Znáte napodobeninu LEGO City?

Založil Scatman, 29.04.2013, 19:52:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Scatman

Tady je slíbený naskenovaný návod na SLUBAN - 2patrový autobus s čerpací stanicí


Scatman


mesje

Ty kokso, kompletne kopírujú bricky i štýl lega...

danyboy

K tomuhle musím říct jen dvě slova.
Hovada kopíracké!

blindmelon

Tipuju, že Lego by bylo max. o 2 kila dražší. Nechápu, kdo to za tuhle cenu koupí.
Hezký den, Blindmelon

branio

Keď si to tak vezmete, tak je to len MOC, s niekoľkými custom dielmi.
Ale nepáči sa mi napríklad, že autobus má šírku 6stud a trolejbus 8...

MÍLA

ty dveře u busu celkem kopírují styl z některých moců.

TUKE


blindmelon

Citace od: branio kdy 29.04.2013, 20:47:05
Ale nepáči sa mi napríklad, že autobus má šírku 6stud a trolejbus 8...

Neboj, do příští pětiletky na tom soudruzi zapracujou.
Hezký den, Blindmelon

lukasenko

Návody mne celkem překvapily. Líbí se mi v něm hlavně to, že jsou v každém kroku jasné kostky, které do něj patří a ty z předcházejících kroků jsou potlačené. Často se mi stane, že při stavbě dle návodu něco přehlédnu.

blindmelon

#10
To se mi občas také stane. Zejména u velkých Technic modelů bych si z toho rval vlasy. Naposledy jsem něco opomenul u 9338 helikoptéry, asi v půl druhé v noci, a i oprava brutálním stylem po odebrání jen nezbytných dílů, trvala asi 30 minut. :)

EDIT: Vzpomněl jsem si, buď jsem v jednom kroku neosadil, nebo vypadl, zkrátka chyběl tam jeden ozub.
Hezký den, Blindmelon

Darth

Je to sice jen asi nekvalitní kopie, ale musí se nechat, že většina modelů nekopíruje Lego sety (dílky ano), ale jdou vlastní cestou a pouštějí se do témat, kterým se Lego vyhýbá jako čert kříži - hlavně vojenská technika. Třeba F-117 nevypadá až tak špatně, Hummer, těžký transportér nebo tanky.

Jen se bojím, že "kvalita" bude stačit na jedno postavení a pak se začnou dílky lámat, nebudou držet a co je horší, snaživá žena/přítulkyně/máti co nejdříve přičinlivě dílky uklidí "mezi ostatní" a zaneřádí se tak Lego. Měl jsem tu "čest", že ségra koupila malému maličkou červenou formulku podobného výrobce - nejen že vydržela jen pár týdnů postavená (něco popraskalo, něco malý ztratil), ale pravidelně to zamořuje krabici s Lego kostkami  >:(

MÍLA

#12
LEGO je o něčem, sluban je o ničem  ;D
navíc to jejich rozdělení policie je blbě, kriminálka má taktický vesty, obrněný vozy a speciální techniku, zatímco S.W.A.T. má obyčejný bundy a pouta, někdo jim asi neřekl co ta zkratka znamená.  :D




Chcete si někdo stáhnout hotový bus ?


Ondra

Se přiznám že bych designery lego city vyházel a dosadil tam kluky šikmooký, tohle je originální barevné a neotřelé.A taky nešetří minifigy.

MiHo

Ten dílek dveří u autobusu je perfektní, škoda, že něco takového nedělá Lego (dělá podobný se středovou tyčí jen pro letadla). Návody mají také lepší.

Scatman

Přesně tak - ty dveře u autobusu jsou hodně dobrý nápad. Jen škoda (jak už jsem zmiňoval), že je to nepoužitelné kvůli materiálu, který je na dílky použit. To samé platí o sběrači u trolejbusu a madlech uvnitř - dobrý nápad, jen ta kvalita dílků to kazí. A to nemluvě o tom, že kola drhnou o blatníky a je to v postatě nehratelné - dětem to je pak líto.

