SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2019

Založil Chairudo, 30.07.2018, 00:04:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 8 Hosté prohlíží toto téma.

Chairudo

Citace od: spideyx kdy 28.11.2018, 08:15:22
S námi určitě můžeš počítat.
Nevíš jak to je ve vstupní hale se zázemím? Bylo by fajn mít tam tekoucí vodu.

Elektřina je, voda kromě toalet si nemyslím, ale při dalším jednání zjistím.

Citace od: skyrider kdy 28.11.2018, 08:53:54
Rád bych se taky zúčastnil, ale ještě nevím přesně co přivezu

Když jsi teď zvládl v Brickheads měřítku Falcona, tak typuji Brickheads hvězdu smrti ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Vočko

Citace od: Clermont kdy 23.11.2018, 23:03:42
S nami taky pocitej  :)
přesně tak, počítej i s Vočkovic ;)

koukám, že bude více kolejišť ;) tak to máme co dělat, aby jsme neudělali ostudu :D

Chairudo

Teoreticky by se dal domluvit nějaký společný projekt mega kolejiště? Samostatné okruhy, ale vizuálně jedno velké? Uvidíme  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

danyboy

Určité mám zájem opět  se zúčastnit. Nejlépe at to nekoliduje s Dánskem. Mel bych mít postaveny hrad dle předlohy. :)

Skyrider

Citace od: Chairudo kdy 28.11.2018, 09:07:24
Citace od: spideyx kdy 28.11.2018, 08:15:22
S námi určitě můžeš počítat.
Nevíš jak to je ve vstupní hale se zázemím? Bylo by fajn mít tam tekoucí vodu.

Elektřina je, voda kromě toalet si nemyslím, ale při dalším jednání zjistím.

Citace od: skyrider kdy 28.11.2018, 08:53:54
Rád bych se taky zúčastnil, ale ještě nevím přesně co přivezu

Když jsi teď zvládl v Brickheads měřítku Falcona, tak typuji Brickheads hvězdu smrti ;D


Díky za nápad, ale hvězda smrti v brickheadz měřítku by měřila okolo 600 000cm  :D >:D

Matthes_CS

Citace od: Chairudo kdy 28.11.2018, 10:16:39
Teoreticky by se dal domluvit nějaký společný projekt mega kolejiště? Samostatné okruhy, ale vizuálně jedno velké? Uvidíme  :)

Nebo modulární, jako dělají teď modeláři skoro všude :D
Kdyby se nedomluvilo a přišlo ti, že je tam kolejišť málo, tak bych mohl udělat posunovací kolejiště pro děti, jako jsem měl v Pardubicích, aby si děti posunovaly vagónky.

Chairudo

Citace od: Matthes_CS kdy 28.11.2018, 11:55:09
Kdyby se nedomluvilo a přišlo ti, že je tam kolejišť málo, tak bych mohl udělat posunovací kolejiště pro děti, jako jsem měl v Pardubicích, aby si děti posunovaly vagónky.

Posunovací kolejiště jsem ještě neviděl, ale zní to zajímavě a určitě bude prostor to realizovat.
Kolejišť bude asi více než obvykle, ale když je dobře rozmístíme ničemu to vadit nebude. Každé něčím zaujme a třeba uděláme v soutěži o nejlepší modely speciální kategorii "nejlepší kolejiště"  ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ogar49

Citace od: Chairudo kdy 28.11.2018, 12:37:46
Citace od: Matthes_CS kdy 28.11.2018, 11:55:09
Kdyby se nedomluvilo a přišlo ti, že je tam kolejišť málo, tak bych mohl udělat posunovací kolejiště pro děti, jako jsem měl v Pardubicích, aby si děti posunovaly vagónky.

