Autor Téma: Lugbulk - STOP list  (Přečteno 7896 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Lugbulk - STOP list
« kdy: 22.08.2013, 11:41:19 »
Seznam lidí (důvod)
============

Zoufalec (končí s legem vše rozprodává, včetně Lugbulku viz diskuse níže)
Larson (neplatič Lugbulkk  2014)
nerow (končí s legem)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jelikož si na mě pár uživatelů stěžovalo, že jsem na Aukro vystavil dílky, které pocházejí z Lugbulku (ano je to pravda) nabízím je tedy zde.

Tzn. má-li někdo o nabízené dílky zájem jako celek jsou k mání za 4000 Kč. Já za ně zaplatil o něco málo více.

Vzít si je mohou například ti, které to tak nasralo...

Jelikož s Legem končím, tyto dílky jsou mi k ničemu a nevím, jak bych se jich zbavil jinak než prodejem. Darovat ani vyhodit je nemíním. Tak doufám, že ti mudrci pochopí, že když si člověk něco koupí a již mu to není prospěšné, přesto to má hodnotu, snaží se to prodat...

EDIT pro zdejší udavače a fanatiky: Takže jsem se na prodeji dohodl s jedním uživatelem zde na Kostkách, když bude chtít, tak se přihlásí a potvrdí toto. "Vedení Lugbulku" jsem o uživateli informoval. A to oslovení neberte zas tak vážně - nicméně vzešlo od jiných, kteří moje řešení dokázali lidsky pochopit. Opět se můžou přihlásit  >:D Tímto tedy celou "aféru" považuji za uzavřenou.

1) Pokud někdo bude prodávat dílky z Lugbulku (což je v rozporu z pravidly Lugbulku) bude z programu Lugbulk doživotně vyloučen.

2) Nad rámec základního limitu budou jako dříve moci objednávat pouze vystavovatelé, tedy členové kostek, kteří používají Lugbulk na to k čemu je určen - ke stavění.
« Poslední změna: 13.06.2016, 13:38:52 od peki »

Offline Cavelon

• Trade Count: (26)
  • furťák
  • Lego & Trains Maniac
Re: Lugbulk - černá listina
« Odpověď #1 kdy: 22.08.2013, 18:55:20 »
Vzít si je mohou například ti, které to tak nasralo...

EDIT pro zdejší udavače a fanatiky

Tieto poznámky si si mohol naozaj odpustiť. Svoj prešľap si vybav so svojím svedomím a neosočuj tu ľudí, ktorí nezištne obetujú svoju energiu pre dobro druhých. Ak by si si preštudoval pravidlá LB (najmä o tom, pre koho a na čo je LB určený), tak by Ťa určite napadlo spýtať sa na riešenie svojej situácie v prvom rade niekoho z adminov LB, napr. Pekiho a mohol si si uštriť takýto trapas. Namiesto kydania na tých, ktorí nemajú nijaký podiel na Tvojej situácii by si si mal radšej uznať svoju vinu, minimálne sa ospravedlniť a nie sa tu hrať na hrdinu. To by bolo určite lepšie najmä pre Teba samého.

A ešte jedna všeobecná poznámka: Mlčali sme a báli sa poukázať na nedodržiavanie pravidiel hry niekoľko desaťročí. Ale doba sa zmenila v tomto smere určite k lepšiemu a riešiť takéto problémy, t.j. netváriť sa, že tu nie sú, je jediný spôsob ako napredovať a nezmieriť sa s úpadkom ducha.

Offline Ondra

• Trade Count: (12)
  • furťák
  • Permaban
« Odpověď #2 kdy: 22.08.2013, 19:31:08 »
Já teda nevím proč Zoufalce tak teď proháníte, a vlastně za nic.Stejně by jste mu po té domluvě asi nezakázali to prodat a jenom udělal to co bych s vlastním majetkem z takovýchto okolností udělal nejspíš také.A pozor tohle není případ kde to rozprodával za účelem zisku, tohle je úplně něco jiného.Myslím si že když ho vyloučíte, tak to bude Zoufalcovi jedno.

A je vidět že bonzáci nevymřeli a doufám že je to "krásně" hřeje u srdíčka, jak dělají nepříjemnosti když se druhému neubližuje.Je vidět že mají asi málo starostí, tak by jim měli v práci přidat.

A nebo se něco nepochopil?
« Poslední změna: 22.08.2013, 19:32:47 od Ondra »

Offline Micho

• Trade Count: (10)
  • furťák
« Odpověď #3 kdy: 22.08.2013, 20:52:06 »
Já teda nevím proč Zoufalce tak teď proháníte, a vlastně za nic. .... ......
A nebo se něco nepochopil?

