Lugbulk 2013 v sekci trains

Založil peki, 01.11.2012, 09:14:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Máme k dispozici 15 dílků (škrtat se budu max. 3), které půjdou za sekci trains do seznamu dílků viz info k lugbulk 2012

Diskutujme zde o dílcích které by se vám hodili. Kandidátem jsou dílky kterých vezmeme hodně za lepší cenu. Kandidovat se dají pouze tzv. aktivní lego dílky. Diskuse o předchozích trains dílcích v min lugbulku 2012 zde

Zodpovědný za nominaci dílků je: peki
You need to place your final order before February 1st 2013,

Na objednávání a platbu bude letos extrémně krátký čas. Vzhledem k tomu, že musí celková objednávka odejít ještě koncem ledna. Objednávat se budou pouze ZAPLACENÉ dílky.

Aktuální pořadí:
Dílky o které je velký zájem a jsou na "seznamu" (pokud někdo nesouhasí ať se ve vlákně hlasitě ozve  ;) )

----- shoda ------------


1) rovné plastové koleje  Element ID: 4279714   (Potvrzeno)
Dark Bluish Gray Train, Track Plastic (RC Trains) Straight 53401

2) Slope, Curved 2 x 4 x 2/3 No Studs with Bottom Tubes

Je v této barvě
Lego ID 4597901  Medium Stone Grey (color 194)
Lego ID 4583297  White (color 1)
Lego ID 4587844  Black (color 26)
Lego ID 4651237  Bright Blue (color 23)
Lego ID 4597902  Yellow (color 24 )


na střechy vagonů, cisterny


3,4)  http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4216
v barvě LBG aleo DBG
kontejnery Maersk, modulární domy, asi space možná i castle
Je v těchto barvách
Lego ID 4617170 Medium Stone Grey (color 194)
Lego ID 4264360 White (color 1)
Lego ID 4620991  Sand Blue (135)

5,6) na střechu ryhlíkových vagonů

dílek
Lego ID: 4625619  Medium Stone Grey (color 194)
Lego ID 4629913 WHite (color 1)
Lego ID 4618881  Dark Stone Grey (color 199)

7,8) na střechu ryhlíkových vagonů zvažuje se jestli není lepší vzít jiné dílky tile už byla a je běžně dostupná
dílek
Lego ID 4211414 FLAT TILE 1X2 Medium Stone Grey (color 194)
Lego ID: 4211052 FLAT TILE 1X2 Dark Stone Grey

9) na střechy drážních staveb

Black

--------------------------------

10) 87058 - Train Base 6 x 34 Split-Level without Bottom Tubes


Na konteinerový vagon k Maersk

11) plate 6x 16 LBG (conteinery Maersk)



martinlx

Minule se diskutovalo o PF motoru + příslušenství, nechalo se to na příště, zejména s tím že se mezitím otestuje možnost použití jako náhrady 9V.
Peki, byly nějaké testy a pokud ano, tak jak dopadly?

peki

Mám to připravené k otestování, spustím test dám info. Nicméně by se šlo pravděpodobně pouze do motoru (to je spotřeba je jich potřeba hodně) ne příslušenství (ale možná budou něco chtít v sekci Technic ).

Nikde nemáme garantováno že PF komponenty pustí do Lugbulku zkusím ověřit to ale na 100 procent mi to nikdo určitě nepotvrdí.

Colonel32

Pokud nejsou automaticky součástí balení, tak určitě i vlaková kola na technic osu.

peki

Kam to letos tématicky zaměříme?

- terén, zeleň ?
- spec. díky (koleje, motory atd.)
- jiné ?

martinlx

Citace od: peki kdy 01.11.2012, 09:55:23
Nikde nemáme garantováno že PF komponenty pustí do Lugbulku zkusím ověřit to ale na 100 procent mi to nikdo určitě nepotvrdí.

