Autor Téma: Lego víkend Brno 7.3 a 8.3. 2015 III.  (Přečteno 34614 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Legas

• můj nick nemá nic společného s Legem ;-)
  • Trade Count: (0)
  • suprák
  • Pohlaví: Mužské
  • Po 15 letech pauzy ...
Re: Lego víkend Brno 7.3 a 8.3. 2015
« Odpověď #30 kdy: 06.01.2015, 11:44:08 »
Ahoj všichni, tak jsem opět přes léto zaspal až do vánoc. Termín pro výstavu Techniku v Boskovicích jsem si v našem kulturáku sice rezervoval na 14. a 15. 3., ale už jsem to nikde zde na kostkách nevyvěsil. Čili se nabízí otázka, kdo z vás bude chtít vystavovat ještě v Boskovicích a jestli jste ochotni dát dva víkendy po sobě, nebo mám Boskovice spíš přesunout na duben. A ať to tady nezahltíme OT, napiště mi prosím do zpráv. Děkuju moc a výstavám zdar!  :)
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Offline KubajzKuba

• zelenáč
  • *
  • LEGO je NEJ :-)
« Odpověď #31 kdy: 07.01.2015, 17:17:37 »
Ahoj kostkaři  ;)
na tomto fóru jsem nováček a této výstavy bych se chtěl zůčastnit. Proto bych se chtěl zeptat, jestli bych mohl donést pár modelů LEGO Technic (4 velké a 2 malé- viz. foto) a poměrně dost modelů s figurkami z Lego CITY a CREATOR (viz. foto + možná dám pod autíčka ještě silnice-desky). U tří velkých modelů TECHNIC (helikoptéra, sporťák a teréňák) jsou i funkční motorky atd.  :) To vše by se vešlo na cca. 3 školní lavice. Mol bych donést vše nebo jen nějakou část z těchto modelů? PS: u některých modelů chybí nálepky.
Jinak na akci bych dorazil s otcem, který by tam byl se mnou. Doufám, že tedy nevadí že mi je 14 let- v době výstavy čerstvě 15 :) Na noc bych ale odjel domů.
Předem děkuji za odpověď, JakubŠtr PS: fotky byly moc velké, takže jsou jen narychlo hozené do pdfka :)
takže jakube nechci tě orazovat od vystavovaní ale na výstavě se předně vystavují MOC ( tedy vlastní tvorba) a oficiální sety tam berem jen jako doplněk,... ostatně koukni na foto z loňska a předloňska, jestli jsi ale z brna tak bych tě spiš brala jako hlídače

když to tu Jakubštr rozjel, tak se chci také zeptat, teoreticky bych měl mít do data výstavy postavený kostelík. Něco ve stylu hradu v jídelně z minulého ročníku.  >:D + Připravuji se na zmocování některých setů? Nějaké LOTR, Simpsons house, Volkswagen camper zapadlý do hippie prostředí.... Šlo by vystavit něco takového? Když já vzpomínám na dragovi bijoše.  >:D

samozdřejmě šlo , ale předpokládám že to budou statické modely, tudíž spíš hlídač jako v loni  ;D

a tak mě napadá budete mít něco s dívčí tématikou ?

OK, takže napřed 1) Jsem JakubŠtr, ale musel jsem kvůli nějaké chybě založit nový profil
a za druhý teda. Mohu se zeptat co obnáší práce hlídače? Mohl bych i kdybych byl hlídač donést své modely (třeba jen ty technic)?

Offline danyboy

• ...
  • Trade Count: (28)
  • furťák
« Odpověď #32 kdy: 07.01.2015, 17:35:12 »
Ahoj kostkaři  ;)
na tomto fóru jsem nováček a této výstavy bych se chtěl zůčastnit. Proto bych se chtěl zeptat, jestli bych mohl donést pár modelů LEGO Technic (4 velké a 2 malé- viz. foto) a poměrně dost modelů s figurkami z Lego CITY a CREATOR (viz. foto + možná dám pod autíčka ještě silnice-desky). U tří velkých modelů TECHNIC (helikoptéra, sporťák a teréňák) jsou i funkční motorky atd.  :) To vše by se vešlo na cca. 3 školní lavice. Mol bych donést vše nebo jen nějakou část z těchto modelů? PS: u některých modelů chybí nálepky.
Jinak na akci bych dorazil s otcem, který by tam byl se mnou. Doufám, že tedy nevadí že mi je 14 let- v době výstavy čerstvě 15 :) Na noc bych ale odjel domů.
Předem děkuji za odpověď, JakubŠtr PS: fotky byly moc velké, takže jsou jen narychlo hozené do pdfka :)
takže jakube nechci tě orazovat od vystavovaní ale na výstavě se předně vystavují MOC ( tedy vlastní tvorba) a oficiální sety tam berem jen jako doplněk,... ostatně koukni na foto z loňska a předloňska, jestli jsi ale z brna tak bych tě spiš brala jako hlídače

když to tu Jakubštr rozjel, tak se chci také zeptat, teoreticky bych měl mít do data výstavy postavený kostelík. Něco ve stylu hradu v jídelně z minulého ročníku.  >:D + Připravuji se na zmocování některých setů? Nějaké LOTR, Simpsons house, Volkswagen camper zapadlý do hippie prostředí.... Šlo by vystavit něco takového? Když já vzpomínám na dragovi bijoše.  >:D

samozdřejmě šlo , ale předpokládám že to budou statické modely, tudíž spíš hlídač jako v loni  ;D

