Výroba placek

Založil DarkDrago, 02.03.2015, 21:47:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

DarkDrago

(pokud je to ve špatné kategorii, což by ani nemuselo být, prosím o přesunutí)

Výroba placek/buttonů'


Ilustrační obrázek

Jedná se o odznáček o průměru 37 mm, který se dá připnout na triko, bundu, čepici, batoh...
Může posloužit jako vizitka (nick nebo avatar), upomínka na akci, rozpoznávací znamení pro fandy určité věci, nebo k reklamním účelům.

Množství a obrázek (ve vší slušnosti) je čistě na vás, tedy až na logo kostek, u něhož jsem zatím nedostal svolení.

Ceník:
1 placka = 30 Kč
každá 5. zdarma (např. ze 100 ks je 20 zdarma, cena by tedy byla 2400 a ne 3000)
při nákupu nad 50 placek poštovné zdarma (přičemž platí, že každá 5. je zdarma)

Obrázek
Každý si zvolí jaký chce s tím, že má dvě varianty:
1. zaslat konkrétní obrázek v dostatečné kvalitě
2. zvolit si téma a já dohledám vhodný obrázek, samozřejmě si ho pak nechám ještě schválit
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

#1
Domluvený prodej/výrobu mám v Brně a Boskovicích.
Dračí páni s mocí ohně...

DarkDrago

#2
Prodej placek Turbo
vzniklo včera (7.3.2015) v Brně a je to chráněno autorskými právy...

Náhled placky přidám nejdříve zítra...

Takto vypadal originál na tabuli...


logo turbo je jen nápis + králíček, bez ostatních rušivých věcí
Dračí páni s mocí ohně...

danyboy

A budou i placky Lečo Turbo?,:)))))

Zasvěcení vedí  >:D

otaznik

Obávám se, že toto porušuje copyright TLC.

DarkDrago

Citace od: otaznik kdy 08.03.2015, 17:48:39
Obávám se, že toto porušuje copyright TLC.

Co přesně? Nějak nevím k čemu to přesně přiřadit ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Hana129

#6
Protože,

"LEGO® a LEGO logo jsou ochrannými známkami společnosti LEGO Group.

© 2013 Lucasfilm Ltd. & TM.

Všechna práva vyhrazena."


Použití loga Lego i Lego  obrázků  je  docela náročné!
 

Neřád :-)

#7
Citace od: Hana129 kdy 09.03.2015, 07:52:14
Protože,

"LEGO® a LEGO logo jsou ochrannými známkami společnosti LEGO Group.

© 2013 Lucasfilm Ltd. & TM.

Všechna práva vyhrazena."


Použití loga Lego i Lego  obrázků  je  docela náročné!

 


A to i když si toho figa sám vyfotí ? to už potom předpokládám ne ..  nebavím se o logu Lega to je Jasný tam smolíček .

Futurion

Je jedno jakou fotku použije, zda oficiální nebo vlastní. Prodává zboží s vyobrazením produktu, který není jeho. Zcela určitě zasahuje do vlastnických práv TLC. Samozřejmě kde není žalobce není ani soudce, ale jelikož s tím přišel zrovna na toto fórum, tak má docela jistě po legraci.

DarkDrago

Asi jsem blbej. Stále mi nedochází jak se to týká mé skromné osůbky....

Jestli narážíte na to, že:

Citace od: DarkDrago kdy 02.03.2015, 21:47:33
Může posloužit jako vizitka (nick nebo avatar), upomínka na akci, rozpoznávací znamení pro fandy určité věci, nebo k reklamním účelům.

Množství a obrázek (ve vší slušnosti) je čistě na vás, tedy až na logo kostek, u něhož jsem zatím nedostal svolení.

Tak já tam vidím je čistě na vás což neříká nic o nějakých značkách, nebo ochranných známkách, nebo kdo ví čem.

Prostě je to KDO CHCE CO CHCE

Ano, někdo si může objednat třeba logo LEGA, protože ho budu mít v katalogu.
Z mého pohledu je to tak, že v katalogu může být úplně všechno (celý internet) a netrápí to nikoho kdo by mohl mít nároky na autorské práva, protože většinou zákazník si vybere 20 placek z čehož je každá jiná.
Něco jiného je, když na akci mám krabičku a v ní 120 placek s nápisem LEGO, ano to už by se někdo mohl ozvat...

Pokud někoho pobuřuje obrázek co jsem zde dal, tak ho můžu vyměnit třeba za obrázky z pánského časopisu. Je to pouze ilustrační fotka stažená z internetu (co bych taky dal jinšího než lego...)


A pokud narážíte na Turbo, tak ano, je to věc vzniklá z DUPLA, ale je to vtip, který pochopí jen zasvěcení a budou kupovat jen ti co vážně vědí co to je (kolik nás bude 10???)


