(Vlastní) Dennis Rapier - CAS K 27

Založil peter, 15.09.2007, 11:11:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Pro 12. setkání jsem se rozhodl postavit další RC model. Tentokrát jsem se rozhodl pro hasičský vůz Dennis Rapier.

Model od samého počátku měl být co nejvíce funkční, takže jsem přistoupil opět k využítí RC ovládání. Vozidlo je dlouhé cca 55 studů, široké cca 18 studů, vysoké cca 18 bricků a vážící cca 3500g. Oproti kloubovému autobusu jsem pro tento model zvolil barevné složení podle skutečného vozu Hasičského záchranného sboru Hl. m. Prahy.

Dennis Rapier je speciální vozidlo uzpůsobené k rychlému zásahu při hašení požárů vodou i v místě s nedostatkem vody. Vozidlo obsahuje klasickou výbavu pro plnohodnotný hasičský zásah tzn. dýchací přístroje, hadice, proudnice, hydrantový nástavec, ženijní nářadí, motorová pila, rozbrušovací agregát, nářadí, výsuvné přenosné žebříky, hasící přístroje, prostředky pro dokumentaci a řízení dopravního provozu apod. Model je dále vybaven nádrží o obsahu cca 300ml a funkčním čerpadlem a vodním dělem. Vozidlo se řadí mezi střední cisterny a umožňuje přepravu hasičského družstva v počtu 1+5. Model je plně ovladatelný pomocí RC soupravy stejně jako kloubový autobus s využitím 4 kanálů. První kanál je určen pro jízdu, druhý pro zatáčení, třetí pro aktivaci světel, majáků a sirén. Poslední kanál je využit pro zapínání a vypínání proudu vody z děla.

Závěrem ještě pár fotek pořízených při odhalení na 12. Pražském srazu. Omluvte tedy prosím jejich kvalitu. Jakmile bude trochu lepší osvětlení, model důkladně nafotím a fotky umístím na svoji BS galerii.

Zde pár poznámek co je zde vše NE-Legové:

  • 5x upravený Lego kabel - Lego koncovka na jednom z konců nahrazena jiným konektorem
  • 1x obousměrný regulátor MD20DCR pro ovládání motoru jízdy
  • 3x obousměrný spínač pro ovládání světel, zatáčení, vody
  • 1x palivová nádrž
  • 1x čerpadlo
  • 1x upravený brick 2x6, sloužící jako napájecí box pro elektroniku
  • 1x Hitec 6-ti kanálový přijímač
  • 1x Optic 6, 6-ti kanálová RC souprava

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Toto je nutné vidět live! Stříkající voda z otvoru LEGO dílů, to se jen tak nevidí.  :o

Petrjr

Citace od: otaznik kdy 15.09.2007, 11:19:56
Stříkající voda z otvoru LEGO dílů, to se jen tak nevidí.
A s "dostřelem" 2 - 2.5 m už vůbec ne.

Šejmus

A ještě na takhle nádherném modelu (to by se vyplatilo vidět i bez čerpadla...)
Fool of a Took!

lsdage

Super, moc se mi libi.

Nebylo by video ?

grohl

přimlouvám se jednoznačně za více fotografií a video-vypadá to skvostně a ať jsou ve střevech toho krasavce nějaké non lego díly, je mi to fuk-vodní čerpadlo je prostě skvělý nápad.

bejver

Och, jako by toho nebylo už tak málo o co jsem přišel nedoražením. Krásnej stroj. Prosím alespoň o video a hlavně fota vnitřností.

peter

Další fotky jsou už na BS. Též jsem tam zveřejnil většinu fotek z průběhu stavby.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jonas

Petře,

je to skvělé - po všech stránkách. Jsem rád, že se nebojíš vylepšovat své výtvory i non-Lego díly, pokud to jinak nejde a když to výrazně zvýší funkčnost modelu. Myslím, že i těm největším puristům pak docházejí argumenty pro kritizování.

