Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
2019 / Re:Technic 2019
« Poslední příspěvek od petsild kdy Dnes v 15:10:01 »
Kdo ještě nemá :D powerbanku?
Proč by měla Lego appka pro již nastavený model vyžadovat připojení k internetu.
To je nesmysl... nastavený model bude fungovat ofline.
Mobil nemusí obsahovat ani sim-kartu, stačí na akci použít nějaký šunko aparát, ještě s kroucenou :D šňůrou se sluchátkem.
2
2019 / Re:Technic 2019
« Poslední příspěvek od milanv kdy Dnes v 12:26:54 »
Ještě přidám obrázek toho LEGO ovladače: tady je jeho stránka v e-shopu.

Ano, ale tím nemůžeš ovládat motory přes ten hub, tím můžeš ovládat jen dva motory připojené k Bboxu.
Nemám to ověřené (ty ano?), ale nepřekvapilo by mě to. Ovládat dvěma kolíbkama čtyři motory jde celkově fyzicky velmi obtížně - a jeden a ten samý hub nepřipojíš přes BT ke dvěma ovladačům naráz. Takže když budeš chtít pure lego řešení s ovládáním dvěma ovladači najednou, musíš si do vozidla dát dva ty dvouvýstupové huby.

Propojovací kabely u PF lego dělá, i propojovací s možností připojení na starý 9v systém. U C+ doufám, že taky nějaké propojovací udělají, to prostě potřeba je.
Na tom videu s přednáškou/prezentací jasně řekli, že žádný převodní kabel k PF nebude, protože ani být nemůže z logiky toho šestidrátového nového protokolu (každé zařízení posílá svůj identifikační znak atp.).
Ne že bych si chtěl nějak přihřívat polívčičku, ale suverénně nejlevnější způsob, jak přes BT ovládat 4 PF motory pořád zůstává moje MJ Brick, vyvinutá společně s Jirkou Boháčem (také tady na kostkách). A můžete k ní zároveň připojit i staré 9V motory, klidně i v kombinaci - třeba 3 PF motory na jízdu a zatáčení a jeden mikromotor na animaci řidiče  >:D A ještě asi 8 výstupů na světýlka apod.
A navíc MJ Brick umožňuje to, na co pořád čekám i u nového PoweredUp/Control+ od LEGO: kostka zároveň ovladatelná přes BT a zároveň programovatelná. Takže si můžete předprogramovat sekvence (třeba světelné) a pak je přes BT spouštět, nebo mít nějaké motory programované podle senzorů a jiné ovládané apod. Možností spousta.

Teď jsem zvědavý, protože už několikrát bylo od TLG naznačeno, že by měla existovat větší kostka (hub) umějící něco podobného, a bylo by to originál LEGO. Nevím, co třeba umí ten hub pro LEGO Education (ten má dokonce 6 výstupů!).
3
2019 / Re:Technic 2019
« Poslední příspěvek od Matthes_CS kdy Dnes v 12:01:37 »
Trochu mne mrzí, že jsem pro převodníky používal propojovací kabely (za 70), které zhynou po soudních sporech lega s číňany a lego jako takové je také nehodlá produkovat. Takže co máme to máme a další generace mají smůlu. Holt vítězství patentu nad užitností no.

Propojovací kabely u PF lego dělá, i propojovací s možností připojení na starý 9v systém. U C+ doufám, že taky nějaké propojovací udělají, to prostě potřeba je.


Na powerbanku jsem zapomněl, to taky nevlastním. Jestli ale aplikace bude chtít připojení k internetu, tak to bude k ničemu. Ale stejně na výstavách půjčovat někomu mobil, to už je divné.
4
2019 / Re:Technic 2019
« Poslední příspěvek od fulda kdy Dnes v 09:56:44 »
můj názor je takový:
Z jedné strany se mi líbí, že mají děti ve škole lego s tabletem a že si tam pořádají svoje mikro závody nebo jak to nazvat, prostě soutěže v tom, kdo dojede dál, lépe se vyrovná s překážkou, nebo klidně více ublíží soupeřovu autíčku. Hry jsou konstruktivní i destruktivní, to je život. Je to pro ně poučné a určitě to do dnešní školy patří.

