Autor Téma: Nové modely do herních koutků  (Přečteno 3034 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jezevec

• organi
  • Trade Count: (0)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Re:Nové modely do herních koutků
« Odpověď #30 kdy: 13.10.2018, 23:04:38 »
dobrej nápad, otázka je sehnat aby nebyl potištěný ze zadní strany ... jinak dají se sehnat i s kulatou dírou.

Dírky je lepší dělat špičkou nůžek co nejmenší, aby to na tom technic cross axle dobře sedělo a drželo. Jak je díra moc velká, tak to kolečko propadne moc dolů a začne se protáčet. Tyhle maličkosti už jsem trochu vychytal v praxi během výstavy. :) Dělat dírky nevadí, velká pomoc by byla nemuset hlavně kreslit podle šablony a pak vystřihat ty kolečka. :D

Otázka jak dlouho vy se na plotru řezali, myslím že spotřeba koleček je docela obrovská

V Olomouci byla veliká, v řádu stovek kusů. Záleží na zájmu.
« Poslední změna: 13.10.2018, 23:06:28 od Jezevec »
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Offline Stimpi

• Trade Count: (2)
  • suprák
« Odpověď #31 kdy: 13.10.2018, 23:07:07 »
dobrej nápad, otázka je sehnat aby nebyl potištěný ze zadní strany ... jinak dají se sehnat i s kulatou dírou.

https://www.skarab.cz/cs/zbozi/kotouc-tachografu-magdeburg-115-km-lts-01-6874

a nebo si vyrobíme velkou lochajznu a vyrobíme si u někoho na lisu

ta kdyby ze zadní strany bylo vytištěno kostky.org...
V práci poptám, někde jsme měli i výsekovku na pivní tácky.

to by byla pecka

Offline Jezevec

• organi
  • furťák
« Odpověď #32 kdy: 13.10.2018, 23:10:00 »
Však peki o tom hned na výstavě mluvil, že by z druhé strany těch koleček byla naše propaganda (Kostky.org, sociální sítě odkazy).
Dítě si tu horní stranu kolečka pomaluje na spinu, odnese si to domů a pro nás dobrá reklama.

Offline Stimpi

• Trade Count: (2)
  • suprák
« Odpověď #33 kdy: 13.10.2018, 23:38:45 »
Možná docela zásadní informace, jestli jsem ji tedy nepřehlídnul ... rozměr kolečka? Odhaduju dobře cca 110mm průměr?

Offline HD

• Trade Count: (1)
  • furťák
  • Horcik Designs
« Odpověď #34 kdy: 14.10.2018, 08:29:47 »
Ještě k reklamě na zadní straně, jakou gramáž papíru používáte? Aby se to nepropilo, když používáte fixky.

Nemám to z praxe vyzkoušené, takže se dost možná mýlím, nicméně ně napadlo možné řešení problému s centrální dírou: modifikace systému uchycení (?)

Ještě mě napadlo ( ,jako konkurenci využívající podobný spirograf), jak dlouho se jeden návštěvník zdrží s kreslením? (v průměru)
« Poslední změna: 14.10.2018, 08:36:44 od HD »

Offline Jezevec

• organi
  • furťák
« Odpověď #35 kdy: 14.10.2018, 09:14:42 »
Rozměr kolečka dodám, půjdu to změřit. Jinak propíjení byl problém pouze u tenkého kancelářského papíru, který se používal zhruba půl dne, až došel ten tvrdý, co jsem nakoupil. U tenkého se to propíjelo, vlnilo a taky se barvy méně chytaly na povrch, protože je takový hladší a více lesklý než ten tvrdý. Jinak ten tvrdý papír co jsem koupil já, tak jsem prostě vzal u nás v Brně v papírnictví. Až půjdu kolem, kouknu se jestli jsou u toho uvedeny nějaké podrobnosti o gramáži nebo složení papíru. To vážně nevím. Ale co jsem byl pak např. v papírnictví jinde, tak mně pohmatem přišlo, že mají ten stejný papír trochu jiný. Nad tím jsem předtím nijak nepřemýšlel, že existuje tolik druhů papíru v jedné kategorii.