Loni prošly světla a konektory, tak PF obecně problém nebude. Je otázka jestli pustí motory, ale pokud nebude jasný signál že ne, tak bych to zkusil.

otaznik

Má šanci projít křížení? Těžko soudit, jestli je to aktivní díl nebo ne.

peki

Citace od: otaznik kdy 01.11.2012, 11:24:13
Má šanci projít křížení? Těžko soudit, jestli je to aktivní díl nebo ne.

Podle toho co říkal Jan v Berouně, tak se nevyrábí a nebude. Prý to není realistický atd.

otaznik

Citace od: peki kdy 01.11.2012, 11:42:09
Podle toho co říkal Jan v Berouně, tak se nevyrábí a nebude. Prý to není realistický atd.
Tak tento argument bych od TLC opravdu nečekal.  ;D

peki

#9
Taky mne to zarazilo, možná je to mojí neznalostí AN. Řekl: "It does not look realistic". Ještě zmínil, že PF vlaky nejsou přijímány jako 9V vlaky (překládám si pro sebe že se tolik neprodávají). dále pokračoval - řekl vysloveně, že si ale nemyslí že vlaky mohou zmizet úplně z Lego nabídky.   :-[  Tak uvidíme. 

otaznik

Ono to bude zejména tím, že ty vlakové sety s oválem jsou pekelně drahé. 9V bylo nejlepší, nechápu tu změnu. Ale to už se tu řešilo mockrát...

martinlx

Citace od: peki kdy 01.11.2012, 12:50:18
... "It does not look realistic"...
To se často používá ve významu "To není reálné". Tedy buď technické problémy, nebo cena za novou sérii.

Citace od: otaznik kdy 01.11.2012, 13:02:38
Ono to bude zejména tím, že ty vlakové sety s oválem jsou pekelně drahé...
Přesně tak. Myslím že by pomohlo kdyby oddělili motorizaci od vlastního setu, spousta dětí tam ten pohon vůbec nepotřebuje. A pak taky nějaké malé a tedy "levné" sety - samostatné osobní a nákladní vagóny a tak.

Každopádně díky za info, záplava novinek nás zjevně nečeká. To jsem se těšil, že když mají flexibilní koleje, tak by konečně mohli ořezat z výhybek tu část co srovnává oblouk zpátky do rovinky.

peki

#12
Citace od: martinlx kdy 02.11.2012, 11:01:37
To se často používá ve významu "To není reálné". Tedy buď technické problémy, nebo cena za novou sérii.

Jasně ale on to použil právně v tom původním významu což mne zarazilo stejně jako otazníka. Formu totiž mají (a poměrně novou) takže nejde o žádné další náklady. vyrobeno to bylo a fungovalo to takže to je i reálné.

Spíše to souvisí s dalším "trendem" jako červená niť jde celkovou produkcí  kostek požadavek na snižování variability celkového počtu elementů. Hledání jakého si poměru mezi efektivitou různorodých druhů kostek a jejich skutečným prodejem. Příklad friends letí protože oslovují novou skupinu na trhu, prodávají se po kamiónech. Kolik lidí potřebuje železniční křížení a kolik si jich koupí - jednotky kusů. Vlaky potřebují navíc koleje které se jinde využijí opravdu vyjimečně (jestli vůbec) koleje jsou 3 základní díly rovinka,zatáčka výhybka. No ale výhybka se "musí" dělat jak L tak P takže 4 druhy. Flexi kolej pomůže spojit/uzavřít kolejiště  téměř vždy takže 5 druhů a to už by  asi mělo stačit protože to je primárně Lego a ne modelová železnice  :(

Druhá věc jsou ty vlakové sety. Pokud bude jednou za rok či dva set jako Emeral Night, Maersk train či Letošní novinka rychlovlaku, tak za sebe budu spokojený a vlak si spíše z tradice koupím.  Vlaky se série city osobák a náklaďák už ale asi pořizovat nebudu. A nebudou mi ani chybět.   

martinlx

Rozumím, možná se raději tématem vrátíme k dílům, ne?
Je ještě šance na Tan Window 1 x 4 x 3 Train (Emerald Night, rok 2009)?
Pokud ano, tak i Trans-Clear Glass for Train Window 1 x 4 x 3 (to bylo i v loňských setech)
Stovku bych bral uřčitě, možná i dvě.


peki

#14
Citace od: martinlx kdy 02.11.2012, 17:48:04
Rozumím, možná se raději tématem vrátíme k dílům, ne?