Jonas - Můj Brickshelf

Honzik

Stavba se ti opravdu povedla, použití neLego dílů je v tvém případě hodně opatrné, takže tento fakt neubral výsledném efektu. Velice se mi líbí funkčnost modelu. Přimlouvám se za krátké video.

buf91

Též bych rád viděl tento model v akci. Je opravdu úžasný. :)
Můj blog... http://buf91.blog.cz

Mates

Přidávám svůj úžas. Jsem moc rád, že jsem byl na srazu a viděl v akci tento nádherný model! Přiznám se, že mě vůbec nenapadlo dělat rozbor, zda bylo dobré (vhodné) použití non-lego dílků. Model celkově působí velmi dobrým dojmem kvalitního zpracování předlohy a ztvárněním všech možných i nemožných (stříkání vody) detailů.
Petře, vím, že to není poprvé ani naposled, ale smekám před Panem stavitelem! ;)

Micho

Čo dodať k takému skvostu? Na výstavu s ním, aby ho mohli v reále obdivovať aj masy návštevníkov.  8) 8) 8)

Jarmila

Citace od: Micho kdy 17.09.2007, 22:30:50
Čo dodať k takému skvostu? Na výstavu s ním, aby ho mohli v reále obdivovať aj masy návštevníkov.  8) 8) 8)

A každého s tím na uvítanou postříkat.  ;D

Eventuálně by mohl zasahovat v Jonasově městě, kde by se pravidelně (tj. Pekim naprogamovaně  ;D ) rozhořel oheň a Peterovo hasičské autíčko by ho uhasilo.  ;D

První auto z lega, u kterého můj spolubydlící řekl něco jiného než: "Hmmmm". Přesně řekl synovi: A proč jsi to nepřivezl domů s tím, že táta sbírá hasičská autíčka? Odpověď synka zněla ve smyslu, že to tedy fakt nešlo.  :'( A můj komentář byl: To by ses hochu (manželi) nedoplatil.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

hobby

Dokonalá práce, na to jsme u Petera zvyklí.  A jsem rád, že nejsem sám s těmi nelego díly... ;D.

Michal Moučka

Peter opět ukázal svůj vynikající stavitelský um a všechny překvapil svým novým modelem hasičského vozu Dennis. Jak je u Petera zvykem, model propracoval i do těch nejmenších detailů!  :)  Už teď se těším a jsem zvědavý, čím nás překvapí příště!   ;)

Panther

U tohoto modelu se dá říci pouze skvělá práce. Je propracovaný opravdu do detailu a jelikož jsem již vícekrát viděl i originál na živo, tak mohu potvrdit, že se zde nedá nic vytknout.  ;)  Jen mě mrzí, že jsem ho neviděl na srazu.

JardaL

Z Petera se stává ve vší úctě nejpotentnější lokální stavitel. A je opravdu radost pozorovat technický a designérský um u každého z modelů. Jen tak dále.

Jenom sakra zírám ty kluku, kde na to bereš ten čas. Já svůj poslední MOC stavím již 6 měsíců a .....  stále nejsem hotov. :-)
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

***Banana.com

#18
Citace od: JardaL kdy 18.09.2007, 14:29:37
Z Petera se stává ve vší úctě nejpotentnější lokální stavitel. A je opravdu radost pozorovat technický a designérský um u každého z modelů. Jen tak dále.

Jenom sakra zírám ty kluku, kde na to bereš ten čas. Já svůj poslední MOC stavím již 6 měsíců a .....  stále nejsem hotov. :-)

Neřekl bych, že nejpotentnější, minimálně Hobby a Jonas jsou také velmi zdatní a produktivní stavitelé. Kvalitativně, byť s menší kvantitou MOCů,  stojí za zmínku i Piere, Marian20, Robbed, Peki, Vasyk, Chadzi a další (opomenutí prominou, nesleduji všechny MOCy na BS a Kostkách). Peter je ovšem asi jediný, kdo programově spojuje moderní techniku (RC, čerpadla a další věci) s Legem, a to tak zdařilým způsobem, že by v dané kategorii mohl vystavovat i na mezinárodních Lego akcích..
Peterovy MOCy jsem neviděl na vlastní oči, ale z fotek autobusu, co tu byl prezentován dříve, a tohoto hasičského vozu usuzuji, že by to bylo hodné i Factorizace....

peter

O pátečním svátku jsem nezahálel a natočil na vaše mnohá přání krátké video. Doufám, že i při své krátkosti se bude líbit. Video je umístěno na mé BS galerii, kde jsem taktž doplnil několik lepších fotografií.