Děti vydržely kreslit dost různě. Od půl minuty po 15 minut, obecně holčičky si počínaly více pečlivě. Ten speciální mechanismus si myslím, že není ani třeba, to prodření nebo propadnutí byl problém způsobený buď měkkým papírem (měl tendenci trhat se od dírky ve středu, případně se dírka sama zvětšovala) nebo tím, že jsem chvíli odešel a dělal ty dírky někdo jiný, kdo to třeba neodhadl a udělal moc velké. S tvrdým papírem mně ani jedno kolečko nepropadlo nebo se neprodřelo, ani nepropilo. Jinak to je v pohodě a nůžkama to odírkuju za chvíli.

Offline HD

• Trade Count: (1)
  • furťák
  • Horcik Designs
« Odpověď #36 kdy: 14.10.2018, 10:04:53 »
Za sebe můžu doporučit podložit tenčí papír silnou vrstvou čtvrtky olepené průhlednou izolepou - nepropíjí se, a pevnostně bude určitě držet podobně jako čtvrtka. (a to i pro použití tvrdého papíru jako záznamového média). (Na spirografu to používám jako ochranu kostek před pokreslením.)
Běžný kancelářský papír (do kopírky) by měl mít zhruba 90g/m2 , čtvrtky, co vím, od 100 nahoru.

15 minut, to je celkem dost, mám vyzkoušeno, že už po 5ti min. se začínají tvořit dlouhé fronty, které koukají ze všech stran, co se děje, a pak vznikají zbytečné konflikty, kdo stojí frontu déle.

Offline Jezevec

• organi
  • furťák
« Odpověď #37 kdy: 14.10.2018, 10:16:37 »
15 minut, to je celkem dost, mám vyzkoušeno, že už po 5ti min. se začínají tvořit dlouhé fronty, které koukají ze všech stran, co se děje, a pak vznikají zbytečné konflikty, kdo stojí frontu déle.

Tak těch 15 minut je samozřejmě extrém (to byly výjimky). Naštěstí v Olomouci byly spiny dva, takže když se tam vyskytlo takové malování chtivé dítě, co tam kreslilo dlouho, tak na druhém spinu se za tu samou dobu vystřídaly i tři děti. Těch 5 minut bude myslím průměr, jakou dobu u toho děti strávily. Někdo prostě méně, někdo více. Já jsem neměl to srdce někoho vyhodit, tak jsem to nechal na davu. A je fakt, že někdy už rodiče těch čekajících dětí prostě vykopli to dítě, co chtělo pořád kreslit. To do budoucna chci řešit tím, že budou na stanovišti spiny celkem 4. Protože v Olomouci byly fronty pořád a i když třeba děti kreslily jen 5 minut, stejně za nimi dalších několik čekalo a další odešli s tím, že to je na dlouho čekat.

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #38 kdy: 15.10.2018, 11:18:25 »
To do budoucna chci řešit tím, že budou na stanovišti spiny celkem 4. Protože v Olomouci byly fronty pořád a i když třeba děti kreslily jen 5 minut, stejně za nimi dalších několik čekalo a další odešli s tím, že to je na dlouho čekat.

Mám ti poslat ty kostky? Pokud ano napiš mi do SZ doručovací adr.
Dík

Offline Foton

• Trade Count: (3)
  • furťák
« Odpověď #39 kdy: 15.10.2018, 11:32:26 »
Dneska jsem našel tohle v Lidlu (Vyřezávač kruhů):
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Offline Robkteryten

• Trade Count: (16)
  • suprák
    • BrickLink
« Odpověď #40 kdy: 15.10.2018, 11:41:16 »
Mohu ctvrky nabrat a vzit na třídění,  jestli to pak nekdo vezme k Jezevcovi,  bo do Brna

Offline Jezevec

• organi
  • furťák
« Odpověď #41 kdy: 15.10.2018, 11:41:43 »
To do budoucna chci řešit tím, že budou na stanovišti spiny celkem 4. Protože v Olomouci byly fronty pořád a i když třeba děti kreslily jen 5 minut, stejně za nimi dalších několik čekalo a další odešli s tím, že to je na dlouho čekat.