Návody nemají zpracované špatně - zajímalo by mě, jestli na to existuje nějaký program, protože návody které vylezou z LDD jsou pro děti nepoužitelné. Takhle nevím, v čem dělat pro kluky návody, aby to bylo podobné návodlm z Lega a nebo těm od Slubanu.

MÍLA

#16
na tý mojí fotce to takhle není tolik vidět, ale šikovně se mi ten dílek podařilo napodobit.

Na sběrač trolejbusu bych použil: Utensil Stretcher Holder Flexible

Scatman

A máš někde návod? Celkem bych se podíval, jak se ti to podařilo vyřešit s origo dílky Lega.

MÍLA

tady máš detail v reálných barvách
+


Scatman

Aha, super nápad - tak tohle mě nenapadlo...  8)

Scatman

To s tím sběračem také dobrý - já to zkoušel skládat z různých antén a tyček a pořád to nebylo ono.

MÍLA

když už všechno kopírujou tak se dá u některých i lehce najít originální díl, liší se pouze koncema.

například ty blatníky rozdělený na kousky by se využili i v MOCech.

Scatman

Ono je tam víc takových zajímavých a využitelných dílků - jen škoda, že jsou tak mizerně provedené. Třeba když složíš dohromady ty blatníky, pořádně to k sobě nepasuje a vypadá to otřesně.

Škoda, že když už kopírují, tak to ošidí naprostou ignorancí technologických tolerancí. Dílky jsou pak různě veliké, mezery nejednotné, něco na sobě kvůli velké vůli nedrží, jinde to zase naopak nejde nacvaknout - prostě technologicky odfláknuté.

A to nezmiňuji, že ty dílky hrozně zapáchají - asi jsou z toho cítit ftáláty apod.

otaznik

Citace od: Scatman kdy 30.04.2013, 14:32:16
Ono je tam víc takových zajímavých a využitelných dílků - jen škoda, že jsou tak mizerně provedené. Třeba když složíš dohromady ty blatníky, pořádně to k sobě nepasuje a vypadá to otřesně.

Škoda, že když už kopírují, tak to ošidí naprostou ignorancí technologických tolerancí. Dílky jsou pak různě veliké, mezery nejednotné, něco na sobě kvůli velké vůli nedrží, jinde to zase naopak nejde nacvaknout - prostě technologicky odfláknuté.

A to nezmiňuji, že ty dílky hrozně zapáchají - asi jsou z toho cítit ftáláty apod.
Prostě ideální hračka pro děti...

MÍLA

#24

Scatman

Žebřík vypadá dost dobře - ale Photoshop zvládne leccos a papír to unese  >:(

Spíš mě dostalo, jak jsou schopni zkopírovat 7942-1: Off-Road Fire Rescue.
Ani se moc nenamáhají o nějaké vlastní dílko... ach jo, kam se ztrácí kreativita a originalita. Kdyby to alespoň nějak vylepšili nebo více modifikovali.

MÍLA

Kopírování není problém koupí za pár korun originál a podle něj si udělaj formy na vlastní.

Pro mě je zajímavější spíš ta trojkolka a velká cisterna která mi trošku připomíná křížence mezi tou plošinou a 7891-1: Airport Fire Truck

koukni se na fotky v nabídce, to není fotoshop.


otaznik

Citace od: EM4CZ kdy 24.05.2013, 00:00:28
Kopírování není problém koupí za pár korun originál a podle něj si udělaj formy na vlastní.
To je snad každému jasné, že předmětem dotazu nebylo, kde sehnali originální LEGO model, ale to, že jejich drzost zachází až za takovou hranici, kde bez skrupulí kopírují vše, co jim přijde pod ruku.

blindmelon

Mě by zajímalo, jestli jim také praskají cheese slopes. ;D Protože jestli ne... tak je někde v Billundu chyba. :P
Hezký den, Blindmelon

Anatyt

Mne zatiaľ ani jeden nepraskol.