(vlastní) Empire State Building - mikro

Založil Martins, 10.08.2016, 09:42:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Martins

Ahoj,
dovolte abych vám představil svůj vlastní Empire State Building v měřítku 1:650. Model je 68 cm vysoký a postaven je z 3000 kostek. A proč zrovna Empire, když už ho postavil snad každý?

Je to ikona mrakodrapů, každý ho pozná, postaven byl už v roce 1931 a 41 let byl nejvyšší budovou světa. Měří impozantních 443 m a má 102 poschodí! Přestože již zdaleka není nejvyšší, je to pořád dominanta... Doufám, že jednou bude dominantou i našeho společného Micropolisu. A nebojte se, stavím další a ten ještě nikdo nepostavil...




Více na mém Flickru



Jinak se poslední dobou zabývám mikrostavěním a o nějakých výsledcích a zjištěních vás budu ještě informovat.

supermachina


Robkteryten

To se ti povedlo. Kolik těch mrakodrapů plánuješ?

Vasyk


Igorus

Tak tohle je můj šálek kávy ;) Fajne!

A co že to chystáš za Micropolis? ;D

Foton

Pěkný kousek.
Až teď jsem si uvědomil , že mikro měřítko není "vejde do se do velké krabičky od zápalek".
Zkouším teď nějaké budovy v mikru, ale mají max 5 pater, a tak se mi posunulo měřítko :-)
Spíš se snažím o něco ve stylu Benátek (http://shop.lego.com/en-CA/Venice-21026) nebo NY (http://shop.lego.com/en-CA/New-York-City-21028?fromListing=listing).
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Pool

Pěkná práce. Jak to vidím, tak mám choutky taky něco postavit  :D
A jak teď to měřítko vychází. Podle fotek dřív bylo na jedno poschodí: 1 Brick + 1 až 2 Plate a teď?

Tomik

Moc pěkný model. Když tak na něj koukám, tak se mi vůbec nechce věřit, že je vysoký skoro 70 cm - vypadá mnohem menší...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Martins

Díky!

Citace od: xPool kdy 10.08.2016, 19:32:58
Pěkná práce. Jak to vidím, tak mám choutky taky něco postavit  :D
A jak teď to měřítko vychází. Podle fotek dřív bylo na jedno poschodí: 1 Brick + 1 až 2 Plate a teď?

Používám měřítko 1:650, kdy jedno poschodí odpovídá dvěma plate. Více o měřítku se dočteš v tématu Microstavění a microměřítko.

Citace od: Tomik kdy 10.08.2016, 19:54:14
Moc pěkný model. Když tak na něj koukám, tak se mi vůbec nechce věřit, že je vysoký skoro 70 cm - vypadá mnohem menší...

Nojo, je to tak, mrkni na ten Flickr, je tam fotka spolu se setem 21002-1: Empire State Building a ten je fakt maličký...

Izabella08

Martinsi,

Tvé mikro stavby jsou makro dobré...naprosto čisté, propracované...úplně poprvé jsem Tě zaregistrovala u filmů, tam se Ti scénka povedla přesně ve Tvém stylu:)

peki

Citace od: Martins kdy 10.08.2016, 09:42:19

Jinak se poslední dobou zabývám mikrostavěním a o nějakých výsledcích a zjištěních vás budu ještě informovat.

Pěkná práce, je to takové čistě uhlazené. Úplně mám chuť se do něčeho takového taky pustit. Je to zase "jiný" pohled na ty samé Lego kostky coby stavební materiál.

Bude fajn pokud hodíš nějaké postřehy, prospěje to určitě i společnému projektu.  Protože tady bude hodně záležet na společném měřítku.

Martins

Citace od: Izabella08 kdy 28.08.2016, 11:10:01
Martinsi,

Tvé mikro stavby jsou makro dobré...naprosto čisté, propracované...úplně poprvé jsem Tě zaregistrovala u filmů, tam se Ti scénka povedla přesně ve Tvém stylu:)

Ahoj Izabello,
tohle je přesně ten typ příspěvků, který mě moc baví! Určitě si jej přečtu ještě několikrát... :-D Moc díky!

Martins

#12
Citace od: peki kdy 29.08.2016, 12:57:46
Pěkná práce, je to takové čistě uhlazené. Úplně mám chuť se do něčeho takového taky pustit. Je to zase "jiný" pohled na ty samé Lego kostky coby stavební materiál.

Bude fajn pokud hodíš nějaké postřehy, prospěje to určitě i společnému projektu.  Protože tady bude hodně záležet na společném měřítku.

Ahoj Peki, tobě také děkuji za slova chvály. Jinak postřehy o měřítkách najdeš v samostatném tématu a svojí chuť si něco postavit můžeš ukojit v novém společném microprojektu. Ostatně, tvoje účast se očekává... :-)

Díky Martin

Bruno

Ahoj,
vypadá suprově. Do teď jsem nějak moc mikro neregistroval a tohle se mi opravdu líbí.