Uděláme radost LEGEM 2018

Založil Ryxe, 08.03.2018, 21:12:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Ryxe

Rád bych Vám představil trochu blíže projekt "Uděláme radost LEGEM" o kterém jsem se již zmiňoval ve vlákně http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51353.msg257050#new. Před naší první akcí, která je v odkazovaném tématu popsána jsme se s pekim bavili, že bychom mohli další podobné akce pořádat i za účasti KOSTKY.org.

Takže o co vlastně jde:

Uděláme radost LEGEM má za účel pořádat sbírkové akce pro dlouhodobě nemocné děti převážně s onkologickým onemocněním. Zatím máme kontakty na oddělení v Olomouci (tam byla směřována první akce) a oddělení v Plzni. Náplní akcí je snažit se dětem alespoň trochu zpříjemnit chvíle strávené v nemocnici dárky v podobě stavebnic LEGO (okrajově i jinými hračkami). Ve výběru stavebnic se snažíme co nejvíce zohledňovat věk, pohlaví a hlavně zájmy dětí. U první akce v Olomouci to fungovalo tak, že mi paní Medková (která s námi za oddělení jedná) napsala seznam dětí se všemi již zmíněnými atributy a každý z dárců se mohl rozhodnout, jakému dítěti a co by rád dal. Samozřejmě jsme se snažili, aby dárky byly co nejspravedlivěji mezi děti rozděleny. A myslím, že tato týmová práce se opravdu podařila.

Pro ty, kteří se k nám teď nově přidali, nebo ještě zvažují zde je pár informací:
Je to čistě dobrovolná záležitost, tzn. pokud se přidáte např. pro nyní připravovanou akci v Olomouci, neznamená to, že se musíte zapojit do další případné akce/í. Na druhou stranu, pokud se do nějaké konkrétní akce již přihlásíte, bylo by fajn, kdyby jste se opravdu účastnili. Jak jsem již psal výše, snažíme se, aby byly všechny děti obdarovány tak nějak podobně, takže když pak nějací lidé odpadnou, může vzniknout problém. Chápu, že se může něco přihodit a prostě nejde dárek pořídit, pak ale prosím o včasné upozornění, abychom to mohli ještě nějak pořešit a upravit ;).

Někteří lidé se mě při minulé akci ptali, za kolik tak mají set koupit. V tomto není žádný limit. Každý máme nějaké možnosti a je opravdu na každém kolik může nebo chce do dárku dát. Osobně jsem rád za každého člena, který se chce zapojit a dětem udělat radost a jestli sběratelskou figurkou nebo UCS Millenium Falconem (bráno s nadsázkou ;D) není důležité.

Jak je to s předáním? Předáváme všechny dárky dohromady při návštěvě oddělení. Snažím se to domluvit tak, aby kdo z dárců má zájem mohl se předání na oddělení zúčastnit. Samozřejmě je to na domluvě s oddělením. Nevím, jestli je nějaké omezení v počtu lidí, kteří můžou dohromady na oddělení zajít (To bych zjistil podle okolností a počtu lidí, kteří by se chtěli osobně zúčastnit). Co je ale při osobním předání velmi důležité je, aby kdokoli, kdo jde do prostor oddělení byl absolutně zdravý! Pokud se osobního předání nemůžete/nechcete osobně zúčastnit můžete mi set poslat poštou, PPLkem atd... Předáme jej pak spolu s ostatními vašim jménem ;).

Závěrem bych chtěl moc poděkovat za Váš zájem ať už se hlásíte zde na Kostkách, nebo ve FB skupině :).

Ryxe

#1
seznam členů pro dubnovou Olomouc:

Peki
Bruno
Lenka Kutílková (CIKO)
Hardegon
MTron
Mirek
Igorus
Šipka
Stimpi
Chairudo
Robkteryten
Ondra Lebedů (prosím o nick)
Izabella08
Borun
Lukas
Yoshimaka
Muzeum Lega Tábor
Vasyk
Radka J. (CIKO)
Samy 405
Snad jsem na nikoho nezapomněl, kdyžtak se mi prosím ozvěte. Jinak pokud by se chtěl k nám přidat někdo další, je samozřejmě vřele vítán :-)



Způsob předání

V Olomouci:

Robkteryten
Pekárkovi
Lukas
Chairudo
Mtron
Hardegon
Samy 405


Nejedou do Olomouce:

Bruno (osobní předání Ryxemu)
Muzeum LEGA Tábor (poštou) Doručeno
Borun (předáno Izabelle)
Stimpi (předání Ryxemu)
                                                       

Ryxe

#2
Ahoj všem,
dnes jsem dostal od paní Medkové seznam dětí a jejich přání. Vím, že je to hodně na poslední chvíli, ale myslím, že bychom to mohli zvládnout, co myslíte?

