(Vlastní) WWIII

Založil Marty713, 08.06.2008, 18:43:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Marty713

píše se rok 2142...

Patrol and Security Vehicle - PSV M1A2 4x4

Vozidlo ve službách Severoamerické koalice (NAC). Jak vyplývá z názvu, je určeno k hlídkové a bezpečnostní službě. Stejně dobře funguje jako tahač či pěchotní lehká palebná podpora. Jde o nejběžnější verzi v provedení 4x4.

- Model je v měřítku k minifigům, ale není stavěn tak, aby se do něj daly umístit.

J0hny54

vypadá to dobře, líbí se mi to, jen mi tam nesedí předek toho auta, zkus tam nějak pořešit tu černou část,třeba ji rozšířit, udělat to jako nárazník nebo tak :)

otaznik

Líbí se mi mřížky na světlech (dobrý nápad) a díly použité jako blatníky (coooool). Jaké jsou na modelu použity kola?

otaznik

Citace od: Marty713 kdy 08.06.2008, 18:43:37
- Model je v měřítku k minifigům, ale není stavěn tak, aby se do něj daly umístit.
Takže předpokládám, že interiér se nekoná. Škoda, k tomu vozidlu by to sedlo!

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 08.06.2008, 19:24:08
Jaké jsou na modelu použity kola?

Vidim tam nejake balony + cernej dish 4x4

EDIT: Apropo, tohle je klasicky priklad novacka, ktery nedela problemy, ale dojem.

Marty713

Díky.

JOhnymu54: Ten předek je podle mě v nějlepším pořádku. Více než o lego se zajímám o bojovou techniku a z toho do značné míry vycházím. Uvažoval jsem o mřížce chladiče, ale předpokládám, že vozidla v budoucnosti už budou ochuzena o tuto slabinu v přední části vozu. Co se estetiky týče, mi toto "masivní" pojetí přijdě optimalní pro mírnou futuristiku.

Colonelovi32: Doufám, že jsem už tak trochu dokázal, že ačkoliv jsem nováčkem na fóru, ve zkušenostech s legem už jím dávno nejsem.

Kvůli kolům jsem musel trochu zapátrat. Pochází z tohoto modelu:

Marty713

#6
píše se rok 2142...

McDonnell Douglas AX-9 Scout

Stejně jako PSV, patří i tento letoun do výzbroje Severoamerické koalice, resp. jejích vzdušných sil (NACAF - North American Coalition Air Force). Opět jde o stroj primárně určený k průzkumu (jedinou poviností druhého člena posádky - navigátora - je ovládání velkého množství přístrojů sloužících k průzkumu: mapování, sběr dat a audiovizuálních nahrávek, odposlech, noční vidění a vidění elektrických rozvodů, scanery, systém AWACS - radar atd.), stejně tak dobře může plnit funkci bezpečnostní a hlídkovací. Vzhledem k jeho určení je letoun vyzbrojen pouze minimálně (2x protipěchotní kanon ovládaný pilotem).

Tentokrát má model interiér, ale figurka se do něj zase nevejde, myslím, ale že to vůbec neškodí, tato série nemá herní účel. Motory by měly být nastavovatelné podle osy křídla, ale nejsou - osyčka to neudržela v požadovené poloze. Všimněte si snahy o maximalizaci průhledné plochy.

grohl

Moc se mi to zmalouvá. I tvůj druhý model je moc pěkný a je vidět, že si dáváš záležet na jednotném designu svých strojů.  ;)

Marty713

#8
píše se rok 2142...

Mil Mi-117 - Woodpecker - DATEL

Snažil jsem se co nejvíce navázat na současnou řadu ruských vrtulníků Mil a Kamov, protože se tentokrát jedná o stroj SVRA (Svaz Východních Republik a Asie).

Mi-117 je standartní transportní ,,vrtulník" s dvoučlenou osádkou (pilot-velitel a operátor) s možností středně těžké podpory pěchoty (2x dvojkanon Děktarjev vz. 20 zavěšený pod trupem, 1x kanon v zadním střelišti). Je schopný přepravit dvě plně vybavená družstva.

P.S. Tentokrát s interiérem. Musím přiznat, že se mi vzhledem k vzhledu hrozně moc líbí název DATEL. ;D

eNTy

Absolutně fantastický, Moc se mi to líbí - originální a dobře postavené. Navíc pro mně je Kamov "ten nej" vrtulník na světě  ;)
Podle mne by stálo za to postavit menší dioráma s Datlem jako dominantou a pár futuristicky vyzbrojených minifigů, ATV, pozemních stanovišť apod.
Jedna z nejhezčích věcí co jsem tady poslední dobou viděl, jen tak dál.

