otaznik a jeho sbírka

Založil otaznik, 18.07.2007, 21:10:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Pokračování představování setů 66xx z mojí sbírky:

6651, Mail Truck z roku 1982 - krabičku pro tento set jsem sháněl dlouho a intenzivně, nakonec se mi sešly v jeden čas dvě, tak to bývá. Pro úplnou spokojenost by to chtělo ještě pár dílů vyměnit, snad časem.

6653, Highway Emergency Van z roku 1982. US verze krabičky, perfektně zachovalé samolepky + dvě alternativní ještě na sticker sheetu. Díly v excelentním stavu.

Villa Legina

Na-ádhera (až sa mi láme hlas), to je iný Level keď sú tieto malé srandy aj s boxami.

Inak dávnejšie som si všimla pri tých čiapkach, že i tie sa opticky líšia od tých súčasných, tie starého dáta sú navrchu viac preliačené - zvlnené.

Neláka Ťa zaobstarať si ešte jeden exemplár 6653 s variantou nalepených zelených stickerov?

otaznik

Citace od: Villa Legina kdy 02.07.2013, 11:51:09
Neláka Ťa zaobstarať si ešte jeden exemplár 6653 s variantou nalepených zelených stickerov?
Ani ne, ty zelené se mi nelíbí.  ;)
Spíše bych ještě bral evropskou verzi krabičky - byť v letech, kdy tento set vyšel, se lišily pouze velmi málo.

martinlx

Krása, teď jsem dojatý, 6653 byl můj první set, bůh ví kde je mu konec. Asi se budu muset po nějakém poohlédnout...

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 02.07.2013, 13:50:04
Ani ne, ty zelené se mi nelíbí.  ;)
Mám 6653, kde jsou nalepeny zelené samolepky a když jsem se na to po téhle debatě zaměřil, tak je to teda jako pěst na oko, ta jednoduchá varianta modré/bílé je mnohem lepší.

Villa Legina

Citace od: Ondrej kdy 02.07.2013, 18:01:10
Mám 6653, kde jsou nalepeny zelené samolepky a když jsem se na to po téhle debatě zaměřil, tak je to teda jako pěst na oko, ta jednoduchá varianta modré/bílé je mnohem lepší.

Nejde ani o to, ja mám také spomienky na tieto rôzne farby, veľa sme kedysi cestovali a teda mnohokrát som z auta už ako dieťa sledovala cestu, značky, všetko okolo...a neviem ako je to v rôznych krajinách teraz, ale vtedy vždy - v Taliansku sa farby prehodili, dialničné tabule aj tabule s dialničnými trasami boli označené zeleno a bežné cesty boli označené modro. V Rakúsku, Nemecku, Španielsku, Grécku, Francúzsku to bolo naopak - diaľnice boli označené vtedy vždy modro. Neviem ako je to v Čechách, hoci som tade nedávno cestovala (tuším práve zelená, či?), proste takéto "nepodstatné" veci mi už unikajú, ako dieťa som bola všímavejšia...

...otaznik píšeš, že toto čo máš je krabička pre americký kontinent, možno práve preto by tam mali byť tie zelené nálepky...ale z hľadiska estetického je to určite lepšie takto (škoda že nie je možné urobiť variantu auta v green farbe, bolo by to zaujimavé).

Ondrej

Přesně tak u nás jsou dálnice zeleně taky, ale jak jsem říkal a sama jsi to potvrdila, esteticky to takhle vypadá lépe.
Tohle je evropská verze krabičky?

otaznik


otaznik

Pokračování řady 66xx.

6623, Police Car z roku 1983 - pro tento set jsem také sháněl velmi dlouho krabičku, nakonec ji mám, není úplně 100%, ale je. Díly jsou ve velmi pěkném stavu.  ;)

6656, Tow Truck z roku 1985 - luxusní krabička, luxusní stav dílů, paráda!

6683, Hamburger Stand z roku 1983 - krásný set ve vynikajícím stavu, v této kondici už docela slušná rarita.

Villa Legina

#249
Áno, krása.

Dodnes rozmýšľam, či na fotografii krabičky 6656 nepoužili náhodou LG Bar 1 x 6 with Studs... verziu Closed, namiesto Open. V návode je totiž pekne viditeľná práve tá druhá verzia, oba zasadené nástroje prechádzajú cez (na rozdiel od foto na krabičke, práve to sa mi zdá trochu divné)...

