Zachranovani zniceneho lega - diskuse

Založil Colonel32, 11.07.2005, 11:55:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

cembry

Tak to jsem zase neriskoval, preci jen z potisku hlavy zbylo jeste par originalnich car a kdybych si je treba zrusil tim lihem/slivovici, tak uz bych nemel vubec zadny voditka kudy to asi tak kreslit .

Vejr

#31
Kreslení je na nic... možná u té hlavy obtáhnout pusu a oči, ale u trupu to půjde velmi těžko udělat věrohodně... pokud to není v akutním stavu tak bych to ignoroval, jinak koupit nový trup a ten starý nechat úplně vyblednout a použít ho jako pro nějakého nového řadového občana pro město nebo tak něco. Samozřejmě mám na mysli jen klasické hlavy (oči, pusa). U hlav s vousy apod. detaily bych to asi moc také nedoporučoval :)
Já mám spíše problém že některé hodně staré hlavy nechtějí moc držet na krku, nebo z nich lehce padají čepice apod. Občas jsem to řešil že jsem dal pod čepici kousek papírku který to drobet vyztužil a pak to nepadalo, ale třeba je i lepší řešení. Podobný problém mám i u pár truhel... víko upadne velmi lehounce nebo dokonce nedrží vůbec :) Hold daň za hraní a používání :)

peter

Citace od: Vejr kdy 05.08.2005, 00:28:49
Já mám spíše problém že některé hodně staré hlavy nechtějí moc držet na krku, nebo z nich lehce padají čepice apod. Občas jsem to řešil že jsem dal pod čepici kousek papírku který to drobet vyztužil a pak to nepadalo, ale třeba je i lepší řešení. Podobný problém mám i u pár truhel... víko upadne velmi lehounce nebo dokonce nedrží vůbec :) Hold daň za hraní a používání :)

Tak to nejsi jediný, kdo má tyhle problémy. Už dříve se tady toto téma nakouslo a pár řešení se tu objevilo. Pár příspěvků nalezneš zde. Bohužel se to týká jen pajduláků, z těmi truhlami to bude problém. Ty starší totiž neměly dva výřezy po stranách, které pak zajišťují pružnost u pantu a pak se to tolik neobrušuje a víko drží stále dobře (aspoň u mne). Obávám se, že tento problém starých truhel se asi vyřešit už nedá.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

Citace od: Vejr kdy 05.08.2005, 00:28:49
a ten starý nechat úplně vyblednout
A jak. Já tedy některé kostky celkem úspěšně zbavuji (občas) nežádoucího potisku pískem, houbičkou a teplou vodou. Tedy mechanicky. Variantu vyblednutí neznám, pokud to ovšem neznamená hrát si, hrát si, hrát si a ono to pak nějak sleze!

otaznik

Citace od: Vejr kdy 05.08.2005, 00:28:49

Já mám spíše problém že některé hodně staré hlavy nechtějí moc držet na krku, nebo z nich lehce padají čepice apod. Občas jsem to řešil že jsem dal pod čepici kousek papírku který to drobet vyztužil a pak to nepadalo, ale třeba je i lepší řešení. Podobný problém mám i u pár truhel... víko upadne velmi lehounce nebo dokonce nedrží vůbec :) Hold daň za hraní a používání :)

Zkusil bych na na místa, kde by to mělo držet, ale nedrží, dát trochu laku (i několik vrstev). Tření se pak zase zvýší, mělo by to pomoci.

cembry

S tim lakem, to zni dobre, zitra to vyzkousim - spolecne s ohrivanim desky a rovnanim (konecne se k tomu dostanu, pres tyden je nejak moc prace v praci   :(). Kdyz uz budu v tom opravovani, nebyl by nahodou nejakej tip na to, jak slepit rozlomenou desku? Je sice mala - 16x16, ale co je doma, to se pocita.  ;)

Jindroush

Zlomený desky řeším pilkou na železo a bruskou  >:D

Mám pak 1 až N menších, podle toho, jak vede zlom. Ony jsou dost tenký a už pouhý nešikovný chycení vede k tomu, že se ten materiál dost namáhá, takže bych lepení viděl dost skepticky. Jinak to lepidlo, co používá LEGO v modelshopech by mohlo bejt dobrý, protože ten plast leptá, ale je děsně šelmosmrtící, takže se nedá koupit  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