Mám ti poslat ty kostky? Pokud ano napiš mi do SZ doručovací adr.
Dík

Určitě, ideálně na 4 spiny. Nebo jestli jich mám postavit rovnou víc, to záleží kolik jich pro kostky chceme mít. Budou to jen kostky nebo i ty motorky? Abych věděl co shánět a co ne. Papíry a fixy zajistím asi já (jestli se do výstavy něco nedořeší s hromadným děláním kolečkem tak to normálně vystříhám), napájení vypínání/zapínání asi bude zatím stejně jako v Olomouci přes vlakové trafo (pro 4 spiny ideálně 2 trafa). To jsem předal Tygřici, aby zjistila, jestli někdo v Brně by byl ochoten trafo (2, přinejhorším 1) zapůjčit k použití. Adresu ti jdu napsat do zprávy. :)

Jinak přidávám slíbené info. Kolečko ideálně o průměru 13,5 cm.
« Poslední změna: 15.10.2018, 11:49:31 od Jezevec »

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #42 kdy: 15.10.2018, 13:47:47 »
Dodám 4 motory.
Uvítal bych kdyby někdo půjčil vlaková trafa. Já jich mám většinu v Hamley na kolejišti.
Kostky nahrabu orientačně, pokud bude něco chybět tak se domluvíme zafinancuji to z kostkového.

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #43 kdy: 15.10.2018, 19:18:11 »
Dvě trafa můžu do Brna vzít a půjčit.

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #44 kdy: 26.03.2019, 20:29:22 »
V Ostravě jsme se s tátou střídali u tohoto "balančního bludiště" (nevím, jak to nazvat). Nevím, kdo to postavil, nebo čí to byl nápad, ale dost se líbil, jak menším dětem, tak větším i dospělí si zkoušeli. Překvapilo mě, že ani jednou nespadla kulička na zem, jen jednou sem viděl, že přeskočila zeď, která byla jen jeden brick (snížený o tile vedle, takže vlastně jen 2 platy vysoká).

Toto bludiště bylo postaveno na baseplate 48x48 studů, což byla jediná nevýhoda a to ze dvou důvodů. První, menší, že pro menší děti to bylo moc velké, druhý důvod byl, že, pokud se bludiště nechytlu uprostřed, tak se prohýbalo a odchlýpaly se tily i zdi, takže by to chtělo podložil vrstvou nebo dvěma platů.

Tátovi se bludiště tak líbilo, že říkal, že zkusí postavit vlastní, podložené platy, jak to bude držet a zkusí i menší a i větší.

Offline samy405

• mazák
« Odpověď #45 kdy: 27.03.2019, 07:13:25 »
ad 1) spiner : v Ostravě jsem dodal 1 kus spineru - poznatky : motor M vydrží vážně hodně ale myslím si že max 3 výstavy (6dnů) plast se vybrušuje a jsou tam už drobné vůle - asi to nevadí zatím. Papír je uložen mezi 2 gumy a dříve jsem ten papír zmačkal než protočil ... nelze udělat kolečko celobarevné ale střed bude vždy čistý :( nevím jak jinak uchytit ... Velice často se stávalo, že dítko fixem zajelo mimo papír na kostky :) Tření mezi papírem a kostkama způsobuje otěr kostek - vyřešil jsem průhldenou podložkou co přesně pasuje na spiner a ta se dá kdykoliv vyhodit a kostky jsou nepoškozené :)

ad 2) bludiště - spevnit tchnic kostkama s pinama v sobě a pak se neprohne - zkušenosti z tunelu z mého kolejiště (na tunelu mám komplet ovládání kolejiště a pod ním jezdí vlaky)

Offline Jezevec

• organi
  • furťák
« Odpověď #46 kdy: 27.03.2019, 07:33:29 »
ad 1) spiner : v Ostravě jsem dodal 1 kus spineru - poznatky : motor M vydrží vážně hodně ale myslím si že max 3 výstavy (6dnů) plast se vybrušuje a jsou tam už drobné vůle - asi to nevadí zatím. Papír je uložen mezi 2 gumy a dříve jsem ten papír zmačkal než protočil ... nelze udělat kolečko celobarevné ale střed bude vždy čistý :( nevím jak jinak uchytit ... Velice často se stávalo, že dítko fixem zajelo mimo papír na kostky :) Tření mezi papírem a kostkama způsobuje otěr kostek - vyřešil jsem průhldenou podložkou co přesně pasuje na spiner a ta se dá kdykoliv vyhodit a kostky jsou nepoškozené :)