Tento set som nikdy nemala originálom z prvej ruky, takže som krabicu nikdy neotvárala...otaznik, dá sa spoľahnúť v tomto prípade na inventáre na nete, je originál skutočne verzia s Open Studs, tak ako i na Tvojej foto?


otaznik

Citace od: Villa Legina kdy 06.07.2013, 12:25:54
Dodnes rozmýšľam, či na fotografii krabičky 6656 nepoužili náhodou LG Bar 1 x 6 with Studs... verziu Closed, namiesto Open. V návode je totiž pekne viditeľná práve tá druhá verzia, oba zasadené nástroje prechádzajú cez (na rozdiel od foto na krabičke, práve to sa mi zdá trochu divné)...

Tento set som nikdy nemala originálom z prvej ruky, takže som krabicu nikdy neotvárala...otaznik, dá sa spoľahnúť v tomto prípade na inventáre na nete, je originál skutočne verzia s Open Studs, tak ako i na Tvojej foto? 
Vzhledem k tomu, že v roce 1985 žádný Bar 1 x 6 with Studs Closed neexistoval (objevil se až v 90. letech), tak je to, myslím, jasné.  ;)

Villa Legina

Citace od: otaznik kdy 06.07.2013, 13:04:40
Vzhledem k tomu, že v roce 1985 žádný Bar 1 x 6 with Studs Closed neexistoval (objevil se až v 90. letech), tak je to, myslím, jasné.  ;)

LG Bar with Closed Studs udáva napríklad inventár BL v sete 1966 z rovnakého roku 1985...to je teda omyl?

otaznik

Citace od: Villa Legina kdy 06.07.2013, 13:13:00
LG Bar with Closed Studs udáva napríklad inventár BL v sete 1966 z rovnakého roku 1985...to je teda omyl?
Ano, je to tam špatně.

Villa Legina

Fajn vedieť. Tým pádom je to (1966) aj na toysperiod zle. Peeron správne. Mňa to miatlo, lebo v priebehu času bola skôr tendencia study otvárať, než zatvárať  :)

otaznik

Po dlouhé době jsem sehnal jeden z raritnějších polybagů.
Konkrétně se jedná o 4912, Police Jet Ski z roku 2005. Stav MISB. Podle neověřených infomací se prodával v Dánsku jako součást sušenek, v té plechové krabičce, která je na druhé fotce.
Nechtěl jsem dát 25 GBP na BL za jediný exemplář na prodej, tedy jsem sháněl a čekal několik let. A povedlo se.  ;)

juraj

Tak tie susienky predávali aj v Bille na Slovensku, konkrétne Piešťany. Mám policajný čln a poziarnicke auto.  Cena cca 90 až 110 Sk. Kupovane približne v tej dobe. Susienky boli cca 1,5x1,5 cm tvrdšie, ale veľmi chutné.

otaznik

Citace od: juraj kdy 20.07.2013, 12:35:54
Tak tie susienky predávali aj v Bille na Slovensku, konkrétne Piešťany. Mám policajný čln a poziarnicke auto.  Cena cca 90 až 110 Sk. Kupovane približne v tej dobe. Susienky boli cca 1,5x1,5 cm tvrdšie, ale veľmi chutné.
Woow, díky za info.

danny01

Citace od: juraj kdy 20.07.2013, 12:35:54
Tak tie susienky predávali aj v Bille na Slovensku, konkrétne Piešťany. Mám policajný čln a poziarnicke auto.  Cena cca 90 až 110 Sk. Kupovane približne v tej dobe. Susienky boli cca 1,5x1,5 cm tvrdšie, ale veľmi chutné.
Môžem potvrdiť. Ťiež mám jednu plechovku. Ale čo v nej bolo, to netuším (aký set). To som s LEGOm len začínal.
Danny

otaznik

Podstatnou část mojí sbírky tvoří i Technic, ale zatím jsem sem, když nepočítám set 8461, Williams F1 Team Racer, který je na pomezí Technic a Racers, nic z tohoto tématu nedal.
Vhodným kandidátem na první prezentaci je 8844, Helicopter z roku 1981. Byl to totiž můj první Technic set a jeden z prvních setů vůbec.
Jak je vidět na fotkách, tak krabice z té doby jsou na úplně jiné úrovni, než dnes. Krabička je, díky tomu, že je z polystyrenu, naprosto pevná a zároveň lehká. Instrukce krásně zapadnou do vybrání na jejím dně a díly se dají snadno roztřídit do plastové vaničky. Celé to kryje ještě plastový kryt. Luxusní!
I stavění samotného setu je velmi odlišné od současných Technic staveb. Návod je minimalistický, nutí člověka více přemýšlet a něco úplně nechá na něm (zde např. správná synchronizace páky a předního a zadního podvozku). Myslím, že některé díly mladší ročníky ještě ani neviděly. Viz hinge na fotce níže. ;)
Mám k tomutu setu sentimentální vztah, ale přesto si myslím, že byl na svou dobu velmi pokrokový - pohon obou vrtulí a zatahování podvozku pomocí páky v kokpitu s převedením síly přes řetěz!
32 let staré díly ve výborném stavu.  ;)

pryb

Krásný set v krásnym stavu. Jediný, co se mi na něm nezdá, je uchycení zadního kola - ten technic connector je moc namahanej a praská ještě častějc než obvykle. :-\
Tou fotkou s hinge jsi mě dostal - takhle to vypadá jako stará hinge na plate 2x3. Musel jsem to vyndat ze skříně a přesvědčit se, jak to opravdu je. :)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

P4tr1cius

K setu veľa povedať nemôžem, ale je naozajstná radosť pozerať na jeho balenie.

Villa Legina

#261
No teda. Tento technic set bol tiež môj prvý.  :D
Neostal mi.
Ruku do ohňa za to nedám, ale mám silný pocit hraničiaci s istotou, že tá čo som mala ja, (a časovo by to i sedelo) bola už vybavená novšou verziou red hinge (2-3 fingers).
Čas od času ma pošteklí myšlienka,
že by sa patrilo túto krehotinku si znova zaobstarať,
helikoptéra to naozaj nádherná, aj farbami.
Krabica, áno, tá je poctivá. Hádam na mňa niekde bude ešte čakať, minimálne v takom stave, ako máš Ty. Cenný pokladík. Aká radosť na to pozerať.

otaznik

Po delším čase přidávám svůj nejnovější přírůstek do sekce Promotional & Limited Releases.

Jde o set 1750, Renault Formula 1 Racer.
Tento set vyšel v omezeném nákladu v roce 1992 jako oslava vítězství Nigela Mansella v závodě v Budapešti, kterým se stal mistrem světa.
Stav: MISB.

Tomtombuy

O tomto setu jsem neměl ponětí. Nádherná rarita, gratuluji! Vydáno při pěkné příležitosti.

otaznik

Prezentace několika dalších setů z mojí sbírky:

6629, Ambulance z roku 1981. Celý set ve výborném stavu, úžasná klasika.
6660, Hook & Haul Wrecker z roku 1989. Excelentní stav dílů.
6685, Fire Copter 1 z roku 1982. Taktéž nehraný set ve vynikajícím stavu.
6690, Snorkel Pumper z roku 1980. Včetně všech samolepek (torsa, mřížka chladiče, symboly ohně na dveřích a plošině).

otaznik

A dva novější setíky:

6664, Chopper Cops z roku 1993.
6665, River Runners z roku 1994.

Bard

Citace od: otaznik kdy 16.02.2014, 13:33:07
6629, Ambulance z roku 1981. Celý set ve výborném stavu, úžasná klasika.

To je opravdu krásná klasika. Jeden ze setů, nad kterým jsem slintával při prohlížení katalogu.
Úplně jsi mi připomněl dětství.

Villa Legina

Citace od: otaznik kdy 16.02.2014, 13:33:07
6629, Ambulance z roku 1981. Celý set ve výborném stavu, úžasná klasika.

Aj-jaj-jaj toto nie je možné, to je šleha. Na tento set sa dá pozerať dlhé minúty a človek neprestáva žasnúť. Vďaka. 

otaznik

Několik dalších menších setů:

6509, Red Devil Racer z roku 1991.
6533, Police 4x4 z roku 1992. V reálu mnohem hezčí, než se zdá z krabičky nebo fotek.
6643, Fire Chief's Truck z roku 1988. Dlouho, dlouho jsem sháněl krabičku, ale dobrá věc se podařila.  ;)
6661, Mobile TV Studio z roku 1989.
6684, Police Patrol Squad z roku 1984.

Všechny sety s díly ve výborném stavu.

RTG

Inak je celkom sranda, ze set 6509 ma aj ine oznacenie a to 1477.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304