Anketa

co se záměnou dílků?

vzit si bíle 1x1
23 (65.7%)
vyměnit za menší počet 2x1 v odpovídající barvě
12 (34.3%)

Celkem hlasů: 35

Autor Téma: Lugbulk 2012 !!!!  (Přečteno 151921 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline 5o

• Trade Count: (3)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • Ja som Peťo, nie päťdesiatka
Re: Lugbulk 2012 !!!!
« Odpověď #30 kdy: 01.12.2011, 17:08:23 »
Dnes mi ako kontaktnej osobe napísal Signe Lønholdt, ohľadom Lug bulk-u, komunikuje s ním niekto?

stále mi to jeho meno preskakuje: Londholdt, to o je prečiarknuté...
Preto lebo Lego...

Offline macholeg

• Trade Count: (2)
  • bažant
  • **
« Odpověď #31 kdy: 01.12.2011, 18:52:36 »
MYSLÍM ŽE TO NENÍ OHLEDNĚ LUGBULKU, ALE KVŮLI SPUŠTĚNÍ NOVÝCH STRÁNEK REBRICK- NĚJAKÉ FORUM PRO AFOLY ...

Offline Friend

• Trade Count: (12)
  • mazák
  • Friend
    • Friend.bricks
« Odpověď #32 kdy: 02.12.2011, 01:43:09 »
Rád pomôžem s distribúciou pre SR, resp. v prípade záujmu ju môžem celú koordinovať.
Stačí dať vedieť.

Co se týče mě, toto byl poslední Lugbulk, který jsem zařizoval. Do dalšího kola Kostky přihlásím pouze za podmínky, že se mi ozve někdo s realistickou představou zvládnutí. Je to výrazně prostorově a časově náročná záležitost (10-15 večerů, pošta, rozvoz), takže to není pro každého.

Je potřeba se zaregistrovat nejpozději do 15 ledna 2012 do programu Lugbulk 2012.   Po dohodě s Jindrou (ještě probíhá a není definitivně vše uzavřeno) by to organizačně převzal C32 a já (peki).

Kromně pomoci s:
- tříděním (Praha)
- distribucí (rozvoz lugbulků po republice tam kde je to možné)

hledáme programátora, který by byl schopný "naprogramovat" objednávkovou aplikaci jakou měl Jindra   

Offline Shadowinek

• Trade Count: (0)
  • bažant
  • **
    • Offlajn.net
« Odpověď #33 kdy: 02.12.2011, 08:03:54 »
Pokud by bylo potřeba, tak můžu pomoct s programováním, pokud to bude běžet na PHP. Nakupovat nic nechci, ale pomoct můžu :)

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #34 kdy: 13.12.2011, 11:24:05 »
Děkuji všem, kteří nabídli pomoc  s tvorbou aplikace.

1) Aplikaci bude mít po dohodě na starosti uživatel Pryb (vzhledem k možnosti využití bezplatného hostingu).
2) Třídění lugbulku bude mít na starosti C32, Mates + kolektiv dobrovolníků (Praha a okolí)
3) Peníze se budou posílat na speciální účet, který založí a bude mít na starosti peki (vracení přeplatků bude probíhat také bankovním převodem, proto budu potřebovat znát číslo vašeho bankovního účtu)

4) Registrace do Lugbulku 2012 (nutno zaregistrovat do 14.1.2012) zde:

http://www.lefa.cz/LEGO/lugbulk/lb_formLogin.php

5) Jediným zmámím termínem je 15.1.2012 což je termín pro odeslání registrace kostek.org do lugbulku 2012
6) Seznam a dokumentace akcí v 2011. Prosím organizátory větších akcí v 2011 aby mi poslali link kde se nachází info/dokumentace o akci
7) Kategorie uživatelů v lugbulk 2012
- vystavovatel (registrace, základní limit + součet limit podporovatelů/ počet vystavovatelů)
- podporovatel (pouze registrace) - člen kostek, který nechce nakupovat a svůj limit přenechá k rozdělení vystavovatelům
- běžený uživatel (registrace,základní limit) 
8 ) Výběr dílků bude probíhat formou diskuse v jednotlivých sekcích. Diskuse bude řízena moderátorem sekce. Jde o cílenou podporu stavitelů (kteří jsou často i vystavovateli)