OK, takže napřed 1) Jsem JakubŠtr, ale musel jsem kvůli nějaké chybě založit nový profil
a za druhý teda. Mohu se zeptat co obnáší práce hlídače? Mohl bych i kdybych byl hlídač donést své modely (třeba jen ty technic)?

Co ta obnáší? Prostě stát a hlídat.  >:D

Offline KubajzKuba

• zelenáč
  • *
« Odpověď #33 kdy: 07.01.2015, 17:41:35 »
Ahoj kostkaři  ;)

Co ta obnáší? Prostě stát a hlídat.  >:D

Myslel jsem třeba jak hlídat, co hlídat atd. :-) a hlavně jestli ,můžu přinést i svý modely :-)

Offline Mrs.Tygris

• Tel.: 724 787 040
  • suprák
  • Pohlaví: Ženské
  • život je pech, LEGO je spása.
« Odpověď #34 kdy: 07.01.2015, 20:08:51 »
takže práce hlídač obnáší, hlídat modely, které se zapůjčí dětem na po-ježdění aby je děti nerozebíraly, aby se vystřídaly mezi sebou v jezdění spravedlivě a hlavně aby něco nepřestavovaly, taky nechodily někam kam nemají, případně dodržují zábrany

vzít modely sebou můžeš, ale nezaručuji že budou vystaveny ( to záleží dle kapacit tříd a počtu dovezených MOCů)

Offline DarkDrago

• Bio(nicle) inženýr
  • Trade Count: (21)
  • furťák
« Odpověď #35 kdy: 07.01.2015, 20:14:25 »
Myslel jsem třeba jak hlídat, co hlídat atd. :-) a hlavně jestli ,můžu přinést i svý modely :-)
¨

No jak. Musíš mít zbraň, drsný výraz a všechny vyhánět pryč ;D

A teď vážně. Předpokládám, že jsi byl aspoň na předchozím ročníku. No i kdyby nebyl, tak jsou dvě varianty. Buď bys hlídal RC auta, které budou mít půjčené děcka, aby nesletěli z jeviště (jako minulý rok, ale teď  to asi na jevišti nebude) a nebo jen stál u stolů s legem a hlídal aby to malé děcka neroztřískaly, neodnesly, nebo nepřetvořili na něco lepšího (ano záminka pro rejpaly do Bio odpadu ;D )

Jinak co se týče technic modelů, tak u těch tvých nevím. Kdybys měl modrého crawlera (neříkám ať ho seženeš), tak to by se možná ještě dalo, ale i toho mají někteří brňáci doma a bude i na výstavě. Nemluvě o technic setech co máš ty, ty jsou celkem rozšířené a určitě se najde někdo kdo by je tam měl. Jen samotný klasický crawler by se tam sešel počítám tak minimálně od 4 - 5 lidí...
Proto postav nějaký moc. Nejlíp něco na dálkové ovládání a to už by se dalo protlačit na výstavu (nebo aspoň líp jak setovka). Kdybys měl problém s IRem a ovladačem, tak to bych ti mohl na výstavu zapůjčit, s tím by neměl být problém ;)

jinak napiš...
Dračí páni s mocí ohně...

Offline KubajzKuba

• zelenáč
  • *
« Odpověď #36 kdy: 07.01.2015, 21:26:38 »
¨

No jak. Musíš mít zbraň, drsný výraz a všechny vyhánět pryč ;D

A teď vážně. Předpokládám, že jsi byl aspoň na předchozím ročníku. No i kdyby nebyl, tak jsou dvě varianty. Buď bys hlídal RC auta, které budou mít půjčené děcka, aby nesletěli z jeviště (jako minulý rok, ale teď  to asi na jevišti nebude) a nebo jen stál u stolů s legem a hlídal aby to malé děcka neroztřískaly, neodnesly, nebo nepřetvořili na něco lepšího (ano záminka pro rejpaly do Bio odpadu ;D )

Jinak co se týče technic modelů, tak u těch tvých nevím. Kdybys měl modrého crawlera (neříkám ať ho seženeš), tak to by se možná ještě dalo, ale i toho mají někteří brňáci doma a bude i na výstavě. Nemluvě o technic setech co máš ty, ty jsou celkem rozšířené a určitě se najde někdo kdo by je tam měl. Jen samotný klasický crawler by se tam sešel počítám tak minimálně od 4 - 5 lidí...
Proto postav nějaký moc. Nejlíp něco na dálkové ovládání a to už by se dalo protlačit na výstavu (nebo aspoň líp jak setovka). Kdybys měl problém s IRem a ovladačem, tak to bych ti mohl na výstavu zapůjčit, s tím by neměl být problém ;)

jinak napiš...