Plast by se nevybrušoval, kdyby to mělo jiný design, kolečko celobarevné není problém vůbec - kreslit se dá až skoro do samého středu cca milimetr od dírky. Zajetí mimo papír na kostky není problém když velikost plotny odpovídá velikosti papíru (kolečka), tím pádem nejde kreslit po kostkách tam, kde žádné nejsou. Tření mezi papírem a kostkami - taky zcela minimální problém z hlediska designu. Uchycení gumou se pro to vůbec nehodí.

Ale toto všechno by se vědělo a nebyl by to problém, kdyby se spin art v Ostravě neřešil mně za zády, ale někdo se mě zeptal. Jediný, kdo se mě na něco kdy zeptal byl Clermont a to ohledně druhu papíru. Jinak jste mě s tím zcela obešli, takže se těmto provozním problémům nedivím.
« Poslední změna: 27.03.2019, 07:44:19 od Jezevec »

Offline Hana129

• Prodejce
  • Trade Count: (42)
  • furťák
  • *
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #47 kdy: 27.03.2019, 07:50:02 »
V Ostravě jsme se s tátou střídali u tohoto "balančního bludiště" (nevím, jak to nazvat). Nevím, kdo to postavil, nebo čí to byl nápad, ale dost se líbil, jak menším dětem, tak větším i dospělí si zkoušeli. Překvapilo mě, že ani jednou nespadla kulička na zem, jen jednou sem viděl, že přeskočila zeď, která byla jen jeden brick (snížený o tile vedle, takže vlastně jen 2 platy vysoká).

Toto bludiště bylo postaveno na baseplate 48x48 studů, což byla jediná nevýhoda a to ze dvou důvodů. První, menší, že pro menší děti to bylo moc velké, druhý důvod byl, že, pokud se bludiště nechytlu uprostřed, tak se prohýbalo a odchlýpaly se tily i zdi, takže by to chtělo podložil vrstvou nebo dvěma platů.

Tátovi se bludiště tak líbilo, že říkal, že zkusí postavit vlastní, podložené platy, jak to bude držet a zkusí i menší a i větší.

Bludiště stavěly u nás holky v kroužku k tématu hry a podložení nás  nenapadlo, na výstavu se dostalo jen náhodou a jsem ráda, že se líbilo. Příště tedy postavíme menší a pevnější verzi.
« Poslední změna: 27.03.2019, 08:58:31 od Hana129 »

Offline samy405

• mazák
« Odpověď #48 kdy: 28.03.2019, 18:57:56 »

Plast by se nevybrušoval, kdyby to mělo jiný design, kolečko celobarevné není problém vůbec - kreslit se dá až skoro do samého středu cca milimetr od dírky. Zajetí mimo papír na kostky není problém když velikost plotny odpovídá velikosti papíru (kolečka), tím pádem nejde kreslit po kostkách tam, kde žádné nejsou. Tření mezi papírem a kostkami - taky zcela minimální problém z hlediska designu. Uchycení gumou se pro to vůbec nehodí.

Ale toto všechno by se vědělo a nebyl by to problém, kdyby se spin art v Ostravě neřešil mně za zády, ale někdo se mě zeptal. Jediný, kdo se mě na něco kdy zeptal byl Clermont a to ohledně druhu papíru. Jinak jste mě s tím zcela obešli, takže se těmto provozním problémům nedivím.

Jaj, ty jsi ale kousavý :(
Plast se ti bude vždy jemně obrušovat mezi papírem a podložkou. Guma tam je z důvodu protočení papíru na ose a guma to dost podrží takže protočení minimální.
Kreslení mimo papír - občas se stalo a není to designem ... prostě se to dítku občas podařilo.
Neříkám že je to problém jen a jen poznatky .
Nemyslím si, že by tě někdo obešel. Ano v Olomouci jsi jej měl první kde jsem to viděl o tom žádná ... ale postavit to vážně není žádný problém ...
Nebo se cítíš být obejit ?