(Vlastní) Národní Muzem - mikro

Založil LukaMull, 11.02.2017, 23:42:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

LukaMull

Ahoj, chci vám představit mikro model jedné z dominant Prahy.

Jedná se o historickou budovu Národního muzea která se od roku 1891 tyčí nad Václavským náměstím.

Je to vůbec první MOC, který jsme jako skupina Brick Point vytvořili. Skládá se z cca. 2020 dílků a k vidění bude ve společném mikroměstě na výstavě v Letňanech.
Více fotek najdete na našem Flickru a video ze stavby na Youtube (viz odkazy pod příspěvkem).


Martins

Tak tohle nemá chybu! Psal jsem ti to i do SZ - výsledek bude vypadat mnohem lépe než LDD model... a taky že jó. Máš to i výborně nafocené a prezentované. V mikroměstě to bude velká ozdoba, akorát nebude stát na horním konci Václavského náměstí, ale na dolním konci Champs-Élysées...  :D

Anatyt

Já ti nevím Karle... tá barevnost... ???

Klaj

Draco dormiens nunquam titiliandus

HD

Vypadá velice dobře. Osobně mi trochu nahlodávají celkový dojem černé sloupy (více by se mi líbily tmavě béžové, ale o realizovatelnosti jsem neuvažoval) a modrá okna čnějící ven z budovy, avšak na druhou stranu, je to prvek, který Tvoji budovu ((musím psát) zatím) odlišuje od ostatních, takže to určitě není negativum. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Tomik

Moc pěkná stavba trochu mi vyrazil dech ten počet dílů - 2000 dílů na takového "prcka"...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

LukaMull

Děkuju všem za reakce  :) Co se barevnosti týče tak jsme zkoušeli několik variant ale LBG+Tan z toho vyšla nejlépe. Černé sloupy jsou trochu výrazné, ale bohužel ten 3L Bar ve vhodnější barvě buď není , nebo je špatně dostupný takže jsme byli nuceni udělat takovýhle kompromis.

Když jsem ten model v LDD dodědal tak mě počet dílků taky zarazil, ale to je hlavně tím že každé okno je headlight brick a 1x1 tile, a v tom nejsponějším patře jsou dvě 1x1 plate na sobě jako okna, což samo sobě tvoři podstatnou část z těch 2000 dílků  :D

Moc mě těší převážně pozitivní přijetí modelu a teším se až se usadí mezi ostatní výtvory v Mikropolis ;)

Pool

Pěkná stavba a velmi zajímavě konstrukčně řešená  :D

matka

Mně se to stavebně líbí moc, opravdu krásný kousek. Ale nemůžu si pomoct, ty okna do modra se tam hodně tlučou, jak akvárium. Sloupy v černé v pohodě, jednak jsou ztmavlé, jednak touhle technikou lepší barva není. Ale okna...Pro příště bych se přimlouvala za jinou barvu. Ale jinak paráda!
Paní na Žlutém hradě

milanv

Konečně jsem se dostal k tomuto vláknu. A trvalo mi to tak dlouho, až mám ušetřenou práci. Vlastně by i stačilo podepsat příspěvek matky.

Jako stavitel samozřejmě chápu i hledisko financí, zrovna Trans Clear Tile 1x1 nepatři k halířovým položkám a na muzeu jich je potřeba opravdu hodně, jak koukám. Ale to už bych možná raději přemýšlel, jak to zrealizovat bez nich (otočené Headlighty?)

V každém případě ve všech jiných ohledech je to krásné dílko a je to opravdu radost pohledět: detaily, členitost, proporce... Super! Fakt se kochám.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Souhlas Milanem, ty otočené headlighty by byly lepší. Můžeš to vyzkoušet jen na části budovy a předhodit zdejší komis.

Ale dílo je to opravdu velmi povedené!

LukaMull

Tak jsem zkusil otočit část těch headlight bricků, nevím jsem asi zaujatej a mám to nakoukaný, ale s těmi tiles mi to přijde lepší, jsem zvědavý co vy na to  :)

HD

Určitě mi bezdlaždicová verze  přijde víc jako okno, nicméně na modrou jsem si trochu už zvykl, a určitě Muzeum díky ní v celku vynikne. Těžká volba...
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Dobře že jsi to zkusil. Ale jak píše Martin, je to těžká volba. Jedno vypadá akvarijně a druhé taky divně, jak vybydleně. Rád bych ti pomohl, protože Muzeum je jinak parádňácký a stojí za to. Ale zatím nemám nápad, o kterém bych si myslel, že je superspásný. Tak zkus experimentovat, klidně na kousku zdi, co si postavíš bokem.

Co mě třeba napadlo: ta okna jsou v reálu na výšku a prosklená a mezi nimi je vždy zeď. Tak co použít SNOT? Představ si komínek z plate 1x2: jedna placka Tan, dvě Trans Light Blue a tak pořád dokola. A pak ten komínek dát naležato jako patro. Mezi dvěma patry vyjde místo akorát na jednu Tile a bude to dohromady vysoké jako dva bricky, tedy dvě nynější patra. Okna budou prosklená, na výšku, se zdí mezi nimi.

Ale je to jen tip a je potřeba ho dopracovat (třeba jak uchytit tu Tile mezi patry) - a nebo vymyslet jiný.
Pán na Žlutém hradě

LukaMull

Citace od: milanv kdy 17.02.2017, 21:47:32
Dobře že jsi to zkusil. Ale jak píše Martin, je to těžká volba. Jedno vypadá akvarijně a druhé taky divně, jak vybydleně. Rád bych ti pomohl, protože Muzeum je jinak parádňácký a stojí za to. Ale zatím nemám nápad, o kterém bych si myslel, že je superspásný. Tak zkus experimentovat, klidně na kousku zdi, co si postavíš bokem.

Co mě třeba napadlo: ta okna jsou v reálu na výšku a prosklená a mezi nimi je vždy zeď. Tak co použít SNOT? Představ si komínek z plate 1x2: jedna placka Tan, dvě Trans Light Blue a tak pořád dokola. A pak ten komínek dát naležato jako patro. Mezi dvěma patry vyjde místo akorát na jednu Tile a bude to dohromady vysoké jako dva bricky, tedy dvě nynější patra. Okna budou prosklená, na výšku, se zdí mezi nimi.

Ale je to jen tip a je potřeba ho dopracovat (třeba jak uchytit tu Tile mezi patry) - a nebo vymyslet jiný.

Takhle jsem udělal dveře, tak se bojím že by to asi nevypadalo dobře, ale tip je to dobrej zkusím se nad tím zamyslet... Díky!

LukaMull

Já vím samochvála smrdí, ale pochlubit se musím, další zástupce micropolis na ArchBirck  https://www.archbrick.com/single-post/2017/03/12/Czech-National-Museum  >:D >:D

Bruno

Vypadá to suprově. Opravdu povedená stavba.