20 Castle and Pirates
20 Town
15 Space
15 Other (prostor pro ty co nikam nezapadnou, např. stavitelé krtků atd  )
10 Trains
10 Technic
10 Override (pro potřeby organizátora LB, pokud se nevyužije tak se doplní z přebytku jednotlivých seznamu.)
---------------
100 dílků, které Lego "přebere" = vyřadí dílky které do Lugbulku 2012 nepustí. Pokud na seznamu zůstane více jak 80 dílků musí organizátor Lugbulku začít škrtat, aby zůstalo pouze 80 dílků 

S tím že v případě škrtání se začne v :

20 Castle and Pirates (5)
20 Town (5)
15 Space (3)
15 Other  (3)
10 Trains  (2)
10 Technic (2)
10 Override (0)
-------------------------------------
100 - 20 = 80 dílků (maximální povolený počet)

9) Dílky se budou vážit (dle zkušeností Jindry se to počítat opravdu nedá). Váha vhodná pro tyto účely stojí okolo 5 000 Kč. Vyplývají z toho 2 věci:
a) počty malých dílků (tile,plate,brick atd. ) budou sedět +- chyba váhy (kdo s tím má problém, nechť zůstane pouze podporovatelem )
b) musíme se složit na nákup váhy (pokud si jí tedy někdo nepřál k Ježíškovi nebo jí už nemá z min. vánoc doma ). Váhu budeme potřebovat i pro příští Lugbulky takže v případě zápůjčky bychom potřebovali něco co je možné použít v budoucnu.

10) Peníze
naším cílem je nenavyšovat zbytečně náklady, které bych rozdělil to těchto základních oblastí:
- rezerva na kurzovní pohyb
- poštovné
- balné (včetně nákupu váky cca 5 000 Kč)

11) Organizace dopravy
Předpokládám, že se nám podaří zorganizovat dopravu z Prahy do určitých lokalit nebo některým členům. Tím minimalizovat odesílání poštou. Předpokládám že na hromadném převozu na Slovensko se domluvíme.

12) Slovensko
Kromě dopravy bude potřeba vyřešit i způsob platby, předpokládám abychom se vyhnuli několikanásobnému převodu z EUR na Kč a následně zase na EUR na nějaké hromadné platbě resp. převodu v Kč.

13) Obecná pravidla pro výběr dílků:
Only active elements (no Q-elements, outgoing or licensed elements; Star Wars, Disney, Harry Potter and similar) can be purchased (usually elements that have been available in sets in the last 12 – 18 months)

Jenom aktivní dílky (ne Q-dílky,výběhové dílky, licencované dílky Star Wars, Disney, Harry Potter a podobné) typicky volit dílky které jsou v setech posledních 12-18 měsíců

« Poslední změna: 01.01.2012, 20:32:55 od peki »

Offline Colonel32

• Trade Count: (176)
  • furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #35 kdy: 13.12.2011, 11:40:20 »
Seznam dílů za jednotlivé sekce je vždy v kompetenci moderátora dané sekce.

Moderátor zodpovídá za to, že seznam dílů bude seřazený prioritně (od nejdůležitějších po nejméně důležité) a že bude splňovat předepsané rozhraní (číslo dílu, barva) - bude upřesněno, ale předběžně podle BL. Seznam může být delší než oficiální limit, bude se doplňovat v případě shody více sekcí na nějakém dílu nebo pokud zbyde něco volného v kolonce "override".

Pokud moderátor sekce nesplní podmínky (např. nebude dodán seznam nebo bude dodán špatně), celá sekce nedostane díly žádné !!! a jejich kapacita půjde ostatním sekcím.