Robbed

Citace od: xtepn01 kdy 22.06.2008, 17:39:59
Absolutně fantastický, Moc se mi to líbí - originální a dobře postavené. Navíc pro mně je Kamov "ten nej" vrtulník na světě  ;)
Podle mne by stálo za to postavit menší dioráma s Datlem jako dominantou a pár futuristicky vyzbrojených minifigů, ATV, pozemních stanovišť apod.
Jedna z nejhezčích věcí co jsem tady poslední dobou viděl, jen tak dál.

Přesně tak, vidím to úplně stejně.
Jenom se chci zeptat - interiérem máš na mysli kokpit, a nebo to má ještě i něco uvnitř lodi ? (napovídaly by tomu dveře na boku)..

Marty713

Díky moc  :)
Mě zase potěšilo, že jsou zde i lidé, kterým něco říkájí pojmy jako Kamov apod.

Měl jsem na mysli pouze kokpit.  :-\  V této sérii se zaměřuji hlavně na vnější design a nápad. Kam není vidět, tam nic není.  ;) Navíc se držím měřítka minifigurek a tak např. u obrněných vozidel by byl interiér docela problém.

eNTy

Citace od: Robbed kdy 22.06.2008, 18:14:31
Přesně tak, vidím to úplně stejně.

My bylo jasný, že si tohle nenecháš bez komentáře. Styl a atmosféra Datla je docela podobná některým tvým postapokalyptickým MOCům.
Btw, napadlo mne, že by mohlo být celkem zajímavé postavit dvě diorámata - stejný motiv, stejné rozložení. Jedno by postavil Marty jako klasické futuristické a ty bys postavil to samé v postapok. remaku. To by bylo super....takhle side-by-side dva pohledy na stejnou věc by byly docela unikátní.

***Banana.com

Citace od: Marty713 kdy 22.06.2008, 18:24:49
Díky moc  :)
Mě zase potěšilo, že jsou zde i lidé, kterým něco říkájí pojmy jako Kamov apod.

Měl jsem na mysli pouze kokpit.  :-\  V této sérii se zaměřuji hlavně na vnější design a nápad. Kam není vidět, tam nic není.  ;) Navíc se držím měřítka minifigurek a tak např. u obrněných vozidel by byl interiér docela problém.

Ony i originál ruské nápady byly leckdy dost futuristické, nelze nevzpomenout Ka-35, odvážný projekt z padesátých  :o let... ;D


Marty713

#14
Tak ohledně xtepn01ova nápadu jsem pro. Z lega jsem žádnou pořádnou diorámu ještě nepostavil, ale z prostředí plastikového modelářství jsem si už odnesl nějaké zkušenosti (tohle je můj zatím nejoblíbenější výtvor: http://www.foto-album.cz/show.photo?Id=198488&Action=Max ).

Zbývá se jen domluvit s Robbedem, co on na to.

K tomu ,,Severu 2": Mám pocit, že se inspirovali spíše válečnými motorovými saněmi, než vrtulníkem. Asi nejznámější verze NKL - 26:

otaznik

Citace od: Marty713 kdy 23.06.2008, 17:03:47
tohle je můj zatím nejoblíbenější výtvor: http://www.foto-album.cz/show.photo?Id=198488&Action=Max

Tak to je opravdu super! Krása!

Nemáš někde vystavené i obrázky dalších modelů (v tomto případě ideálně ve velkém měřítku) ?

Marty713

Mám web (dokonce ho mám uvedený v profilu  ;) ), ale nemám čas, a tak jsou tam recenze jen na velmi staré modely, moje úplné začátky.

Kompletní seznam mojí modelářské činosti je na mém webu, konkrétně zde: http://www.obrnenci.estranky.cz/stranka/casova-osa

Pokud bys měl zájem, můžu ti pak přes SZ vybraný kousky ukázat, ale sem bych to už nerad strkal.

Marty713

#17
Nadiktoval jsem si svůj vlastní topic a vůbec se o něj nestarám :-X, takže než postavím a nafotím větší modely ze série WWIII, chtěl bych vám ukázat několik mini kousků:

Poměrně nedávno jsem strávil nějáký čas v Praze. Abych se po večerech nenudil, usmyslel jsem si, že si pořídím nějaké menší lego. V duchu jsem si myslil na set 4953, s cenou kolem 500 Kč mi přišel jako nejvhodnější. V obchodu ho bohužel neměli, a tak jsem odešel s dvěma menšími sety: 4838 a 4918, každý za cca 140 Kč (už přesně nevím).

Předně musím říct, že všech 6 modelů, které lze podle návodů z dílů sestavit stojí za pozornost. I přes malý počet je výbeř dílků dostačující k realizaci vlastních nápadů, jak vám doufám právě ukážu.