Vilemínka 2,5,let- cokoliv od DUPLA - nejlépe tématika zvířátka, les a pod. (Pekárkovi, Hardegon)

Pavlík 7 let - moc prosím o něco s tématikou Minecraftu nebo univerzální, aby mohl stavět cokoliv. (Izabella, Chairudo, Vasyk) KOMPLET

Tomáš - 15 let - cokoliv - bude opravdu rád za všechno. (Bruno,Stimpi, Robkteryten, Vasyk)

Nikča - lego duplo menší. (Lenka K.,Horáčkovi, Radka J.) KOMPLET

Lila 8 let cokoliv od Lego friends (Ondra L.Yoshimaka, šipka)

Muzeum LEGA Tábor věnuje dáreček každému dítěti+rodinné vstupenky do muzea



Prosím tedy všechny, kteří se chtějí zapojit, ať napíšou jakému dítěti a případně co by chtěli darovat. Postupně Vás budu k seznamu připisovat, ať máme všichni přehled (Někteří už znají).

Díky moc a přeji Vám pěkný večer :-)

Chairudo

Jak to probíhalo posledně, 1-2-3 dárky na dítě?
Je už zvolené datum?

Pro Pavlíka tu mám univerzální krabičku 10692
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Stimpi


Izabella08

Pro Pavlíka dáváme se synem  Minecraft 21141

Ryxe

Seznam aktualizován...
Díky moc, zatím se to pěkně zaplňuje  :D
Citace od: Chairudo kdy 23.03.2018, 21:28:36
Jak to probíhalo posledně, 1-2-3 dárky na dítě?
Je už zvolené datum?

Pro Pavlíka tu mám univerzální krabičku 10692


Minule to byly přibližně 3-4 dárky pro jedno dítko. Snažili jsme se, aby všichni byli poděleni tak nějak spravedlivě :-). Takže to, že už třeba u všech dětí jsou přiřazeni dárci neznamená, že se další nemůžou přidat, právě naopak  ;). Jen je potom potřeba trochu zohledňovat aby to bylo spravedlivé, jak jsem psal výše.

Předání ještě upřesním. Viděl bych to asi na pátek 6.4., ale zatím to nemám potvrzeno. Až budu vědět další info, dám vědět. Zatím všem moc díky ;)

ogar49

Pokud nevadí již hrané duplo kostky po dceři, tak bych nějaké připojil, ale není k tomu již originál krabice.

Ryxe

Citace od: ogar49 kdy 24.03.2018, 17:27:29
Pokud nevadí již hrané duplo kostky po dceři, tak bych nějaké připojil, ale není k tomu již originál krabice.
Díky moc za nabídku, bohužel ale nevím, jak je to s použitým LEGEM. Jde o to, že na hematoonkologickém oddělení jsou docela přísná hygienické kritéria. Zkusím zjistit a dám vědět ;)

Mr. Cube

Zdravím, můžu se ještě přidat? Poslal bych to balíkem jako posledně.

Vasyk

Chybím v seznamu, něco určitě dodám, jen zatím nevím co.

Izabella08

Za Boruna jsem v Ostravě pro děti převzala tento set:)

yoshimaka

#12
Jak se tak dívám, tak všude již figurují minimálně dva kostkaři krom Friends. Takže zařídím Friends set. Počítejte s tím. Jo - dodávám - pro Lilu, kdyby to nebylo jasné  ;D
Lust och fägring stor

Borun

Nechám to na Isabelle ať to někomu přidělí.

Ryxe

#14
Citace od: Mr. Cube kdy 26.03.2018, 08:50:08
Zdravím, můžu se ještě přidat? Poslal bych to balíkem jako posledně.
Ahoj, určitě se přidat můžeš. Budeme rádi ;). Jen pokud budeš posílat poštou, potřeboval bych, aby balíček přišel nejpozději příští čtvrtek. V pátek už budem na cestě do Olomouce ;).

Citace od: Vasyk kdy 26.03.2018, 14:28:27
Chybím v seznamu, něco určitě dodám, jen zatím nevím co.
Promiň, zapomněl jsem tě připsat. Napraveno ;)

Yoshimaka, Borun: Díky kluci.

Jinak prosím, kdybych opomněl někoho připsat, přiřadit, dejte mi prosím vědět. Jak to vypisuji zde i na FB, může se stát, že něco opomenu. Díky moc ;)

Stimpi

Ryxe, mohu ti balíčky předat v Praze? Do olmiku přijedu v pátek navečer.