Je jedno, či sa jedná o zisk alebo nie. Prihlásením sa do programu LugBulk každý vyjadril súhlas s týmito pravidlami TLC. Pri hľadaní diskusie k pravidlám TLC som našiel jednoduché a výstižné vyjadrenie:

Tak niekto tu minule na margo reedícii argumentoval, že keď už to TLC raz predalo, môže mu byť ukradnuté, či to niekto predáva s velkým ziskom, lebo už raz za to lego inkasovali - takže to isté sa dá použiť aj na ďalší predaj brickov z LB - tiež už TLC za to inkasovalo, tak nemusia riešiť ďalší predaj :-)

Ehm? Lugbulk je speciální akce, která není dostupná běžným smrtelníkům, ale jen velmi specifické skupině uživatelů. TLC pro tuto akci nastavila nějaká pravidla, a kdo se těmi pravidly nebude řídit, ohrožuje přístup k Lugbulku nejen pro sebe, ale i pro ostatní členy komunity.

Rád bych ti připoměl, že jako účastník Lugbulku jsi se zavázal tato pravidla dodržovat a respektovat. Pokud teď chceš teto pravidla zpochybňovat, a tím defacto nabádat další uživatele k jejich porušení, jsi na nejlepší cestě se příští rok Lugbulku sám neúčastnit. 

Je tu hrozba, že celý klub (fórum) môže byť kvôli jednotlivcom, ktorý to porušia, vylúčený v budúcnosti zo spolupráce a podpory TLC. Takže tu niet veľmi čo diskutovať. Je len na nás, či budeme tie pravidlá dodržiavať a pri zistení ich nedodržania inými žiadať o nápravu. Je zbytočne do toho dávať emočné vyjadrenia a ďalšie dramatizácie.

Offline mesje

• Trade Count: (11)
  • furťák
« Odpověď #4 kdy: 22.08.2013, 23:23:52 »
Na jednej strane su pravidla, ktore sa kazdy zaviazal dodrziavat, na druhej strane Zoufalec koncil s legom, a bolo tazke tie bricky nechat ladom a v podstate splachnut peniaze za ne zaplatene do zachoda plus moze mu byt jedno, ze nieco porusuje, kedze uz s legom, lugbulkom a tymto forom konci... Asi najlepsie riesenie z tohto hladiska bolo ponuknut za nadobudaciu cenu (resp. o nieco nizsiu cenu) tieto bricky ludom na fore, ktori sa LB zucastnili - a toto je myslim v pravidlach povolene. A tym by boli asi vsetci spokojni...
« Poslední změna: 22.08.2013, 23:27:04 od mesje »

Offline Micho

• furťák
« Odpověď #5 kdy: 22.08.2013, 23:54:00 »
Na jednej strane su pravidla, ktore sa kazdy zaviazal dodrziavat, na druhej strane Zoufalec koncil s legom, a bolo tazke tie bricky nechat ladom a v podstate splachnut peniaze za ne zaplatene do zachoda ...
To nikto od neho nechce.

plus moze mu byt jedno, ze nieco porusuje, kedze uz s legom, lugbulkom a tymto forom konci...
To snáď nie! Keď niekto odchádza zo skupiny, tak mu je jedno, či na to skupina doplatí, keď on niečo poruší?

Asi najlepsie riesenie z tohto hladiska bolo ponuknut za nadobudaciu cenu (resp. o nieco nizsiu cenu) tieto bricky ludom na fore, ktori sa LB zucastnili - a toto je myslim v pravidlach povolene. A tym by boli asi vsetci spokojni...
To je v pravidlách LB a to je ten správny postup.

Záver: Keby išiel podľa pravidiel LB, tak sa niet o čom baviť. Každý, kto ho na to upozornil, urobil úplne správne - chráni našu skupinu.

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #6 kdy: 23.08.2013, 11:20:18 »
Já teda nevím proč Zoufalce tak teď proháníte, a vlastně za nic.Stejně by jste mu po té domluvě asi nezakázali to prodat a jenom udělal to co bych s vlastním majetkem z takovýchto okolností udělal nejspíš také.A pozor tohle není případ kde to rozprodával za účelem zisku

Pokud tomu někteří uživatelé Lugbulku skutečně jak píšeš nerozumí,  tak to ještě jednou shrnu:
==========================
Other important rules:
-   It is not allowed to resell the through LEGO LUGBULK bought elements
==========================

Porušení pravidel jednotlivci = vyloučení Lugu z Lugbulku.

Pokud to ani poté někdo nepochopí ať se Lugbulku neúčastní (Komu není z hůry dáno v apatice nekoupí).

To co popisuješ hovoří spíše o takovém té vypočítavosti. Byl jsem tu, teď končím = nemusím se na nic ohlížet všechno je mi jedno. Absolutní neúctě dodržování pravidel, se kterými jsem dobrovolně souhlasil = moje slovo "platí" jen do té doby pokud je to pro mne výhodné.