Na druhou stranu doma u obrazovky tráví podle mého názoru moc času a pokud si i při hraní se stavebnicí bere do ruky telefon, tak se mi to dvakrát moc nehodí. Proto se mi docela zamlouvá varianta PF. Zatím se zdá, že lepší směr než původní IR ovládání je použít levné RC ovládání (za 400) a k němu dodělaný převodník RC --> PF. To dětem umožňuje páchat závodní experimenty a tvořit kreativní záležitosti a přitom to nemá žádnou obrazovku.

Trochu mne mrzí, že jsem pro převodníky používal propojovací kabely (za 70), které zhynou po soudních sporech lega s číňany a lego jako takové je také nehodlá produkovat. Takže co máme to máme a další generace mají smůlu. Holt vítězství patentu nad užitností no.
5
Lugbulk / Re:Lugbulk 2019
« Poslední příspěvek od peki kdy Dnes v 09:34:50 »
Good day,

your Order is ready and can be delivered.
Find attached the invoice for the LUGBULK Order 2019.
The Order will be send out after we received your payment.

You find also attached a delivery note when your shipping is an other as the invoice address.
Please doublecheck the correct delivery details.

Best regards

15.950,45 EUR
418719,73 po zaokr. 418 720 Kč.
Kurz 26,25 Kč EUR
6
Soukromá inzerce / Prodej LEGO setů a dílů
« Poslední příspěvek od MiP kdy Dnes v 08:26:38 »
Ahoj,

po dlouhém zvažování jsem se rozhodl redukovat své Lego a nabízím k prodeji většinu, co mám. Nabízím převážně 101xx a 102xx sety, mix dílů na váhu, starší sety ke kompletaci apod. Pokud tedy něco sháníte, dejte mi vědět, co konkrétně sháníte, třeba to mám. Zatím nemám nějaký ucelený přehled, uvidím, jestli se osvědčí tento způsob. Nenabízím jednotlivé díly, to je časově příliš náročné, o ty mi, prosím, nepište.
Uvítám větší odběry. Pište, prosím, na mail damip@seznam.cz. Díky.
7
2019 / Re:Technic 2019
« Poslední příspěvek od Stimpi kdy Dnes v 08:03:38 »
Nevím jak to bude u origo systému. Mám zkušenost s Sbrick, kde na výstavě mám Sbrick napárovaný na mobil/tablet a na ten pak xbox ovladač. Mobil je v klidu mimo plochu na nabíječce a ovladač vydrží dlouho (mimoto ho napájí AA baterie). Nevýhoda je v tom, že nelze (nebo neumim) napárovat víc ovladačů na jedno android zařízení tak, aby se každý ovládač hlásil jako unikátní ovladač - takže je potřeba pro každý model jedno Android zařízení.

Co se systému lega týče, bylo by dobré mít i ovladač na ovládání bez tabletu. Osobně nejsem fanda cpaní tabletu nebo telefonu dětem do určitého věku.
8
2019 / Re:Technic 2019
« Poslední příspěvek od petsild kdy Dnes v 06:59:19 »
Místo článku mobil už může být nb někde schovaný pod stolem, to už není tak zle, jen to všecko mít navíc k legu.

To že nejsou potřeba kupovat baterie je pravda, ale zase mobil je potřeba i na jiné věci a je otázka jak rychle se bude a appkou vybíjet, pokud to bude nějaký 5 let starý ze šuplíku, tak to asi moc dlouho nevydrží. A pak mít mobil uvázený na zásuvce, to asi na výstavy je nereálné, ale pravda, že PFko s třema kanálama je taky na výstavy málo vhodné.
Na akce můžeš mít v kapse kompaktní/ lehkou/levnou power banku.
10
2019 / Re:Technic 2019
« Poslední příspěvek od MeNadruhou kdy Dnes v 02:28:12 »
Pravdou je , že se obávám požadavků aplikace a jejího dalšího vývoje a s tím pak související zpětné kompatibility  ( myšleno v rámci vztahu k  tem  prvnim hubum). Byl bych nerad, když se app bude  dožadovat internetu, chtít přístup k poloze, chtít číst kontakty v telefonu,  či přistupovat k fotkám atd. Myslím si že by jí mohl stačit přístup k senzoru pohybu/ akcelerometru, a případně ovládání hlasitosti.
Stran: [1] 2 3 ... 10