Offline Luky1987

• Trade Count: (11)
  • furťák
« Odpověď #36 kdy: 13.12.2011, 12:14:42 »
Mám malý návrh, nešly by někam nahrát (možná nejlépe sem na kostky) seznamy, co bylo vybráno do dejme tomu minulého a předminulého Lugbulku?
Jen pro přehlednost ;)

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #37 kdy: 13.12.2011, 12:27:47 »
Nešlo (informace možná u Jindry takže nedostupná  ;D ) ale je možné si ručně projít dílky o kterých se diskutovalo. To že byl nějaký dílek vybrán minule ho přímo nediskvalifikuje. Současný systém volby určitého dílku v rámci jednotlivých sekcí dává větší šanci stavitelům v jednotlivých sekcích. Co si sekce navrhne to bude mít. Pak je tu sekce ostatní. Komu se nelení tomu se Lugbulk  ;)

Offline Robbed

• Trade Count: (15)
  • furťák
    • flickr
« Odpověď #38 kdy: 13.12.2011, 12:42:06 »
Já seznamy dílků z předchozích ročníků mám uložené, takže bych to mohl dát do kupy (bez zveřejnění cen samozřejmě). Pokud tedy i samotné zveřejnění samotných seznamu dílků není proti pravidlům.

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #39 kdy: 13.12.2011, 12:51:07 »
V pohodě info bez cen ničemu nevadí (resp. v podmínkách jsem na nic takového nenarazil)

Offline Cavelon

• Trade Count: (26)
  • furťák
  • Lego & Trains Maniac
« Odpověď #40 kdy: 13.12.2011, 15:18:33 »
11) Organizace dopravy
Předpokládám, že se nám podaří zorganizovat dopravu z Prahy do určitých lokalit nebo některým členům. Tím minimalizovat odesílání poštou. Předpokládám že na hromadném převozu na Slovensko se domluvíme.

12) Slovensko
Kromě dopravy bude potřeba vyřešit i způsob platby, předpokládám abychom se vyhnuli několikanásobnému převodu z EUR na Kč a následně zase na EUR na nějaké hromadné platbě resp. převodu v Kč.

Som ochotný spolu s Michom zabezpečiť prepravu z ČR do SK a vzhľadom na to, že mám účet vo FIO banke, nie je problém zaplatiť v CZK pre Slovákov, stačí ma kontaktovať ako v predošlých LB.

Offline Robbed

• Trade Count: (15)
  • furťák
    • flickr
« Odpověď #41 kdy: 13.12.2011, 15:24:21 »
Tady je seznam dílků z předchozích lugbulků.

Offline Cavelon

• Trade Count: (26)
  • furťák
  • Lego & Trains Maniac
« Odpověď #42 kdy: 13.12.2011, 17:27:44 »
Napadlo ma, žeby možno bolo užitočné pri návrhoch dielikov na nomináciu uvádzať aj orientačné množstvo, ktoré dotyčný požaduje. Lebo je rozdiel, či sa nakúpi napr. 100 kusov po 0.02 € alebo 100 kusov po 0.50 €. Totiž zvyčajne platí, že čím je dielik drahší, tým viac sa dá (napr. oproti BL) na ňom ušetriť a bola by škoda premárniť možnosť získať drahé dieliky za rozumnú cenu na úkor malých plkov s nízkou hodnotou.

Offline Mates

• stavitel
  • Trade Count: (43)
  • furťák
« Odpověď #43 kdy: 14.12.2011, 06:44:40 »
Napadlo ma, žeby možno bolo užitočné pri návrhoch dielikov na nomináciu uvádzať aj orientačné množstvo, ktoré dotyčný požaduje. Lebo je rozdiel, či sa nakúpi napr. 100 kusov po 0.02 € alebo 100 kusov po 0.50 €. Totiž zvyčajne platí, že čím je dielik drahší, tým viac sa dá (napr. oproti BL) na ňom ušetriť a bola by škoda premárniť možnosť získať drahé dieliky za rozumnú cenu na úkor malých plkov s nízkou hodnotou.
Ahoj, s tím souhlasím. Konkrétně Lugbulk 3 jsem kontroloval proti BL a narazil jsem mnohdy na velmi zajímavé cenové rozdíly. Možná by stálo za to, aby právě moderátoři jednotlivých sekcí tuto selekci udělali... aby to nebylo jen celé na Pekim nebo C32 ;) >:D

Offline S.t.a.l.k.e.r.