Ryxe

Ahoj, potřeboval bych vědět kvůli předání dárků, kdo z Vás bude osobně na akci Kostkování v Olomouci a kdo nikoli. Pro ty, kteří v Olomouci nebudou připojuji adresu, na kterou mohou dárky poslat ( prosím o doručení do čtvrtka 5.4), případně, pokud jsou někde v mém dosahu, můžeme se domluvit na osobním předání. Vytvořím seznamy, abychom měli přehled, tak mi prosím dejte vědět :-).

Doručovací adresa je:

Michal Horáček
Ciko s.r.o.
Předměřice nad Jizerou č.p.15
294 74

Telefon na mě: 734244510

Díky moc.

Ryxe

Citace od: Stimpi kdy 26.03.2018, 19:48:16
Ryxe, mohu ti balíčky předat v Praze? Do olmiku přijedu v pátek navečer.

Zatím je termín předání v nemocnici otevřený, buď pátek nebo sobota. Čekám na info. Tak se pak kdyžtak dohodneme :-) Díky.

Borun

Bohužel nestihnu to.Snad příště.Předání nechám na někom z vás.

Stimpi

Předměřice nad Jizerou, mám to cestou, jezdím na MB ;) cinknu a přivezu

Chairudo

Jsem z Olmiku, tak budu určitě poblíž :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Já to pošlu standardně poštou. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

V Olomouci budeme od soboty.

Lukas

Zdravím, ja můžu věnovat Duplo 10573 a lego City 60019.  Takže pokud bude zájem, tak pošu poštou, nebo předám v pátek 6tého v olomouci

buf91

Ahoj, velice rad bych daroval set Elfů. Máte v seznamu nějakou malou holčičku? Popřípadě je možné někomu předat dárek v Praze, či v Brně?

Děkuju Vojta
Můj blog... http://buf91.blog.cz

Ryxe

Citace od: buf91 kdy 28.03.2018, 18:31:20
Ahoj, velice rad bych daroval set Elfů. Máte v seznamu nějakou malou holčičku? Popřípadě je možné někomu předat dárek v Praze, či v Brně?

Děkuju Vojta

Ahoj, díky moc. Myslím, že by to byl ideální dárek pro Lilu. Mám Tě připsat? Pokud jde o předání, kde v Praze by jsi mohl?

Citace od: Lukas kdy 28.03.2018, 15:55:35
Zdravím, ja můžu věnovat Duplo 10573 a lego City 60019.  Takže pokud bude zájem, tak pošu poštou, nebo předám v pátek 6tého v olomouci

Ahoj, super. Chceš připsat k nějakým konkrétním dětem, nebo se dohodneme přímo v Olomouci komu sety dáš? Pokud jedeš do Olomouce, vem je prosím kdyžtak ssebou. Bude to asi tak jednodušší ;). Díky moc.

Lukas

Já to nechám na vás, ať to spravedlivě rozdělíte  ;) určitě bych to spíš dovezl ( poště neveřím že to doručí včas  ;D )

Ps: Dát na to nějaký slušivý obal ?

buf91

Citace od: Ryxe kdy 28.03.2018, 20:46:19
Citace od: buf91 kdy 28.03.2018, 18:31:20
Ahoj, velice rad bych daroval set Elfů. Máte v seznamu nějakou malou holčičku? Popřípadě je možné někomu předat dárek v Praze, či v Brně?

Děkuju Vojta

Ahoj, díky moc. Myslím, že by to byl ideální dárek pro Lilu. Mám Tě připsat? Pokud jde o předání, kde v Praze by jsi mohl?

Ahoj, super, nechávám to plně v tvé režii, budu moc rád, když se to dostane tam, kde to udělá radost.
V Praze jsem schopný se dostat asi kamkoli, sám přebývám na Praze 4, ale jsem mobilní.

Díky
Můj blog... http://buf91.blog.cz

Ryxe

Zdravím všechny, jelikož se nám Olomouc už kvapem blíží, mám pár informací k naší akci.

Předání dárků dětem jsem domluvil s paní Medkovou na sobotu, jelikož dost z Vás dárců přijede do Olomouce v pátek odpoledne nebo sobotu ráno. Budeme tedy mít čas dát dárečky dohromady, rozdělit je a vše dořešit.

S Izabellou jsme se po vánočním předávání dárků bavili, že by šlo na Kostkování udělat nějaké místo pro výtvory dětí ze zmíněného oddělení. Děti s paní Medkovou dali dohromady nějakou výstavku výrobků, fotek a popisků. V pátek tedy pro výstavku od dětí do nemocnice pojedeme. a přivezeme na Kostkování.

Ještě bych chtěl poprosit ty, kteří mi ještě neupřesnili předání, nechť tak prosím co nejdříve učiní.

Díky moc ;)

Stimpi

Ok, super vezmu sebou a nemusim tě zdržovat přes týden ;)