Autor Téma: Svérázné obchodní praktiky na Brick-mania(Odstranění NPB na Bricklinku)  (Přečteno 38396 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline otaznik

• Trade Count: (174)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • ?
    • Moje sbírka na BS
Kluci nezlobte se ale ukazuje. Nepovažuju se za žádného začátečníka a u nákupu nových setů (myslím sety přímo od TLG) mi průměrná cena dílku vychází z dlouhodobého pohledu na cca 2,50 CZK, kdežto na BL se vyšplhá k cca 4-5 korunám.
Podle tohoto poměru často posuzuji i výhodnost různých "akčních" cen setů... (například akční cena setu s 200 dílky je 300 CZK - parádní poměr 1,50 CZK/dílek) V tomto ohledu je potřeba odhlédnout od cen dílků sérií jako jsou Star Wars nebo Cars kde je cena dílku podstatně vyšíí, ale to asi všichni víme...
Samozřejmě že můžete namítat že jsou dílky podstatně dražší i podstatně levnější, to je pravda, mluvím však o dlouhodobém průměru.
Zde pár příjkladů:
- náklaďák z Technic dílků, 2500 ks , 10000 CZK na BL, průměr 4 CZK/dílek
- parní lokomotiva 900 dílků, 5000 CZK, průměr 5,55 CZK/dílek
- sada osobních vozů 1000 dílků, 4000 CZK, průměr 4 CZK/dílek
- brick-mania - nákup dílků 1200 ks, 3000 CZK, průměr 2,56 CZK ?
Já jsem fakt spokojenej.
Nevím jestli to z toho mého příspěvku bylo ost jasně patrné, ale nakupoval jsem tam s VELKOU nadůvěrou a fakt jsem se bál toho co dorazí... Ale naštěstí to dopadlo moc dobře...
K.
Porovnáváš různé věci a pak ti z toho vycházejí nesmysly.
Jak ti zní to, že Dacia je mnohem lepší prodejce, než Audi, protože v průměru je jejich auto mnohem levnější? Zní to dost blbě, že? Ale podobně argumentuješ ty.