SP Osadníci - Modří seveřané

Založil Petronel, 05.12.2017, 22:36:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jezevec

Hotovo ještě nemám, musím přiobjednat nějaké dílky. Vždycky něco postavím a pak klasicky zjistím, co zase nemám. Ale do Olomouce to s sebou vezmu případně i jako samostatný modul radnice s náměstím. Takže to realisticky do té doby plánuju dokončit.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

waf

U mě beze změny... Je už nějaká představa o termínu, do kdy by to mělo být hotové?

Petronel


waf


Petronel

Ahoj, nějaký stavební pokrok lidičky?  :D

Já už mám skoro celé to nejhorší (stavbu stoupajícího terénu) a teď už jen začít stavět něco pořádného. ;) Plánuju mít na tom svém svahu jednu budovu.

Aktualizoval jsem mapku viz. příloha.

-Cesta platí 8studů, jak chtěl Igorus. Jen ta barva dark brown je peklo. My však máme výhodu. >:D
Jsme na skále! Takže já tu cestu mám z větší části tmavě šedou a sem-tam to blátíčko dk.brown.
-Voda ode mě pokračuje jen k matce jen jako odnož-potůček široký 2stud.
-Volné plochy zbývají ještě na E4 a E5, kdyby je někdo chtěl (nějaká příroda, zelený plácek, nebo cokoliv před tou branou)

Petronel

Jinak počítám s tím, že stavíte a nejpozději do konce května dostavíte:
(a nikde nezapomeňte nikde na modré/tmavě modré detaily a prvky! 8))
Waf:
- modul jeskyně dle plánku (sloupce 3-6, řádky A-F)
výška: baseplate,13bricků +vrstva tile (a mezi tiles někde nějaký stud, aby moduly na tom držely-viz.rozkládání modulárů...)
- horní modul F4-F5 žentour (výška 1plate+4bricky+1plate a žádná baseplate!)
Jerzeeg:
- modul jeskyně dle plánku (sloupce 7-9, řádky A-F)
výška: baseplate,13bricků +vrstva tile (a mezi tiles někde nějaký stud, aby moduly na tom držely-viz.rozkládání modulárů...)
Matka:
horní modul (výška 1plate+4bricky+1plate a žádná baseplate!)
"Kostolik" s cestou 8stud, rybníček. (výšku levého kraje a napojení domluvíme spolu)
Jojik:
horní modul (výška 1plate+4bricky+1plate a žádná baseplate!)
Stavba zdi města, městské budovy (dej vědět, pokud bys chtěl, přenechám ti i ten výkus na D9 ;)) a pokračování hlavní cesty do města
Jezevec:
horní modul (výška 1plate+4bricky+1plate a žádná baseplate!)
Radnice dle digi-návrhu a okolí
MilanV
horní modul (výška 1plate+4bricky+1plate a žádná baseplate!)
řemeslníci a nízké budovy +zajištění zdi na levém kraji

+jestli někdo bude chtít ty dvě poslední malá místečka viz.minulý příspěvek, tak dejte zavčas vědět. ;)

matka

Milí spoluosadníci,

zatím posílám fotky modrého kostelíka. Terén a okolí je ještě ve výstavbě.
Paní na Žlutém hradě

Petronel

Kostelík moc pěkný. ;)
Už se těším i na další stavby.




Přikládám svou rozestavěnou část.
Mimo střechy domu ještě chybí samozřejmě všechny detaily - nějaká zeleň po celé ploše, u toho zapáleného ohně bude nejspíš stát velký strom a na béžovém plácku také něco bude.

Jo a po cestě půjdou Igorusovi výběrčí daní ze středopolis a děti z domku je budou patřičně vítat s kýblem s vodou, kameny a mečíky. >:D

waf

Citace od: Petronel kdy 05.03.2019, 20:55:04
Jinak počítám s tím, že stavíte a nejpozději do konce května dostavíte:

Komu, kdy a kde mám předat svou část?

Petronel

Ahoj, jsem rád, že toto téma zase někdo probudil. ;D

Wafe pokud máš hotovo, prosím nahraj sem finální foto.
A plán je osadníky ukázat na výstavě v Plzni (tedy 7. června).

Takže dopravu budeme řešit jako na každý jiný projekt - pokud nejedu do Plzně, je potřeba oslovit někoho např. z Prahy, kdo jede a modul tam vezme.
Vybavuji si např. náčelníka všech náčelníků - Igoruse. :D Nebo uvidíme jestli se ozve někdo. Teď mají všichni asi plnou hlavu aktuální Olomouce. Potom se vše začne řešit. ;)

waf

Citace od: Petronel kdy 14.05.2019, 20:53:32
Wafe pokud máš hotovo, prosím nahraj sem finální foto.