Posunovací kolejiště jsem ještě neviděl, ale zní to zajímavě a určitě bude prostor to realizovat.
Kolejišť bude asi více než obvykle, ale když je dobře rozmístíme ničemu to vadit nebude. Každé něčím zaujme a třeba uděláme v soutěži o nejlepší modely speciální kategorii "nejlepší kolejiště"  ;D

No myslím že v Brně měli kolejiště, které si ovládaly děti samy přes ovladače (mobil?). Klidně by se na dvou místech (aby se nesoustředily děti na jednom místě) mohly udělat nějaké okruhy (kolejí já a yoshimaka dáme dokupy dost :).

Matthes_CS

Citace od: ogar49 kdy 28.11.2018, 21:36:15
Citace od: Chairudo kdy 28.11.2018, 12:37:46
Citace od: Matthes_CS kdy 28.11.2018, 11:55:09
Kdyby se nedomluvilo a přišlo ti, že je tam kolejišť málo, tak bych mohl udělat posunovací kolejiště pro děti, jako jsem měl v Pardubicích, aby si děti posunovaly vagónky.

Posunovací kolejiště jsem ještě neviděl, ale zní to zajímavě a určitě bude prostor to realizovat.
Kolejišť bude asi více než obvykle, ale když je dobře rozmístíme ničemu to vadit nebude. Každé něčím zaujme a třeba uděláme v soutěži o nejlepší modely speciální kategorii "nejlepší kolejiště"  ;D

No myslím že v Brně měli kolejiště, které si ovládaly děti samy přes ovladače (mobil?). Klidně by se na dvou místech (aby se nesoustředily děti na jednom místě) mohly udělat nějaké okruhy (kolejí já a yoshimaka dáme dokupy dost :).

V Brně to bylo přes ten nový ovladač, bez mobilu. Miho taky něco říkal, že by mu tam mohly jezdit s monorailem, ale ani nevím, jestli jezdily.

V Pardubicích jsem měl právě okruh, na kterém se střídal Brejlovec a parní lokomotiva a pak posunovací nádraží, kde si jezdili s posunovačkou a "parkovaly" vagóny, přehazovali výhybky a tak. Čekal jsem, že na okruhu budou menší děti, protože se jezdí "jen" dokola a větší, že si budou posunovat, případně si zajezdí na obojím. Ale většina si chtěla zkusit obojí, když nezvládaly posunování, tak si jens posunovačkou párkrát popojeli (tam se muselo jezdit pomalu, takže menší děti vykolejovávaly nebo narážely), takže je rodiče odváděli. Ale i když jezdily jenna tom okruhu, tak si chtěli zajezdit s oběma vlaky, jak s Brejlovcem, tak párou, takže se většinou později vracely, když jsem je prohodil a ještě se dost ptaly, jestli můžou jezdit spolu, jeslti můžou jiný vagónky a tak. (Chvilku tam byl i Mtron vlak a ten se taky hodně líbil). Takže myslím, že pokud bude kolejišť více a bude se na nich dát jezdit, že se to rozříští, ale stejně budou chtít na všechny.

Kdyby bylo mega kolejiště, to modulové, jako je teď hodně u modelářů, tak tam většinou jeden řídí jeden vlak a jezdí jich dost, podle toho kolik je stanic v kolejišti, kde se dá vyhýbat. To pak většinou chodí podle kolejiště s vlakem, což by se u toho nového ovládání dalo udělat, u každého nádraží po cestě by seděl někdo, kdo bude přehazovat výhybky a dávat pokyny vlakvedoucím, kteří by chodili s dětma a hlídali, že jezdí tak, aby nebyly nehody.

Chairudo

#39
Pánové to interaktivní kolejiště je skvělý nápad, dáte hlavy dohromady a vytvoříte společný projekt?

Jako příklad můžu dát třeba tuto jezdící plochu z Nizozemska kde stavitelé, ale i návštěvníci jezdily s tahači a jinými auty.
Nejde tam o estetiku, ale o funkčnost, takže navrhnout plochu, tratě, třeba i s mosty, položit tam nádraží a jiné budovy, lesy, louky........ a vznikne super atrakce. Yoshimaka má tunel, nemocnici a další, Ivanku_kamarade má taky vhodné stavby a určitě se najde více lidí, co by se mohli jakkoli do projektu zapojit, pro děti to bude zaručeně trhák.