#37
Také bych měl dotaz.
Nějak si ke mně našel cestu el. kabel 5306b jenže má na jedné starně ukroucený drát. Jde rozdělat kontakt a ten kabel znovu napojit?

peter

No podle mě by to teoreticky jít mělo, protože když se na tu kostičku podíváš tak jsou oba díly scvaknuté. Usuzuji z toho, že by se měla dát normálně rozdělat a drátek znovu přiletovat. Bude to asi pěkná piplačka a hlavně si budeš muset dát pozor aby ty úchyty nepraskly, takže mnoho zdaru.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

cembry

Prave jsem narovnal desku 32x32 s potiskem imitujicim kamenou dlazbu - postup s horkou vodou se ukazal jako funkcni, deska je vyrazne rovnejsi. Dulezita zprava je ta, ze potisk desky zustal zachovan. Diky za tipy!

Micho


cembry

Neni to uplne nejrovnejsi, ale vlnity plech to neni. Puvodne mela zvednuty 2 protilehly rohy o cca 4 mm. Po zasahu horkou vodou a troskou rovnani je to v pohode, pouze na jedny strane je mirne zvednuty stred hrany desky. Neni to moc, max 1mm. Pocitam, ze az to uschne a postavim na to ten domek, taxe to ani nepozna.

Rob

Citace od: Aki kdy 06.08.2005, 18:21:17
Nějak si ke mně našel cestu el. kabel 5306b jenže má na jedné starně ukroucený drát. Jde rozdělat kontakt a ten kabel znovu napojit?

tenkým šroubovákem zajet do spáry se zoubky a opatrně "vyloupnout". Konkrétně tenhle plast je měkčí než běžné kostky, takže to jde vcelku v pohodě.   Opravuju takhle ty svoje dost často, včetně nových kablíků (používám sluchátkové, co nejtenčí - není to sice ono, ale lepší nž nic...)
Rob

Colonel32

takze, horka voda zabira pouze na ABS plast, minifig accesory shortswordy delane z toho gumoveho materialu zustavaji stejne bile, jako byly predtim

MildaPajda

na spinave kostky => mydlova voda, kartacek a drbat a drbat...
zkousel sem mycku - ta to umeje, ale zas je problem s rozlozenim kostek tak aby se umyly vsechny...
pracka funguje taky, ale nesmi se to nechat zdimat...  ;)
na zazloutle BILE kostky funguje savo, hadrik, kartacek...  ;)
M.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Colonel32

tak, jeste bych tu mel nejake pripominky:

1) s tou horkou vodou opatrne... vykoupat, ne varit.. delal jsem jeste nejake pokusy, a ukazalo se, ze kostky varenim blednou, neni to zavisle ani na barve, ani na jinem meritelnem parametru, je to proste na nahode, nektere vyblednou uplne (Olddkgrey vypada jak oldgrey, mozna jeste svetlejsi, jiny identycky dil mi zustal uplne stejny). Na druhou stranu tim nerikam, ze tato metoda je spatna, pri spravnem pouziti dojde jen k minimalnim, a pouhym okem neviditelnym nasledkum, zatimco VELMI viditelne zbeleni nebo prohnuti neni problem odstranit. Jen je nutno pouzivat s rozmyslem.

2) bile kostky, ktere jsou mirne zasedle (NE VYBLEDLE) a maji tmave uzke smouhy (spina v jemnych vrypech) se dobre cisti vlhkym hadrem - prejet a pritlacit, kostky budou zarit jako nove

Mates

Citace od: Colonel32 kdy 19.09.2005, 20:18:30
1) s tou horkou vodou opatrne... vykoupat, ne varit.. delal jsem jeste nejake pokusy, a ukazalo se, ze kostky varenim blednou, neni to zavisle ani na barve, ani na jinem meritelnem parametru, je to proste na nahode, nektere vyblednou uplne (Olddkgrey vypada jak oldgrey, mozna jeste svetlejsi, jiny identycky dil mi zustal uplne stejny). Na druhou stranu tim nerikam, ze tato metoda je spatna, pri spravnem pouziti dojde jen k minimalnim, a pouhym okem neviditelnym nasledkum, zatimco VELMI viditelne zbeleni nebo prohnuti neni problem odstranit. Jen je nutno pouzivat s rozmyslem.
V souvislosti s tím bodem č.1, nezkoušel jsi náhodou povařit déle i zažloutlé bílé kostky, co by to s nimi udělalo? Nejsem odborník na chemii, ale zda by se trochu nenavrátila původní bílá barva. Je to jen pro případ, aby se nemuselo použít savo ;) ::)

