zakládání města- korespondence - Mirek Kalda - ongon

Založil Ongon, 05.06.2019, 20:18:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ongon

Zdravím potřeboval bych pomoc, o prázdninách bych chtěl začít zakládat město. Prostor je na obrázků - jedná se o klasické baseplate 25*25 (ten výřez kvůli topení)

potřeboval bych pomoc s korespondencí : hasičská stanice  (2 baseplates), policejní (1 baseplate), nemocnice (2 baseplates), náměstí (1 baseplate), důl (2*2 baseplates) a místo na obchody, domy, silnice atd...

Ongon


Hardegon

Musím se zeptat, co je myšleno slovem "korespondence"?

Já bych asi doporučil, ať si zkusíš udělat pár vlastních nápadů, ty lepší sem hodit a nechat si poradit. Nebo realizovat ten, který bude mít nejvíc pozitivních ohlasů. ;) Takhle z fleku je bžilion možností a žádná neni ta jediná správná.

Jezevec

Citace od: Hardegon kdy 05.06.2019, 20:51:13
Musím se zeptat, co je myšleno slovem "korespondence"?

Hardegon: Předpokládám, že měl spíš na mysli alokaci, tedy poradit s tím, kam co umístit na tom plánku.

ongon: Největší radost přináší to, postavit si své město podle svojí vlastní fantazie. Zkus to. ;)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Ongon

asi pravda, korespondence (aby to nějak vypadalo, viz: aby nebyl 5 podlažní panelák vedle rodinného domku atd)

Ongon

Citace: Hardegon  Dnes v 20:51:13
Musím se zeptat, co je myšleno slovem "korespondence"?

Předpokládám, že měl spíš na mysli alokaci (rozmístění), tedy poradit s tím, kam co umístit na tom plánku.

ongon: Největší radost přináší to, postavit si své město podle svojí vlastní fantazie. Zkus to. ;)


právě můj případ, jen asi auta nechám, jinak chci vše vybudovat od základů (stanice mám někdy kolem roku 2006, takže by ani už nepasovali)

Matthes_CS

Citace od: Ongon kdy 05.06.2019, 20:59:11
asi pravda, korespondence (aby to nějak vypadalo, viz: aby nebyl 5 podlažní panelák vedle rodinného domku atd)

No záleží, v Jaroměři máme jeden panelák na kopci, dost nehezky umístěný, vedle rodinných domků s škol. Vidět je z dálky, důvod proč ho tam postavili? Aby nebyl vidět kostel.

Takže skoro vše si nějaké opodstatnění najde :D takže bych opravdu zkusil si něco navrhnout sám, a pak můžem třeba poradit, co tam vypadá né zrovna nejlépe.

otaznik


hobby

Ne, výraz korespondence je správně, užívaný mezi urbanisty. Např.: "nová zástavba by měla korespondovat s původní zástavbou" atd. (tedy, aby panelák nepůsobil mezi rodinnými domky jako ponorka v lese).

fanda

Citace od: hobby kdy 11.06.2019, 10:08:23
Ne, výraz korespondence je správně, užívaný mezi urbanisty. Např.: "nová zástavba by měla korespondovat s původní zástavbou" atd. (tedy, aby panelák nepůsobil mezi rodinnými domky jako ponorka v lese).

Už jsem myslel, že vím všechno, ale teď jsem zase spadnul až na dno  :)