Ještě potřebuji doladit detaily, ale příští týden bych to chtěl mít hotovo. Ptal jsem se spíše, jak moc musím spěchat kvůli odvezení přes někoho...

Citace od: Petronel kdy 14.05.2019, 20:53:32
Takže dopravu budeme řešit jako na každý jiný projekt - pokud nejedu do Plzně, je potřeba oslovit někoho např. z Prahy, kdo jede a modul tam vezme.
Vybavuji si např. náčelníka všech náčelníků - Igoruse. :D Nebo uvidíme jestli se ozve někdo.

Jede někdo z Prahy do Plzně, kdo by odvezl můj modul? Ptám se, protože nemám auto a nemám jak jinak to do Plzně dopravit.

Petronel

Ahoj všem, připomínám, že výstava v Plzni je již před námi.
Prosím o dokončování. Zveřejněte zde fotky a dejte mi prosím vědět jak moduly doručíte na výstavu.
(Jerzeeg, Jezevec, Jojik).

Wafe z Prahy se určitě někdo ochotný objeví co ti to vezme. Uvidíme. ;)

milanv

Citace od: Petronel kdy 22.05.2019, 20:51:49
Ahoj všem, připomínám, že výstava v Plzni je již před námi.
Prosím o dokončování. Zveřejněte zde fotky a dejte mi prosím vědět jak moduly doručíte na výstavu.
(Jerzeeg, Jezevec, Jojik).
Petře, pošli prosím fotky hradby z Olomouce - nebo jojiku máš vlastní? Ať můžu rovnou napojovat domečky. Diky.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Fotky hradby od Jojika v příloze.
Jojik ještě slíbil zvětšit hlavně domy na minifig měřítko.

milanv

Citace od: Petronel kdy 23.05.2019, 19:46:30
Fotky hradby od Jojika v příloze.
Díky! Tak teď abych se do toho pustil :)
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#135
Tak jsem zjistil, že máme nějaké nesrovnalosti.
Jojikův menší vchod vychází přesně do bedny s uhlím od Wafa. ;D
https://drive.google.com/file/d/1fsD5uDcMhnXdCXHnDVWnTri_yWuRePzHUw/view
https://drive.google.com/file/d/139Yh2x7xcqecS2EVaZqc3FMeNOAfeiU-nQ/view
A ta hradba je opravdu nízká vzhledem k okolním domům a střechám... ale to se nedá nic dělat. Prosím aspoň ošéfovat ty cesty.

Jojiku pokud to půjde, bylo by dobré ten menší výlez posunout, aby začínal až na 17.studu. Tedy k mému modulu. Viz. aktualizovaná mapa.
Druhá možnost je domluvit se s Wafem.

Zároveň prosím zkontroluj vyústění z velkého vchodu. Dle mapy by mělo být na 49.studu až 56.stud. Jinak domluva s Matkou.
Ale potřebuji od vás informace. Info, že to vychází, domluvili jste se, přechody mezi moduly jsou ve stejné barvě atp.

Díky

jojik

Není problém , menší vchod posunu , ten větší zkontroluji a hradby zvýším . A teď je otázka o kolik briků  ji mám zvednout ? O 2 nebo o 3 ? Víc by už asi vypadalo divně protože je ta hradba úzká.

milanv

OK, počítám s vchodem od 17. studu.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#138
Městský dům
Přikládám foto městského domu na ten můj malý čtvereček vpravo.
Je trochu větší než modul. Na tři strany malinko přesahuje. Prosím Jojiku, Milane počítejte s tím. >:D

Výhoda ale je, že jsem ho postavil tak, aby šel dle situace potom libovolně natočit. ;)

S podkladem ve městě tedy počítám dark tan dle nějaké předchozí dohody. (+případně nějaký posypek atp.)

Petronel

Zde přikládám trochu aktualizovanou a celistvou část vepředu co stavím.
Ještě dodělám tu "mdlou" horní část (napojenou na Wafa + cesta za hradby) a dále veškeré detaily: figurky, život, posypky, zeleň, příp. stromy...

Prosím posílejte také foto.

milanv

Posílám návrh rozmístění domků řemeslníků - je to důležité kvůli cestě (napojení na jojika bude mírně šikmo) a kvůli orientaci domů. Takhle cesta odděluje řemeslné domky od bohatších měšťanů (uliční čára, průčelí do ulice) a humna/dvory jsou zároveň dobře viditelné - tam, kde se budou dělat všechna venkovní řemesla, takže i divácky vděčné.