• Trade Count: (35)
  • furťák
  • Pressburg 4ever
« Odpověď #44 kdy: 15.12.2011, 23:07:10 »
Seznam dílů za jednotlivé sekce je vždy v kompetenci moderátora dané sekce.

Moderátor zodpovídá za to, že seznam dílů bude seřazený prioritně (od nejdůležitějších po nejméně důležité) a že bude splňovat předepsané rozhraní (číslo dílu, barva) - bude upřesněno, ale předběžně podle BL. Seznam může být delší než oficiální limit, bude se doplňovat v případě shody více sekcí na nějakém dílu nebo pokud zbyde něco volného v kolonce "override".

Ako sa definujú diely dôležité a tie menej? V predchádzajúcom období boli diely bodované a nominácie od vystavovateľov mali vyššiu hodnotu než tie od ostatných.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #45 kdy: 15.12.2011, 23:15:25 »
Pro mé vyhodnocení jednotlivých kategorií považuji za nejdůležitější ten, co je na seznamu jako první, a nejméně důležitý jako ten, co bude poslední.

V rámci diskuse uvnitř jednotlivých kategorií je za toto rozhodnutí zodpovědný moderátor dané kategorie. Tedy jak seřadí příspěvky jednotlivých uživatelů do finálního pořadí za danou sekci.

Za sekci Space a SW konkrétně zodpovídá Robbed, pokud tedy budeš chtít něco z tohoto tématu, bude rozhodutí zda tvoje díly uzná (a na jakém místě) čistě na něm.

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #46 kdy: 16.12.2011, 08:45:21 »
Ako sa definujú diely dôležité a tie menej? V predchádzajúcom období boli diely bodované a nominácie od vystavovateľov mali vyššiu hodnotu než tie od ostatných.

Cílem současného nastavení výběru dílku je:
1) podpora jednotlivých sekcí = sekce má garantovaný počet dílků
2) přímá podpora stavitelů/vystavovatelů v cekci .

Zcela záměrně, jsem nekladl žádná další omezení např. počet lotů*počet dílků * cena dílku v lugbulku - cena stejného nákupu na BL. Pokud někdo staví a vystavuje (bude vystavovat) ať si řekne a v rámci sekce se s obdobně aktivními lidmi domluví.

Rozhodnutí  (finální seznam dílků za sekci) delegováno na moderátora sekce který se orientuje v problematice, komunukuje s aktivními členy sekce
- staviteli
- vystavovateli

Offline Justin

• Trade Count: (1)
  • suprák
« Odpověď #47 kdy: 17.12.2011, 21:53:07 »
Ahojte,

nenájde sa tu náhodou niekde "blbu-vzdorný" step by step návod čo mám urobiť, keby som sa chcel registrovať ako podporovateľ do LUGBULKu? Nejak sa mi nedostáva času prechádzať minulé vlákna, kde to bolo isto spomenuté.

Ďakujem

J.

sorry za spam 

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #48 kdy: 17.12.2011, 21:59:45 »
"4) Během prosince dám info jakým způsobem bude probíhat registrace VŠECH ÚČASTNÍKŮ (vzhledem k převzatí štafety po Jindrovi je pro nás jednodušší aby jste se všichni zaregistrovali znovu). Data je potřeba předat do Lega, které se zavazuje že je neposkytne 3 straně"

Offline Justin

• suprák
« Odpověď #49 kdy: 17.12.2011, 22:40:50 »
ďakujem

Offline MeNadruhou

• furťák
  • Odpověď je 42
    • Brickshelf
« Odpověď #50 kdy: 18.12.2011, 16:26:40 »
4) Během prosince dám info jakým způsobem bude probíhat registrace VŠECH ÚČASTNÍKŮ (vzhledem k převzatí štafety po Jindrovi je pro nás jednodušší aby jste se všichni zaregistrovali znovu). Data je potřeba předat do Lega, které se zavazuje že je neposkytne 3 straně

Termín prosím označit červeně a pořádným velkým písmem ;D .