Původně jsem si chtěl jen tak nezávazně stavět. Když jsem zjistil, jaké možnosti sety skrývají, rozhodl jsem se postavit několik prototypů. Prototypy proto, že bych podle nich v budoucnu rád postavil modely v měřítku k minifigům. Samozřejmě jde o sérii WWIII. Budu rád, když mi napíšete, který nápad se vám líbí nejvíce, mohl bych ho pak postavit jako první.

Kvůli každému modelu, jsem musel rozbourat ten předchozí, a tak, abych měl stavbu nějak zaznamenanou, musel jsem si nakreslit vlastní "návod". Ten je rovněž v příloze.

Nakonec bych chtěl vzkázat lidem, kteří si myslí, že mají málo lega, že nezáleží na množství, ale na fantazii. :)

otaznik

Já hlasuji pro toho mecha - ideálně velikost 30-50 bricků, ať už to stojí za to a je to fakt monstrum.  ;D

Marty713

#19
píše se rok 2142...

MT-LB IV

Víceúčelový pěchotní transportér ve službách SVRA.
Jeho základní verze slouží k převážení osob a nejnutnějšího vybavení. Vyzbrojen je jedním manuálně ovládaným protipěchotním kanonem.

Osádka: Velitel, střelec, řidič.
Kapacita: 1 pěchotní družstvo

Marty713

XXX
#20
píše se rok 2142...

XXX

Přísně tajné. Prototyp. Lepší se mu vyhnout.

Togaran

To kráčedlo mě moc nezaujalo, ale edlo mě moc nezaujalo, ale šedý samohyb je fakt pěkný :) budeš stavit nějaký interiér?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Lord.obiv

Skvělé modely ;) toho mecha bych rozhodně nechtěl potkat ;D
Jsem zvědav na tvé další modely :)
Budiž LEGO

Marty713

Díky :)

otaznik

Ten mech je vynikající! Jediná vada je barva okolí kabiny.

Ale jinak opravdu velmi pěkné! Pokračuj s dalšími mechy (zkus nějakého humanoidního).  ;)

gearcs

Je to paráda, nápady skvělý. Až budu mít hotovou a nafocenou jednu stavbu, se kterou se pachtím už čtvrt roku, tak se chci pustit do něčeho podobného. Něco ve stylu hry Fallout >:D

Marty713

#26
MAZ 955 with SCUD (R-150)

Marty713

#27
složka: 03-333151/0250A
utajení: 3. úrov.

Následuje zpráva NACSIS (North American Coalition Secret Intelligence Service):

lokace: Aljaška; východní sektor; 350km od kanadské hranice
datum: 2. 11. 2144
čas: 9:00 UTC-9 V

   Dnes ráno zachytila naše družice nad Aljaškou pohyb 3 nezávisle na sobě operujících odpalovacích zařízení nepřitele. Do oblasti byl vyslán jeden průzkumný AX-9. Po navázání radarového kontaktu s jedním ze zařízení (podle všeho se jednalo o standardní MAZ 955 vybavený pro zcela samostatné zamíření a odpálení rakety) zaujal AX-9 výhodnou pozici ke sledování, odkud následně celou akci zachytil.

- V 9:05 zaujal MAZ palebné postavení. Ve chvíli kdy osádka MAZu započala s kalibrací a zaměřovacím procesem, podařilo se průzkumné jednotce nabourat do ovládacího systému rakety.
- V 9:15 byla odpálena raketa. Jednalo se o nový SCUD IV (= označení NACSIS; označení SVRA = R-150), který má podle nejnovějších odhadů 2x větší dolet než standardní R-125.
- V 9:20 MAZ opustil svou pozici.

   Ačkoli byla ihned po odhalení 3 MAZů uvedena do pohotovosti protiraketová obrana CANADA, nebyl její zásah nutný. Díky nabourání se do systémů byla raketa na dálku přenastavena a když dosáhla výšky 30 000 m, explodovala.
Po eliminaci rakety byly do oblasti poslány dva stíhací stroje NACAF, které do 9:50 všechny 3 MAZy zničily.

Konec zprávy.

Marty713

#28
Hlášení Vrchnímu velení ESA (Expediční Sbor Aljaška) SVRA ze dne 2. 11. 2144:

Dnes ráno podnikly 3 stroje MAZ 955 vyzbrojeny balistickými střelami R-150 útok na strategické cíle v západní Kanadě. Při vypuštění první střely však došlo k chybnému nastavení a ta ve výšce 30 km explodovala.
Bylo rozhodnuto stáhnout všechny stroje i se zbylými dvěma raketami.
Při návratu do výchozích pozic byly nosiče i se střelami zničeny dvěma pravděpodobně hlídkujícími letouny nepřítele.

Shmade

Super! Jak vlastní model, tak i jeho prezentace. Jen moc netuším z jakých dílku je postavena ta raketa, třeba ten díl s napojením trysek na tělo rakety, je to Lego? Předpokládám, že jo, tak kdyžtak prosím napiš co je to za díl. Díky.