úpravu turbo motoru Maybach HL 1116



Pozn. Autora: Málo času, hodně nápadů. Naštěstí jsem mohl využít podzimních prázdnin k tomu, abych úplně realizoval jeden projekt (MOWAG BADGER). Rozhodl jsem se ale, že jej budu prezentovat pomocí "sněžné scenérie", a tak první oficiální fotky očekávejte až s prvním pořádným sněhem. Avšak protože považuji Jezevce (v ang. Badger) za jeden z mých lepších výtvorů a i ostatní rozdělané projekty stojí za zmínku, připravil jsem tuto prezentaci, která sice moc neukáže (to byl záměr), ale doufám, že vás naladí na zimní premiéru a trochu pobaví.

Togaran

Působivě :) fotky fakt vypadaj jak z nějaký špionážní složky. Ale proč nám sakra neukážeš to vozidlo co se tam míhá v pozadí? :-D to by mě zajímalo ze všeho nejvíc.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

otaznik

Vynikající prezentace, originální a zábavné! Jen více, více...  8)