Trains panel

Založil dědek, 25.03.2010, 19:29:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondra

Jak si s horizonem spokojen?Jde mu něco vytknout?Drží vše jak má, myslím teda jestli nemá slabá místa v konstrukci?Dík za odpovědi.

hobby

#61
Jak se koukám zpětně na tvůj trains-panel, tak vidím, že doznal již několikeré změny. Město zmizelo, naopak je tam hrad, docela by mě zajímal aktuální stav.
TGV jistě funguje dobře. Sotva si ovšem umím představit, že regulátor otočíš na maximum, jak by odpovídalo názvu - Train á Grandes Vitesse (vysokorychlostní vlak). To můžeme akorát u 4559  ;)
PS: kdybys ten 4559 chtěl hodit do popelnice (kam podle některých patří), tak prosím, ne, já bych si ho vzal  ;D

mirek

#62
Citace od: dědek kdy 21.01.2013, 16:51:17
A kdy bude v Berouně? Mirku stále v MISB až do 23.2. ? :-\
Pavle, jak říkáš. Vydržím to. Stále mám co dělat.
Mládež projevila přání elektrifikovat jejich panel. Už vyměnili kluci plast za 9V koleje.
Já obdržel nové obtisky "Hanzalík". Své jsem z mašiny odstranil a dnes jsem nalepil profi obtisky.
Je to bílé písmo (jako umí Lego) na průsvitné samolepce.

Kromě toho jsem přišel na nápad jak ještě lépe potáhnout RC křížení, které mám na kolejišti dvakrát.
Začal jsem si připravovat potřebný materiál.

dědek

 Po skončení nějaké výstavy, mohu zapůjčit na "bourací víkend"... Duplo ji nebaví. :-\

mirek

To se mi líbí. To už mám za sebou.  >:D

dědek

#65
Tak díky Haně se vše točí a točí..."a vo vo v o tom to je!" ;D
Lepší foto nemám.

mirek

Pavle, líbí se mi tvá kreativita. Každý měsíc něco jiného. Líbí se mi to.

dědek

#67
..a tak jsme o svátcích s vnučkou "tvořili barevné kombinace" vagonků... :-\

mirek

#68
Šikovná vnučka.



edit peki zajímalo by mne proč mizí ty odkazy na obr.  :(

dědek

#69
Máme další vagonky, okopírované z netu. Hlavně mají funkční dveře, které u posledních setů postrádáme... :-\
Jak by řekla vnučka: "do vagónů se neleze střechou"...

dědek

#70
Větrná turbína už byla okoukaná a tak jsem tam"vrazil mlejn"... ;)

mirek

Líbí se mi ty rohy stavení. to aby povozy s moukou kolama nebořily zdivo.

dědek

#72
Tak hrad už je "fuč". Jen nevíme, který kostel.... :-\

mirek

Já bych volil ten s červenou střechou---

dědek

#74
...a tak jsem na Mirkovi "vyloudil" návod na vagonek... ;)

dědek

#75
Základ kolotoče se už točí. Jen čekám na prcka. Chce si zvířátka postavit sama.     :-\

dědek

#76
Lepší fotku nemám.  Jen nevím, jak zakrýt střechu kolotoče, aby tolik neprosvítala... :-\

VojtaBeton

Citace od: dědek kdy 08.10.2017, 17:48:47Jen nevím, jak zakrýt střechu kolotoče, aby tolik neprosvítala... :-\

Co pod každý žlutý trojúhelník střechy vystříhnout ve stejném tvaru další z alobalu? Já takhle řešil průsvitné masky na H0 mašinkách.

dědek

Chci udělat pár stejných vagonků za páru. Jen nevím který? Líbí se mi ten napravo, prckovi prostřední a ostatním ten vlevo... :-\
a teď "babo raď...

fanda

Domnívám se, že ten levý nejvíce odpovídá skutečnosti, co jsem zatím nastudoval. Ale pravda, stavím čtyřokeňáky Blm / Cl z cca 29. roku ke Kafemlejnku. Pětiokeňáky jsem zatím ještě nezačal stavět, takže ani nestudoval.

Když už jsme u toho, nevíte někdo vzdělanější, jakou měly čtyřokeňáky zpočátku barvu střechy - podle mých info byla potažena bílým plátnem. A jakou barvu měla okna?

Pool

#80
Mně se nejvíce líbí asi ten prostřední, ale chtělo by to větší foto  ;) Každopádně ten pravý se mi zamlouvá nejméně.

fanda

Myslím, že v době stavby těchto vozů se ještě nepoužívala hliníková okna se zaoblenými rohy.

mirek

Bezesporu ten levý...prostřední neměl hliníková zaoblená okna...pravý je takový "pouťový", spíš maringotka.
Nafoť ten levý samotný.

dědek

Neumím fotit, nejsem Drtikol... ;)
Mám jen fotku z ledna(už jsou rozebraný)a ta okna se mi moc nelíbila. Jsou taková "domková"... :'(

mirek

To je ono, jen střechy nebyly zelené. Šedé, tmavě šedé až černé od sazí.

PS.: Drtikol fotil akty, ty jen Lego.

dědek

Mirku oprava"nejsem Sudek"... ;)
A hliníková okna jsme včera "šoupli" sem. :-\

dědek

Tohle bude asi poslední varianta s funkčními dveřmi... i když u vnučky nikdy nevím... :-\

dědek

O víkendu jsme"vytvořili obyčejné tuctové nádraží". Nic moc, ale dalo nám pěkně zabrat.
Hlavně tam chtěla mít střechu z Fabulandu... ;)

mirek

Citace od: dědek kdy 26.02.2018, 08:29:01
O víkendu jsme"vytvořili obyčejné tuctové nádraží". Nic moc, ale dalo nám pěkně zabrat.
Hlavně tam chtěla mít střechu z Fabulandu... ;)

Pavle, máš šikovnou vnučku. Ta střecha tam sedí...

Izabella08

Mně se to také líbí...je to takové jemnější a dobrý výběr barviček.
Vidím, že nám vyrůstá další paní stavitelka:)