No nakonec se teda si nezúčastním no...:-/ Ale dík za radu, na některým tom MOC začnu (ale asi né technic) :-)

Offline Mrs.Tygris

• suprák
« Odpověď #37 kdy: 07.01.2015, 21:49:13 »

Kdybys měl modrého crawlera (neříkám ať ho seženeš), tak to by se možná ještě dalo, ale i toho mají někteří brňáci doma a bude i na výstavě.

=D jen někteří ... technikáři všichni a někteří z nich májí i 2 =D  ;D ;D ;D
« Poslední změna: 07.01.2015, 22:21:41 od Mrs.Tygris »

Offline miho

• Trade Count: (11)
  • furťák
    • Rajče
« Odpověď #38 kdy: 07.01.2015, 21:54:25 »

Kdybys měl modrého crawlera (neříkám ať ho seženeš), tak to by se možná ještě dalo, ale i toho mají někteří brňáci doma a bude i na výstavě.

=D jen někteří ... technikáři všichni a někteří májí i 2 =D  ;D ;D ;D

Dokonce ho má i jeden vláčkařomonorailista.  :D

Offline DarkDrago

• Bio(nicle) inženýr
  • furťák
« Odpověď #39 kdy: 07.01.2015, 22:05:17 »

Nechcu byt až moc skromný, ale já su taky (už) brňák a žádného nevlasním (nechcu psat, že nemám v baráku ;D to bych asi kecal). No a pokud vím tak ty se taky nepišníš modráskem ;)

Offline Mrs.Tygris

• suprák
« Odpověď #40 kdy: 07.01.2015, 22:19:17 »
já se ale nepovažuju za technikáře  ( a ty taky ne ;D :D, ty jsi tak BioHazardista ;D) ;D jsem  takej mix  ;D >:D

Offline danyboy

• ...
  • Trade Count: (28)
  • furťák
« Odpověď #41 kdy: 07.01.2015, 22:21:11 »
já se ale nepovažuju za technikáře  ;D jsem  takej mix  ;D >:D

Pro mně si LEGO zooložka. :D

Offline Mrs.Tygris

• suprák
« Odpověď #42 kdy: 07.01.2015, 22:22:33 »
tak někdo musí být první ne ::) =D  ;D

Offline DarkDrago

• Bio(nicle) inženýr
  • furťák
« Odpověď #43 kdy: 07.01.2015, 22:33:22 »
tak někdo musí být první ne ::) =D  ;D

To by mňa zajímalo kdy s tu ZOOooo začneš >:D

Offline april.lix

• Trade Count: (9)
  • bažant
  • **
  • ...neuč se, život Tě naučí...
« Odpověď #44 kdy: 08.01.2015, 17:37:56 »

Nechcu byt až moc skromný, ale já su taky (už) brňák a žádného nevlasním (nechcu psat, že nemám v baráku ;D to bych asi kecal). No a pokud vím tak ty se taky nepišníš modráskem ;)

...pyšný, pytel, pysk, netopýr...

Offline miho

• furťák
    • Rajče
« Odpověď #45 kdy: 11.01.2015, 14:00:52 »

jediným požadavkem letos je (není tedy podmínkou pro účast na výstavě) aby každý MOCař měl aspoň jeden model s holčičí/dívčí tématikou ( v loni velký nedostatek).

Mám přestavět jeden modulár v kolejišti nějak takto ?   ;D

« Poslední změna: 15.03.2017, 15:52:53 od miho »

Offline Mrs.Tygris

• suprák
« Odpověď #46 kdy: 11.01.2015, 15:31:17 »

Mám přestavět jeden modulár v kolejišti nějak takto ?   ;D

ale tak jako mužeš, zaleží na tobě  ;D

Offline miho

• furťák
    • Rajče
« Odpověď #47 kdy: 13.01.2015, 16:00:09 »
Pro účely gravírování kostek pro účastníky prosím o odhad počtu účastníků akcí:

Brno 2015
Brno 2014
Brno 2013
Vyškov 2012

viz http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=45904.msg213884#msg213884

Offline Mrs.Tygris

• suprák
« Odpověď #48 kdy: 13.01.2015, 21:52:12 »
Pro účely gravírování kostek pro účastníky prosím o odhad počtu účastníků akcí:

Brno 2015
Brno 2014
Brno 2013
Vyškov 2012

viz http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=45904.msg213884#msg213884

průměr 15

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #49 kdy: 19.01.2015, 11:08:15 »
Kromě setíků které dostaneme v rámci akce zadara. Jsou opět 2 možnosti výhodnějšího nákupu setů.