K nominaci dílků:
1) minimálním požadavkem je uvedení vedle názvu i tzv part. number (zatím budeme používat z BL) a barvy (BL)
2) pokud zvládnete vložit odkaz na dílek čí lépe na obr urychlí to ostatním orientaci.

Ilustrační příklad (není nominací dílku):

Co takhle 30562  Panel 4 x 4 x 6 Quarter Cylinder - white ?




Postup

z BL opíšu název a číslo dílku
označím shiftem co jsem napsal
kliknu na ikonku zeměkoule

"[ url]http://30562  Panel 4 x 4 x 6 Quarter Cylinder[/url]"
nyní vložím adresu odkazu

"[url=http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30562] 30562  Panel 4 x 4 x 6 Quarter Cylinder[/url]"

u obrázku postupuji podobne, pomocí ikonky obrázek (v levo od zeměkoule), vkládá se adresa obrázku, je potřeba definovat jak velký má být obrázek pomocí width=80 height=60

"[ img width=80 height=60]http://img.bricklink.com/P/1/30562.gif[/img]"

waf

Tak zkusím zadat správně. Berte ty návrhy prosím s rezervou. Jednak zatím nevystavuji, a proto do toho nechci vystavovatelům zasahovat, jednak s tím zatím nemám moc zkušeností...

6556 - Window 1 x 4 x 3 Train with Shutter Holes and Solid Studs on Ends v Tan


4035 - Window 1 x 2 x 3 Train v Tan


60032 - Window 1 x 2 x 2 Plane, Single Hole Top and Bottom for Glass v Tan


4034 - Glass for Train Window 1 x 4 x 3 v Trans-Clear


60602 - Glass for Window 1 x 2 x 3 Flat Front v Trans-Clear


60601 - Glass for Window 1 x 2 x 2 Flat Front v Trans-Clear


61068 - Slope, Curved 2 x 4 x 2/3 No Studs without Bottom Tubes v Black, případně i Light Bluish Gray (ta ale vyšla naposled 2009)


50950 - Slope, Curved 3 x 1 No Studs v Black, případně i Light Bluish Gray


4515 - Slope 10 6 x 8 v Black, případně i Light Bluish Gray


4511 - Door Sliding - Type 1 v Dark Bluish Gray


87058 - Train Base 6 x 34 Split-Level without Bottom Tubes

MiHo

#16
Co takhle 30565 - Plate, Round Corner 4 x 4 - Green Lego ID 4522245


http://brickset.com/parts/?part=4522245

Hodily by se k těm loňským 30562  Panel 4 x 4 x 6 Quarter Cylinder, jsou aktivní, na S+H je v této barvě nemají. Na BL jsou ve větším množství cca 9-ti násobně předraženy (oproti ceně DBG na S+H).

Edit:
A je ten dílek možno použít i na nepravoúhlou zeleň v terénu.

otaznik

Citace od: miho kdy 05.11.2012, 20:47:12
Co takhle 30565 - Plate, Round Corner 4 x 4 - Green



Hodily by se k těm loňským 30562  Panel 4 x 4 x 6 Quarter Cylinder, jsou aktivní, na S+H je v této barvě nemají. Na BL jsou ve větším množství cca 9-ti násobně předraženy (oproti ceně DBG na S+H).


Toto podporuji!!!

peki

#18
Pár lidí se mne ptalo na rovné plastové koleje. Osobně jich mám dostatečné množství z předloňského lugbulku, takže by jsem je letos určitě nebral. Nicméně mi to příjde jako jeden z typicky vlakových dílků, který se bere ve větším množství. Já je používám (přestože jsem 9V) na výstavach pod statické modely. 

kilhor

Citace od: peki kdy 07.11.2012, 20:36:35
Pár lidí se mne ptalo na rovné plastové koleje. Osobně jich mám dostatečné množství z předloňského lugbulku, takže by jsem je letos určitě nebral. Nicméně mi to příjde jako jeden z typicky vlakových dílků, který se bere ve větším množství. Já je používám (přestože jsem 9V) na výstavach pod statické modely. 