Colonel32

takze, dalsi vec... pokud chybeji technicke pneumaticke hadicky, tak zajdete do nejblizsiho modelarskeho obchodu, a chtejte palivovou hadicku, vnitrni prumer 1 milimetr, vnejsi 2. Tento popis funguje neprosto bezproblemu, hned vedeli, o co jde. Ja sam jsem za ni platili 15kc za metr, xstepn pry nekde koupil 5 metru za 20, ale otazka je, jestli to jeste mit budou, v PM ve zlatnicke je meli. A meli aj kovove roztrojky, 2 za 26 korun, ale ty jsem nepotreboval

jinak, nekde to tu uz urcite bylo, ale proc to sem nehodit znova, hlavne kdyz tedka to muze byt vsecko v jedne diskusi... rad bych pak nekdy v budoucnu zeditovat prvni post, a vse, co se tu v diskusi objevilo tam shrnul, uvidime, kdy se k tomu dostanu.

Jinak, nechcete se podelit o sve zkusenosti s mytim spinaveho lega?




Colonel32

potreboval bych slyset zkusenosti tech, kteri myji lego v pracce... muzete mi rict, jestli to odstrani i hodne zazrany prach, a ktere dily do pracky rozhodne nedavat, atd.. me doma v pracce prat nenechaj, takze zkouset nemuzu... 

Mates

Čoveče, já v pračce pral a bylo to docela v pohodě. Měl jsem i své staré letité a tedy i hodně zaprášené lego a myslím, že se to vypralo dobře. Dal jsem to prát jako jemné prádlo bez ždímání v povlaku na polštář, takže si myslím, že to bylo bez problémů a hlavně se nic neztratilo. ;D
Rozhodně jsem nepral dílky - samolepky, potisk... jinak myslím, že vše :D ;D

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 12.10.2005, 19:30:25
potreboval bych slyset zkusenosti tech, kteri myji lego v pracce... muzete mi rict, jestli to odstrani i hodne zazrany prach, a ktere dily do pracky rozhodne nedavat, atd.. me doma v pracce prat nenechaj, takze zkouset nemuzu... 

Pri tvojiích nákupoch by som doporučoval investovať do vlastnej práčky. A kúpiť vhodnú pre Lego.  ;)

Jindroush

Ještě bych nedoporučil strkat tam dílky, které v sobě mají větší příměs 'gumovosti', např. stromečky, stonky kytek, plates 1x1 with clip, plate 1x2 with arm, 1x2 with ladder apod. Ne že by se rovnou zničily, ale mívají takový 'ojetý' vzhled...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

a plates nedavat od jake velikosti?

jo, a muzete presneji popsat, na jaky rezim to prat?

diky

Mates

Citace od: Colonel32 kdy 12.10.2005, 19:59:14
a plates nedavat od jake velikosti?
jo, a muzete presneji popsat, na jaky rezim to prat?
diky
Určitě jsem pral plate 8x2, větší nevím....
Režim dávám - Jemné prádlo při 30°C, nebo tam můžeš dát i režim Ruční praní ;D
POZOR!!! Nezapomeň odstranit to ždímání, většinou je to součástí programu... 8)

rdk

Citace od: Colonel32 kdy 12.10.2005, 19:59:14
a plates nedavat od jake velikosti?

Normální plates můžeš prát všechny, od 1x1. Jen neper modified plates - with clip, with arm, with ladder...

Colonel32


corelxt


chadzi

no ty bych rozhodne nepsal, at z toho nemas 2 6*12 plates... asi mluvis o light gray pro 7822, co?  ;)

Colonel32

ani nevis, co bych za ten set dal  >:D jeste jsem si blbec myslel, ze ten set dam dohromady z dilu a pak koupim samotnej navod... no, a pak jsem si lepe prohledl inventory  ;D

Jindroush

Citace od: Colonel32 kdy 13.10.2005, 11:31:26
ani nevis, co bych za ten set dal  >:D jeste jsem si blbec myslel, ze ten set dam dohromady z dilu a pak koupim samotnej navod... no, a pak jsem si lepe prohledl inventory  ;D

To nechápu? Teď jsem se na inventory díval a ačkoli tedy nejsem nijak moc 80s positive, tak mi chybí jen 14 lotů (2 z toho trains-only). Není tam skoro nic extra-rare.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)