Kategorii dílů "Other" bys myslím mohl rozpustit mezi ostatní, protože v tom vlákně se zatím mluví jen o " 1x4 v barvě blue,
Dílek plate 1x2 v DkRed".
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Offline mizdas

• Momentálně
  • suprák
« Odpověď #51 kdy: 18.12.2011, 17:08:22 »
Nešla by udělat vyjímka? Týká se účasti od 16 let, vím, že mi není 16, ale možná bych jel na LUGbulk s jiným kostkařem, kterému více jak 16 je. Byl by jakýsi můj dozorce a vše co bych koupil by bylo pod jeho vědomím. Pokuď by to něják takhle udělat šlo, prosím napište, jestli ne, tak pochopím  >:D.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #52 kdy: 18.12.2011, 18:38:51 »
Požadavek na věk je ze strany TLC, tady výjimku dělat nemůžeme, i kdybychom chtěli. (Nemluvě o tom, že je radši dělat stejně nechceme).

Offline Hardegon

• organi
  • Trade Count: (27)
  • furťák
« Odpověď #53 kdy: 18.12.2011, 18:51:25 »
Nešla by udělat vyjímka? Týká se účasti od 16 let, vím, že mi není 16, ale možná bych jel na LUGbulk s jiným kostkařem, kterému více jak 16 je. Byl by jakýsi můj dozorce a vše co bych koupil by bylo pod jeho vědomím. Pokuď by to něják takhle udělat šlo, prosím napište, jestli ne, tak pochopím  >:D.

Já minulé kolo kupoval pro uživatele pod 16. Bydlí kousek, poslal mi peníze než jsem to závazně objednal a nebyl problém.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #54 kdy: 18.12.2011, 18:58:39 »
To už mě taky napadlo, ALE já se děsím, že tohle by bylo (a ve tvém případě tedy již bylo) zásadní porušení podmínek Lugbulku, protože dojde ke zprostředkování informací osobě, která se ho neúčastní.

Jako je mi jasné, že kážu vodu piju víno, když na druhou stranu tvrdím, ať na BL nakupuje nebo prodává kdokoli, i kdyby mu 18 nebylo (pokud je schopen dostát svým závazkům), ale tam riskuje jen svůj účet. Tady riskujeme program pro celou komunitu.

Offline mizdas

• Momentálně
  • suprák
« Odpověď #55 kdy: 18.12.2011, 19:14:39 »
A co ta možnost jak psal Hardegon?  :)

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #56 kdy: 18.12.2011, 19:18:12 »
Vždyť to říkám, podle mně si koledujeme o malér.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #57 kdy: 20.12.2011, 17:04:10 »
Takže, dohodli jsme s Pekim další pravidlo.

Pro nevystavovatele platí, že záloha je splatná předposlední den před uzávěrkou pro vystavovatele. Pokud někdo nestihne zaplatit včas, bude jeho objednávka stornována, on sám převeden do statusu "podporovatel" a jeho limit rozdělen mezi ostatní uživatele. Mějte tedy peníze na nákup připravené předem.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #58 kdy: 20.12.2011, 20:11:37 »
Vzhledem k tomu, že nikdo nenavrhl žádnou alternativu, bude součástí tohoto LugBulku i příspěvek na váhy. Tento příspěvek bude činit 1% ceny objednaných dílů. Tyto váhy budou následně používány k vážení dalších ročníků LugBulku, a to tak dlouho, dokud budou fungovat.

Offline MeNadruhou

• furťák
  • Odpověď je 42
    • Brickshelf
« Odpověď #59 kdy: 20.12.2011, 22:41:42 »
Vzhledem k tomu, že nikdo nenavrhl žádnou alternativu, bude součástí tohoto LugBulku i příspěvek na váhy. Tento příspěvek bude činit 1% ceny objednaných dílů. Tyto váhy budou následně používány k vážení dalších ročníků LugBulku, a to tak dlouho, dokud budou fungovat.
Za mě v pořádku. snad to bude stačit. když se pořizuje takováto přesná váha, tak doufám, že objednávací násobyky budou 50  dílů, a ne 200 u tech nejdrobnějších.

Dál asi by se doplněná pravidla a všechny důležité změny měli objevit i v tom prvním příspěvku
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou