Znáte napodobeninu LEGO Pirates?

Založil www.morelega.cz, 09.11.2006, 20:30:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Thrawn

Citace od: Systematik kdy 16.03.2013, 21:08:19
http://www.sluban-hracky.cz/

Óóó ty ceny, ty ceny ... Při známém českém pohledu na poměr cena/kvalita musí tohle jít na dračku  :P

I když ... taková bitva mezi tímto a toy story vojáky ... Brick Invasion: Final battle  ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

SpCasPi000

Keď už sa na niečo dám, tak chcem aby to bola totálna bomba, a to po všetkých stránkach ponúka v tomto obore jediná firma (napr. - existuje niečo ako bricklink aj pre sluban, megabloky a ostatnú konkurenciu?)
Nejde o to čo kto vymyslí, ale kto to dotiahne do dokonalosti!

Rewolt

Citace od: Thrawn kdy 16.03.2013, 21:32:54

Óóó ty ceny, ty ceny ...

Nevim jak si to myslel, ale přijde mi to docela drahý. Respektive srovnatelný cenově s normálním legem. NOFlame
It's a trap!

otaznik


Futurion

Design je otřesnej. Bylo by mi líto za to dát byť polovic, co stojí Lego.

Thrawn

Pro Čechy dobrý  ;D

Já nechápu, proč na to neuvalí vysoké clo. Nebo třeba nějakou regionální ochranou známku, pro Lego, která by zabránila dovozu těchhle ...
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

arnold

Je smutný,že i hračky pro děti se falzují...
Já osobně bych si toto nikdy nekoupil a to už jen z toho důvodu,že je to napodobenina,ale je pravda,že v dnešní době né každý člověk má na to,aby mohl koupit svému dítěti originální stavebnici lego.
Já osobně razím heslo "nejsem tak bohatý,abych si mohl kupovat levné věci" zatím se tímto heslem můžu řídit,ale v dněšní době člověk nikdy neví,jak dlouho se tímto bude řídit...

Futurion

Citace od: Thrawn kdy 17.03.2013, 16:20:33
Pro Čechy dobrý  ;D

Já nechápu, proč na to neuvalí vysoké clo. Nebo třeba nějakou regionální ochranou známku, pro Lego, která by zabránila dovozu těchhle ...

Ochrannou známku můžeš mít na značku - LEGO. To je. Další věci už jen lze patentovat. A v tomto případě asi lze těžko patentovat kostičky, co se na sebe skládají. Leda výrobní postup. A ten budou mít kopie jiné. I jinak vypadají. Jen princip je stejný a ten si nelze patentovat.  Je blbost to nějak regulovat a něčemu bránit. Kdo chce kvalitu, ví, že hledá Lego. Kdo chce ušetřit, koupí kopii.

Thrawn

Citace od: arnold kdy 17.03.2013, 16:32:54
Je smutný,že i hračky pro děti se falzují...
Já osobně bych si toto nikdy nekoupil a to už jen z toho důvodu,že je to napodobenina,ale je pravda,že v dnešní době né každý člověk má na to,aby mohl koupit svému dítěti originální stavebnici lego.
Já osobně razím heslo "nejsem tak bohatý,abych si mohl kupovat levné věci" zatím se tímto heslem můžu řídit,ale v dněšní době člověk nikdy neví,jak dlouho se tímto bude řídit...

Je to o cti a morálce. Nikdy neklesnu tak hluboko, abych podporoval krádeže nápadů. Koneckonců, existuje i Lego za 50,- Kč, takže i to je varianta.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Citace od: Futurion kdy 17.03.2013, 16:38:14
Citace od: Thrawn kdy 17.03.2013, 16:20:33
Pro Čechy dobrý  ;D

Já nechápu, proč na to neuvalí vysoké clo. Nebo třeba nějakou regionální ochranou známku, pro Lego, která by zabránila dovozu těchhle ...

Ochrannou známku můžeš mít na značku - LEGO. To je. Další věci už jen lze patentovat. A v tomto případě asi lze těžko patentovat kostičky, co se na sebe skládají. Leda výrobní postup. A ten budou mít kopie jiné. I jinak vypadají. Jen princip je stejný a ten si nelze patentovat.  Je blbost to nějak regulovat a něčemu bránit. Kdo chce kvalitu, ví, že hledá Lego. Kdo chce ušetřit, koupí kopii.

