Autor Téma: Minifigures Series 6  (Přečteno 75822 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline tazzy

• Trade Count: (3)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • town fanatic
Minifigures Series 6
« kdy: 01.08.2011, 16:04:27 »
Na Eurobricks se objevil tento odkaz (+ ještě další fotky - astronautka, Socha Svobody a alien), zřejmě se jedná o 6. sérii Minifigures
« Poslední změna: 01.08.2011, 16:06:47 od tazzy »
Town, Trains, Futuron. tasmania devil

Offline mesje

• Trade Count: (11)
  • furťák
Re: Minifigures Series 6
« Odpověď #1 kdy: 01.08.2011, 16:26:46 »
Tak to by bola zatiaľ najhoršia séria zo všetkých - načo tam cpú tých alienov, nekončne veľa skejtboardistov, a podobné nezmysly? A ta socha slobody ako minifig? Blbosť... Z toho bol normálny set a to stačí... Veľké sklamanie... pritom je kopu zaujímavých námetov, čo by sa dali využiť... už len s rôznych historických vojakov by vedeli postaviť 2 samostatné série...

Offline Anatyt

• Trade Count: (16)
  • furťák
« Odpověď #2 kdy: 01.08.2011, 16:35:47 »
Príde mi to také nasilu už. Len aby séria pokračovala.

Offline Ondra

• Trade Count: (12)
  • furťák
  • Permaban
« Odpověď #3 kdy: 01.08.2011, 17:10:54 »
Přiznám se že já naopak od předešlých sérií si myslím že tato vypadá na jednu z nejlepších.Sochu svobody a Džina bych chtěl hned.

Offline Anatyt

• furťák
« Odpověď #4 kdy: 01.08.2011, 17:24:19 »
Tieto dve ujdú, aj ten automechanik ala Pulp Fiction, ale ten skateboardista, alieni, fantasy bojovnik s kravskou hlavou... čo ja viem.

Offline germik

• jsem zpět?
  • Trade Count: (0)
  • furťák
  • LEGO je to, oč tu běží!!
« Odpověď #5 kdy: 01.08.2011, 17:33:29 »
Náhodou, nejsou vůbec špatní - právě třeba ten minotaurus ;-) ...
A myslím že ty ostatní - řezník, Emo skejťačka (doufám že je to "ona")a jiní určitě najdou uplatnění ve vignettách ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Offline mesje

• furťák
« Odpověď #6 kdy: 01.08.2011, 17:37:00 »
Ale žiadny fig na kúpu väčšieho množstva, ako boli sparťania, alebo teraz v 5. sérii gladiator a anglický vojak... Polku figov si ani nekúpim, zvyšok bude asi len na také vystavenie, bez šance to zapojiť do nejakej diorámy (džin, socha slobody)... mne sa najviac pozdávala 2. séria a potom 5.séria, tam sú viaceré vychytávky...

Offline SpCasPi000

• Lost in Parts ...
  • Trade Count: (17)
  • furťák
« Odpověď #7 kdy: 01.08.2011, 17:37:30 »
Série ako celky sú dobré akurát tak pre zberateľov, pre ostatných je to akurát ďalší dobrý zdroj doteraz nevídaných dielov do MOCov, takže aj keď sa mi drvivá väčšina figov nepáči, je dobre že to pustili do sveta. Veď to ani nie je možné aby sa niekomu páčilo alebo hodilo všetko pri takejto rozmanitosti.

Offline mesje

• furťák
« Odpověď #8 kdy: 01.08.2011, 17:48:08 »
To áno, ale niektoré blbosti typu šiesty typ skejťáka alebo alebo cvok v dinosaurej maske si mohli odpustiť - to sa nehodí skoro nikomu...
Na druhej strane - z komernčného hľadiska je asi pre nich lepšie, keď najlepšie figy rozložia do veľa sérií, a v každej to doplnia "vatou" - rôznymi blbosťami, resp. tuctovými vecami, kde len vymenia vlasy a pod...

Offline SpCasPi000

• Lost in Parts ...
  • Trade Count: (17)
  • furťák
« Odpověď #9 kdy: 01.08.2011, 17:59:14 »
Bez komercie by už firma asi neexistovala, a to platí celkovo všade a vo všetkom (skoro).
To by bolo ešte horšie keby bolo všetko perfektné, kto by to stíhal kupovať?
Už ani AFOLovia by na to nemali, nieto ešte deti ;)

Offline mesje

• furťák
« Odpověď #10 kdy: 01.08.2011, 18:11:19 »
To hej... radšej človek prežije dementné série ako Ninja, ak to občas znamená prežitie firmy a to, že prídu aj dobré sety...

Offline Sokol

• bažant
  • **
« Odpověď #11 kdy: 01.08.2011, 18:32:21 »
Asi si myslel Ninjago lebo asi pred 10 rokmi bola séria Ninja a tá bola dobrá.Sám z nej mám 1 alebo 2 sety. ;)

Offline dado

• bažant
  • **
« Odpověď #12 kdy: 01.08.2011, 20:27:55 »
Myslim že výrobca to ma dobre premyslene. Sochu slobody si zopar amikov kúpi. Íri si kúpia Sv. Patrika. Ja si kúpim mäsiara a automechanika do môjho mesta. Skejťačku kvôli vlasom a skejtu. Deti budu džina milovať. Alien a astronautka doplnia fanúšikom space police ich zbierku. Minotaura môžete pridať k rimanovi. Len ten bojovník mi príde fakt čudný. Neviem ho zaradiť. Je to škót ?
« Poslední změna: 01.08.2011, 20:29:40 od dado »

Offline mesje

• furťák
« Odpověď #13 kdy: 01.08.2011, 21:25:31 »
Hlavné je, že séria pokračuje...

Offline germik

• jsem zpět?
  • furťák
« Odpověď #14 kdy: 01.08.2011, 21:43:06 »
Není to Statečné srdce?  >:D
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Offline mesje

• furťák
« Odpověď #15 kdy: 01.08.2011, 21:49:34 »
Tak to by mu asi dali tú "prepolenú" hlavu, čo mal polovicu zafarbenú na modro :-)

Offline Anatyt

• furťák
« Odpověď #16 kdy: 01.08.2011, 22:01:52 »
Každopádne by som u tej sochy slobody tú slope dole otočil naopak.

Offline Sokol

• bažant
  • **
« Odpověď #17 kdy: 02.08.2011, 08:32:19 »
Podla mna ten bojovník je Barbar.Aj by to sedelo ked už vytvorili Rimana aj Gladiátora, možno by aj spravili novú sériu s Rimanmi a Barbarmi. ???

Offline Hardegon

• organi
  • Trade Count: (27)
  • furťák
« Odpověď #18 kdy: 02.08.2011, 09:50:54 »
Podla mna ten bojovník je Barbar.Aj by to sedelo ked už vytvorili Rimana aj Gladiátora, možno by aj spravili novú sériu s Rimanmi a Barbarmi. ???

Říman v žádné sérii nikdy nebyl. Pokud jde o toho nového bojovníka, zdá se mi, že tam vidím kostkovaný kilt. Ten dlouhý předlouhý meč podporuje teorii, že je to skot.

Jinak série vypadá jako všechny předchozí. Figů se mi líbí půlka, ale koupím si jich jen 5 nebo 6, které skutečně na něco použiju a nebude se mi na ně prášit.

Offline Sokol

• bažant
  • **
« Odpověď #19 kdy: 02.08.2011, 10:18:26 »
Riman bol v druhej sérii.A áno máš pravdu je to naozaj Škót.

Offline germik

• jsem zpět?
  • furťák
« Odpověď #20 kdy: 02.08.2011, 11:22:25 »
Riman bol v druhej sérii.
Pokud se nemýlím, byl to Sparťan, jen některé e-shopy to měly chybně popsané ;)

Offline Darth

• Trade Count: (42)
  • furťák
    • Darthova sbírka - galerie
« Odpověď #21 kdy: 02.08.2011, 14:21:37 »
Abychom předešli opakované diskusi na téma Sparťan/říman:

http://lego.wikia.com/wiki/Spartan

Offline mizdas

• Momentálně
  • Trade Count: (1)
  • suprák
« Odpověď #22 kdy: 02.08.2011, 19:50:54 »
Ty figurky jsou nádherné !! Toho irského leprykóna musim mít!  :-X :o

Offline paskalis

• zelenáč
  • *
« Odpověď #23 kdy: 12.08.2011, 11:46:20 »
Zdar. Zaujaly mě pouze Minotauros, ten zelený skřítek (ale ne až tak moc) a bojovník. Podle mě toho Džina docela pokazili - ten rádoby "ocas" (nevím jak bych to měl nazvat) se mi moc nelíbí - řezník taky není špatný. Kdyby ovšem toho řezníka udělali na naše prostředí (obézní, možná i s knírkem, zpocený:) ) nebo kdyby vypadal jako soused Krkovička z večerníčku Jája a Pája.....no.....