Video je ve formátu DivX 5.0.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Šejmus

NÁDHERA... to hašení je opravdu efektivní, i ovladatelnost supr. Jenom mám dotaz- můžeš nějak ovládat směr a sílu proudu vody? (i když to by možná bylo moc...)
Fool of a Took!

grohl

to video je nářez... taky mě dostala část s hašením zapálené pyramidy...tleskám a ještě jednou smekám

expertik


TomKQT

Nevím jestli má ještě cenu přidávat další reakci protože už se budu jenom opakovat - opravdu klobouk dolů. Nejvíc mě asi dostalo to uhašení ohýnku.
Jak dlouho to takhle vydrží stříkat (tzn. jaký to má průtok)?
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

peter

Citace od: Šejmus kdy 30.09.2007, 18:46:00
Jenom mám dotaz- můžeš nějak ovládat směr a sílu proudu vody?

Směr ovládat nemohu, k tomu slouží osádka vozu - viz zde. Abych se přiznal, tak podle mě ani skutečný Rapier tuto možnost nemá, ale na 100% to nevím. Co se týká síly proudu vody, tak tu oproti skutečnému vozu měnit nemohu.

Citace od: TomKQT kdy 01.10.2007, 17:29:07
Jak dlouho to takhle vydrží stříkat (tzn. jaký to má průtok)?

Přesně to změřené nemám, ale odhadem to je něco kolem 1,5 minuty, což je podle mě až až.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Šejmus

Hmm... já to tak nějak čekal. Říkal jsem si že dokonale ovladatelná stříkačka by nešla zabudovat do jakkoli velkého lega. Navíc by to asi nešlo. Ale už to, že to stříká (i že můžeš otáček hlavní), že to jezdí, a skvěle vypadá je tvůj ohromný úspěch.
Fool of a Took!

otaznik

Citace od: Šejmus kdy 01.10.2007, 20:55:19
Hmm... já to tak nějak čekal. Říkal jsem si že dokonale ovladatelná stříkačka by nešla zabudovat do jakkoli velkého lega. Navíc by to asi nešlo. Ale už to, že to stříká (i že můžeš otáček hlavní), že to jezdí, a skvěle vypadá je tvůj ohromný úspěch.

Šlo by to relativně snadno, např. velkou točnou stříkačkou otáčet a mikromotorem jí naklápět. Ale rozhodně by to designově nevypadalo tak pěkně a navíc, jak psal Petr, možná ani v reálu to není automatické (motorizované).

Faantoom

#27
ahoj. super model. Vchtel bych se zeptat. Psal jsi, ze to pohanis RC soupravou - urcenou pro modelarstvi.  Schodou okolnosti jsem pred par dny dostavel zavodni RC model - modelarsky  (ne LEGO).. a zjistil jsem ze se strasne hreji elektro dily. Ty stim nemas problemy? Precejenom mas to zabudovane v lego dilech a to se muze rozpustit teplem jako zmrzlina. Diky.... Jinak super a jen tak dal...

Pepan

Ktere součástky myslíš? Regulátor, pohonné akumulátory, motor? Psal jsi, že jsi postavil závodní model, těch mám doma několik a pokud jezdíš rychle, tak motor bere slušný proud, takže regulátor, motor a akku se určitě hodně zahřívají. Ale nemyslím, že model hasičského vozu pojede 40 km/h, aby se tak šíleně zahřál...  ;) nebo se mýlím?

peter

Je to tak, tohle nejezdí tak rychle. Navíc LEGOvé motory odebírají podstatně menší proud než ty modelářské motory. Regulátory co mám jsou pro proud až 20A. Legový RC motor co je v modelu použit mi bral při velkém zatížení maximálně 3,5A, běžně odebírá kolem 1,5A takže se regulátor ani neohřeje ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.