1) 1 stejný set  do 100 EUR
2) výběr 20 setů

za níže uvedených podmínek

1) Up to 20 LEGO Sets (no merchandise, no PF elements) - not for resale - 50% discount of German RRP (Recommended retail price) plus your local VAT if applicable and 6% shipping.

2) "Thank you" sets for participating AFOLs - 1 per AFOL, 50% discount on German RRP plus your local VAT if applicable and 6% shipping- set RRP max 100 Euro/piece, max. 50 copies of the same set.

Tento nákup v minulosti proběhl - info zde Výše slevy výše slevy:35,87 % je kalkulována takto:

cena na SH   100,00 (příklad při ceně setu 100 EUR )   
sleva 50 %     50,00   
cena po slevě     50,00   
DPH   21%           10,50   
cena + DPH     60,50   
doprava 6%       3,63   
cena celkem     64,13   
===================
výše slevy      35,87 %

Někomu z účastníků nákupu 2013 se na nakonec zdálo málo. Sety jak se píše výše nejsou určeny k dalšímu prodeji.

Uzávěrka případných objednávek 26.1. 2015.
Pište vždy nick a číslo setu/setů.  Jde o stejnou podporu jako zde.

Podpora je pouze pro vystavovatele/pomocníky této konkrétní akce. Účastníky potvrzuje tygřice  ;) 
« Poslední změna: 19.01.2015, 11:10:37 od peki »

Offline malý Měch - Lord KRÁGL

• Zdar a sílu najdeš v sýru
  • Trade Count: (5)
  • furťák
  • Vypusťte KRÁGL !!!!
« Odpověď #50 kdy: 19.01.2015, 11:17:56 »
Já bych bral 42039 Le Mans závodní auto.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Offline miho

• furťák
    • Rajče
« Odpověď #51 kdy: 19.01.2015, 11:30:42 »
Já bych bral 10246 Detective’s Office.

Offline Mrs.Tygris

• suprák
« Odpověď #52 kdy: 19.01.2015, 14:27:18 »
Já sama bych měla zájem o dva sety :
2x 79018 - The Lonely Mountain
41059 - Jungle Tree Sanctuary
« Poslední změna: 23.01.2015, 22:16:47 od Mrs.Tygris »

Offline DarkDrago

• Bio(nicle) inženýr
  • furťák
« Odpověď #53 kdy: 19.01.2015, 16:22:28 »
Chtěl bych se zeptat na tyto dva sety (ptám se na oba, abych věděl jestli aspoň jeden z nich je možný...)

10188 - Death Star™
10236 - Ewok™ Village

Offline Tomik

• furťák
    • buildinst
« Odpověď #54 kdy: 20.01.2015, 09:25:12 »
Já bych měl zájem o set 42035 - Mining Truck.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
moje galerie na MOCpages, můj Instagram: #TomikModels

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #55 kdy: 20.01.2015, 09:54:45 »
Chtěl bych se zeptat na tyto dva sety (ptám se na oba, abych věděl jestli aspoň jeden z nich je možný...)

10188 - Death Star™
10236 - Ewok™ Village

Nevím co je možné. Musí být v prodeji. Vyplním tabulku a oni mi oznámí(už se neptají jestli místo toho něco jiného) které sety nedodají.

Offline stambi

• Trade Count: (2)
  • mazák
    • http://stambi.wz.cz/lego/lego.htm
« Odpověď #56 kdy: 20.01.2015, 20:34:09 »
ehm, boskovice mají aspoň plakát,
bez něj a bez nějakého intro textu nemohu nabídnout akci reklamním časům v televizi...
čímž taky nabízím grafické služby...
š.

Offline Mrs.Tygris

• suprák
« Odpověď #57 kdy: 20.01.2015, 21:15:08 »
plakat je již hotov ale čekám na schválení od pekiho, v pátek ho pak budu tisknout

Offline Mrs.Tygris

• suprák
« Odpověď #58 kdy: 21.01.2015, 18:12:38 »
plakát hotov a schválen
kdo chce lepší rozlišení pošlete mi SZ

dále vytvořena událost na Fb tak prosím o rozesílání přátelům
https://www.facebook.com/events/896777820335376/?notif_t=plan_user_joined
« Poslední změna: 22.01.2015, 20:50:03 od Mrs.Tygris »

Offline miho

• furťák
    • Rajče
« Odpověď #59 kdy: 22.01.2015, 10:00:57 »
Z plakátu nevyplývá, jestli je to v Brně nebo třeba v Sušici.