Rovné plastové koleje by byly super. Pustil jsem se mj. do vlaku a nakup 9V koleje jsem vzdal. Cili vse budu mam a budu mit na plastovych kolejich.

peki

Citace od: kilhor kdy 07.11.2012, 21:54:04

Rovné plastové koleje by byly super. Pustil jsem se mj. do vlaku a nakup 9V koleje jsem vzdal. Cili vse budu mam a budu mit na plastovych kolejich.

Ale musí vás být víc  ;)

bedoo

Citace od: peki kdy 07.11.2012, 23:33:45
Citace od: kilhor kdy 07.11.2012, 21:54:04

Rovné plastové koleje by byly super. Pustil jsem se mj. do vlaku a nakup 9V koleje jsem vzdal. Cili vse budu mam a budu mit na plastovych kolejich.

Ale musí vás být víc  ;)

za rovné plastové koleje som taky

kilhor


Slick7

 Ano, jsem taky za rovné RC koleje, mám zájem a rozhodně podporuji.

martinlx

#24
Podporuji rovné RC koleje.
BTW co ty 6556 - Window 1 x 4 x 3 Train? V novém vlaku train okna nejsou a tan se případně dají přebarvit nálepkou i do jiných barev. Zvevnitř můžou zůstat Tan, to v případě Dark Purple nejde.

merlog

Rovinek bych taky určitě několik uvítal. Tuší někdo cenu?

Achad

Citace od: martinlx kdy 08.11.2012, 09:28:30
Podporuji rovné RC koleje.
BTW co ty 6556 - Window 1 x 4 x 3 Train? V novém vlaku train okna nejsou a tan se případně dají přebarvit nálepkou i do jiných barev. Zvevnitř můžou zůstat Tan, to v případě Dark Purple nejde.

Za ta vlaková TAN okna bych se taky přimlouval.
Mimochodem, jak je to s tím licencováním a co můžeme/nemůžeme brát? Můžeme žádat i díl, který je sice "běžný", ale vyskytuje se jen v licencovaném setu, nebo prostě nemůžeme žádat žádný díl, pokud se nachází pouze a jenom v takovém setu? Jde mi totiž o okno v barvě GREEN. Na české osobáčky jako dělané, ovšem vyšlo pouze v jediném "Cars" setu... Případně jsem si teď všiml, že ho vytvořili v nelicencovaném setu, ale barva DARK GREEN.

branio

Citace od: kilhor kdy 08.11.2012, 00:26:23
Takže NAVRHUJI/PODPORUJI:

Dark Bluish Gray Train, Track Plastic (RC Trains) Straight 53401 10

Citace od: peki kdy 07.11.2012, 20:36:35
Pár lidí se mne ptalo na rovné plastové koleje. Osobně jich mám dostatečné množství z předloňského lugbulku, takže by jsem je letos určitě nebral.

Nakoľko som sa pred dvoma rokmi ešte nezúčastnil Lugbulku (o Kostky.org som sa dozvedel až neskôr), aj mi bolo ľúto, že mi tie rovné koľaje ušli. Ako zatiaľ nevystavovateľ má môj hlas malú (žiadnu) váhu, ale podporujem rovné RC koľaje 10 z 10.

Colonel32

Licencovaný díl je přímo licencovaný díl, tz. díl, na který se vztahují autorská práva. Otázkou by byly různé SW blastery, u kterých nevím, zda Lego skutečně udělalo jejich vzhled na základě licence, nebo tak nějak podle sebe (nezávisle na tom, jak je to na BL pojmenováno).

Achad

OK, v tom případě navrhuji zmiňovaná okna 60594 v barvě green.