Ještě jednou opakuji.
Na placky si něco nechá vyrobit kupující, je čistě na něm ať to je lego nebo ne. Já neprodávám čistě jen placky s lego tématikou ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Mrs.Tygris

#10
Já se taky přidám
ale tady nikdo nemluvil o tom že na těch plackách musí být cokoli z motivem LEGA  nebo postavené z LEGA, atd....
ale pokud to dobře chápu můžu si nechat udělat třeba placku se svojí podobiznou (fotkou), nebo třeba fotkou svého psa a jiné

a jinak Špalek (DarkDrago) nabízí čistě jenom "službu" nikoli přímo jasně daný výrobek
podobá se to třeba když si necháte potisknou trička

Futurion

Ono stačí už to "katalog ala celý internet". Takových bylo, co z googlu vzali obrázek, někde použili a pak se divili, že ten obrázek někomu patří a mají platit jak mourovatí.

DarkDrago

Přesně jak to napsala Tygris. Pouze poskytuju službu.

Jinak pokud tě dobře chápu, tak to je spíš tak, že někdo uspořádá velkou výstavu, nechá si nadělat milion placek s logem třeba LEGA a vydělává na tom. No a pikat za to budu já jakožto výrobce, protože jsem to vyrobil a měl jsem tom peníze jako první...
Dračí páni s mocí ohně...

otaznik

Citace od: DarkDrago kdy 09.03.2015, 23:11:58
Přesně jak to napsala Tygris. Pouze poskytuju službu.
Máš naivní představy, jak funguje copyright a práva s ním spojená.

MiHo

Když mám kopírku na papír a dělám kopie papírů pro lidi za peníze musím kontrolovat jaký je použit font na písmu na tom papíru co si přišli zkopírovat ? Musím jako vlastnik kopírky kontrolovat i copyright každého obrázku na každé stránce ?

Bard

Citace od: miho kdy 10.03.2015, 08:30:43
Když mám kopírku na papír a dělám kopie papírů pro lidi za peníze musím kontrolovat jaký je použit font na písmu na tom papíru co si přišli zkopírovat ? Musím jako vlastnik kopírky kontrolovat i copyright každého obrázku na každé stránce ?
To nemusíš. Ale budeš uzavírat smlouvu s Dilií a platit poplatky.

Futurion

Citace od: miho kdy 10.03.2015, 08:30:43
Když mám kopírku na papír a dělám kopie papírů pro lidi za peníze musím kontrolovat jaký je použit font na písmu na tom papíru co si přišli zkopírovat ? Musím jako vlastnik kopírky kontrolovat i copyright každého obrázku na každé stránce ?

Dokud bys to dělal za peníze, tak ta zodpovědnost na tvou hlavu padá. Teda ona padá v každém případě, ale když v tom nejsou komerční účely, tak to není tak horké.

peki

V Brně jsem byl, ani ve snu mne nenapadlo když jsem viděl výroba placek, že je někdo tak naivní (poté co řešíme že na plakátech nesmí být LEGO, LP muselo přejmenovat akci a předělat plakát) že bude tisknout Lego tématiku na placky.

Níže oficiální vyjádření společnosti LEGO :

Vážený pane Pekárku,

Zjistili jsme, že na Vašich stránkách www.kostky.org chtějí někteří členové nabízet pro komerční účely potisk ,,placek" s LEGO vizuály.
Rád bych upozornil, že všechny Minifigurky, kostky, loga spojené s naší firmou mají ochranné prvky/ známky, které nás opravňují k výlučnému používání a naopak neexistuje, aby bez našeho souhlasu, byly tyto prvky zneužívány ke komerčním účelům.
Pokud neupustí od této nelegální praktiky, budeme nuceni předat celou záležitost našim právníkům.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem,

Petr Břoušek
Senior Marketing Manager
Marketing Czech Republic

E-mail   Petr.Brousek@lego.com


MiHo

Budme rádi, že nás nechají používat LEGO® v logu kostky.org.

A ty DarkDrago zkus požádat pana Břouška o souhlas. Třeba ti ho dají, když ho dali např. téhle firmě na výrobu né zrovna moc vkusných triček: http://www.duckie.cz/finale/eshop/0/3/5/76-Ego-panske-tricko

DarkDrago

Jsem "rád", že to zašlo až takhle daleko.

No, takže jsem teď napsal panu Břouškovi a budu se s ním snažit nějak dohodnout. Dal jsem mu odkaz na tuto diskusi, aby bylo vidět jak to ve skutečnosti je.

Téma uzamknu, aby nemohl nikdo nic připisovat (a snad i přepisovat) a chci aby tu viselo minimálně do doby dokud se celá věc nevyřeší (jedno jak).

Díky Miho za radu a některým za podporu...
Dračí páni s mocí ohně...

peki