Další příklad, ale už obrovský krok dál, je Dánský LUG v Kodani kde každoročně dělají společný projekt masivního modulárního kolejiště kde připraví několik víceúrovňových tratí, kolem kolejí naskládají své MOCY, volné plochy doplní zelenou přírodou a mají moooc pěknou obří scénku. - Tam si s tím teda nikdo nehraje, ale můžeme si vzít nějakou inspiraci  :)


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Ta dráha vypadá suprově ,,měl jsem v plánu ke svým tahačům postavit autodílnu
ale nevím jestli k tomu dojde ted mám rozestavěný druhý a už se mi zrodil v hlavě další tahač naší domácí výroby

Lukas

Přesně k takové dráze bych se chtěl jednou dopracovat :) letos můžu slíbit most  ;) brzo dodám nějaký návrh. Mám v plánu na Olomouc 2019 koupit podložku a něco takového tam namalovat pro jízdu.

ivanku_kamarade

Rád se přidám a přispěju do společného modelu. V olomouci jsme letos byli s dětmi a na ten objem lidi bych to oznacil jako poddimenzovane a sportovni hala bude jednoznacne lepsi.

Zajimave by mohlo byt umistit na lokomotivu GoPro kameru nebo jiniu kameru a prenaset obraz z pohledu lokomotivy do televize u kolejiste

Problematika stolu by se dala vyresit i nejakou barterovou spolupraci vymenou za reklamu v miste akce s nejakou pujcovnou inventare pro eventy.

Foton

Měl jsem na jaře takovou ideu : postavit dlouhý Technic most nad hlavami diváků a jezdit po něm duplo vláčkem. Že bych to oprášil :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: Lukas kdy 29.11.2018, 19:44:37
Přesně k takové dráze bych se chtěl jednou dopracovat :) letos můžu slíbit most  ;) brzo dodám nějaký návrh. Mám v plánu na Olomouc 2019 koupit podložku a něco takového tam namalovat pro jízdu.

Dej pak s podložkou vědět jakou máš představu o ploše a ceně, můžu se zeptat přímo u zdroje jak ji dělají, mě třeba napadá vytvořit si obrázek a nechat vytisknout jako plachtu, to by vyšlo kolem 250,- za m2, možná i méně.

Citace od: ivanku_kamarade kdy 29.11.2018, 19:55:55
Rád se přidám a přispěju do společného modelu. V olomouci jsme letos byli s dětmi a na ten objem lidi bych to oznacil jako poddimenzovane a sportovni hala bude jednoznacne lepsi.

Zajimave by mohlo byt umistit na lokomotivu GoPro kameru nebo jiniu kameru a prenaset obraz z pohledu lokomotivy do televize u kolejiste

Problematika stolu by se dala vyresit i nejakou barterovou spolupraci vymenou za reklamu v miste akce s nejakou pujcovnou inventare pro eventy.

Paráda  :) Hala bude lepší, uvidíme jak moc to pomůže v rozptýlení lidí.
Gopro mám a pohled z vlaků s ní na výstavách točím. Živý přenos i když je možný při spárování s telefonem, tak je komplikovaný kvůli výměně baterek co +- 2 hodiny.
Jak jsem byl ale před pár týdny v Anglii, vzal jsem tam i televizi a pouštěl připravená videa kola a dráhy z mého kanálu.