Offline mesje

• furťák
« Odpověď #24 kdy: 12.08.2011, 12:01:02 »
Tá šiesta séria sa nedá porovnať s 5. sériou, kde je zaujímavých 90% figov, a medzi nimi skvosty a špecialitky ako Gladiátor, Gardista, Kleopatra, Gangster či Detektív. Žiadna super figúrka, čo by sa hodila do nejakého zaujímavého MOC, resp. na nejakú armádu - je tam síce ten škót či ír, ale neviem si predstaviť do akej zostavy by pasoval, navyše nie je spravený nijak zaujímavo - to si viem predstaviť stovky lepších bojovníkov (už len z antiky by bolo 10 zaujímavých vojakov, nehovoriac o rôznych vojakov zo stredoveku až po 2. svetovú vojnu). To isté minotauros-  čo to má znázorňovať - obludu alebo bojovníka do gladiátorskej arény (ale to by mal inak spravenú masku/prilbu)? Zaujímavá, ale nedotiahnutá myšlienka. Tá socha slobody je zaujímavá, ale opäť - čo vlastne má znázorňovať - niekoho v prevleku na maškarný ples? Vôbec som nepochopil celú tú sériu s maskami... Nič moc, to bude len stáť vo vitríne ako jedna z mnoha figov, nič čo sa dá použiť do nejakého scenária. To isté džin. A blbosti typu ďalšia skejťáčka na 58. spôsob, prípadne divný pán v cylindri ani nehovoriac...- pre mňa je ta 6.séria sklamaním po skvelej 5. sérii.

Offline Hardegon

• organi
  • Trade Count: (27)
  • furťák
« Odpověď #25 kdy: 14.08.2011, 13:09:08 »
Série jsou kvalitativně všechny stejné. Každý fig se dá využít na X MOCů, jen mít dobrý nápad a neni potřeba si koupit padesát totožných gladiátorů nebo řeků a říkat tomu armáda.

Offline mesje

• furťák
« Odpověď #26 kdy: 14.08.2011, 17:18:56 »
Je to vec názoru, samozrejme... ja osobne som si v každej sérii vedel nájsť niekolko zaujímavých figov, ale v tejto šiestej skoro nič... na MOC sa dá síce využiť všetko, ale ide o to, aké široké sú možnosti, resp. ako to bude vypadať (z gina sa toho vela nedá urobiť, takisto ten škótsky bojovník je 10x menej efektnejší ako Spartan či Gladiátor).

Offline tuvok07

• mazák
« Odpověď #27 kdy: 15.08.2011, 12:52:54 »
Ty skejťáky taky nechápu, ale v nejhorším se dají použít jako běžní obyvatelé. Minotaurus, leprechaun a barbar jsou OK, jinak se mi to taky moc nelíbí, ta Socha svobody je pěkný úlet....

Offline Ivansliz

• Trade Count: (6)
  • furťák
    • www.legomodely.blog.cz
« Odpověď #28 kdy: 08.09.2011, 16:55:13 »
Fotka 6.série minifigů:
http://www.flickr.com/photos/imperiumdersteine/6124535371/in/set-72157627617206968

Jak jsme se shodli ve špatném vlákně, legionář je super. >:D A človíček, který se ptal, že zeleného mužíčka s kloboučkem nepochopil, tak jak zní přísloví: "Na konci duhy najdeš zlato", tak právě toto zlato patřilo takovýmto zeleným skřítkům štěstí v seriálu Čarodějky, kteří měli i stále po ruce měšec se zlatem. Možná právě tam bral autor inspiraci.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Offline Ethan

• Trade Count: (3)
  • mazák
« Odpověď #29 kdy: 08.09.2011, 17:03:09 »
Fotka 6.série minifigů:
http://www.flickr.com/photos/imperiumdersteine/6124535371/in/set-72157627617206968

Jak jsme se shodli ve špatném vlákně, legionář je super. >:D A človíček, který se ptal, že zeleného mužíčka s kloboučkem nepochopil, tak jak zní přísloví: "Na konci duhy najdeš zlato", tak právě toto zlato patřilo takovýmto zeleným skřítkům štěstí v seriálu Čarodějky, kteří měli i stále po ruce měšec se zlatem. Možná právě tam bral autor inspiraci.
Pořídím aspoň jednou všechno, ale je fakt, že bez růžové kosmonautky a dalšího skateboardisty bych se obešel :( Nicméně minotaur, legionář, šedák a řezník mě rozhodně přesvědčili. Socha svobody si říká tak akorát i microscale model, ale to s ní udělá každý, kdo ji bude chtít použít v MOCu.