(Vlastní) SYSTEM ALTERNATIVNÍ MODELY

Založil grohl, 17.01.2008, 03:08:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

grohl

Drak ze setu 31031


S pohyblivou hlavou, všemi kočetinami, ocasem a křídly.






VIDEO https://www.youtube.com/watch?v=qdo-VUwVyJ4

grohl


Tomik

Skoro se mi chce říct: "Vítej zpět na fóru, Milane." :)

Tyhle dva kousky jsou dobré, jen trochu starší. Podělíš se tu s námi i o nějaké novější modely?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl


papluh

Tento vikend je na Steam-e na pár dni Wasteland2 zadarmo. V jednej z prvých misií je treba vyčistiť budovy od zmutovaných rastlín a zvierat - králici su jednými znich.
A tento ako keby odtiaľ vypadol  ;D

Tomik

Musím říct, že z toho králíka jde trochu hrůza. Super je, že je hodně polohovatelnej. Já bych ale raději volil nějakou rozotomilejší variantu...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

První pokus ze setu 31037


Vidlácký pickup
S funkčním navijákem, otevírací haupnou,pod kterou se ukrývá nadupaný motor, otevíracími dveřmi, zadní částí korby a skrytým obranným systémem.

VIDEO







grohl

Divoký Kačer

ze setu 31044

Kačer otevírá zobák, má plně pohyblivou hlavu, krk, nohy ocas i křídla.

VIDEO






milanv

Teda auťák se ti povedl, to jo, ale za srdce mě nevzal, protože je hodně podobný A modelu. Víc než jako alternativní model bych ho tedy navrhl místo A modelu, protože tvůj je lepší :)

Ale ten kačer! Ten mě dostal. Klobouk dolů, s tím bys mohl nafotit celý komiks. Je polohovatelný úžasně, ale přitom vypadá přirozeně. Napojení noh, hlavy s krkem, křídel - všechno sedí anatomicky poměrně věrně, žádné "vykloubeniny", tak časté od doby nových kulových kloubů v Creatoru... A navíc tak dobře sedí nejen v základní poloze, ale i v těch mnoha dalších. Proto by opravdu šel i ten komiks - a taky to znamená skvělou hratelnost pro děcka. Opravdu krásný model. Zasloužil by si jít na tu novou LEGO stránku, co tu propagoval Tomik.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Tak ten kačer se ti opravdu povedl! Nejvíc mě dostala ta poslední fotka - "Já vás nevidím, takže vy mě taky ne..." ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Díky za ohlasy. Sice to nebyl nejoriginálnější nápad, ale nakonec se z toho zárodku vyklubal kačer, se kterým se dají dělat všelijaké blbosti

grohl

#431
První kontakt s NEXO Knights dopadl dle mého překvapivě dobře. Zvolil jsem pro přestavbu set Lance´s Mecha Horse 70312. Koňomoped byl přestavěn na mně téměř nejbližší téma - létající stroj. Letoun s kolmým startem pro mezivzdušné rytířské souboje disponuje náklopnými hlavními motory i těmi přídavnými na ocase, otevíratelným kokpitem a nákladovým prostorem v zádi a polohovatelným laserovým dřevcem. Lancův robot prozkoumává bojiště na vznášejíím se štítoboardu, zatímco Flamethrower ohrožuje oba hrdiny na svém bitevním skútru.
VIDEO

Lance's VTOL by Milan, on Flickr
Lance's VTOL by Milan, on Flickr

milanv

Krásný Space jsi z toho udělal, jen co je pravda. Myslím samozřejmě hlavní stavbu. Ta zahradní sekačka a podstavec pro minifiga jsou podle mě zbytečné, beru je jen jako vtípek. Ten vesmírný letoun je opravdu pěkný. Krásně se na to hodí barevné schéma, vyvolává vzpomínky na Classic Space. A celkově má ten letoun hlavu a patu, dobré proporce, pěkné detaily. opravdu moc povedené.