Já mám dojem, že Lego patent dokonce mělo, ale ten nedávno vypršel.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Futurion

Citace od: Thrawn kdy 17.03.2013, 16:39:03
Citace od: Futurion kdy 17.03.2013, 16:38:14
Citace od: Thrawn kdy 17.03.2013, 16:20:33
Pro Čechy dobrý  ;D

Já nechápu, proč na to neuvalí vysoké clo. Nebo třeba nějakou regionální ochranou známku, pro Lego, která by zabránila dovozu těchhle ...

Ochrannou známku můžeš mít na značku - LEGO. To je. Další věci už jen lze patentovat. A v tomto případě asi lze těžko patentovat kostičky, co se na sebe skládají. Leda výrobní postup. A ten budou mít kopie jiné. I jinak vypadají. Jen princip je stejný a ten si nelze patentovat.  Je blbost to nějak regulovat a něčemu bránit. Kdo chce kvalitu, ví, že hledá Lego. Kdo chce ušetřit, koupí kopii.

Já mám dojem, že Lego patent dokonce mělo, ale ten nedávno vypršel.

Dejme tomu, že by byl. Ale může se vztahovat jen na některé země. Krom toho nějaká továrna v Číně má patenty u zadku a nikdo na ně beztak nemůže.

otaznik

Citace od: arnold kdy 17.03.2013, 16:32:54
Je smutný,že i hračky pro děti se falzují...
Já osobně bych si toto nikdy nekoupil a to už jen z toho důvodu,že je to napodobenina,ale je pravda,že v dnešní době né každý člověk má na to,aby mohl koupit svému dítěti originální stavebnici lego.
Já osobně razím heslo "nejsem tak bohatý,abych si mohl kupovat levné věci" zatím se tímto heslem můžu řídit,ale v dněšní době člověk nikdy neví,jak dlouho se tímto bude řídit...
Podívej se na ty ceny, je to s LEGEm srovnatelné - cca 2 Kč za díl.

bacik

Patent má obmedzenú platnosť, cca 17 rokov. Potom sa už nemôže hovoriť o falšovaní. A môže s tým robiť kto  chce čo chce. Lego môže chrániť svoje zostavy len ako autorský vzor. Tam však stačí zmeniť časť zostavy, prípadne kombináciu farieb a je to mimo. A v extréme - všetky autá sú potom napodobeniny toho predchádzajúceho vzoru až k tomu prvému. Ak bude Čína postupovať tak ako v iných tovaroch, tak o pár rokov budeme kritizovať kvalitu Lega - tá sa zhoršuje a Čína sa bude neustále zlepšovať. Len musí získať časť trhov aby sa im to oplatilo. ( Mimochodom - kozmonauta má rozvojová Číny alebo rozvinutá Európa? Je to len otázka prijority. )  Záver - kupovať a skladovať Čínu - o pár rokov budú mať terajšie zostavy cenu ako modulars. :-)))

Thrawn

Ano ta pravidla. Jestli nebylo lepší, když král něco na svém území nechtěl a prostě to zakázal.

Škoda, že to EU neudělá. Bylo by to potřeba. Ale chápu, že je vázána mezinárodními dohodami.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Scatman

Citace od: Systematik kdy 16.03.2013, 21:08:19
http://www.sluban-hracky.cz/

Náhodou se mi do rukou dostal trolejbus se stanicí a 2-patrový autobus s benzínkou, protože to děckám známého nešlo sestavit.

Důvod byl jednoduchý - některé dílky na sebe prostě nešly nacvaknout, jiné na sobě zase nedržely, dlouhé díly jsou tak měkké, že se prohýbají sami o sobě (třeba benzínka není schopná udržet střechu, "skleněné" díly u zastávky nejdou na ostatní díly nacvaknout. O kolech ani nemluvě - po nandání na model dřou o blatníky a netočí se - obrovská vůle na osách.

Prostě naprosto nezvládnutá kvalita, rozdílné velikosti dílků, mizerná materiálová pevnost, obrovské vůle tam, kde být nemají. Nemluvě o tak ostrých hranách, o které si říznete kůži na prstech. Na obrázcích to vypadá tak, jak to ve skutečnosti nikdy nejde spasovat - aneb Photoshop zvládne vše.

Smutné na tom je, že dětská ruka to nesestaví (nemají takovou sílu) a kvůli odfláknuté technologii výroby to zkazilo dětem radost. Zkrátka dovezený čínský odpad za šílené peníze... zlaté Lego, suprově se skládá i těm nejmladším, nebolí je z toho prstíčky a neřeže je to.

TUKE

možno by bolo zaujímavé podľa ich návodov stavať LEGO verzie stavebníc  ;) Lebo tie autobusy vyzerajú veľmi dobre.

Scatman

To by asi šlo, jen některé díly nemají u Lega - muselo by se to nějak seskládat z podobných.

Když už jsme u toho - některé nápady u těch Sluban stavebnic ale nejsou úplně špatné. Třeba sběrač proudu u trolejbusu je naprosto parádně proveden, super je i nápad s madly v interiéru. Naopak podvozek a dveře neskutečně odfláknuté. Podobně jako u toho 2 patrového autobusu - celkem obstojně vymyšlené vyklápění dveří do stran, bohužel to trpí materiálovou nekvalitou. U obou modelů ale naprosto nezvládnuté místo řidiče a mizerná kvalita figů (upadávají jim ruce, nedrží na sedačkách apod.).

Možná bych mohl získat sken návodů, kdyby to někoho zajímalo...

TUKE

No ja by som si tie návody pozrel. A možno podla toho s malými úpravami aj ten autobus poskladal, alebo tank  ;)

Anatyt

No vidíte, tak predsalen je pre vás ten Sluban k niečomu dobrý. >:D

Scatman

Citace od: TUKE kdy 18.03.2013, 12:28:45
No ja by som si tie návody pozrel. A možno podla toho s malými úpravami aj ten autobus poskladal, alebo tank  ;)
OK, zkusím to od známého získat - dej mi pár dní.

TUKE

Citace od: Anatyt kdy 18.03.2013, 12:32:46
No vidíte, tak predsalen je pre vás ten Sluban k niečomu dobrý. >:D

Neboj, postavím z toho návodu PURE LEGO stavbu  ;)

Citace od: Scatman kdy 18.03.2013, 12:34:11
Citace od: TUKE kdy 18.03.2013, 12:28:45
No ja by som si tie návody pozrel. A možno podla toho s malými úpravami aj ten autobus poskladal, alebo tank  ;)
OK, zkusím to od známého získat - dej mi pár dní.

v pohode, máš čas. Ja sa nikam neponáhľam  ;) A ideál by bol návod k tomuto :

http://eshop.sluban-hracky.cz/sluban-hracky-cz/eshop/2-1-VOJSKO-Land-2-Forces/0/5/21-SLUBAN-Tank-Merkava

http://eshop.sluban-hracky.cz/sluban-hracky-cz/eshop/29-1-AC-Pancerove-jednotky/0/5/263-SLUBAN-AC-Tank-TOR-M1

supermachina


Bard

Překvapilo mě, že malý set Pirates mají v TESCU (Mladá Boleslav) přímo v regálu, který je označený logem LEGA. Set je samozřejmě napodobenina, ale na krabičce nebyla uvedená firma - aspoň ne na první pohled.

Někdy jsem v pokušení něco takového koupit, je poměrně za pakatel. Ale odradilo mě, když jsem viděl otřepy na figurkách MEGABLOKS (a to jsem ji považoval za solidní firmu).
Viděl jsem několik zdařilých doplňků (zbraní) z dílny COBI, docela slušně vylisované, ale nějak by mi bylo proti srsti doplňovat jimi LEGO.

havlik.jakub666

Citace od: Bard kdy 11.04.2013, 19:50:39
Překvapilo mě, že malý set Pirates mají v TESCU (Mladá Boleslav) přímo v regálu, který je označený logem LEGA. Set je samozřejmě napodobenina, ale na krabičce nebyla uvedená firma - aspoň ne na první pohled.

Někdy jsem v pokušení něco takového koupit, je poměrně za pakatel. Ale odradilo mě, když jsem viděl otřepy na figurkách MEGABLOKS (a to jsem ji považoval za solidní firmu).
Viděl jsem několik zdařilých doplňků (zbraní) z dílny COBI, docela slušně vylisované, ale nějak by mi bylo proti srsti doplňovat jimi LEGO.
kopie, kterého setu to byla, pirátské kopie jsem už dlouho neviděl
LEGO forever

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest