Robiho mestecko

Založil Robi, 16.02.2013, 16:54:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robi

Tak se také podělím o to co mám doma, není to zatím nic moc, ale snad se mi to brzo rozroste tak jak bych si představoval, navíc hodne setů mam rozdělaných, protože chybí nějaké části :( a navíc s některýmy sety, které mám teď se do "nového" města ani nepočítá :)

hobby

Máš slušnou sbírku, vidím tam sety staré až 25 let. Jestli to je z tvýho dětství, tak tu dobu přestály dobře. Tak až dostavíš i ty ostatní, poděl se s námi o ukázku  :).

Shiver

Robi to je paráda. Mnoho setů pamatuji z dětství.
Staré i nové sety k sobě i po letech krásně pasují a městečko vypadá skvěle :)
V zimě Lego, v létě motorka:-))

otaznik

Citace od: Shiver kdy 16.02.2013, 18:28:24
Staré i nové sety k sobě i po letech krásně pasují a městečko vypadá skvěle :)
No, podle mého se např. set 6554 ke klasickému Townu vůbec nehodí. A sety z dnešních dnů bohužel díly měřítku už také ne.

Citace od: Robi kdy 16.02.2013, 16:54:44
Tak se také podělím o to co mám doma, není to zatím nic moc, ale snad se mi to brzo rozroste tak jak bych si představoval, navíc hodne setů mam rozdělaných, protože chybí nějaké části :( a navíc s některýmy sety, které mám teď se do "nového" města ani nepočítá :)
Dokoupení chybějících dílů nebude problém, je to pak super pocit mít set (zase) komplet!  ;)

kryst.off

Ten bílý truck dole na koberci je MOC? Nevybavuju si, že bych ho kdy viděl... Jinak opravdu slušná sbírka!  :)
kryst.off

otaznik

Citace od: kryst.off kdy 16.02.2013, 23:09:39
Ten bílý truck dole na koberci je MOC? Nevybavuju si, že bych ho kdy viděl... Jinak opravdu slušná sbírka!  :)
6335, Indy Transport, rok vydání 1996.

Icewalker

Závodiště naprosto nelogicky ve městě, nejsem v tom sám ;D
Ta železnice skrz město je fajn, ještě ji dokončit ;)

Citace od: otaznik kdy 16.02.2013, 22:22:26
No, podle mého se např. set 6554 ke klasickému Townu vůbec nehodí. A sety z dnešních dnů bohužel díly měřítku už také ne.
Mě naopak tyto sety přijdou zpětně celkem kompatibilní - jsou stejně hranaté, jako staré město (jen mě vždy iritovala ta velká kola). Na světla řešená potiskem jsem si již zvykl.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

otaznik

Citace od: Icewalker kdy 16.02.2013, 23:58:42
Mně naopak tyto sety přijdou zpětně celkem kompatibilní - jsou stejně hranaté, jako staré město (jen mě vždy iritovala ta velká kola). Na světla řešená potiskem jsem si již zvykl.
Ne, opravdu ne. Podívej se na to, jak jsou ty sety stavěné, jakou technikou - naprosto odlišně od klasického townu. Jak jim chybí detaily, jak jsou maximálně juniorizované.
Tyhle sety ke mně domů nesmí.

Raistlin M

Mně tedy, ač nemám rád Juniorized, tam ty sety nevadí. Možná proto, že jich je tam hodně. Svoje asi dělá i velikost fotky. Mnohem víc tam ruší ten rozdíl šedé na podložkách. To je ale detail, který jsem zaznamenal až po chvilce.
Spousta podobných měst působí často docela rozháraným dojmem, ale toto (možná je to kouzlo nechtěného) se mi líbí.

Robi

#9
No popravdě mr. otaznik to vystihl dost přesně, taky mi tam ty sety moc nesedí, ale když už je mám :), aktuálně se dokončuje set na obrázku :) tak to bude celkem důstojná náhrada. Závodiště ve městě je jen dočasně, v budoucím plánu není vůbec zahrnuto, takže předpokládám že půjde komplet do světa možná i s těmi junior sety.

Vlak ve městě chci určitě rozšířit a pořádně zakomponovat :) Teď mam rozdělané http://brickset.com/detail/?Set=4554-1 a potom chci sehnat http://brickset.com/detail/?Set=4555-1 :)

Ohledně barvy desek, se snažím, aby byly zelené u zelených a šedé u šedých, bohužel nejde najít všechny desky v jedné barvě :( ale i tak si myslím že to nevadí.

V plánu je ještě hodně starších setů jako třeba i výměna aktuálního letiště za http://brickset.com/detail/?Set=6597-1 a nebo druhá požární stanice http://brickset.com/detail/?Set=6571-1. Ale horší to bude s doplňky, je fakt že se mi nejvíc líbí sety okolo 90tého roku a tam moc domečků atd. nebylo a když jo tak se shánějí ne moc dobře, ale snad se povede :)

Shiver

Každému podle vkusu. Nevadí mi rozdílné velikosti aut. Ta hasičská zbrojnice tam podle mého sedí. Závodní okruh je out. Možná bych dal na místo páry expres, jedno jaký set. Jinak dobrý.

V Lego městech podle mého chybí nějaké technické zázemí. Konkrétně set technické služby, nebo malá továrna s komínem. Naše česká města to tak mají, jako pozůstatek industrializace. Tam bych si i představil nákladní vlak, vysokozdvižné vozíky a pohyb pracovníků. Je i možné, že Lego má tyto sety, ale uniklo mi to.
V zimě Lego, v létě motorka:-))

Robi

#11
No zatím není jiná možnost než pára, jinak vlak zatím nemam :( s tím závodištěm vůbec zatím nevím co :) buď ho vyhodím úplně nebo ho plácnu někam úplně na kraj. No uvidíme postupně jak se to bude dostavovat. Nemáte někdo nějaký tip kde sehnat silnice jako mam já ?

RUL

No Robi to je tedy velice pěkné město, máme hodně podobných setů, až ve mě trhlo že někdo okopíroval fotku mého townu! :D Palec nahoru hlavně za benzínku Shell a za žluté classic letiště, ty jsou mé vysněné. ;)

Robi

Citace od: RUL kdy 19.02.2013, 23:05:27
No Robi to je tedy velice pěkné město, máme hodně podobných setů, až ve mě trhlo že někdo okopíroval fotku mého townu! :D Palec nahoru hlavně za benzínku Shell a za žluté classic letiště, ty jsou mé vysněné. ;)

diky :) Shell benzínka ve městě určitě zůstane, ale letiště budu měnit, víc se mi líbí 6597 :)

smudy

#14
Robi nevíš náhodou číslo setu té hasičské stanice ?

Robi

Citace od: smudy kdy 24.02.2013, 20:40:52
Robi nevíš náhodou číslo setu té hasičské stanice ?

pokud myslíš tu nedostavěnou tak to je 6389 :) pokud tu v mém městě tak ta je 6554.

smudy

#16
Citace od: Robi kdy 25.02.2013, 17:02:09
Citace od: smudy kdy 24.02.2013, 20:40:52
Robi nevíš náhodou číslo setu té hasičské stanice ?

pokud myslíš tu nedostavěnou tak to je 6389 :) pokud tu v mém městě tak ta je 6554.

Měl jsem na mysli tu 6554 díky

Robi

ta bude taky k prodeji během pár dnů, přemýšlel jsem a udělám město ze setů jen do roku 1996 plus mínus, je fakt že tohle lego bez světěl atp... se k tomu "klasickému" propracovanému moc nehodí :)

Robi

Měl bych dotaz :)

rozhodl jsem se sjednotit barvu silnic a když u smě převládá šedivka, tak 90% základen u stanic je v zelené, takže půjdu do zelené, ale teď nevím co se stanicemi, které Maji Šedivý základ (jedno se pouze o cerpaci stanici Shell a Požární stanici).

Co mi doporučíte ? Mam tyto sety prodat a nahradit je novějšíma nebo jen n BL koupit zelené podložky a ponechat ? Díky za rady a nápady :)

Matošo

Já bych zakoupil zelené silnice pokud to půjde (ne všechny typy jsou v obou variantách) a nahradil je v městečku.
Nicméně bych ty staré ze setů neprodával, abys je pak mohl zase zkompletovat.

Robi

Citace od: Matošo kdy 19.03.2013, 11:16:44
Já bych zakoupil zelené silnice pokud to půjde (ne všechny typy jsou v obou variantách) a nahradil je v městečku.
Nicméně bych ty staré ze setů neprodával, abys je pak mohl zase zkompletovat.

idealni myslenka :) díky

Robi

Tak malé noviky, šedivé silnice prodány a čeká se na dodaní zelených :)

také jsem zakoupil set 6376 (v perfektním stavu se všemi nálepkami atd...) a 4555 (trochu horší stav, chybí pár nálepek a jedna gumová část do čelistí jeřábu), ale mam malý prodlém najít vhodnou baseplate pro 4555 zatím přemýšlím že bych původní šedivou nahradil touto http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=309px1 co si otom myslíte ?

otaznik

U 4555 nic nenahrazovat, udělat přechod mezi zeleným okolím a tímto setem.

Robi

Citace od: otaznik kdy 17.04.2013, 22:17:17
U 4555 nic nenahrazovat, udělat přechod mezi zeleným okolím a tímto setem.

také se mi líbí jak je ta baseplate řešená, ale otázka je jak udělat ten přechod ? když se mi povedlo všechny ostatní nahradit zelenou a jen tato jediná je v šedivé ???

Robi

Tak jsem již prodal jak žluté letiště tak všechny šedé základní desky a nakupují se zelené (jen pořád nevím jak to udělat se 4555  ??? ). A přikoupilo se pár setíků (většinou z let 89 až 95). Tím nejzajímavějším (alespoň pro mě) je jednoznačně 6376, který jsem sehnal s originál krabicí, návodem a všemi samolepkami viz foto.

Icewalker

Citace od: Robi kdy 11.06.2013, 11:58:39
Tak jsem již prodal jak žluté letiště tak všechny šedé základní desky a nakupují se zelené (jen pořád nevím jak to udělat se 4555  ??? ). A přikoupilo se pár setíků (většinou z let 89 až 95). Tím nejzajímavějším (alespoň pro mě) je jednoznačně 6376, který jsem sehnal s originál krabicí, návodem a všemi samolepkami viz foto.
Tahle restauračka se mi vždy moc líbila :)
A až město "zezelená", těším se na fotky. Co se 4555 týče, možná by se to dalo nějak úhlodně naroubovat na toto: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=309px1
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Robi

Citace od: Icewalker kdy 11.06.2013, 12:19:44
Tahle restauračka se mi vždy moc líbila :)
A až město "zezelená", těším se na fotky. Co se 4555 týče, možná by se to dalo nějak úhlodně naroubovat na toto: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=309px1

U té 4555 to mam zatím přesně jak jsi psal (nic jiného mě stejně nenapadlo), hned jak dorazí první várka "zelených" tak sem něco hodím, zatím ještě foto 4555 "v zelené".

Icewalker

Citace od: Robi kdy 11.06.2013, 12:28:22
U té 4555 to mam zatím přesně jak jsi psal (nic jiného mě stejně nenapadlo), hned jak dorazí první várka "zelených" tak sem něco hodím, zatím ještě foto 4555 "v zelené".
Vypadá to docela dobře. Jen přechod z 7 studů (tato podložka) na 8 (zelené silnice) bude trochu kostrbatý, ale tomu se člověk nevyhne ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Robi

Citace od: Icewalker kdy 12.06.2013, 18:41:46
Vypadá to docela dobře. Jen přechod z 7 studů (tato podložka) na 8 (zelené silnice) bude trochu kostrbatý, ale tomu se člověk nevyhne ;)

No také jsem zvědav jak se s tím poperu  :) ale pokud se to povede ta bude alespoň celé město v jedné barvě a o to mi hlavně jde  :)

Robi

Tak po menší nucené pauze jsem se zase pustil do kompletace města, aktuálně dokončuji mé vysněné nádraží 4554 ve kterém už chybí jen pár kostiček (bohužel žlutý Brick 1 x 3 x 5 je v ČR skoro k nesehnání). Požární stanice 6389 je už prakticky hotová a 6571 už také finišuje - bohužel u obou mi chybí baseplate stejně jako u nemocnice (teď si nevzpomenu číslo). Příští týden bude zase nákup na BL tak se s tím snad zase trochu pohne :) Vím že to trvá dlouho, ale bohužel nejsou potřebné finance a VŠECHNY sety, které teď dokončuji jsem začal stavě po kostičkách (seznam kostek z BL a postupně nakupuji).  Zítra to tu trochu oživím fotkami :)