Z tvého popisu mě nejvíc zaujal pojem "laserový dřevec". To jsem byl rád, že jsem stihl polknout čaj ještě před přečtením  >:D Fantazie se mi rozeběhla naplno, asi zkusím postavit vinětu "rytířský souboj laserovými dřevci". Musím sehnat nějaké staré ošoupané rytířské torso, které mi nebude líto propálit pájkou...
Pán na Žlutém hradě

grohl

#433
Díky moc za chválu. Set jsem si vybral pro velký podíl Technicu, ale dost mě zarazila absence bricků-klasický je tam jen jeden 1x1 v bílé a plates je uvnitř krabice taky poskrovnu.

Zapomněl jsem uvést, že videonávod je k dispozici v mém youtube kanálu.
https://www.youtube.com/embed/5vq0JdjBzXA

ThomasMorta

Citace od: grohl kdy 06.10.2016, 11:30:13
Díky moc za chválu. Set jsem si vybral pro velký podíl Technicu, ale dost mě zarazila absence bricků-klasický je tam jen jeden 1x1 v bílé a plates je uvnitř krabice taky poskrovnu.

Příšerácké sety jsou na tom trochu lépe, ale je tam také dost technikových součástek. S Tvou oblibou pro zvířátka by mě opravdu zajímalo, co bys sestavil ze sady Nexo Knights 70325, protože ten velký démon má nejblíž asi právě ke zvířátkovým creatorům!
Jinak nápad na letadlo skvělý! Jako příznivec Nexo Knights bych Ti jen vytnul, že jsi dal flamethrowerovi (to je ten punkový démon) zbraň s knightonskými barvami. Klasické sety dost dbají na dodržování barevných schémat:-) Ale čím víc se na to koukám, tím víc si říkám, že pokud zase ulovím tenhle set se slevou, tak si VTOL zkusím postavit.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Aki

Tedy Grole super stíhačka! Respekt.

grohl

Citace od: ThomasMorta kdy 06.10.2016, 12:04:12
Jako příznivec Nexo Knights bych Ti jen vytnul, že jsi dal flamethrowerovi (to je ten punkový démon) zbraň s knightonskými barvami. Klasické sety dost dbají na dodržování barevných schémat:-) Ale čím víc se na to koukám, tím víc si říkám, že pokud zase ulovím tenhle set se slevou, tak si VTOL zkusím postavit.

Když on tam chudák na obalu té stavebnice stojí jen s kuší jak "Y". Prostě mi ho bylo líto. Navíc se musí něčím bránit, aby platilo heslo: "Punk´s not dead"

ThomasMorta

Citace od: grohl kdy 06.10.2016, 15:25:32
Citace od: ThomasMorta kdy 06.10.2016, 12:04:12
Jako příznivec Nexo Knights bych Ti jen vytnul, že jsi dal flamethrowerovi (to je ten punkový démon) zbraň s knightonskými barvami. Klasické sety dost dbají na dodržování barevných schémat:-) Ale čím víc se na to koukám, tím víc si říkám, že pokud zase ulovím tenhle set se slevou, tak si VTOL zkusím postavit.

Když on tam chudák na obalu té stavebnice stojí jen s kuší jak "Y". Prostě mi ho bylo líto. Navíc se musí něčím bránit, aby platilo heslo: "Punk´s not dead"

To zase chápu - a obecně používají příšery spíš ty blasterové nové kuše, které mi přijdou silnější. S tímhle plivátkem toho moc neudělá:-) A mám pocit, že je to jediná oficiální sada, kde používá tradiční kuši. Ale zase dát mu nějakou pěknou píku, kterou by strčil do soukolí, to by byla pěkná zákeřnost:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

grohl

#438
Lancův Dragster
Další přestavba Lancova poníka, tentokrá na závodní vůz a artilerii. Vozidlo umí měnit geometrii podvozku, ačkoliv použití je dost omezené kvůli čelnímu spoileru. Kokpit pro řidiče se otevírá a postranní křidélka na spoileru a úhel výfuků lze nastavit.
VIDEO

