kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

kryst.off

Ad filmový vozík před lokomotivou:

Pěkné, je to fakt působivé. Možná by v tomhle případě bylo lepší dát kameru na baseplate se dvěma klasickými podvozky - pro plynulejší přechod do zatáček. Dopředu je to samozřejmě lepší takhle přímo na podvozku, ale tam vidíš před sebou koleje a víš že zatáčka přijde. Ale minimálně pro filmování "pozadu" by to nemuselo být špatné  :)
kryst.off

Papiňák

Spíš bych ji hodil na ty liftarmy, co spojujou podvozek s lokomotivou - potom by kamera v zatáčkách neuhýbala od lokomotivy

mirek

#1052
Citace od: Papiňák kdy 13.04.2011, 15:12:08
Spíš bych ji hodil na ty liftarmy, co spojujou podvozek s lokomotivou - potom by kamera v zatáčkách neuhýbala od lokomotivy
I o tom jsem už uvažoval. Na druhou stranu ale právě uhýbáním budou brány záběry okolo projíždějících souprav.

mirek

Citace od: kryst.off kdy 13.04.2011, 13:50:45
Ad filmový vozík před lokomotivou:

Pěkné, je to fakt působivé. Možná by v tomhle případě bylo lepší dát kameru na baseplate se dvěma klasickými podvozky - pro plynulejší přechod do zatáček. Dopředu je to samozřejmě lepší takhle přímo na podvozku, ale tam vidíš před sebou koleje a víš že zatáčka přijde. Ale minimálně pro filmování "pozadu" by to nemuselo být špatné  :)
Vyzkouším jaký efekt toto uspořádání přinese.

kryst.off

Citace od: Papiňák kdy 13.04.2011, 15:12:08
Spíš bych ji hodil na ty liftarmy, co spojujou podvozek s lokomotivou - potom by kamera v zatáčkách neuhýbala od lokomotivy

Taky mě to nejdřív napadlo, ale kdyby byla kamera někde uprostřed, hodně by vybočovala z kolejí. Podle mě by měla být pokud možno nad středem podvozku, který by pod ní zatáčel trochu víc.  ;)
kryst.off

mirek

#1055

mirek

Díky návodu na BH jsem se pustil s klukama do stavby projektu "Nohab". Návod je staršího data
a tak jsem některé dílky nahradil novými, případně "dotvořil" podle svého. Typické čelní sklo jsem
vyřešil vyloženě "po svém".
Když dánské LEGO, tak nějaká ta dánská lokomotiva, tedy NOHAB v provedení soukromých drah.
Časem, až vytvořím systém osvětlení ( rád bych jako u Taurusu ), nalepil i obtisky.
Na BH i Wikipedii je jeden a tentýž obrázek pro tuto lokomotivu.

hobby

Faktem je, že charakteristika lokomotivy a hlavně jejího předního "čumáku" tady je, viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:M%C3%81V_M61.jpg. A to je podstatné. Pochopitelně, že z kostiček to bude zase jen ´kostičkovaté´, to by museli ten přední díl vylisovat, stejně, jak jsem onehdy konstatoval u Tauruse a jak to udělali pro ICE train.  :)
Ovšem u Santa Fé jsme si na to tak zvykli, že už si to ani neumím představit jinak.

Colonel32

Soukromých drah? Zatím to vypadá že děláš verzi MÁV.

mirek

Měla by to být tato verze MX.

Colonel32


stomcova

#1061
Citace od: Colonel32 kdy 28.04.2011, 23:00:40
Tak to by spíše chtělo stavět z dark red.

Dílky v dark red, nejsou tak běžné jako v klasické red, které právě Mirek použil. I když Mirek dovede překvapit  ;D
Batman, forever...

mirek

Colonel32 - Dark red opravdu nejsou tak běžné a spousta dílků by v této barvě byla těžko dosažitelná.

stomcova - děkuji za vyčerpávající odpověď,  se kterou jsi mne předběhla.
                  Pokud jde o překvapení, tak i u tohoto projektu zvažuji nástřik tmavě šedé barvy na část střechy.

mirek

Již jsem tu psal, že 23.března vnuci k Taurusu připojili osobní vagonky ze setu 7938.
Ale když jsem viděl takovouto sestavu na kolejišti KŽ, kterou vytvořil Peki, nedalo mi to,
a pustil se do vytvoření trochu jiného osobního vagonu s "nádechem"  ÖBB RAILJET.
Vize je taková, že Taurus bude tahat takovéto tři vagonky.

kryst.off

To by pak pro Tebe určitě nebyl problém udělat jeden z těch vagónků jako řídící vůz railjetu - čelo je prakticky totožné s Taurusem  ;) A máš Railjet jako vyšitý
kryst.off

mirek

#1065
Kryst.off, ano, vagón jsem dělal podle tohoto obrázku. Počítám s tím, že časem vytvořím hnací jednotku.

mirek

Přítel z Holandska, který navštěvuje velmi často Beroun mi na objednávku přivezl nový přírůstek
na kolejiště na půdě. Nedalo mi to a ještě dnes jsem si ho ze stavebnice postavil.
Dnes jsem též navštívil prodejnu "U krále železnic" na Vinohradech a v měřítku HO jsem si vyhlédl
stejný typ, pouze v markingu VIAMONT. Teď jen ty barevně odpovídající kostičky.

kryst.off

Omlouvám se za možná laický dotaz, ale nejsem sběratel a nemám v hlavě kompletní katalog všech setů - a žádný takový si nevybavuju. To je nějaký set, který do naší kotliny nedorazil? Vypadá to moc pěkně...
kryst.off

Colonel32

Je to custom set, prodává se na bricklinku a možná i jinde. Link nemám sílu hledat.

mirek

Už jsem adresu na Kostkách zveřejňoval v souvislosti s nákupem "holanďana".
Tady je znovu:

http://www.blokbricks.com/

kryst.off

Díky, tyhle stránky jsem vůbec neznal, pěkné  :) Objasnilo mi to původ Mirkovy modro šedé soupravy na kolejišti (myslel jsem si původně že je to volná napodobenina Krakena)
kryst.off

mirek

Dnes mě PavelZ věnoval okna. Pavel mi je předával s tím, že něco s nimi vymyslím. Abych ho nezklamal, pustil jsem se do renovace.
Některá měla zle poškrábaná skla a tak na výměnu stačilo jen nařezat do správného rozměru skla z plexi CD (podklad pod origo CD).
Nyní jen nová skla přilepím jemně vteřinovým lepidlem, tak jako byla přilepena ta původní.
Vše názorně dokumentuje obrázek.
PavleZ ještě jednou díky.

dědek


mirek

Podle vozu z Holandska jsem vytvořil naši verzi Fads/Wap, která by měla být v úpravě VIAMONT a.s.
Teď jen vytvořit odpovídající obtisky.

Ivansliz

Mirku, tvůj způsob opravy těchto starých oken bude pro mě velkou inspirací. A že už jsem těchto plastových podkladů pod CD vyhodil... >:( Ale opravit s nimi poškozená okna mě fakt nenapadlo. Zítra definitivně odmaturuju a hned tvoji techniku uplatním též v praxi.  ;D

Jinak vagónky opět super. ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

mirek

Poradím jeden fígl. Stačí odlamovacím nožem podle ocelového pravítka udělat dvakrát po sobě řezy v jedné drážce.
Potom řez položit na hranu desky a přidržet zhora pravítkem. Stačí jen plexi zlomit.

mirek

Potřebné kostičky dorazily na stůl a tak jsem projekt NOHAB mohl částečně dokončit. V útrobách je PF systém připravený pouze na ovládání osvětlení, tak jak je tomu u TAURUSu.
Teď budou probíhat práce na zabudování světýlek a následně obtisky.

Kiko97

Tie kruhové okná sú robené potiskom, prestriekaním alebo ako?  ;)

mirek

#1078
Citace od: Kiko97 kdy 01.06.2011, 20:27:00
Tie kruhové okná sú robené potiskom, prestriekaním alebo ako?  ;)

Čelní okna zaoblená i boční byla tenkou lepenkou zamaskována a následně přestříknutá barvou.
Kruhová boční okna byla původně oranžová. Štětečkem jsem kolem modrého lemu nanesl červenou barvu.

mirek

Včera, kdy jsme opět hlídali kluky, tak ti si vytvořili na kolejišti sestavu z novinek.
Nohab už vesele tahal samovýsypné vagóny k jejich radosti.