Barterovou spolupráci zkusím, ale maximálně sleví pár %. Půjčení by šlo do desítek tisíc a to žádná firma jen za reklamu neudělá.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

samy405

Tome, rád přijedu :) model chceš větší nebo menší ? :) nebo spojení velkého s malým ? :)

Chairudo

Citace od: samy405 kdy 16.12.2018, 10:38:08
Tome, rád přijedu :) model chceš větší nebo menší ? :) nebo spojení velkého s malým ? :)

No to je na tobě co ti udělá radost vystavit ;D

Uvidíme taky přes léto kolik bude ve finále účastníků a jak se prostor zaplní, zatím se blížíme k 50 AFOLům  :)
Počítám během Dubna zase poprosím všechny o info a dáme to dohromady.

Kdo si ještě nevšiml domluva společného projektu interaktivního kolejiště se přesunula sem a s nějakou troškou do mlýna se může zapojit úplně každý  :D

Přeji všem klidné svátky a hodně lepinu Lega pod stromečkem  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

samy405

Klidně společný projekt :)
a klidně i něco svého :)
dělám to pro radost dětem :)

Chairudo

Pro ty co neprochází všechna vlákna na Kostkách, upozorňuji na registraci do letošního Lugbulku = možnost nákupu cca 100 druhů zajímavých dílů za výhodné ceny - je to bonus za účast na akcích Kostek.
Podrobnější informace k této LEGO podpoře zde
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ongon

Zdravím taky bych se rád připojil, nevím co ještě přesně dobesu, ale spíše Star Wars a Space (něco menšiho Max 30 na 30 ( bral bych max 5 kusů), Byla by to moje první výstava na ktere bych byl vystavovatel tak by se mi hodilo nějake obecné info :-)

Chairudo

Citace od: Ongon kdy 24.03.2019, 16:38:04
Zdravím taky bych se rád připojil, nevím co ještě přesně dobesu, ale spíše Star Wars a Space (něco menšiho Max 30 na 30 ( bral bych max 5 kusů), Byla by to moje první výstava na ktere bych byl vystavovatel tak by se mi hodilo nějake obecné info :-)

Ahoj, prezentuj prosím své výtvory na Kostkách, když budou v rozumné kvalitě tak jsou všichni vystavovatelé vítáni :)

Pro začátek se podívej do vláken z předchozích výstav jak to cca probíhá, když pak budeš mít otázky pošli sz, poradím.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ongon

První jsem už zveřejnil (až postavím další tak přidám) :)

Chairudo

mám dobré zprávy :) Podařilo se mi tento týden sjednotit možné termíny akce.
Pro pátý ročník Olomoucké výstavy si tedy můžete na jisto zapsat do kalendáře 2-3.11.2019  ;D

Jak jsem se již s některými z vás bavil v Ostravě, snažím se aktuálně zajistit finance, abychom se mohli přesunout do větších prostor sportovní haly UP a posunout akci opět o level výše.
Nejpozději koncem května budeme vědět kde se akce bude konat.

Podařilo se mi také najít pár firem na zapůjčení stolů, tak ať jsme kde jsme, letos s nedostatkem stolů nebude problém  :)
Během Května připravím přihlášky a začneme všechno plánovat.

Zatím stavění zdar :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

spideyx

Trochu jsi mi tím termínem zavařil, ale nakonec myslím že se mi podařilo to dojednat. Hlavně prosím žádné akce později v listopadu nebo v prosinci.

davroman

Termín tentokráte nic moc ... v sobotu 2.11. je AFOL day.   :(
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

martindavid

Dotaz ohledně rc modelů které se kterýma se bude jezdit na dráze
předpokládám že bude asi nezbytné využití Sbrick či něco jiného
nebo jak to bude řešeno .Mám zatím 4 modely a jen jeden má SBRICK zbvytek origo PF

Stimpi

Osvedcilo se mi Sbrick + Xbox ovladac + android zarizeni

Lukas

Já používám každý rok v Olomouci kombinaci PF, a pro některá auta Ovladač PS + sbrick + Android telefon

Stimpi


Robbed

Předběžně se hlásím já +1, dovezl bych T-800 bustu, nějaké vlastní UCS Star Wars modely a jeden Harry Potter model. Orientačně plocha 3x1m.