Toť moje myšlenka. Pište, pokud to potřebujete něco jinak. Petře, vše takhle OK?
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Petronel kdy 25.05.2019, 13:49:04
Tak jsem zjistil, že máme nějaké nesrovnalosti.
Jojikův menší vchod vychází přesně do bedny s uhlím od Wafa. ;D
https://drive.google.com/file/d/1fsD5uDcMhnXdCXHnDVWnTri_yWuRePzHUw/view
https://drive.google.com/file/d/139Yh2x7xcqecS2EVaZqc3FMeNOAfeiU-nQ/view
Já vidím druhou nesrovnalost: podle pravidel máme mít podstavec 4 bricky a 1 plate, poležené na wafově modulu. Ale část se žentourem je vysoká bricků PĚT. Co s tím, Petře?
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Citace od: milanv kdy 26.05.2019, 21:28:17
Já vidím druhou nesrovnalost: podle pravidel máme mít podstavec 4 bricky a 1 plate 2 plate, poležené na wafově modulu. Ale část se žentourem je vysoká bricků PĚT. Co s tím, Petře?

Dobrý postřeh! Díky. Já toho kolem mám nejvíc. ;D
My máme mít moduly velikosti "plate+4bricky+plate". Takže rozdíl je jen jedna plate. To je "hratelné" ne? ;)
Psal jsem Wafovi jestli alespoň v těch rozích by mohl dát už hnědou. Nebo alespoň na mé straně. Na tvé straně Milane tam udělej ty nějaký přechod mezi skálou a hlínou (hnědé bricky) z které mají být tvořeny naše moduly.
Díky  :)

milanv

Máš pravdu, ten rozdíl je jen 1 plate, to zamaskujeme.
Podstavec teda udělám s přechodem. Uf. To znamená DBG plate...
Mimochodem, waf tam má ty veliké Tile, máme tam někde i spojovací study, příp. kde? Abych tam udělal na to místo protikusy.
Pán na Žlutém hradě

waf

tady je momentální stav mého modulu https://photos.app.goo.gl/eYpTut4ZBZqR9AMCA

zkusím do levého horního rohu přidat tu hnědou, jen už asi nehnu sou dlouhou šedou tile úplně nahoře a s podložím pod žentourem

Petronel

Wafe supr, aspoň tak.  ;) bude to dobrý.

Milane přemýšlel jsem nad tou cestou co jsi naznačoval na plán a říkám si, jestli je úplně nutná.
Cesta k bráně ano, ale uvnitř za branou už se chodí všude ne? Mezi těmi domy a tak... stačí když uděláme dark tan plates s tou nějakou posypkou všude. Nebo jak to vidíte vy? To bychom ji museli vést i nějak k Jezevcovi...  bych se na to... :D

milanv

#146
K Jezevcovi bych čekal dlážděnou - přeci nebude radnice na dark-tanové neurčité placce. Dark-tan jsem myslel směrem ke mně, jako "provozní" část města, nehonosnou.

Mně šlo hlavně o nějakou logickou návaznost, jak nasměrovat svoje domky k těm městským. Takže jestli to mám nějak zjednodušovat, tak prostě v tom směru udělám domky, kolem bude neurčitý posyp a dál si to zařídíš ty na místě?
A cestu můžu naznačit spíš k okraji, tam pojedou vozy s materiálem nebo hotovým zožím.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Milane s tou cestou to nechám na tobě a na ostatních. UDělej to jak myslíš, že to bude nejlepší. ;)
Ještě ani nevíme jak to vypadá u Jojika a Jezevce a přitom už zbývá 9 dní. ::)
Na místě nic nedostavuji.

Navíc teď jsem zjistil. že mě klamaly ty původní fotky žentouru od Wafa foceny s bleskem a myslel jsem si že tam je země v tan. Podle nových fotek už vidím že je to dark tan a musím to předělat. ;D Pod potokem to už ale nechám v tan...

milanv

Citace od: Petronel kdy 28.05.2019, 21:40:04
Milane s tou cestou to nechám na tobě a na ostatních. UDělej to jak myslíš, že to bude nejlepší. ;)
Ještě ani nevíme jak to vypadá u Jojika a Jezevce a přitom už zbývá 9 dní. ::)
No přeci proto jsem se ozval - např. abychom neměli ty domy nalepené na sobě. Třeba tvůj dům potřebuje kolem sebe uličku, to vím, ale jak je to u jojika netuším. Tak jsem se chtěl domluvit, kdo nechá jaké místo, abychom neměli buď divně široký bulvár nebo domy 2 study od sebe. Jenže nevím nic ani od jojika ani od Jezevce (ten už mě netrápí, je dál, ale celkově za projekt).
Citace od: Petronel kdy 28.05.2019, 21:40:04
Na místě nic nedostavuji.
Z výše uvedených důvodů tohle považuju za odvážné tvrzení :)
Pán na Žlutém hradě

jojik

Tady posílám fotky předělaných hradeb. Obě brány posunuty na správné místo , hradby zvýšeny nakonec o 4 briky a domky zvětšeny pro velikost figa . Pro názornost tam jeden stojí .