Pomůžu si citací Jonase z jiného vlákna, které je taky o dodržování pravidel (v souvislosti s krádežemi Lega na Kladně)

Jestliže ještě do nedávné doby mohli existovat lidé, kterým některé věci nedocházely, tak od uveřejnění odpovědí TLC už mohou existovat jen dvě skupiny lidí:
1) ti kteří se tím či oním způsobem podílejí na existenci a na profitu z krádeží (a proto hledají jak je obhájit)
2) slušní lidé, kteří s krádežemi nechtějí mít nic společného.

Offline Micho

• furťák
« Odpověď #7 kdy: 23.08.2013, 11:41:00 »
Já když to tu tak čtu, tak pravidla chápu, ale naskýtá se otázka, co s tím má tedy dělat? Spálit?

Ak toto píšeš, tak nie som si istý, či pravidlá LB chápeš. Môže to ponúknuť a predať iným účastníkom LB.

Offline Micho

• furťák
« Odpověď #8 kdy: 23.08.2013, 11:51:32 »
Aha, ok.. Takže tady je jediný problém, že to dal na Aukro..

Presne tak. LB je program určený výhradne na podporu Lego materiálu pre výstavy.

Offline Zoufalec

• Trade Count: (26)
  • suprák
« Odpověď #9 kdy: 23.08.2013, 12:49:39 »
Když už jsem se dostal na "pranýř", rád bych se k celé věci vyjádřil. Učiním tak po návratu ze služební cesty, aby to mělo hlavu a patu. Počítám, že by se můj příspěvek mohl objevit během neděle.

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #10 kdy: 23.08.2013, 15:15:30 »
Když už jsem se dostal na "pranýř", rád bych se k celé věci vyjádřil. Učiním tak po návratu ze služební cesty, aby to mělo hlavu a patu. Počítám, že by se můj příspěvek mohl objevit během neděle.

Není potřeba se již dále vyjadřovat. Stejně jako netřeba rozvíjet otázky právní vymahatelnosti.

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #11 kdy: 23.08.2013, 15:28:04 »
Téma bylo založeno proto aby bylo jasně zdůrazněno, že dílky z Lugbulku se (podle pravidel) dále nemohou prodávat.

Může se vám to nelíbit, ale diskutovat o tom již dále není třeba.

Závěry jsou tyto:

1) Kdo bude prodávat Lugbulkové dílky bude z Lugbulku doživotně vyloučen
2) Účastníci (ti co nemají statut vystavovatele) budou mít pouze základní limit

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
Re: Lugbulk - STOP list
« Odpověď #12 kdy: 27.08.2013, 15:34:38 »
Požádal jsem Jana o odpověď.  Znovu zopakoval :it is definitely not allowed to buy LEGO elements through LEGO LUGBULK with the purpose of selling those bricks again f - like in this case you describe somebody was in the hobby for a long time and bought bricks and now is leaving the hobby and the LUG I cannot see that there is an issue. But of course in general LUGBULK elements are not for resale.

Rychlý překlad:
Není dovoleno kupovat Lego dílky v rámci programu Lego Lugbulk a dále je přeprodávat. V případě (který jsem mu popsal) kdy někdo končí s legem, opouští koníček a komunitu tak v prodeji dílků nevidí Jan problém. Nicméně, znovu zdůrazňuje, že obecně Lugbulk dílky nejsou určeny k prodeji.

černou listinu tedy přejmenuji na Stop list.
Lugbulk dílky se neprodávají, pokud se někdo rozhodne s Legem skončit a vše prodat bude tak laskav a oznámí to adminům Lugbulku, tím se dostane na stop list (bude dále z Lugbulku vyloučen).
Dále platí že účastníci ( ti co nemají status vystavovatele) mohou čerpat pouze základní limi

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
Re: Lugbulk - STOP list
« Odpověď #13 kdy: 31.10.2014, 14:34:14 »
Za Lugbulk 2014 nezaplatil Larson
Ahoj
Opakovaně žádám  (už jsem ti před časem i telefonoval) o uhrazení Lugbulku.

Info zde
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=43474.msg197355#msg197355

Napiš mi kdy jsi poslal platbu. Mnělo to být do 15.4 pro vystavovatele (kterým nejsi). Pokud nezaplatíš budu nucen oznámit tvoje neseriozní chování na kostkách. Tvoje dílky rozprodám ostatním uživatelům.

peki

Vola jsem mu, řekl že zaplatí.
Psal na kosky, žádná reakce.
Psal na jeho mail žádná reakce.

Takže Larson je na stop listu Lugbulku. Jeho kostky v hodnotě cca 67 EUR budou k dispozici pro účastníky LB.

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
Re:Lugbulk - STOP list
« Odpověď #14 kdy: 13.06.2016, 13:38:18 »
Díky za info. Oficiálně tedy potvrzuji, že končím s legem a prosím o zařazení do stop listu LB. Inzerci jsem umístil na fórum. Ještě jednou díky za odpověď.

nerow