Stejně jako u předchozího modelu existuje podrobný video návod, jak model setrojit.
Lance's Dragster - LEGO NEXO KNIGHTS 70312 Alternate Model by Milan, on Flickr
Lance's Dragster - LEGO NEXO KNIGHTS 70312 Alternate Model by Milan, on Flickr
Lance's Dragster - LEGO NEXO KNIGHTS 70312 Alternate Model by Milan, on Flickr

grohl

#439
Třetí a dle mého zatím nejlepší přestavba Lancova Hřebce.
Lancův letoun a tříkolka

Hlavní model otáčí vrtulí, střílí rakety, otevírá kokpit a Lancův štít je po přistání snadno odnímatelný z ocasu letounu. Tříkolka dobře jezdí a zbraňové systémy se zaměřují pomocí padouchova číra.

VIDEO

Lance's Plane & Trike - LEGO NEXO KNIGHTS 70312 MOC by Milan, on Flickr
Lance's Plane & Trike - LEGO NEXO KNIGHTS 70312 MOC by Milan, on Flickr
Lance's Plane & Trike - LEGO NEXO KNIGHTS 70312 MOC by Milan, on Flickr

ThomasMorta

Tahle alternativa je opravdu povedená! Jenom z hlediska logiky Nexo Knights by asi bylo lepší dát nexo sílu (ten průhledný štítový dílek na střeše) na štít místo toho ozdobného dílku.

Obdivuji, co z této sady dokážeš postavit - já bohužel nejsem tak zvyklý na technic, tak by mě to nenapadlo:-(
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Je vidět, že sis s tím setem dost vyhrál. To letadlo se ti opravdu povedlo.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Díky kluci. Momentálně pracuji již na čtvrtém modelu, ale dávám si trochu pauzu, abych mohl dokončit jeden dlouhodobý Technic projekt.
Navíc jsem začal s tvorbou videonávodů. Zatím jsou dostupné všechny tři přestavby Nexo Knights a pár dalších. Tady je ten poslední.
VIDEO

milanv

Uf, mám fakt dlouhé vedení. Pořád jsem si říkal, co to tam proboha provádíš s tím separátorem, až mi došlo, že je to celé pozpátku. No, trvalo mi to dobrou minutu :)
Zajímavý pokus, ale mám z toho zvláštní pocit, nějak mi chybí názornost. Jasná místa jsou pomalá a naopak do složitějších bych rád viděl víc a zblízka. Třeba ty osky a piny, abych líp viděl, do které pindíry patří. Podle mě to nemáš takhle šanci si v hlavě "naštelovat", abys to byl schopný zahrát pozpátku, takže se bojím, že je to slepá ulička. Leda to editovat ex-post (zrychlovat, zpomalovat, zastavovat), ale to je šílená piplačka.
Pán na Žlutém hradě

Foton

Vtipný nápad na video pozpátku, ale mám při sledování divný, nepřirozený pocit. Nechal bych to u těch "vytáhnu díly z hromádky" sekvencí, tam to vypadá magicky. Samotné stavění pak běžním "přirozeným" způsobem.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

grohl

Díky za reakce. Viděl jsem to na jíných kanálech a je to asi nejméně pracný způsob tvoření videonávodu. Chápu, že to může být dosti matoucí. Třeba mě napadne lepší řešení.

Tomik

Citace od: grohl kdy 27.10.2016, 11:36:15
Díky za reakce. Viděl jsem to na jíných kanálech a je to asi nejméně pracný způsob tvoření videonávodu. Chápu, že to může být dosti matoucí. Třeba mě napadne lepší řešení.
Řekl bych, že jakýkoliv jiný způsob tvorby návodu na sestavení bude z pohledu vytvoření mnohem obtížnější a časově náročnější. Variantou ještě může být poskytnutí souboru z LDD, ale to ten model musíš v LDD nejprve postavit...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Kozel

Alternativní přestavba setu 31044


s plně pohyblivýma nohama, ocasem, hlavou, tlamou, bradkou a dokonce i rohy.

VIDEO




Pool

Stejně jako ta kačenka, tak i ten kozel nemá chybu  ;D ;D ;D

Tomik

Pěkný a roztomilý kozel - ty velký oči mu opravdu sednou. Dobrá práce!
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr